Çarşamba, Temmuz 17, 2024

TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı

50’nin üzerinde ülkeyi kapsayan TechSoup Global ağının bir partneri olarak STGM Türkiye’de, bilişim teknolojileri alanında çalışan şirketlerin kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik teknoloji bağışı programlarını yürütüyor. Microsoft, Yazılım Bağışı Programı’nın ana bağışçısı, diğer bağışçılarımızsa SAP ve Skype. Yakında antivirüs yazılım şirketi BitDefender da bağışçılar arasına katılacaktır.

Bağış programı kapsamında sivil toplum örgütleri işletim sistemi yazılımları, sunucu yazılımları, güvenlik yazılımları gibi 200’e yakın ürün için bağış talebinde bulunabilİyor. STÖ’ler bağışlanan yazılımlarla lisanslı yazılım kullanmanın avantajlarından yararlanırken korsan yazılım kullanmanın yol açabileceği cezai sonuçlar ve işletimle ilgili sorunlardan kaçınabilecek.

Kimler Yazılım Bağışından Faydalanabilir?

TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı’ndan faydalana­bilmek için, Türkiye’deDernekler Dairesi Başkanlığı’na veya Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı,dernek veya vakıf statüsünde bir sivil toplum örgütü olmanız, ayrıca donör kuruluşların belirlediği alanlarda aktif ola­rak çalışıyor olmanız gerekiyor.

Bağış için genel uygunluk kriterlerine ve başvuru için gereken belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla sorunuz varsa Sık Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilir, daha fazla bilgi almak içindestek@techsoupturkiye.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER