Salı, Nisan 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Macaristan’da Gerçekleşecek Kısa Dönem ESC Projesi Gönüllülerini Bekliyor

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) çerçevesinde yürütülen program kapsamında 1 gönüllü Macaristan’da gönüllülük faaliyetlerine katılacaktır.
 
Gönüllülük faaliyetleri 15 Haziran-15 Ağustos 2024 tarihler arasında Macaristan’ın Kállósemjén şehrinde düzenlenecektir. 

Programın Detayları:

Gönüllülük Süresi: Gönüllülük faaliyetleri  15 Haziran-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında 59 gün (yolculuk hariç) sürecektir.

Gönüllülük Faaliyetleri: Gönüllü, yereldeki çocuklar ve gençlerle birlikte gönüllülük yapacaktır. Spor aktiviteleri, çevre etkinlikleri, masa oyunları, sağlıklı yaşam aktiviteleri, yemek atölyeleri, programlama ve robotik kodlama gibi bir çok faaliyette yer alacak ve bu faaliyetlerin hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Seyahat Desteği: Kállósemjén şehrine gidiş-dönüş seyahat masraflarınız için gönüllüye 275 Euro ödeme yapılacak. 

Konaklama Desteği: Ev sahibi kurum tarafından gönüllülere konaklama desteği sağlanacak. Ayrıca bu konaklama yerinin elektrik, internet, gerekli ev eşyası vb. masrafları da  ev sahibi kurum tarafından karşılanacak.

Yemek Desteği: Gönüllülerin 3 öğün yemek masrafları da proje bütçesinden karşılanacaktır.

Cep Harçlığı Desteği: Program kapsamında gönüllüye günlük 6 Euro 61 gün için toplam da 366 Euro cep harçlığı ödemesi yapılacak. 

Sağlık Sigortası: Gönüllülere program kapsamında faaliyet süresince özel bir sağlık sigortası yapılacaktır.

Vize Desteği: Gönüllülere vize desteği sağlanacaktır. Gerekli sözleşmeler, davetiye ve diğer vize evrakları konusunda gönüllülere destek verilecektir. Aynı zamanda vize ücreti de karşılanacaktır.

Çalışma Saatleri: Gönüllüler haftada 35 saat gönüllülük faaliyetlerinde bulunacak ve haftada 2 (iki) gün tatil yapacaktır.

Kimle başvuru yapabilir?

 Gönüllülük programına 18-30yaş grubu aralığındaki Yozgat ve Türkiye genelinde ikamet eden gençler başvuru yapabilir. 

* Gönüllülerle görev ve sorumluluklarını içeren bir sözleşme imzalanacak.

Seçim Kriterleri: Gönüllülerin seçiminde, Özgeçmiş ve Motivasyon mektubunda yer alan gönüllülük deneyimleri, projeye olan ilgisi ve motivasyonu ve dil yeterliliği ve imkan kısıtlılığı gibi kriterleri göz önünde bulundurulacaktır.

Değerlendirme Süreci: Gelen başvurular Sorgun Gençlik Derneği tarafından oluşturulan komisyon tarafından okunup değerlendirecek. Değerlendirmesi olumlu olan potansiyel gönüllüler ile bir ön görüşme yapılacaktır. Nihai sonuç ise web sitesinde yayınlanacaktır.
 
Programa katılmak için dil şartı var mı?
Proje katılacak gençlerde İngilizce konuşabilme şartı aranmamaktadır. Fakat İngilizce bilen katılımcılara öncelik verilecektir. 
Son Başvuru Tarihi: 08/04/2024
Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -