Salı, Nisan 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Teyitli Bilgi Atölyeleri Başvuruları Başladı

Teyitli Bilgi Atölyeleri üniversite öğrencilerine dijital alışkanlıkları konusunda farkındalık kazanabilecekleri ve yanlış bilgi sorununa karşı eleştirel düşünme becerilerini geliştirebilecekleri bir alan sunmayı amaçlıyor.

Program, Amerikan Büyükelçiliği’nin desteğiyle Türk Amerikan Derneği ConnectUSA American Corner Ankara ve Teyit işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Program hedefleri: Bilgi ekosisteminin artılarını ve eksilerini belirleyerek, bilgi düzensizliğinin hayatımız, toplum ve demokrasi üzerindeki etkilerini anlama fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, güvenilir kaynakları tespit etme ve yanlış bilgi/komplo teorileriyle başa çıkma, şüpheli bilgileri teyitleme becerileri geliştirebilirsiniz.

Programda neler var?
Bu program altı buluşmadan oluşan bir atölye serisidir. İki haftada bir gerçekleştirilecek buluşmalar farklı uzmanların sunumlarını, interaktif oturumları, grup çalışmaları, tartışmalar ve pratik uygulamaları içerir.

Katılımcılar programa paralel olarak Teyit’in çevrimiçi öğrenme platformu Pürmerak Kulübü derslerinin tamamına ücretsiz erişebilecek ve atölyeleri tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacaktır.

Kimler katılabilir?
Programa, bölümü farketmeksizin Ankara’da ikamet eden tüm üniversite öğrencileri başvurabilir.

Ne zaman ve nerede?
Program, 23 Mart Cumartesi günü başlayacak ve Haziran ayına kadar devam edecek 6 farklı buluşmadan oluşuyor. Tüm buluşmalar yüz yüze Ankara’da gerçekleşecek.

Son Başvuru Tarihi: 13 Mart Çarşamba, saat 23:59.

Başvuru süreci:
Başvurular, sınırlı kontenjan, program hedefleri, yaş ve cinsiyet dengesi göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -