Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Romanya Hükûmet Bursu Başvuruları Devam Ediyor

Romanya Hükûmet Bursu başvuruları açıldı.

Verilen Bursun Türü: 2 Adet Araştırma (8 aylık), 2 adet Yüksek Lisans, 2 adet Doktora Bursu

Sözlü Sınav Tarihi: 04.06.2024 10:00 (TR Saati İle) (Sözlü sınav yüzyüze gerçekleştirilecektir)

ÖZEL ŞARTLAR:

1. Burslar; öğrenim ücretini, konaklamayı, aylık ödemeyi ve sağlık sigortasını kapsamaktadır. Bursların eğitim dili Rumencedir, adaylara verilecek burs kapsamında 1 yıl Rumence dil hazırlığı sunulabilmektedir. Araştırma bursu adayların seçecekleri üniversitenin koşulları dâhilinde İngilizce veya Fransızca dilinde olabilir.

2. Adayların, 31 Aralık 2024 tarihi itibariyle yüksek lisans için 35, doktora ve doktora sonrası çalışmalar için 45 yaşın altında olması gerekmektedir.

3. Tüm adayların İngilizce burs duyuru metnini dikkatle incelemeleri tavsiye edilir ve Romanya tarafınca istenen belgelerin İngilizce burs duyuru metnindeki hususlara göre düzenlemeleri ve ilgili şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Şartlara uygun şekilde hazırlanmayan ya da teslim edilmeyen belgelerden Bakanlığımız sorumluluk kabul etmemektedir.

4. Sözlü sınav günü teslim edilmesi gereken belgelerin (pasaport, adli sicil ve TC kimlik fotokopisi hariç) Rumence ya da İngilizce hazırlanması ya da temin edilmesi gerekmektedir.

5. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

 

Son Başvuru Tarihi 02.06.2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz