Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Macaristan Erasmus+ Gençlik Değişimi Programı Başvuru Çağrısı

Macaristan 10 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi Projenin amacı, gençlerin katılımını teşvik ederek açık hava etkinliklerinin önemini vurgulamak, fiziksel ve zihinsel sağlığın önemi, stres yönetimi ve çevre ile engellilik gibi faktörlerin bireyin olanaklarını nasıl etkilediğini farkındalık yaratmaktır.

Proje kapsamında, salgın hastalıkların gençlerin yaşamlarına etkileri, sağlıklı yaşam tarzları, açık havada bulunmanın ve sporun kullanılması gibi konular üzerinde durarak gençlere boş zamanlarını değerlendirme konusunda faydalı seçenekler sunmayı hedefliyoruz. Bu proje, bir spor kampı olmamakla birlikte, bazı spor aktivitelerini atölyelerimizde kullanarak gençlere pratik deneyimler sunmayı planlamaktayız.

Ayrıca, yaşam boyu öğrenme ve sağlıklı yaşam tarzının önemini vurgulayarak çevre ve doğal değerlere, spor eğitimine ve sağlıklı yaşam tarzına eşit bir önem veriyoruz. Programlarımız sırasında gençlerin kendi kültürlerine dair farkındalıklarını artırmak da temel bir hedefimizdir. Aynı zamanda dayanışma, hoşgörü, kabul, dahil etme, eşitlik, Avrupa bilinci, kültürel anlayış, çok dillilik ve yabancı dillerin önemi gibi Avrupa değerlerine vurgu yaparak gençleri aktif katılıma teşvik ediyoruz.

Son başvuru tarihi: 10 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz