Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Macaristan’da 5 Günlük Eğitim Kursu Fırsatı

“Let’s dream wider! Identity, Vision, Action” eğitim kursu, 4-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Budapeşte, Macaristan’da gerçekleştirilecektir.

Eğitim kursu, gençlik çalışmasında kapsayıcılığı ve çeşitliliği teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Birçok eğitim kursunun belirli bir kapsayıcılık boyutuna odaklandığı veya belirli bir grup hedeflemesinin aksine, bu kurs çeşitli çeşitlilik ve sosyal kapsayıcılık boyutlarını ele almak için güvenli bir alan yaratmayı amaçlamaktadır.

Amaç:

Eğitim, katılımcıları gençlik çalışmasında daha kapsayıcı bir yaklaşımla donatmayı, açıklığın benimsendiği güvenli bir ortamda savunmasız olmalarını teşvik etmeyi amaçlar. Farklılıklara odaklanmak yerine, kurs kişinin içinde, diğer katılımcılarla ve kendi toplulukları içinde bağlantıları vurgular. Katılımcılar, günlük yaşamlarında olumlu değişiklikler uygulamak için somut bir eylem planı oluşturacaklar.

Hedefler ve Öğrenme Çıktıları:

  • Katılımcılar arasında kapsayıcı bir topluluk oluşturma.
  • Kapsayıcılığın zorluklarını ve sınırlarını keşfetme.
  • Dragon Dreaming proje tasarımını kişisel büyüme ve toplumsal değişim için kullanma.
  • Gençlik çalışmasında sistemik ayrımcılığı inceleme ve meydan okuma stratejileri.
  • Katılımcıların topluluklarında kapsayıcı uygulamaları uygulamak için eylem planları geliştirmek.

Bu Eğitim Kimler İçin?

Eğitim, kapsayıcılık konusunda ilgili gençlik çalışanları, sosyal kapsayıcılıkta çarpan rolü üstlenen aktivistler ve göçmenler, engelliler, LGBTQ+ bireyler, daha az öğrenme fırsatı olanlar ve çeşitli sosyo-ekonomik geçmişlere sahip kişiler gibi farklı geçmişlere sahip kişilere açıktır. Katılımcılar, gençlik çalışmalarında daha kapsayıcı olma pratiklerini sorgulamak isteyen herkesi ve gençlik çalışmasında değişim yaratıcıları ve çözüm bulucularını da davet etmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 7 Nisan 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -