Cumartesi, Nisan 13, 2024

Salt Galata’da Sanat ile Eğitime Destek Projesi

Sergi tarih:13 Nisan – 16 Nisan 2023

Türkiye’nin güncel sanat galerileri ve sanatçılarının bir araya gelerek başlattığı “Sanat ile Eğitime Destek” dayanışma projesi Salt Galata ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. 6 Şubat depremlerinden etkilenen çocukların eğitimine destek olmak amacıyla düzenlenen proje, 13-16 Nisan tarihlerinde Salt Galata’da yer alacak.

38 galeriden 200’ü aşkın sanatçının bağışladığı işler, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından depremden etkilenenlere yönelik olarak yürütülen yardım kampanyası kapsamında sunuluyor. Resim, heykel, enstalasyon ve video gibi farklı üretimleri içeren sergi vesilesiyle Nisan ayı boyunca www.tegv.org adresinden bağış yapılabilecek.

Proje aracılığıyla, özellikle ilköğrenim çağındaki çocukların temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Ayrıntılı bilgi edinmek ve katılımcı listesini incelemek için www.tegv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Galeri ve sanatçıların süregelen dayanışmayı büyütmek amacıyla düzenlediği “Sanat ile Eğitime Destek” sergisi herkese açık ve ücretsizdir.

Detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz