Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Ulusötesi Ar-Ge Projeleri için 32. IraSME Teklif Çağrısı

IRASME ağının 32. çağrısı ile küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ) dâhil olduğu uluslararası araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

27 Eylül 2023 tarihine kadar açık kalacak olan çağrı ile Almanya, Brezilya, Belçika ve Lüksemburg ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınmaktadır.

Çağrıya ülkemizden yapılacak başvurularda sanayi-akademi işbirliği tercih nedeni olmakla beraber çağrı ortağı en az 2 ülkenin yer aldığı KOBİ-KOBİ işbirliği projeleri desteklenebilecektir.

Başarılı bulunan projelerde yer alan Türkiye’deki araştırma ekibi için TÜBİTAK tarafından proje süresi boyunca en fazla 2.500.000 TL (PTİ ve kurum hissesi hariç) araştırma desteği sağlanabilecektir. Proje süresi en fazla 36 ay olabilmektedir. Başvurularda her ülkeden en az 1 KOBİ’nin yer alması gerekmektedir ve toplam proje bütçesinin en az %50’si özel sektör ortaklarına ayrılmalıdır.

Genel bilgi:

IraSME teklif çağrılarına başvururken, geçerli ulusal ve bölgesel kriterlere uyumu sağlamak için başvuru sahiplerine tekliflerini hazırlarken erken bir aşamada yerel ajanslarına danışmalarının kesinlikle tavsiye edildiğini lütfen unutmayın. Uygunluk kuralları, başvuru ve finansman ayrıntıları ülkeler/bölgeler arasında farklılık gösterir.

Neyi finanse ediyoruz:

  • Mevcut uluslararası teknolojiyi aşan yeni ürünlerin, süreçlerin veya teknik hizmetlerin geliştirilmesi.
  • Prototip seviyesine kadar teknik/deneysel geliştirme.
  • Finanse edilen her ortak için önemli teknik riskler içeren Ar-Ge.

Son başvuru tarihi: 27 Eylül 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz