Pazar, Nisan 21, 2024

ÖRAV Sohbetleri Devam Ediyor: Algoritmalar Dünyasındaki Çocuklar

ÖRAV Sohbetleri’nde bu ay:

Akan Abdula “algoritmalar dünyasındaki çocukları” öğretmenlere ve ebeveynlere anlatıyor

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın uzun yıllardır, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla işini tutkuyla yapan, üreten ve paylaşmayı seven farklı sektörlerden isimlerle düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri”, 23 Aralık Çarşamba saat 17:00-18:30 arasında FutureBright Group Kurucu Ortağı Akan Abdula’yı ağırlıyor.

Değişen dünyada algoritmaların tüketicilere, hoşlanacağı yapay bir gerçek yarattığını ve bu durumun bireyleri “Yankı Odaları”na hapsederek, gerçeklikten tamamıyla kopardığının altını çizen marka danışmanı ve dijital stratejist Akan Abdula, ÖRAV Sohbetleri’nde çocukların sosyal medya ile olan ilişkisine ve dijital okuryazarlığa odaklanacak. Abdula konuşmasında, sosyal medyada harcadıkları süre artıkça özgürlük alanı daralmaya başlayan çocukların; hayata tek yönlü bakmayan, doğru soruları sorabilen ve sorgulayan bireyler olarak yetişmesi için önerilerini paylaşacak.

Microsoft Teams üzerinden düzenlecek etkinliğe katılım ücretsizdir ve herkese açıktır: https://bit.ly/oravsohbeti

Tarih: 23.11.2020

Saat: 17:00 – 18:30

 

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile 81 ilde 190 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

www.orav.org.tr

https://www.facebook.com/ogretmenakademisivakfi/

https://www.instagram.com/ogretmenakademisivakfi/

https://twitter.com/orav2008

 

Bilgi için:

Tor İletişim ve Danışmanlık

Esin Özdemir esin@toriletisim.com

Tel: 0533 353 75 15

BENZER İÇERİKLER