Cuma, Haziran 14, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“Temiz Hava Hakkı ve Hukuki Durum” Çevrim İçi Seminerine Davetlisiniz

Temiz Hava Hakkı ve hukuki durumu detaylıca konuşacağımız webinarımız 20 Şubat günü saat 18.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Temiz hava hakkının hukuki statüsünü, hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki etkilerini, temiz hava hakkının insan hakları ile ilişkisini tartışacağız.

Programın ilk oturumunda Namık Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Temiz Hava Hakkı Platformu TTB Temsilci üyesi Prof. Dr. Gamze Varol ile hava kirliliğine ilişkin temel kavramlar, hava kirliliğinin sağlık üzerine etkileri hakkında kapsamlı bir inceleme yapacağız.

Programın ikinci oturumunda ise ClientEarth’de iklim değişikliği ve hava kirliliği mevzuatı ile davaları üzerine çalışan Av. Gizem Koç ile temiz hava hakkının insan hakları hukuku ile ilişkisini tartışacağız. Ardından ClientEarth’de endüstriyel emisyonların engellenmesi ve azaltımına yönelik mevzuat üzerinde çalışan Av. Selin Esen ve Av. Gizem Koç ile hava kalitesine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında konuşacağız.

Son oturumda ise Temiz Hava Hakkı Platformu Hukuk Danışmanı Av. Ceren Pınar Gayretli ve Av. Selin Esen ile sanayi kaynaklı hava kirliliğine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında bir bilgi aktarımı gerçekleştireceğiz.

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım belgesi vereceğimiz bu programa kayıt yapmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

https://forms.gle/n9QCK6BnLf53Gi126

Etkinliğimiz Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olup herhangi bir üyelik veya uygulama indirilmesi gerekmemektedir.

İletişim:

Mesut Bilicitürk

info@hudoto.com

Hukuk Doğa Toplum Vakfı (HUDOTO)

Etkinlik Programı:

Oturum ve Zamanı Açıklama Konuşmacılar
Oturum-1 (18.00 – 19:00) Hava Kirliliği: Temel Kavramlar ve Sağlık Üzerindeki Etkileri Konuşmacı: Prof. Dr. Gamze Varol
Oturum-2 (19:00– 19.30) Temiz Hava Hakkı ve İnsan Hakları Konuşmacı: Av. Gizem Koç
15 dakika ara
Oturum- 3 (19.45– 20.30) Hava Kalitesi: Türkiye ve AB’de İlgili Mevzuat ile Mahkeme Kararları Konuşmacılar: Av. Selin Esen, Av. Gizem Koç
Oturum- 4 (20.30– 21.15) Sanayi kaynaklı hava kirliliği: Türkiye ve AB’de ilgili mevzuat ile mahkeme kararları Konuşmacılar: Av. Selin Esen, Av. Ceren Pınar Gayretli

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -