Pazartesi, Nisan 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Marie Sklodowska Curie Burslara Katkı Fonu (MSCA COFUND) 2023 Yılı Çağrısına Yönelik Ön Değerlendirme Desteği Açıldı

2023 yılı MSCA COFUND çağrısına başvuru yapacak olan araştırmacıların başarı oranının artırılması amacıyla Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı faaliyetleri kapsamında ve “TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar” çerçevesinde yürütülmekte olan MSCA Proje Ön Değerlendirme Desteği sunulmaktadır.

Desteğin amacı, Türkiye’deki ev sahibi kuruluşlarda yürütülmek üzere daha fazla sayıda ve daha kaliteli projeler sunulmasını sağlamak ve bu yolla Ufuk Avrupa Programı kapsamında ülkemizin başarısını arttırmaktır. Araştırmacılar taslak proje önerilerinin Avrupa Komisyonu’na sunulmasından önce, bu alandaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi ve daha nitelikli hale getirilmesi amacıyla desteğe  başvurabilirler.

Destek, 8 Kasım 2023 tarihinde başvuruya açılacak olup, desteğe son başvuru tarihi 22 Aralık 2023’tür. Başvurularınızı çevrimiçi ve elektronik imzalı olarak https://uidb-destekodul.tubitak.gov.tr/  adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Destek hakkında detaylı bilgiye ve güncel duyuruya https://ufukavrupa.org.tr/tr/destekler/marie-sklodowska-curie-proje-degerlendirme-destegi adresinden ulaşılabilecektir.

  • Her bir araştırmacı, MSCA COFUND 2023 çağrısı için bir kere destek başvurusunda bulunabilir. Başvurular için değerlendirme süreci e-imza süreci tamamlandığı tarihten itibaren başlar ve başvuru değerlendirme süresi 2-3 hafta alabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir ön değerlendirme hizmeti alabilmeniz için başvuru son tarihinin beklenmemesi önerilir.

Destek programı hakkındaki sorularınızı msca.ondeg@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

MSCA-COFUND çağrısı hakkında detaylı bilgi için, program web adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu çağrıya başvuruların Avrupa Komisyonu tarafından 10 Ekim 2023 tarihinde açıldığını ve 6 Şubat 2024 tarihinde kapanacağını bildirmek isteriz.

Avrupa Komisyonu’nun açtığı MSCA-COFUND başvurularıyla ilgili sorularınız için, MSCA Ulusal İrtibat Noktaları ‘na ncpmobility@tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -