Salı, Temmuz 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Let’s Do It Türkiye Gönüllü Takım Arkadaşlarını Arıyor

Sevgili Doğa Dostu,

Let’s Do It! (Haydi Yapalım!) fikri 2008 yılında Estonya’da bir grup genç tarafından filizlendi. 3 Mart tarihinde 50.000 kişi bir araya gpelerek, ülkenin her yerindeki 10.000 ton çöpü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve sonrasında da ‘tek günde temizlik modeli’ 15 ülke tarafından şok edici sonuçlarla tekrar edildi. Toplam katılımcı sayısı 2,5 milyonu buldu. Kısacası, Let’s Do It! ile yanlış yönetilen katı atıklar ve yarattığı çevresel zorluklarla mücadele etmek için 191 ülkeden milyonlarca insan, koordineli yerel ve küresel temizlik faaliyetlerinde bulunmakta olup Let’s Do It! hareketi her geçen gün daha çok kişiye ulaşmakta ve daha çok ses getirmektedir.

Dünya Temizlik Günü ülkemizde 2018 yılından beri Let’s Do It! Türkiye tarafından organize edilmektedir. 2018 yılından beri gerçekleşen Dünya Temizlik Günü etkinliklerine 81 ilden 330.000’den fazla gönüllü katılım sağladı. Günümüze kadar 1000 farklı temizlik noktasında toplam 170 bin tondan fazla katı atığı doğadan ayrıştırmayı başardık. 
 
Let’s Do It! Türkiye olarak iklim hedefi doğrultusunda yaptığımız çalışmaları değişimin ve dönüşümün anahtarı olarak nitelendiriyor ve 2012’den beri Türkiye’nin dört bir yanında, çevreye duyarlılık ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek Dünya Temizlik Günü ve Dijital Temizlik Günü’nü organize ediyoruz. Ancak sadece temizlik değil, gençlik, çevre bilinci, sanat ve dijital dünya arasında köprüler kurarak toplumsal değişim ve farkındalık yaratma amacını “Haydi Yapalım” diyerek gerçekleştiriyoruz. Eğitim ve projelerimizi gerçekleştirirken aynı zamanda gençlerin eğitimlerinde, dijital dünyada, sanatı keşiflerinde ve ekolojik dengeyi sağlamada aktif rol almalarını teşvik ediyoruz.

 

Let’s Do It! Türkiye Kurumsal İletişim Ekibi olarak, sosyal medya platformlarında ve grafik tasarım alanlarında gönüllü olarak çalışacak yaratıcı, enerjik ve tutkulu bireyleri aramıza katmak istiyoruz. Eğer siz de çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilir bir gelecek için katkı sağlamak istiyorsanız, bu fırsat tam size göre!

 

TikTok İçerik Üreticisi:

  • TikTok platformunda yaratıcı ve etkileyici içerikler oluşturmak.
  • Farkındalık yaratacak, eğitici ve eğlenceli videolar üretmek.
  • Trendleri takip ederek, Let’s Do It! Türkiye’nin misyonuna uygun içerik stratejileri geliştirmek.

Reels İçerik Üreticisi:

  • Instagram Reels formatında dikkat çekici ve özgün videolar hazırlamak.
  • Görsel hikaye anlatımı tekniklerini kullanarak, topluluğumuzun etkileşimini artırmak.
  • Kampanya ve etkinlikler için özel içerikler üretmek.

Canva Grafik Tasarımcısı:

  • Canva veya benzeri tasarım araçları kullanarak, sosyal medya ve dijital platformlar için grafikler oluşturmak.
  • Kampanyalar, etkinlikler ve günlük paylaşımlar için görsel materyaller tasarlamak.
  • Markamızın görsel diline uygun olarak yaratıcı tasarımlar üretmek.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -