Salı, Mayıs 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

SEECO Projesi Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Proje Teklif Çağrısı İlan Edildi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Dünya Bankası desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı ilan edilmiştir.

Genel amacı; SEECO Projesinin yürütüldüğü 5 Kalkınma Ajansı Bölgesindeki 11 ilde (Adana, Mersin, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır) misafir ve ev sahibi topluluklar arasında dayanışma ve işbirliğini sağlamak için katılımcı karar alma süreçleriyle sürdürülebilir ekonomik geçim kaynağı ve ortak kullanım alanları/tesisleri projeler oluşturmak olan çağrı programı kapsamında başvuru rehberinde belirlenen uygun başvuru sahipleri ile yapılacak alt-hibe anlaşması ile Sosyal Girişimcilik Merkezi ve/veya Geçim Kaynağı Tesislerinin kurulması hedeflenmektedir.

Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı, ön başvuru ve tam başvuru aşamalarından oluşan iki aşamalı bir proje teklif çağrısı programıdır.

İlk aşama olan ön başvuru, başvuru sahiplerince hazırlanarak Kalkınma Ajansına yapılacaktır. Ön başvuruların değerlendirmesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilecektir. Değerlendirme sonunda ikinci aşama olan tam başvuru aşamasına geçmesi uygun bulunarak kısa listeye alınan projelerin başvuru sahipleri ile Kalkınma Ajansı iletişime geçecektir. Bu aşama ile ilgili yönlendirme Kalkınma Ajansı tarafından yapılacaktır.

Çağrı programı kapsamında her bir proje başına verilebilecek destek tutarının alt limiti 150.000 Avro, üst limiti 300.000 Avro’dur.

Proje uygulama süresi, makine ve ekipman alımını içeren mal alımı ve tefrişat projeleri için 6 Ay, küçük ölçekli inşaat işini içeren mal alımı ve tefrişat dahil projeler için 9 Aydır.

İlk aşama olan ön başvuru, uygun başvuru sahiplerince hazırlanarak Kalkınma Ajansına yapılacak olup Ön Başvurular İçin Son Tarih 26 Nisan 2024 Saat 17.00’dir.

Uygun başvuru sahipleri ve çağrı programına dair detaylı bilgi Proje Teklif Çağrısı Rehberi sunulmuştur.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -