Pazartesi, Haziran 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Slovenya’da 3 Günlük Gençlik Semineri Fırsatı

Proje Tarihleri ve Yeri: 14-17 Mayıs 2024 | Kranjska Gora, Slovenya

Proje Hakkında:

Gelecek düşüncesine nasıl hazırlanabiliriz? Gençlik çalışmasının bilmediğimiz bir geleceği için nasıl harekete geçebilir, plan yapabilir ve tasavvur edebiliriz? Bu soruları Avrupa gençlik çalışmalarından meslektaşlarınızla tartışmak ve yenilikçi uygulamaları keşfetmek istiyorsanız 3. EAYW’ye katılın.

Avrupa Gençlik Çalışmaları Akademisi (EAYW) Nedir?

EAYW, kaliteli gençlik çalışmasının gelişimini teşvik etmeyi; mevcut ve gelecekteki gelişmelere tepki verme kapasitesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, günümüzün hızla değişen toplumlarında gençlerin karşılaştığı eğilimlere, zorluklara ve belirsizliklere yanıt olarak gençlik çalışmalarında yenilikçiliğin desteklenmesine odaklanmaktadır.

EAYW, Avrupa’daki gençlik alanındaki ve bununla bağlantılı eğilimler ve gelişmeler ile bu eğilimlere ve gelişmelere yönelik yenilikçi gençlik çalışmaları yanıtları hakkında düşünme, fikir alışverişi ve bilgi toplama için bir platform sunmaktadır. Bu şekilde gençlik çalışmalarında kalite gelişimini ve yeniliği destekleyen bir Avrupa gençlik çalışması ekosistemine katkıda bulunur.

Seminer boyunca aşağıdaki sorulara cevaplar aranacaktır:

  • Gelecek düşüncesine nasıl hazırlanabiliriz?
  • Bilmediğimiz bir gelecek için nasıl hareket edebilir, plan yapabilir ve tasavvur edebiliriz?
  • Gençlik çalışmalarını nasıl ileriye taşıyabiliriz?

Her günün sonunda katılımcılar daha küçük öğrenme grupları halinde gün içinde neler yaşadıklarını ve gençlik çalışmasını daha ileri taşımak için ne gibi eylemlere ihtiyaç duyulabileceğini anlatabileceklerdir.

Katılımcı Profili:

EAYW, deneyimli gençlik çalışanlarını ve STK temsilcilerinin yanı sıra gençlik sektörüyle ilgili alanlardaki profesyonelleri hedefler: gençlik çalışması politikaları ve kamu hizmetleri temsilcileri, Ulusal Ajanslar ve diğer gençlik çalışması yapıları, eğitmenler ve eğitimciler; gençlik çalışmaları (eğitim) ve ilgili bilim ve araştırma alanlarından diğer profesyoneller.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -