Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

7. Ankara Fotoğraf Yarışması Katılımcılarını Bekliyor

Yarışmanın Adı:

“Ankara’nın Tarihi ve Kültürel Yapıları” Ankara Kalkınma Ajansı 7. Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Amacı ve Konusu:

İlk çağlardan itibaren, farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir coğrafya ve sürekli yerleşmeye sahne olan bir kent olan Ankara, zengin tarihi geçmişini simgeleyen müze, antik kent ve birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındırmaktadır.

Yarışma ile insanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan değerlerin bölge, ülke ve dünya genelinde, tüm potansiyel kitlelere erişiminin sağlanması hedeflenmektedir.

Yarışmanın temel amacı;

  • Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan değerlerinin tanıtılması;
  • Ankara içi turizmin canlandırılması;
  • Yerli ve yabancı turistlerin Ankara’nın tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımalarının, yaşatmalarının ve kayıt altına almalarının sağlanması;
  • Yarışmacıların ilgili alanda elde ettikleri birikimlerini özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak, üretkenliklerinin desteklenmesi;
  • Tüm kesimlerin Ankara’nın değerlerinin farkına varmasıdır.

Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerini yansıtması beklenen fotoğraflar için örnek konular aşağıda sunulmaktadır. Örnekler yarışmaya katılım sağlayacak kişilere fikir vermesi amacıyla hazırlanmış olup, fotoğraf konuları örneklerle sınırlı değildir.

– Ankara’nın tarihini yansıtan fotoğraflar (Ankara Kalesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, (I. TBMM Binası), Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM Binası), Atakule, Anıtkabir, Ulus Cumhuriyet Anıtı, Hitit Heykeli, Augustus Tapınağı, Julianus Sütunu, Gordion Antik Kenti, Juliopolis Nekropolü, …)

– Ankara’nın müzeleri, vakıf eserleri, tarihi cami ve türbeleri, hanları, (Gordion Müzesi, Hacı Bayram Veli Camii, Arslanhane Camii, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi, Tapduk Emre Türbesi, Tarihi Karacabey Hamamı, …)

Son başvuru Tarihi: 26 Kasım 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -