Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kırsal Kalkınma Teknik Destek Programı İlan Edildi

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi konularda destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Teknik Destek Programı ilan edildi.

Kırsalda Yenilikçi ve Sürdürülebilir Kalkınma Sonuç Odaklı Programları ve TR72 Bölge Planı çerçevesinde oluşturulan 2024 yılı Kırsal Kalkınma Teknik Destek Programı’na başvurular KAYS (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden yapılacak olup, program öncelikleri şu şekilde belirlenmiştir:

Öncelik 1: Kırsalda teknoloji ve yenilikçi uygulamaların yaygınlaştırılması,

Öncelik 2: Yeşil dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve yeşil mutabakat süreçlerine uyum,

Öncelik 3: Kırsalda örgütlenme faaliyetleri başta olmak üzere genç ve kadın istihdamının artırılması yoluyla kırsal ekonominin geliştirilmesi.

 

Bu program kapsamında yararlanıcı kuruluşa doğrudan mali destek verilmeyecektir. Ajans bu destekleri mevcut bütçe ve personel imkânları çerçevesinde temelde kendi personeli eliyle veya teknik destek hizmet alımı yoluyla sağlayacaktır.

 

Program başvuru dönemleri şu şekildedir:

 


Dönem
KAYS ortamında Online Başvuru Tarihleri Taahhütname Teslim Son Tarih ve Saati
Mayıs-Haziran 01 Mayıs – 21 Haziran 2024 28 Haziran 2024, Cuma 17:00
Temmuz-Ağustos 01 Temmuz-23 Ağustos 2024 30 Ağustos 2024, Cuma 17:00
Eylül-Ekim 01 Eylül-24 Ekim 2024 31 Ekim 2024, Perşembe 17:00

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz