Pazartesi, Temmuz 15, 2024

“Yaşama Hak Tanıyın” Çizgi Film Yarışması

KONU

“ÇİZGİ FİLM (ANİMASYON)” yarışmasının konusu “Bireysel Silahsızlanma: Yaşama Hak Tanıyın” olarak belirlenmiştir.

AMAÇ

Umut Vakfı, Animasyon Sanatının toplumsal iletişimdeki gücünden ve olanaklarından yararlanarak, artan bireysel silahlanmanın olası neden, sonuç ve tehlikelerini irdeleyerek toplumsal boyutuna dikkat çekmek, düşündürücü, tespit edici, vurgulayıcı görüntüleri kullanarak kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Yarışma; Barışın önce iki insan arasında başlayarak topluma yayılabileceği mesajını, bireysel silahlanmayla oluşan şiddetin aksine bireysel silahsızlanmanın barışçıl görüntüleriyle topluma verebilmeyi amaçlamaktadır. Yarışmaya katılan eserlerin görsel medyada ve Umut Vakfı etkinliklerinde yayınlaması suretiyle toplumda sorunla ilgili duyarlılık oluşturmak ve konuya sahip çıkılması teşvik edilecektir.

KOŞULLAR

  1. Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri, Umut Vakfı çalışanları ve birinci derece yakınları dışında tüm bireysel amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır.
  2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  3. Daha önce ödül almış, dereceye girmiş eserler yarışmaya katılamaz. Umut Vakfı’nın iptal hakkı her aşamada geçerlidir.
  4. Her yarışmacı, en fazla 2’er (ikişer) eserle yarışmaya katılabilir.
  5. Gönderilen eserler mp4, mpeg, mov ve avi formatında olmalıdır. Boyut olarak minimum FULL HD (1920X1080) olmalıdır.
  6. Eserlerin en fazla 3 (üç) dakika uzunluğunda olması önerilir.
  7. Filmin en son karesinde aşağıdaki ibare mutlaka jenerik olarak okunabilir ve görülebilir biçimde, 10 saniye süre ile yer almalıdır.

ÖDÜLLER

Umut Vakfı 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü etkinliği kapsamında düzenlenen Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’na katılan eserlerin değerlendirilmesi sonucunda Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödüllerine değer görülen eserler Seçiciler Kurulu tarafından açıklanacaktır. Dereceye girecek olan yapıtlara verilecek ödüller şöyledir:

  • Birincilik Ödülü: 15.000 TL
  • İkincilik Ödülü : 10.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü : 7.000 TL

*Ayrıca Seçiciler Kurulu, jüri özel ödül (plaketi) ve mansiyon (plaketi) ile herhangi ber eseri övgüye değer bularak, ödüllendirmekte serbesttir.

Son Katılım Tarihi : 1 EYLÜL 2023 Cuma

Seçici Kurul Toplantısı : 08 Eylül 2023 Cuma

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz