Salı, Mayıs 28, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Marie S. Curie Alanı Doktora Ağları Projesi İçin Ortak Aranıyor

Değerli Araştırmacılarımız, Araştırma Kuruluşu Temsilcilerimiz,

28 Kasım 2023 tarihinde kapanmakta olan Marie S. Curie Alanı’nda yer alan “Doktora Ağları – Doctoral Networks” çağrısına sunulacak şekilde hazırlanmış bir proje önerisi kapsamında Türkiye’den ortaklar aranmaktadır. Akademik ya da akademik olmayan kuruluşlardan ilgi duyan ve Doktora Ağları çağrısına sunulacak “Integrated Space-Aerial-Ground Networks for Inflight High Speed Broadband Services” konulu proje önerisine ortak olarak katılmayı kabul edecek kuruluşlara aşağıda bu çağrı hakkında özet bilgi sunmak isteriz:

“Doktora Ağları: Henüz doktora derecesini almamış araştırmacılar için burs/destek imkânı sağlamaktadır. Desteklenen Doktora Ağları projeleri kapsamında, proje ortağı kuruluşlar yenilikçi bir konuda araştırma yaparken, araştırma (PhD) pozisyonları açarlar ve doktora öğrencileri istihdam ederek eğitirler. Avrupa Komisyonu ise bu projelerde istihdam edilen araştırmacılara burs ve araştırma desteği imkanı sunar.” Çağrı hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Kurumunuzun çalışma alanı bu konu ile uyumlu ise ve Doktora Ağları çağrısı sayesinde yurtdışından gelecek bir doktora öğrencisini kurumunuzda eğitmeyi isterseniz, bu projeye ortak olma talebinizi bizlere ncpmobility@tubitak.gov.tr adresimiz aracılığı ile iletebilirsiniz.

(MSCA Doktora Ağları projeleri her araştırma konusunda yazılabilmektedir. Bu duyuru, yukarıda bahsi geçen araştırma konusunda ortaklar aramaktadır. Farklı konularda ortak arayışları olması halinde, farklı duyurular ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.)

MSCA Türkiye Ekibi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -