Pazartesi, Haziran 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“Kodla Bakalım” Eğitim Programı Başlıyor

KODLA BAKALIM’la Geleceğe Yolculuk Başlıyor

Isparta, Antalya ve Burdur illerinde bulunan üniversite öğrencileri için heyecan verici bir fırsat kapısı aralanıyor.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK Akademi) işbirliğiyle gerçekleştirilecek “Kodla Bakalım Programı” gençlere kodlama dünyasında benzersiz bir deneyim sunacak.

Bu eğitim programı, öğrencilere oyun geliştirme süreçlerini kapsayan çevrim içi ve yüz yüze eğitimlerle birlikte proje geliştirme faaliyetleri sunarak katılımcılara kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunacak.

Programın başvuru tarihi 12 Ocak 2024 tarihinde başladı ve 31 Ocak 2024’e kadar devam edecek.

Katılımcılar, çevrimiçi eğitimlere 5 Şubat 2024 tarihinde başlayacak ve 14 Nisan 2024 tarihine kadar devam edecek olan bu önemli aşamada kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Çevrimiçi sınav ise 16 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

Atölye programı ise 20-21 Nisan 2024 ve 27-28 Nisan 2024 tarihlerinde Antalya ve Isparta’da düzenlenecek. Bu atölyeler, katılımcılara uygulamalı bilgi ve beceri kazandırmak adına oyun geliştirme süreçlerini detaylı bir şekilde ele alacak. Programın kapanış etkinliği tarihi ise program sürecinde katılımcılara bildirilecek.

Bu eğitim programı, bölgedeki gençlere bilgi teknolojileri ve iletişim alanında kendilerini geliştirme fırsatı sunarken aynı zamanda sektöre nitelikli bireyler kazandırmayı hedefliyor. Katılımcılara, kariyer yolculuklarına kodlama ve oyun geliştirme perspektifinden güçlü bir başlangıç yapma imkânı sunacak olan Kodla Bakalım Programı, bölgenin dijital geleceğine ışık tutacak.

Kodla Bakalım Programı, genç geliştiricilere sadece oyun geliştirme becerileri kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda onlara dijital dünyada kendi izlerini bırakma fırsatını sunacak. Unity oyun geliştirme platformu üzerinden gerçekleştirilecek bu program, genç yeteneklere kapılarını aralayarak geleceğin teknoloji girişimcilerini yetiştirmeyi hedefliyor

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -