Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Letonya’da Uzun Dönem ESC Projesi Gönüllülerini Arıyor

Proje Hakkında:

Gönüllüler, Valmieras Novada Fonds  tarafından ağırlanacaklardır.

Vakıf her zaman aktif bir sosyal medya varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Gönüllüler de bu konuda vakıfa yardımcı olacaklardır. Sorumlulukları arasında, yardım etkinlikleri, hazırlıklar, seminerler, galalar, geziler vb. etkinliklerde vakıf tarafından sağlanan ekipmanlarla fotoğraf ve video çekip düzenlemek bulunmaktadır.

Gönüllü seçiminde bu alandaki deneyim, bilgi ve beceriler dikkate alınacak ancak en önemli nokta, gönüllünün yeni şeyler öğrenme ve gelişme konusundaki isteğidir.

Gönüllüler ayrıca yeni temsil kavramlarının nasıl oluşturulacağı konusunda yeni fikirlerlerle ortaya çıkabilir, şehirde röportajlar yapabilir ve vakfın günümüz gençliğiyle ağ kurmasına yardımcı olabilirler.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım:

Gönüllüler, Valmieras Novada Fonları tarafından kiralanan, şehir içerisinde bulunan ve diğer gönüllüler tarafından ortak paylaşılan pansiyonlarda kalacak ve her odada 1-2 gönüllü bulunacaktır.

Tüm ihtiyaçlar proje bütçesine dahildir. Gönüllülerin Wi-fi bağlantısı, internetli yerel telefon numarası, bisikleti, yerel ulaşım kartı olacaktır.

Gönüllülere Yemek yemek veya yemek pişirmek için ayda 150 Euro; aylık 120 Euro ise harçlık verilecektir. Bakım, yaratıcı fikirler veya kriz durumları için ek masraflar da proje bütçesine dahil olabilecektir.

Faaliyet Sırasında Eğitim:

Varışta ve dönem ortasında eğitim ve Letonya genelindeki diğer gönüllülerle ağ kurma fırsatı, Letonya’daki Ulusal Ajans tarafından düzenlenecektir. Gönüllülere Letonca dili dersleri ise  çevrim içi araçlarla ve/veya canlı sınıfta verilecektir.

Katılımcı Profili:

Projeye başvuracak gönüllülerin yaratıcı, hedef odaklı olmasını beklenmektedir. Ayrıca gönüllülerden, diğer gönüllülere görevlerinde yardımcı olmalarını ve ekip olarak etkileşimde bulunmaları da  beklenmektedir.

Film çekmek, fotoğraf çekmek, kısa tanıtım klipleri hazırlamak, düzenlemek, röportaj yapmak, çevrim içi afişler ve posterler oluşturmak ve yazdırmak konusunda meraklıysanız bu projeye başvurabilirsiniz.

Proje Yeri: Valmiera Letonya

Proje Tarihleri: 01/01/202431/08/2024 tarihleri arasında.

Son Başvuru Tarihi: Projeye başvuru için herhangi bir tarih belirtilmemiştir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -