Perşembe, Mayıs 23, 2024

Öğrenci Liderleri için ABD Enstitüleri Projesi ile Washington Üniversitesi’nde 6 Hafta Eğitim Şansı

Öğrenci Liderleri için ABD Enstitüleri (SUSI’ler) Çalışması, amacı lisans öğrencisi lider gruplarına Amerika Birleşik Devletleri hakkında daha derin bir anlayış sağlarken aynı zamanda liderlik becerilerini de geliştirmek olan yoğun kısa süreli akademik programdır. Her Enstitü 20 katılımcıya ev sahipliği yapıyor ve 2023’te beş haftalık program Seattle’daki Washington Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Enstitüler, dengeli bir dizi seminer tartışmaları, okumalar, grup sunumları ve derslerden oluşan dört haftalık bir akademik programdan oluşur. Saha ziyaretleri, liderlik gelişimi, kültürel faaliyetler ve toplum hizmeti, kursları ve akademik oturumları tamamlar. Koşullar izin verirse, Enstitüler Amerika Birleşik Devletleri’nde bir haftalık entegre bir çalışma turu içerecektir.

Katılımcıların, akademik çalışma, topluluk katılımı ve ders dışı etkinlikler yoluyla liderlik sergileyen üniversiteler ve diğer yüksek öğretim kurumlarından birinci ila üçüncü sınıf lisans öğrencileri arasında yüksek motivasyona sahip olmaları beklenmektedir.

 • Adaylar: İngilizce dil yeterliliğini göstermelidir (konuşma, okuma, yazma, dinleme). Sivil Katılım konusuna ilgi göstermelidir.
 • 18 ile 25 yaş arasında olmalılardır.
 • Lisans eğitimlerinin bitmesine en az bir yarıyıl kalmış ve programı tamamladıktan sonra kendi üniversitelerine dönmeyi taahhüt etmiş olmalıdır.
 • Üniversitelerinde veya topluluk faaliyetlerinde güçlü liderlik nitelikleri ve potansiyeli sergilemek.
 • Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgi edinmeye ciddi bir ilgi göstermelilerdir.
  Notlar, ödüller ve akademik referanslarla belirtildiği gibi, yüksek düzeyde akademik başarıya sahip olmalılardır.
 • Toplum hizmetine ve ders dışı üniversite faaliyetlerine bağlılık göstermek.
 • Amerika Birleşik Devletleri’nde veya kendi ülkelerinin dışında herhangi bir yerde önceden eğitim veya seyahat deneyimi çok az olmalı veya hiç yok olmamalıdır.
 • Olgun, sorumlu, bağımsız, kendine güvenen, açık fikirli, hoşgörülü, düşünceli ve meraklı olmak.
 • yoğun bir akademik programa, toplum hizmetine ve eğitim seyahatine tam olarak katılmaya istekli ve yetenekli olmak; ve Kampüs hayatında rahat olmalı, yaşam alanlarını paylaşmaya hazır olmalı ve kendi ülkelerinden farklı kültürel ve sosyal uygulamalara uyum sağlayabilmelidir.

ECA, program yönetimi de dahil olmak üzere tüm katılımcı maliyetlerini karşılayacaktır; uluslararası ve vize seyahati, seyahat ödenekleri, yurtiçi seyahat ve kara taşımacılığı; kitap, kültür, posta ve arızi ödenekler; ve barınma ve geçim, ayrıca katılımcıların uluslararası ve vize seyahat masraflarını ve seyahat ödeneklerini belirlenen limitler dahilinde organize eder ve öder.

Son başvuru tarihi 20 Aralık 2022. Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için tıklayın.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz