Cuma, Mayıs 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Afetlere Hazırlık Teknik Destek Programı Başvuruları Açıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2023 Yılı Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Afetlere Hazırlık Teknik Destek Programı açıkladı. 750 bin TL bütçeli program için Kamu Kurum ve kuruluşları, Belediyeler, İl Özel İdareleri ve Mahalli İdare Birlikleri, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları, Kooperatifler, Birlikler, Sivil toplum kuruluşları, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji transfer ofisi şirketleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler, Endüstri bölgesi ve iş geliştirme merkezi gibi kuruluşların yönetici şirketleri başvuru yapabilecek.

Kalkınma Ajansının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla açıkladığı programın toplam bütçesi 750 bin TL.

Teknik Destek Programı ile Kurumsal kapasite geliştirilmesine yönelik faaliyetler, Yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek faaliyetler ve Bölgenin iş ve yatırım ortamının tanıtılması ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler öncelikleri destekleniyor.

Kimler Başvurabilir?

  • Kamu Kurum ve Kuruluşları   (Valilikler,  Kaymakamlıklar,  Bölge,  İl Müdürlükleri, Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları)
  • Belediyeler, İl Özel İdareleri ve Mahalli İdare Birlikleri
  • Üniversiteler (Rektörlükler, Fakülteler, Araştırma Enstitüleri-Merkezleri, Meslek Yüksekokulları vb.)
  • Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar, Birlikler)
  • Kooperatifler, Birlikler
  • Sivil toplum kuruluşları,
  • Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji transfer ofisi şirketleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.
  • Endüstri bölgesi ve iş geliştirme merkezi gibi kuruluşların yönetici şirketleri.

Başvurular Ne zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular Ajansın internet sitesi www.gmka.gov.tr adresinde yer alan KAYS-PFDY üzerinden, başvuru formu doldurulduktan sonra ek belgeler ve destekleyici belgeler sisteme yüklenerek yapılacak. KAYS-PFDY üzerinden yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi: 30.11. 2023 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -