Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Ücretsiz BBC Eğitimleriyle İngilizce Öğrenmek Artık Çok Kolay!

Dünyanın en büyük yayın kuruluşlarından biri olan BBC World’un, İngiliz İngilizcesini en kolay şekilde öğrenebilmeniz için geliştirdiği interaktif platformla genel İngilizceden iş İngilizcesine, İngilizce alıştırmalarından radyo yayınlarına kadar her alanda İngilizce pratikler yapabilir ve İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Genel İngilizce ve İş İngilizcesi

Genel İngilizce ve İş İngilizcesi platformu sayesinde günlük hayatta ve iş hayatında kullanabileceğiniz tüm kalıpları öğrenirken İngilizlerin günlük hayatta kullandığı kelimeleri de tanıyarak İngiliz İngilizcesi öğrenmeye bir adım daha yaklaşacaksınız.

Genel İngilizce ve İş İngilizcesi sayfası için tıklayınız.

Dilbilgisi, Kelime ve Telaffuz

Dilbilgisi, kelime ve telaffuz platformu sayesinde bilmediğiniz kelimeleri öğrenirken telaffuzlarını görecek ve küçük alıştırmalar yapabileceksiniz. Sürekli güncellenen programı sayesinde günlük hayata eklenen yeni kelimeleri de görme fırsatı bulacaksınız.

Dilbilgisi, kelime ve telaffuz sayfası için tıklayınız.

Alıştırmalar

Alıştırma sayfası sayesinde eğlenceli alıştırmalar yapacak ve BBC World’den öğrendiğiniz İngilizce bilgilerinizi tazelerken kendinizi test ederek eksik olduğunuz konuları bulabileceksiniz.

Alıştırma sayfası için tıklayınız.

İngilizce Öğretmenleri İçin

Özel olarak İngilizce öğretmenleri için düzenlenen bu platformla öğretmenler İngilizce aktiviteleri, çalışma yöntemlerini öğrenebilecek ve öğrencilerin İngilizce öğrenimi kolaylaştırmak için gerekli ipuçlarına ulaşacak.

İngilizce Öğretmenlerine düzenlenen sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

Yüklenenler sayfası

Yüklenenler sayfasıyla BBC World sitesine yüklenen video, yazılı metin, ses kayıtlarını bulabilir, bunlar üzerinden pratik yaparak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebileceğiniz bu uygulamayla her an her yerden İngilizce öğrenebileceksiniz.

Yüklenenler sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER