Cuma, Temmuz 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı Başvuruları Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP), ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik, teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılması amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yerelde kalkınma ajansları tarafından uygulanmaktadır.

CMDP Usul ve Esaslarında belirtilen öncelik alanlarına göre programa “İstihdam Kapasitesinin Artırılması”, “Üretim Kapasitesinin Artırılması”, “Verimliliğin Desteklenmesi”, Teknolojinin ve Yenilikçiliğin Desteklenmesi” ve “İhracat Kapasitesinin Artırılması” konularında proje kabul edilmektedir. Asgari bütçesi 1 milyon TL ve uygulama süresi azami 18 ay olan projeler uygun bulunmaktadır. Projelerde asgari eş finansman oranı % 10 olup eş finansman oranının yüksek tutulması tavsiye edilmektedir.

Programın Sivas uygulaması, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmektedir. Program kapsamında; taslak proje tekliflerinin 8 Mayıs 2024 tarihi mesai bitimine kadar Proje Değerlendirme Raporu formatında Ajansa sunulması gerekmektedir. ÇED yönetmeliğine tabi olan projeler için ÇED olumlu kararı veya ÇED Gerekli Değildir kararı ve projeye konu taşınmazların mülkiyet ve proje kapsamında tahsis durumunu gösterir belgeler, proje değerlendirme raporu ekinde sunulması gerekmektedir. Programa yönelik proje geliştirmeyi planlayan kurumların ilk aşamada Ajansın Sivas Yatırım Destek Ofisi ile irtibat kurması önerilmektedir.

CMDP 2024 Yılı Bilgilendirme Toplantısı 22 Mart 2024 saat 10:30’da Ajans tarafından çevrimiçi şekilde gerçekleştirilecektir. Bağlantı linki aşağıda verilen toplantıya, programa proje başvurusu yapmayı planlayan kurumların katılım sağlaması beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur

Toplantı Linki

Konu: ORAN | CMDP 2024 Yılı Bilgilendirme Toplantısı

Zaman: 22 Mar 2024 10:30 ÖÖ İstanbul

https://us06web.zoom.us/j/2950294924?pwd=jyav742DFKADkq1hTMbm9sO0HHRsNM.1&omn=88107355562

Toplantı Kimliği: 295 029 4924

Parola: DCu390

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -