Salı, Nisan 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“Özgürlük Merceğinden: Değişen Dünyada Anayasal Haklar” Yarışması Katılımlarınızı Bekliyor

Alman Anayasası’nın 75. yıldönümünü kutlamak amacıyla “Özgürlük Merceğinden: Değişen Dünyada Anayasal Haklar” konulu bir yarışma düzenliyoruz. Bu yarışma fotoğrafçıları, sanatçıları, tasarımcıları ve tüm ilgilileri anayasal hakların önemini görsel yolla keşfetmeye davet ediyor. Böylelikle katılımcılar, etkileyici ve düşünmeye teşvik eden imgeler aracılığıyla anayasal hakların özünü, toplum üzerindeki etkisini ve temel özgürlüklerin korunmasındaki önemini kavrayabilecekler.

Anayasal haklar, adalet, eşitlik ve bireysel özgürlükler ilkelerini koruyarak demokratik toplumların temel taşını oluşturur. Adaletsizliğe karşı bizi koruyarak adil ve eşitlikçi bir toplum için zemin oluştururlar. Bu yarışma ve ardından düzenlenecek olan panel, bu hakların günümüz dünyasındaki önemini ve geçerliliğini vurgulamayı amaçlamaktadır.

Seçilen eserler, Ankara’daki Alman Büyükelçiliği’nde düzenlenecek bir panel kapsamında sergilenecektir. Yarışmanın kazananları da panel öncesinde görsellerinin hikayelerini anlatma fırsatı yakalayacaklar. Nasıl Başvurulur:

Başvuru sahiplerinin başvuru formunu doldurmaları ve fotoğraflarını veya yapay zeka ile oluşturulmuş görsellerini .png, .jpg veya .jpeg formatlarında göndermeleri gerekmektedir. Jüri, anayasal hakları yansıtan fotoğraf/görselleri görmeyi beklemektedir. Seçilen eserler Ankara’daki Alman Büyükelçiliği’nde bir panel ile sergilenecektir.

 

Hedef Kitle: Foto muhabirleri, fotoğrafçılar, sanatçılar, yapay zekâ tutkunları, insan hakları savunucuları ve kamuoyu. Ödül: Jüri tarafından ikinci tur için 13 fotoğraf seçilecek ve üç eser aşağıdaki şekilde ödüllendirilecektir:

Birincilik: 10.000 TL

İkincilik: 7.500 TL

Üçüncülük: 5.000 TL

Diğer on eserin her birine telif hakları için 1.500 TL ödenecektir. Yarışma kazananlarının Ankara’ya seyahat masrafları kendilerine aittir. Yarışma Kuralları:

  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.

  • Başvurular 7 Nisan 2024 tarihine kadar İnsan Hakları Akademisi web sitesi üzerinden yapılmalıdır.

 

İnsan Hakları Akademisi

Yarışmaya ilişkin detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -