Pazartesi, Mayıs 27, 2024

STK’lar için Yenilikçi Finansman Yöntemleri Rehberi

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Göç ve Sivil Toplum Projesi” kapsamında STK’ların Sürdürülebilirliğinin ve Bağımsızlığının Desteklenmesi için STK Fon Mekanizmalarının Araştırılması çalışmasında “Bağışçıların ve Hayırsever Kurumların Haritalandırılması Rehberi” ile “STK’lar için Yenilikçi Finansman Yöntemleri Rehberi” hazırlanmıştır.

“Bağışçıların ve Hayırsever Kurumların Haritalandırılması Rehberi”, göç alanında faaliyet gösteren STK’lara finansal destek sağlayan kurumların, kuruluşların ve programların haritalandırıldığı bir rehberdir. Rehber, STK’ları finansman kuruluşları hakkında bilgi edinme ve finansman kaynaklarına erişim konusunda destekleyecektir. Rehber finansal destekler hakkındaki bilgilerin yanı şıra proje geliştirme konusunda da teknik bilgi sağlamaktadır.  Rehberin dijital versiyonunda her fon kaynağı için online linkler verilmiştir. Rehberde de belirtildiği üzere en güncel bilgiler ilgili web sitelerinden edinilmelidir.

“STK’lar için Yenilikçi Finansman Yöntemleri Rehberi”, STK’lar için fonlar haricindeki kaynak fırsatlarını stratejik olarak gözden geçirmek ve faaliyetlerini finanse etmenin yeni yollarını planlamalarına destek vermek için hazırlanmıştır. STK’ların sürdürülebilirliklerini sağlamak için fon odaklı kaynak geliştirme yöntemlerinin haricinde çeşitli yöntemler de kullanma ihtiyacına yönelik olarak hazırlanmıştır. Rehber, göç alanında çalışan STK’lar için faydalı olmakla birlikte, aynı zamanda STK’ların göç alanındaki çalışmalarına kaynak sağlamak için daha sürdürülebilir yollar keşfetmekle ilgilenen işletmeler ve belediye yetkilileri ve diğer donör kuruluşu olan paydaşlar için de kullanışlı olacaktır.

Rehberlerin dijital versiyonlarına proje web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz