Pazartesi, Mayıs 20, 2024

18. Uluslararası Manga Ödülü için Başvurular Açıldı

Manga kültürünü yaymak ve kültürel etkileşimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen 18. Uluslararası Manga Ödülü başvuru dönemi başlamıştır.

ÖDÜL

  • Japonya Uluslararası MANGA Ödülü’nün Altın Ödülü en iyi MANGA çalışmasına, Gümüş Ödül üç başarılı çalışmaya ve Bronz Ödül diğer on bir çalışmaya verilecektir. Altın ve Gümüş Ödül kazananlara sertifika ve ödül, Bronz Ödül kazananlara ise sertifika verilecektir.
  • Özel Teşvik Ödülü, Altın Ödül veya Gümüş Ödül almaya hak kazanmayan ancak diğer Bronz Ödül alan çalışmalardan daha başarılı bulunan bir manga çalışmasına verilebilir.

Altın Ödül ve Gümüş Ödül kazananlar ikinci bir ödül olarak Japonya’da düzenlenecek ödül törenine katılmak üzere yaklaşık 7 gün süreyle Japonya’ya davet edileceklerdir. (Özel Teşvik Ödülü ve Bronz Ödül sahiplerini kapsamamaktadır.)

BAŞVURU ŞARTLARI

  • MANGA çalışmasının 16’dan fazla (en az 17) sayfadan oluşması gerekir. Geçmiş “Japonya Uluslararası Manga Ödülü”nden bir tanesini kazananlar hariç hem yayınlanmış hem de yayınlanmamış eserler başvuru için uygundur.
  • MANGA çalışmalarının, başvuru tarihinden itibaren son üç yıl (2021-2024) içerisinde hazırlanmış olması gerekmektedir.
  • Uygun manga çalışmaları herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemelidir.
  • Başvurular eser sahibinin özgün çalışması olmalıdır. Konu, kompozisyon ve çizim de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak yapay zeka tarafından oluşturulan manga çalışmaları kabul edilmeyecektir. Ancak yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerin, çalışmanın belirli kısımlarında tamamlayıcı materyal olarak kullanılması kabul edilebilir. Yapay zeka kullanılıyorsa, başvuru yapılırken Formların uygun bölümünde beyan edilmelidir.
  • MANGA çalışmaları elektronik formda (PDF) veya basılı formda sunulmalıdır (Elektronik formda sunulan eserler seçim prosedürleri için basılacaktır).
  • Her MANGA sanatçısı için yalnızca bir eser kabul edilebilir. Birden fazla eserle başvuru olması durumunda, sadece ilk eser kabul edilecektir.

 

Son Başvuru Tarihi: 5 Temmuz 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz