Salı, Mayıs 28, 2024

Yeryüzü Doktorları Gönüllülerini Arıyor

Yeryüzü Doktorları, bugüne kadar 50’ye yakın ülkede yüz binlerce insana ulaştı. Bunu, iyiliğe gönül veren destekçileri sayesinde başardı.

Üyeleri, çalışanları, bağışçıları ve gönüllüleri ile çok büyük bir aile olan Yeryüzü Doktorları için, bir iyilik hareketinin olmazsa olmazı olan gönüllülük, büyük küçük demeden ihtiyaç olana koşmak; yetkinliklerini, deneyimini ve zamanını karşılıksız olarak paylaşmaktır.

NEDEN ÖNEMLİ?

Yeryüzü Doktorları sağlık alanında insani yardım çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Yeryüzü’nün pek çok coğrafyasında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, profesyonel çalışanlarımızın koordinasyonu çerçevesinde, çeşitli sağlık meslek gruplarındaki gönüllülerimizin desteğini almaktayız. Sağlık çalışmalarımıza katılmak için sağlık gönüllümüz olabilirsiniz.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde, projelendirme ve uygulama aşamalarında bilfiil katılım sağlayarak destek olabilirsiniz.

NASIL?

  • Yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde, projelendirme ve uygulama aşamalarında bilfiil katılım sağlayarak destek olabilirsiniz.
  • Projelerimizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda, ilgili meslek gruplarındaki gönüllülerimiz ile irtibata geçilerek saha çalışmalarımızda aktif destekleri alınmaktadır. Bu aşamada, gönüllülük taahhütnamemiz ile karşılıklı sözleşmemiz kayıt altına alınır.
  • Sağlık ekiplerimizde yer alacak gönüllüler, yurtdışı çalışmaları için çalıştıkları yerlerden almaları gereken izin süreçlerini kendileri yürütür. Derneğimiz bu süreçlerde yapabildiği kolaylaştırmayı sağlamaya çalışır.
  • Yurtdışı saha çalışmalarında yol, barınma ve beslenme giderleri tarafımızdan karşılanıyor olmakla birlikte, gönüllülerimiz kendi giderlerini karşılamayı tercih edebilirler.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz