Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kuveyt Hükümet Bursu Başvuruları Açıldı

Verilen Bursun Türü: Toplamda 12 Adet Arapça Dil Bursu

İlk Başvuru Tarihi: 13/02/2024

Son Başvuru Tarihi: 14/03/2024 17:00 (TR Saati ile)

Sözlü Sınav Tarihi: 19/03/2024 10:00 (TR Saati ile) (Sözlü sınav yüz yüze gerçekleştirilecektir.)

ÖZEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Başvuru için 18-27 yaş aralığında olmak,

3. En az lise diploması düzeyinde geçerli bir akademik yeterliliğe, mezuniyete sahip olmak. Mezuniyet diplomasının Türkiye’deki Kuveyt Büyükelçiliği tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir.

4. Türkiye’deki Kuveyt Büyükelçiliği tarafından onaylanan bir sertifikaya göre iyi hal ve davranışta olmalıdır. (Adli sicil belgesi onaylatılabilecektir.)

5. Adaylar, Türkiye’deki Kuveyt Devleti Büyükelçiliği tarafından onaylanmış bir tıbbi uygunluk sertifikası ibraz etmelidir.

6. Adayların Bakanlığımıza başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular basvuru.meb.gov.tr adresinden çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar sözlü sınava kabul edilmeyecektir.

7. Adaylar, başvuru için istenilen belgeleri “zip dosyası” formatında, son başvuru tarihine kadar murat.yilmazer@meb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Gönderilecek dosyaların, indirilebilir ve anlaşılabilir olması gerekmektedir. Dosyaları iletmeyen adaylar sözlü sınav için hazır bulunsalar dahi sözlü sınava alınmayacaklardır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -