Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Romanya’da ESC Gönüllülük Projesi Çağrısı

Proje: Do you love work with clay? Join our art project!

Tarih: 31/07/2023 – 31/01/2024

Yer: Târgu Frumos, Romanya

Faaliyet açıklaması
Organizasyonumuz, Romanya’nın Iaşi ilçesinde küçük bir kasaba olan Târgu Frumos’u bölge için bir kültür merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. Çalıştığımız birçok sanat yeri arasında kil, aletler, çömlekçi çarkı ve profesyonel bir fırın bulunan bir seramik atölyesi işletiyoruz. Ekibimize katılmak üzere seramik sanatı konusunda deneyimli bir sanatçı arıyoruz! Görevler, çocuklar, gençler ve yetişkinler için sanat atölyelerini kolaylaştırmak, sanat sergileri için yaratıcı öğeler tasarlamak, diğer sanatçılarla iş birliği yapmak ve yerel kültürel mirası tanıtmak için benzersiz enstalasyonlar tasarlamaktır. Gönüllü programımız çok yoğun ama size harika bir kişisel ve mesleki deneyim yaşatacak.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Gençlik merkezimizde (Act House, Cucuteni no.8, oraș Târgu Frumos, jud. Iași, Romanya) çift kişilik odada konaklama sağlayacağız. 150 euro (yemek parası) ve günde 4 euro (harçlık) alacaksınız. Bu paralar Târgu Frumos’un yaşam standartlarını karşılamaya yetiyor. Seyahat masraflarını toptan olarak geri ödeyeceğiz ve bize nasıl ulaşacağınızı anlamanıza yardımcı olacağız. Târgu Frumos, Yaş’a yakın küçük ve güvenli bir kasabadır. Iaşi, Romanya’nın ikinci büyük şehridir ve Romanya’nın kültür başkenti olarak kabul edilir.

Faaliyet sırasında eğitim
Eğitim programlarımız Romence dili, yaygın eğitim ve Romanya Ulusal Ajansı tarafından sağlanan iki eğitimi içermektedir. Ayrıca diğer tutkulu gönüllülerle iş birliği yapma ve eski Sanat Laboratuvarı katılımcılarından benzersiz deneyimleri hakkında bilgi edinme şansına sahip olacaksınız. Gönüllülerimiz, Arts Lab’i sıklıkla hayatlarını değiştiren bir deneyim olarak tanımlar ve biz de uzun süre iletişim halinde kalmaya kararlıyız. Aslında, 2028’de 100 Arts Lab gönüllüsünün tamamı için bir konferans planlıyoruz!

Katılımcı profili
18-30 yaşında mısınız? Avrupa Dayanışma Teşkilatı tarafından desteklenen uzun vadeli bir gönüllülük faaliyetine hiç katılmadınız mı? Minimum A2 İngilizce yeterliliğiniz var mı? En önemlisi SERAMİK SANATI tutkunuz var mı? Bu sorulara EVET cevabı verdiyseniz, bir an önce başvurunuzu bekliyoruz.

Son başvuru: 26 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz