Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Yurt Dışı Eğitim İçin Dünyanın En Ekonomik Ülkeleri Hangileri?

Günümüzde öğrencilerin denizaşırı ülkelerde eğitim almayı tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri kariyer beklentilerinin artması diyebiliriz. Zira mezun olduktan sonra iş bulamama kaygısı yaşayan öğrenciler, şanslarını arttırmak ve yabancı dillerini geliştirmek için yurt dışı üniversitelere başvuruyor.

Aynı zamanda gittiğiniz ülkede öğrenciyken çalışma koşulları ya da mezuniyetten sonra ülkede bir iş bulup kalma imkanlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca bir ülkede eğitim almak için sadece ucuz olmasının yeterli olmadığını ve üniversite seçiminin sizin için en belirleyici hedef olması gerektiğiniz de unutmayın! Peki, yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için dünyanın en ekonomik ülkeleri hangileri?

Yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. Almanya

Ücretsiz eğitim denildiğinde ilk akla gelen ülkenin Almanya olması çok da şaşırtıcı değildir. Ancak Almanya’da eğitim almaya karar verirseniz de Berlin, Münih gibi popüler şehirlerde yaşam maliyetlerinin çok da ucuz olmadığını belirtelim. Ünlü üniversiteler, eğitim kalitesi ve gelişmiş endüstrileri ile size hem akademik kariyer hem de iş imkanı sunar.

 

Ortalama yıllık öğrenim ücretleri: Devlet üniversitelerinde ücretsiz

Ortalama aylık yaşam maliyetleri: 700-800$

 

  1. Polonya

Avrupa’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için en uygun fiyatlı ülkelerden biri de Polonya’dır. Eğitim, Almanya’da olduğu gibi tamamen ücretsiz değildir, ancak yaşam maliyetleri açısından daha uygun bulabilirsiniz. Ancak başvuruda bulunacağınız çoğu program İngilizce yerine Lehçe olabilir.

 

Ortalama yıllık öğrenim ücretleri: 2.000-3.000$

Ortalama aylık yaşam maliyetleri: 600-650$

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Arjantin

Güney Amerika’nın en büyük ikinci ülkesi olan Arjantin, hem yerel hem de uluslararası öğrencilere çoğu devlet üniversitesinde ücretsiz eğitim sunuyor. Üstelik öğrenciyken de çalışma imkanınız ve artan sayıda İngilizce programı da sizi bekliyor olacak.

 

Ortalama yıllık öğrenim ücretleri: Devlet üniversitelerinde ücretsiz

Ortalama aylık yaşam maliyetleri: 400-500$

 

  1. Güney Afrika

Yurt dışı eğitim için benzersiz bir seçenek arıyorsanız size Güney Afrika’yı önerebiliriz. Eğitim ve yaşam maliyetlerinin oldukça uygun olduğu ülkenin en güzel tarafı eğitim dilinin İngilizce olmasıdır.

 

Ortalama yıllık öğrenim ücretleri: 2.000-3.000$

Ortalama aylık yaşam maliyetleri: 600-700$

 

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Malezya

Dünyanın en iyi öğrenci şehirlerinden birine ev sahipliği yapan Malezya, başkent Kuala Lumpur şehri ile son derece kaliteli üniversiteler ve öğrenci çeşitliliği sunuyor. Aynı zamanda dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarının şubeleri Malezya’dadır.

 

Ortalama yıllık öğrenim ücretleri: 2.500-3.500$

Ortalama aylık yaşam maliyetleri: 400-450$

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz