Cumartesi, Mayıs 18, 2024

STÖ’ler İçin CSW67 Forumu Mart 2023’te Başlıyor

Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu (CSW) toplantılarına paralel olarak düzenlenen NGO CSW 67. Forumu 6-17 Mart 2023 tarihleri arasında New York’ta gerçekleşiyor. Forumda aynı zamanda eş zamanlı çevrim içi etkinlikler de yer alacak.

  • Mart 2023’teki CSW67 Forumu sırasında yüz yüze ya da sanal bir paralel etkinliğe ev sahipliği yapabilirsiniz! STÖ CSW Forumu’nun en önemli bileşenlerinden biri olan Paralel Etkinlikler için her yıl, ECOSOC statülerine bakılmaksızın, dünyanın dört bir yanındaki sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) bir Paralel Etkinliğe ev sahipliği yapmak üzere başvuruda bulunabiliyor. Bu etkinlikler tamamen ev sahibi kuruluş tarafından organize ediliyor ve bir şekilde BM CSW öncelik ve/veya gözden geçirme temasını ele alıyor. Son başvuru tarihi 2 Aralık 2022‘dir.
  • STÖnüzü, platformunuzu, ağınızı veya Paralel Etkinliğinizi tanıtmak ve Sanal Portalda CSW67 Forumu katılımcılarıyla etkileşim kurmak için sanal bir Sergi Standı ve/veya El Kitabı Reklamı için başvurabilirsiniz. Hem Sergi Standları hem de El Kitabı Reklamları için son başvuru tarihi 27 Şubat 2023′tür.

Kayıt için bilgiler:

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi’ne (ECOSOC) akredite olan STÖ’ler, Mart 2023’te düzenlenecek BM CSW67 için temsilcilerini kaydettirebilirler.

CSW67 için kayıtlar 27 Ocak 2023 tarihine kadar açık olacaktır.

BM CSW67’nin sadece ECOSOC tarafından akredite edilmiş STÖ’lere açık olduğunu lütfen unutmayın. Ancak, STÖ CSW67 Forumu ECOSOC statüsüne bakılmaksızın herkese açıktır.

STÖ CSW67 Forumu için kayıtlar Kasım ayında açılacaktır.

BM CSW67 kayıtları BM Kadın Birimi (UN Women) tarafından yönetilmektedir. BM CSW67 kaydına ilişkin sorularınız için csw@unwomen.org adresinden BM Kadın Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Forumdaki farklı etkinliklere ilişkin başvuru tarihlerini ve diğer ayrıntılara bu linkten ulaşabilirsiniz. Foruma katılım için Etkiniz’den destek alabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz