Pazar, Nisan 21, 2024

Üretimi İyilikle Destekle

Türkiye’de COVID19 vakası ile beraber başka bir ihtiyaç alanı daha dikkat çekmektedir. Salgının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde evde kalabilenler izole olarak çalışırken, bir kısım da hala işe gitmeye devam etmektedir.

Bu salgın döneminde sağlık malzemeleri ihtiyaçları öncelikli önem taşımaktadır  ve iş birlikleri ile destek çalışmaları devam etmektedir. Hijyen ve korunma sağlık çalışanlarımızın da uyarıda bulundukları en önemli noktalardır.

Salgının ne kadar süreceğinin ve ne kadar kişiyi etkileyeceğinin belli olmadığı bu ortamda, değişen koşullara ayak uydurmak ve çevremizdekilerin de ayak uydurabilmesini sağlamak, geçimini sağlamak zorunda olanları ve öncelikli ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak; ihtiyaç sahibi ailelere, geçimleri için üretimi gerçekleştiren kadın girişimcilere destek olmak amacıyla zincirleme sosyal fayda yaratan ve tamamen temassız bir yardımlaşma sistemi zinciri kurguladık. İhtiyaç Haritası, RET ve Leap Natural işbirliğinde “Üretimi İyilikle Destekle!” kampanyasını başlattık.

Kampanya kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin sabun ihtiyacı ihtiyacharitasi.org Sosyal Pazar Yeri üzerinde iyzico güvencesi ile, mülteci ve ihtiyaç sahibi kadın üreticiler tarafından üretilen sabunlardan karşılanacaktır. Temassız teslimata da örnek olan bu kampanya ile siteye giren herkes evinden çıkmadan hem ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarına kolaylıkla destek olabilmekte hem de kadın üreticileri destekleyebilmektedir.

Kampanya kapsamında destek olabilmek için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

  1. ihtiyacharitasi.org’a üye ol,
  2. “Üretimi İyilikle Destekle!” ihtiyaç ilanına tıkla,
  3. İhtiyaç ilanının içinde yer alan tedarikçiden destek olmak istediğin adet sayısı kadar sabun seç,
  4. Seçtiğin malzemeleri “Sepete Ekle” ve “Sepete Git” seçeceğini işaretle,
  5. “Satın Al” butonuna tıkla,
  6. Kart bilgilerini girdikten sonra iyzico altyapısıyla güvenle satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, siz de üretime katkı sağlamak isterseniz ihtiyacharitasi.org’da yer alan sabun ihtiyaçlarını, sosyal pazaryerinden satın alarak ihtiyaç sahibi aileleri iyilikle destekleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER