Pazartesi, Nisan 22, 2024

Ulusal Gençlik İstihdamı Çalıştayı Başvuruları Açıldı

Nar Mektep Derneği tarafından Partners Albania, NVO Prima, Youth Alliance Krusevo, Ana and Vlade Divac Foundation ve TOG Vakfı ile birlikte YHB-TOG-09 referans numarası ile “İsraftan İstihdama” projesi yürütülmektedir.

Ayrıca ülkemizin refah seviyesinin yükseltilmesi, sosyo-ekonomik problemlerin çözümü ve nitelikli işgücünün artırılması amaçlarıyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ile Nitelikli Eğitim” hedeflerine yönelik projeler de yürütülmektedir.

Bu kapsamda 2020 yılında uygulamaya geçirilen “Staj ve Kariyer Akademisi” kapsamında ülkemizin farklı üniversitelerinden, farklı bölümlerden sivil toplum alanında profesyonel veya gönüllü olarak faaliyet göstermek isteyen üniversite öğrencilerine Proje Döngüsü Yönetimi, Girişimcilik, Mülakat Teknikleri gibi 21. yüzyılda sahip olmaları gereken eğitimler ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Staj ve Kariyer Akademisi’nde gençlere yönelik istihdamı kolaylaştırma yönünde adımlar da atılmaktadır. Bu kapsamda 2022 Kasım’da TBMM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR, MYK ve TOG Vakfı’ndan da protokol konuşmacılarının davet edileceği, birçok STK ile farklı kurum ve kuruluşlarda çalışan uzmanların çalıştay masalarında görev alacağı bir günlük “Ulusal Gençlik İstihdamı Çalıştayı” düzenlenecektir.

Bu form söz konusu çalıştaya katılım için doldurulmaktadır. Çalıştay’a katılım ücretsiz olup katılımcıların ekonomik durumlarına, öğrenci veya NEET genç olmalarına göre yol ücretleri derneğimiz tarafından finanse edilebilecektir.

Başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz