Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Ücretsiz Almancanızı Geliştirebileceğiniz Çevirim İçi Kaynaklar

Yeni bir dil öğrenmek hem profesyonel açıdan hem de kişisel olarak birçok faydaya sahip olan önemli bir beceridir. Almanca ise dünyada en çok konuşulan diller arasında 12. sıradadır ve dünyada en çok öğretilen 4.ncü dildir. Nerede yaşıyor olursanız olun, çevrimiçi kurslar size Almanca öğrenme şansı sunuyor. Almanca öğrenme sürecinde size yardımcı olacak ücretsiz web sitelerini ve uygulamalarını sizler için derledik.

 1. Duolingo: Almanca ve diğer dilleri öğrenebilmek için en popüler uygulamadır. Etkileşimli dersler ve dil öğrenimine oyunlaştırılmış bir yaklaşım sunar. Belirlediğiniz kişisel hedefler ile kısa sürede dilinizi geliştirebilirsiniz.
 2. Memrise: Kelime dağarcığının akılda kalmasına yardımcı olmak için bilgi kartları ve anımsatıcı teknikler kullanılarak eğlenceli bir şekilde eğitiminize katkı sağlar. Ayrıca uygulamayı çevrimdışı ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 3. BBC Languages – German: Yeni başlayanlar için temel Almanca dersleri ve ifadeleri öğretmeyi amaçlamaktadır.
 4. Goethe-Institut: Farklı yeterlilik seviyelerindeki öğrencilere yardımcı olmak için alıştırmalar ve deneme sınavları da dahil olmak üzere ücretsiz kaynaklar sunar. Goethe Enstitüsü’nün mobil uygulaması Deutschtrainer-App temel Almanca bilgileri sunuyor.
 5. Busuu: Dil öğrenenler için tasarlanmış bir sosyal ağdır. Etkileşimli alıştırmalar ve anadili İngilizce olan kişilerle dil değişimi yoluyla Almanca öğrenmenize olanak tanır.
 6. Open Culture: Çeşitli üniversitelerdeki ücretsiz Almanca kurslarını listeler, derslere ve çalışma materyallerine erişim sağlar.
 7. German Academic Exchange Service (DAAD): Birçok üniversite de dil bilginizi geliştirebileceğiniz, bazıları ücretsiz olan Almanca dil kursları sunmaktadır. Üniversitenizdeki yaz kurslarından da yararlanabilirsiniz. Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD-Deutscher Akademischer Austausch Dienst) tarafından sağlanan Almanca ve İngilizce dillerindeki kurs veritabanına  göz atmanızı da öneririz.
 8. Anki app: Metin, ses ve görsellerle bilgi kartları oluşturmanıza ve incelemenize olanak tanıyan ve dilinizi geliştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır.
 9. DeutscheAcademie: DeutschAkademie’nin Almanca kursları, Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) dayanmaktadır. (CEFR) Avrupa Birliği’nin bir dilin edinilmesi, kullanılması ve yeterliliğine ilişkin bir tavsiyesidir. Bu standart öğrenciler ve öğretmenler için geçerlidir ve dört yeterliliği tanımlar: okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Sitedeki ücretsiz alıştırmalar ile Almancanızı geliştirebilirsiniz.
 10. Schritte Plus: Almanca kaynakları, materyalleri, ses dosyalarını ve kitapları ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve oyunlarla Almancanızı geliştirebileceğiniz bir web sitesidir.
 11. MEB’in Almanca etkileşimli kitaplarını da ücretsiz indirebilirsiniz.

Öğrenme tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için birden fazla platformu keşfetmeyi ve Ab-ilanı takip etmeyi unutmayın 😊

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz