Salı, Mayıs 28, 2024

TOGO ile 3 Ay İçinde Oyun Geliştirici Olmak İster misin?

Oyun Geliştirici yetiştiren TOGO’nun 3. dönem başvuruları başladı. 25 Kasım’a kadar togotr.com sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

2022 yılının ilk 6 ayında Türkiye’deki oyun girişimleri 333 milyon dolar yatırım aldı. Türkiye, oyun sektörüne yapılan yatırımlarda Avrupa birincisi oldu. Türkiye’de şu an 1000’den fazla oyun stüdyosu ve 20 bine yakın oyun sektöründe çalışan olduğu tahmin ediliyor. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde stüdyo sayısının 2500’e, oyun geliştirici sayısının da 50 bine çıkması bekleniyor. Hızlıca büyüyen oyun sektörüne nitelikli oyun geliştirici yetiştirmek üzere bootcamplere ihtiyaç var.

2021 yılının Kasım ayında nitelikli oyun geliştirici yetiştirmek üzere TOGO’yu kurduk. TOGO, oyun geliştirici olmak isteyen kişilere 3 aylık eğitim (bootcamp) vererek işe yerleşmelerine katkı sağlayan bir girişimdir. 

Mezuniyetine, diplomasına, yaşına ve teknik bilgisine bakılmaksızın herkes TOGO’ya başvuru yapabilir. 

TOGO, “Şimdi Öğren Kazanınca Öde” metodunu benimseyerek fırsat eşitsizliğine de bir çözüm olmak istemektedir. 3 aylık eğitimini başarıyla tamamlayan kişiler işe yerleştirilir ve para kazanmaya başladıktan sonra TOGO’nun bootcamp ücretini ödemeye başlar. 

Üstelik bu 3. dönemde hem 13-17 yaş grubu için hem de 18-30 yaş grubu için bootcamp programları açılıyor.

Bir kişi bu bootcamplere dahil olduğunda her hafta düzenli küçük oyunlar geliştirerek çalışmalara başlıyor. Bu süreçte oyun nasıl geliştirilir, nasıl kodlanır, nasıl tasarlanır, nasıl modellenir, nasıl reklam eklenir, nasıl store’a yüklenir gibi kısımları öğrenmiş oluyor. Ayrıca takımlar halinde çalışarak, iletişim, problem çözme, sunum yapma gibi becerilerini de geliştirerek bir şirket kültürü kazanmış oluyor. Kendi oyun fikrini yazan ve o oyunu geliştirip yayınlayan kişiler başarıyla mezun oluyor ve yeni bir kariyere başlayabiliyor.

Kariyerine oyun sektöründe başlamak isteyen veya kariyerini değiştirmek isteyenler için eşsiz bir fırsat sunuyor TOGO.

Detayları togotr.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz