Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Yunanistan’da Gerçekleşecek 6 Günlük Eğitim Kursuna Davetlisiniz

“Uprooted – II. Dünya Savaşı ve Sonrasında Çalınan Çocukların Hikâyeleri” eğitim kursu, 7-13 Eylül 2024 tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik şehrinde gerçekleştirilecek. Bu kapsamlı eğitim programı, çatışmalar sırasında ailelerinden zorla alınan çocukların tarihini araştırıyor ve II. Dünya Savaşı ile Yunan İç Savaşı’na odaklanıyor.

 

Eğitim Kursunun Amacı: Çocuk hakları konusunda farkındalık yaratmak ve bu hakların modern bağlamlarda ihlal edilmesini ele almak için araçlar sağlamak.

 

Aktiviteler: Katılımcılar, deneyimli eğitmenler ve dış uzmanlar tarafından yürütülen dersler, atölye çalışmaları ve tartışmalara katılacaklar. Ayrıca, kendi öğretim veya atölye çalışmalarında kullanmak üzere eğitim kaynaklarına erişim sağlayacaklar.

 

Katılımcılar ayrıca diğer eğitimcilerle bağlantı kurma, en iyi uygulamaları paylaşma ve hassas tarihi konuları etkili bir şekilde öğretmeyi öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

 

Katılım Koşulları:

  • Öğretmenler, eğitimciler, gençlik liderleri ve gençlik çalışması, vatandaşlık eğitimi veya tarih alanında çalışan profesyoneller katılabilir.
  •  Yaygın eğitimle ilgilenen yeni başlayanlar da kabul edilir.
  • Katılımcıların en az 18 yaşında, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor olmaları gerekmektedir.

 

Son Başvuru Tarihi: 28 Haziran 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -