Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

TEV-Dr. Orhan Birman Tıp Araştırma Bursu Başvuruları Süresi Uzatıldı

Genel Bilgiler

TEV’in merhum bağışçısı Dr. Orhan Birman Burs Fonu’ndan 1996’dan beri, tıp fakültesi mezunu ve tıp doktoru diploması sahiplerine yönelik belirli bir projeyi uygulayacak veya ihtisas kapsamında bilgi, görgü ve uygulamasını geliştirecek ve döndüğünde birikimini gönderilmesini tavsiye eden kurumda uygulamaya koyacak, kurumunun desteklediği başarılı ve maddi olanakları kısıtlı uzman tıp doktorlarına ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde Üst İhtisas ve Araştırma çalışmaları için geri ödemeli burs verilmektedir.

 

Detaylı Bilgiler ve Başvuru Koşulları

·       Türk tıbbının seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak üzere, 2024-2025 akademik yılında ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde ülkemizde ihtiyaç duyulan temel bilimler ve uygulamalı alanlarda burs verilecektir. Öncelikle aşağıda belirtilen disiplinler dikkate alınacaktır. Ancak bu disiplinler haricindeki konularda da bilgi ve uygulamasını geliştirecek, kurumunun önerdiği adaylar da başvurdukları taktirde değerlendirmeye alınabilir.

·       Burslar 2024-2025 Güz Dönemi’nde yurt dışında çalışmalarına başlayacak adaylara yöneliktir.

·       Burs süresi6 aydan az olmamak üzere en fazla 2 yıldır. Aday, başvurusunda ne kadar süreye ihtiyacı olduğunu belirtir.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

·       T.C. vatandaşı ve 1 Ocak itibarıyla 40 yaş altında olmak,

·       T.C. sınırları içinde eğitim veren YÖK’e bağlı üniversitelerine bağlı tıp fakültelerinden iyi derece ile mezun olmak,

·       Tıpta uzmanlığını tamamlamış olmak,

·       Halen tıp fakültesi hastanelerinde ve/veya eğitim hastanelerinde görevli bulunmak ve kurumu tarafından aday gösterilmiş olmak,

·       İngilizce dil yeterliliği (Doçentlik Yabancı Dil Sınavı, Devlet Memurları Sınavı, TOEFL IBT: 79-93, IELTS Academic: 6.5, TOEIC: 800, PTE Academic: 58-63).

Son Başvuru Tarihi: 1 Nisan 2024, 17:00 olarak güncellenmiştir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -