Çarşamba, Temmuz 17, 2024

‘Kolluk Kuvvetlerinde Suç İstihbaratı Analizi’ Avrupa Konferansına Katılın

Tarih: 6 Eylül 2023

Yer: Lahey, Hollanda

Suç analizi, polislik ve kolluk kuvvetlerinin temel bir bileşenidir. Bununla birlikte, toplumlarımızda artan teknoloji kullanımı ve suç ağlarının söz konusu teknolojileri kullanmaya adapte olması, suç analistlerinin çalışmalarını değiştirmektedir. Bu nedenle, kolluk kuvvetleri, karmaşık veri işlemeyle bağlantılı olarak pratik, teknik ve yasal açıdan artan zorluklarla karşı karşıyadır. Bu soruları ele almak ve daha iyi ele almak için, 4. EU-CrimACon etkinliği inovasyon, veri koruma ve etik ile ilgili suç istihbarat analizi için zorluklara ve fırsatlara odaklanacak.

Konferans, iyi suç analizini güçlü etik ve veri koruma çerçeveleriyle dengelemenin yollarına ışık tutacak. Katılımcılar, etik kısıtlamalar, temel haklar ve operasyonel çalışmanın yasal yönleriyle ilgili soruları derinlemesine inceleyecek, kolluk kuvvetleri için temsil ettikleri zorlukların yanı sıra fırsatları keşfedecekler. Konferans ayrıca yenilikçi analitik araçların nasıl kullanılacağını inceleyecek.

EU-CrimACon 2023 sırasında ne öğreneceksiniz?

Uzmanların sunumları, panel tartışmaları ve pazar yeri aracılığıyla konferans aşağıdaki konuları ele alacaktır:
• Geliştirme süreçleri için en iyi uygulamalar ve stratejiler,
• Analiz ile yasal ve etik uyum arasındaki dengeyi bulmak,
• İstihbarat analizi için yenilikçi çözümler,
• Veri minimizasyonu ve veri orantılılığı,
• Karmaşık ve büyük veri kümelerini işleme.

Vaka örnekleri, konferansın genel konularını gösterecek ve mevcut en iyi uygulamaları sergileyecektir. Araştırma istihbaratı, görsel analitik, veri yönetimi, adli veri araştırmaları ve daha fazlası alanında teknik gösteriler de olacak.

Son olarak, katılımcılar, AB Üye Devletleri, AB Ajansları, üçüncü ülkeler ve uluslararası kuruluşlardan çok çeşitli analist ve uzmanlarla ağ kurma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatına sahip olacaklar.

*Lütfen katılımın sadece şahsen gerçekleşeceğini ve kayıt yaptırmanın zorunlu olduğunu unutmayın.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz