Pazartesi, Mayıs 20, 2024

YTB Türkiye Stajları Başvuruları Devam Ediyor

Yurt Dışında Yaşayan Gençlerimiz YTB’nin Desteğiyle TUSAŞ, HAVELSAN ve ROKETSAN’da Staj Yapıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile TUSAŞ, ROKETSAN ve HAVELSAN iş birliğiyle, yurt dışında yaşayan gençlerimizin mühendislik, yazılım ve teknoloji alanında tecrübe kazanmalarını hedeflemektedir. TUSAŞ, ROKETSAN ve HAVELSAN Türkiye’de Havacılık ve Uzay Sanayii, Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Roket ve Füze sistemleri alanlarında öncü kuruluşlar olarak bilinmektedir. Şirketleri yakından tanımak ve mühendislik deneyimini yaşamak için YTB Türkiye Stajları Programı başvurularınızı bekliyor.

 

Yurt dışında doğmuş, büyümüş ve üniversitelerin ilgili mühendislik fakültelerinde lisans veya yüksek lisans öğrenimine devam eden ya da yeni mezun olan Türkiye vatandaşı, çifte vatandaş ya da mavi kart sahibi genç yeteneklere yönelik, yaz döneminde gerçekleştirilecek olan staj programı için başvurular başladı.

 

YTB, yurt dışındaki gençlerimizin anavatan ile ilişkilerinin geliştirilmesi, eğitim süreçlerine ve mesleki gelişimlerine destek olunması ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasında eğitim alanında iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla Türk gençlerinin TUSAŞ, ROKETSAN ve HAVELSAN’da staj yapmasını desteklemektedir. Eğer siz de mühendislik ve yazılım alanlarında staj yapmak ve düzenlenen etkinliklere yerinde dâhil olmak istiyorsanız, YTB Türkiye Stajları Programına başvuruda bulunabilirsiniz.

 

KATILIMCILARA SAĞLANACAK İMKÂNLAR NELERDİR?

·        Başvurular kapsamında yapılacak değerlendirme sonucunda programa katılmaya hak kazanan katılımcıların staj süresince Ankara’da konaklama imkânı sağlanacaktır.

·        Konaklama yeri ile staj yapılacak tesis arasında ulaşım imkânı sağlanacaktır.

·        Katılımcılara gidiş ve dönüş olmak üzere toplam 200 Avro’ya kadar uçak bileti desteği sağlanacaktır.

·        Günlük ücret sunulacaktır.

·        Program sırasında YTB tarafından sosyal ve kültürel programlar düzenlenecektir.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 

1.      Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı/çifte vatandaş/Mavi Kart sahibi olmak veya Mavi Kart sahibi olmaya hakkı olmak,

2.      Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görüyor olmak/yeni mezun olmuş olmak,

3.      Yurt dışında ikamet ediyor olmak,

4.      18-35 yaş arasında olmak (01.07.2006 tarihinden önce ve 01.07.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak).

 

PROGRAM NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR?

Staj tarihleri bu yıl TUSAŞ için iki dönem (10 Temmuz 2024 – 7 Ağustos 2024 / 7 Ağustos 2024 – 3 Eylül 2024), ROKETSAN ve HAVELSAN için bir dönem (10 Temmuz 2024 – 7 Ağustos 2024) olarak düzenlenmiştir. Adayların, 2 farklı dönemden oluşan staj tarihlerinden birini ve şirket önceliklerini başvuru ekranından seçmeleri gerekmektedir.

 

Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz