Pazartesi, Temmuz 15, 2024

STOK Büyüyen Örgütler Yüz Yüze Eğitim Programı Başlıyor

Uzun dönemli eğitim programı olan STOK 400 – Büyüyen Örgütler, örgütlerin kapasitesini güçlendirmek ve örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş örgütler için tasarlandı. Büyüyen Örgütler içerisinde iktisadi işletme yönetimi, gönüllülerle ilişkiler, kanıta dayalı savunuculuk için araştırma yöntemleri ve örgüt içi etkin iletişim ve mekanizmalar ele alınacak. 

Son başvuru tarihi 27 Kasım 2022 Pazar saat 23:59.

STOK 400- Büyüyen Örgütler yüz yüze eğitim programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Örgütlerle 4 ay boyunca çeşitli derslerle bir araya geleceğimiz bu uzun dönemli eğitim programında her bir ders içeriğini birbirini destekleyecek şekilde tasarladık. Dersler, katılımcıların pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir kapasite güçlendirme yaklaşımıyla hazırlandı.

Aralık 2022 – Mart 2023 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor.

Planlanan derslerin tarihleri şöyle;

14-15-16 Aralık 2022    401 – Sosyal Fayda ve İktisadi İşletme
11-12-13 Ocak 2022      402 – Gönüllülerle İlişkiler
22-23-24 Şubat 2023   403 – Kanıta Dayalı Savunuculuk İçin Araştırma Yöntemleri
22-23-24 Mart 2023      404 – Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar

Büyüyen Örgütler yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan 400 – Büyüyen Örgütler’e ait çevrimiçi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. 

STOK 400- Büyüyen Örgütler içinde;

  • Çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, ekip çalışması ve geri bildirim mekanizmaları gibi örgütünüzün içerisinde barışçıl bir çalışma yaşamı inşa etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz konularda bilginizi derinleştireceksiniz;
  • Dünya’da ve Türkiye’de hali hazırda var olan gönüllülük uygulamaları hakkında bilgi alacak ve örgütünüzün ihtiyaçlarına yönelik gönüllü programları tasarlamanın adımlarını öğreneceksiniz;
  • Örgütünüz için bir kaynak geliştirme yöntemi olan iktisadi işletmenin gerçekleştirmek istediğiniz sosyal faydaya en verimli katkıyı sunabilmesi için ihtiyaç duyduğu iş planının ve gelir modellerinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz;
  • Kanıta dayalı savunuculuk yapabilmeniz için gerekli olan araştırma tasarımı oluşturma, veri toplama ve analizi ile bu analizlerin hedeflerinize uyumlu bir şekilde raporlanması için takip etmeniz gereken adımları öğreneceksiniz.

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

400- Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, sonraki adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.  

Son başvuru tarihi  27 Kasım 2022 Pazar saat 23:59. 

Tüm eğitimler Ankara’da düzenlenecektir. Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım.

Güncellemeler ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz