Çarşamba, Nisan 24, 2024

Sivil Toplum Kuruluşlarının Dijital Dönüşümünü Destekleme Rehberi

Sivil toplum kuruluşlarının (STK) dijital dönüşüm süreçlerini kapasite güçlendirme programları ve hibeyle desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz Dijital Dönüşüm Fonu’ndan hibe alan STK’ların dijital dönüşümlerini kapsayıcı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla uyguladığımız dijital dönüşüm programının aşamaları, kullanılan yöntemler ve araçlara dair pratik bilgilerin yer aldığı Sivil Toplum Kuruluşlarının Dijital Dönüşümünü Destekleme Rehberi yayımlandı.

2020 yılında European Bank for Reconstruction and Development ve Turkey Mozaik Foundation işbirliğiyle kurduğumuz fon kapsamında dijital dönüşüm kavramını; dijital araçlar kullanmanın veya yeni donanımlar satın almanın ötesinde bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz. Bu nedenle hibe desteğinin yanı sıra STK’ların kurumsal yapılarının güçlenmesini daha geniş imkanlarla desteklemek için mentorlarla ve uzmanlarla çalışma, dijital yetkinlik atölyeleri, kurulum ve uygulama süreçleri için gerekli teknik destek imkanları sunuyoruz.

STK’ların dijital dönüşüm süreçlerini kapasite güçlendirme çalışmalarıyla desteklemek isteyen kurum ve kuruluşların yararlanması amacıyla hazırladığımız bu rehberde; “fon tasarımı”, “hibe süreçleri” “mentorlarla çalışma”, “atölyeler”, “iletişim” ve “izleme ve değerlendirme” başlıkları altında dijital dönüşüm programının farklı aşamalarında kullanılan yöntemler ve araçlar hakkında bilgiler yer alıyor. Rehberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. İki dilli hazırladığımız rehberin İngilizce versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz