Cuma, Haziran 21, 2024

Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Doktora Ağları Çağrısı Açıldı

Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Doktora Ağları, farklı sektörlerden kuruluşların ortaklıkları aracılığıyla yüksek vasıflı doktora adayları yetiştirmek ve uzun vadede istihdam edilebilirliklerini artırmak için doktora programları uygulamaktadır. Horizon Europe altında MSCA Doktora Ağları için 2024 çağrısı  başvurulara açılmış olup, son başvuru tarihi 27 Kasım 2024’tür.

Bu çağrı, tüm bilimsel alanlarda 160’tan fazla projeyi ve 2.400 doktora adayının eğitim ve beceri gelişimini finanse etmek için 608,6 milyon Euro tahsis edecektir.

Katılımcı Konsorsiyumlar: MSCA Doktora Ağları, Avrupa genelinde ve ötesinde farklı sektörlerden kuruluşların konsorsiyumları aracılığıyla doktora programları uygular. Bu kuruluşlar şunları içerir:

  • Yükseköğretim kurumları
  • Araştırma kurumları ve altyapıları
  • Özel sektör kuruluşları, sanayi, işletmeler ve KOBİ’ler dahil
  • Kamu sektörü kuruluşları, ulusal, bölgesel ve yerel yönetimler, ajanslar ve müzeler dahil
  • Diğer sosyo-ekonomik aktörler

 

Seçilen ağlar, araştırmacıları akademik ve akademi dışı sektörlerle tanıştırır ve onlara araştırma eğitimi ile yenilik ve uzun vadeli istihdam edilebilirlik için önemli olan aktarılabilir beceriler ve yetkinlikler sunar.

Katılımcı kuruluşlar, yetenek çekmek, küresel görünürlüklerini artırmak ve diğer sektörler ve ülkelerle işbirliğini teşvik etmek için mükemmel doktora programları geliştirmek üzere fon alır.

MSCA ve Doktora Ağları, mükemmeliyetin çeşitli yönlerine odaklanır. Mükemmeliyet, sadece desteklenen bireysel araştırmacılar veya teşvik edilen işbirlikler ve aktarılan bilgi ile sınırlı değildir. Uygulanan araştırma ve inovasyon metodolojilerinin kalitesi ve yeniliği, yürütülen araştırma, sağlanan eğitim, denetim ve kariyer rehberliği de MSCA doktora ağlarının ve önemli ödül kriterlerinin kritik yönleridir.

 

Son Başvuru Tarihi: 27 Kasım 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz