Perşembe, Mayıs 23, 2024

YKV Yüksek Lisans & Doktora Bursu için Başvurun

Yüksek Lisans – Doktora Bursu; araştırmacı, proje sahibi veya bir alanda yüksek lisans veya doktora yapan 33 yaşından büyük olmayan katılımcılara açıktır. Her türlü bilim dalında ülkemizin gelişmesinde katkı sağlayacak her türlü araştırma, çalışma veya proje bu program için uygundur.

Verilen destek tek seferlik olup, Yönetim Kurulu başvuru yapan kişinin  talep ettiği destek miktarının tamamını, bir kısmını, talep edilenden fazlasını karşılama veya sağlanan desteğin süresini uzatma takdir hakkına sahiptir.

Yüksek Lisans – Doktora Bursunun Başvuru Koşulları Nelerdir?

Bu burslara başvuru için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Kişi dilediği zaman başvurusunu yapabilir.

Başvuru önce burs komitesince incelenir, ardından uygun görülürse burs başvurusu Yönetim Kurulu’nca görüşülür.

Başvuru için öğrenci olma şartı aranmaz, yalnızca başvuru yapan kişinin 33 yaşını geçmemiş olması aranmaktadır.

Başvurmak isteyen kişi başvuru nedenini, çalışma alanını ve talebini içeren bir dilekçe kaleme almalıdır. Dilekçesine, başvurduğu projesi veya araştırması ile ilgili ayrıntılı bir açıklama, fizibilite raporu, maliyet tablosu vb. gibi her türlü aydınlatıcı bilgiyi eklemelidir.

Başvuru dosyasına bir adet fotoğraf, ikametgah belgesi, sabıka kaydı, arkalı önlü kimlik fotokopisi de eklenmelidir. Tüm başvuru belgelerini tek bir şeffaf dosya içerisinde postalamayı unutmayınız.

Başvuru formunu ekleri ile birlikte, Yücel Kültür Vakfı – Zühtüpaşa Mah. Bağdat Cad. Keylan İş Merkezi No:15/8 34724 Kızıltoprak – Kadıköy / İSTANBUL adresine gönderiniz.

Kaynak: YKV

BENZER İÇERİKLER