Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

SUYADER 2024 Gönüllü Başvuruları Başladı

SUYADER (Sürdürülebilir Yaşam Derneği) olarak 2018 yılından günümüze, sürdürülebilirliğin başlıca çevre alanında faaliyetler yürütüyoruz. Bu faaliyetleri; uluslararası kongre düzenleme, eğitim faaliyetleri, yerel etkinlikler, proje yazma ve yürütme, iş birlikleri ve paydaş etkinlikleri olarak özetleyebiliriz. Detaylı bilgiye Instagram @suyader hesabından ya da www.suyader.org.tr sitemizden ulaşabilirsin. Eğer özel olarak sormak istediklerin varsa info@suyader.org.tr e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsin.

Nasıl Başvurabilirim?

Aslında çok basit. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvuru formunu doldurman yeterli. Formu 18 Şubat 23:59’a kadar doldurabilirsin.

https://forms.gle/vzovJLgqRQP6hMuy5

Seçim Neye Göre Yapılıyor?

Seçim yapılırken herhangi bir din, ırk ya da cinsiyete pozitif ayrımcılık yapılmıyor. Faaliyetlerimiz genel olarak Ankara ve İstanbul illerinde gerçekleştiği için Ankara ve İstanbul’dan başvuru yapan gönüllülere öncelik verilecektir. Bu durum yalnızca Ankara ve İstanbul’dan seçim yapılacağı anlamına gelmiyor, eğer yeterince istekli ve motiveysen Mars’tan bile gönüllümüz olabilirsin.

Başvuru süreci 2 aşamada gerçekleşiyor. Öncelikle başvuru formları ilgili ekibimiz tarafından inceleniyor. Ardından bizimle çalıştığında karşılıklı fayda sağlanabilecek kişiler belirleniyor. Son olarak bu kişilerle kısa görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmeler sırasında kişi hangi ekipte yer almak istiyorsa o ekibe yönelik bilgi ve tecrübelerini kullanabileceği bir süreç planlanıyor. Örneğin; eğitim ekibinde yer almak isteyen ve başvuru formunu özenle doldurmuş bir adayın belirlenen bir konuda 10 dakikalık sunumunu dinliyoruz. Son olarak her iki taraf da birbirine ve ekosisteme fayda sağlayabileceği konusunda hemfikir ise gönüllülük süreci başlayacak.

Gönüllü Olmak Bana Ne Kazandıracak?

Gönüllülük bireysel bir fayda beklemeksizin yürütülen bir süreçtir. Lakin, toplum için yapılan gönüllülük sürecinde gönüllülerin topluma daha faydalı bireyler olabilmesi için bir dizi bilgi ya da beceriyi kazanması gerekmektedir.

  • SUYADER’de gönüllü olduğunuzda ekip için eğitimlere katılarak sürdürülebilir çevre konusunda eğitimler alacaksınız.
  • Gönüllü ağı temsilciniz sayesinde resmi bir derneğin yönetiminde söz hakkınız olacak.
  • Her ay sanatsal etkinliklere katılmanız için verdiğimiz maddi destekten faydalanarak şehrinizdeki istediğiniz sanatsal etkinliklere ücretsiz katılabileceksiniz.
  • Ekibinizle çalışırken sürdürülebilir çevre ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.
  • Mentörlük sürecine katılarak, çoğunluğu akademisyenlerden oluşan SUYADER üyelerinden mentörlük alacaksınız.
  • Proje ve organizasyonlar sürecinde aktif rol alacaksınız.

Bunlar dışında sizin yapmak istediğiniz ne varsa biz arkanızda olacağız.

Tüm sorularınız için info@suyader.org.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuzu bekliyoruz!

SUYADER (Sürdürülebilir Yaşam Derneği)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -