Salı, Mayıs 28, 2024

AB-ilan.com & AB Akademi Eğitimleri Katılımcı Yorumları

KATILIMCI YORUMLARI

AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
19-20 Ocak 2019 Gaziantep

Şahika D. (Gaziantep) : Proje konusunda işime yansıtabileceğim, profesyonel anlamda çok fayda sağlayabileceğim yolları düşünmeye sevk etti. Çok doğru nokta atışı yapabilecek bilgiler verildi.

K.(Gaziantep): Çalıştığım kurumun yürütmekte olduğu programların geliştirilebilmesi için gerekli fonları sağlaması ve geliştirebilmesi için güçlendirici bir etkisi oldu. Proje hazırlama süreçleri ve program sorumlularının beklentilerine ilişkin fikir edinmemi sağladı.

Adham M. (Gaziantep) : Çok iyi ve işte işimize yarayacak bilgiler edindim. Çok düzgün hazırlık yapılmıştı.

Rana D. (Gaziantep) : Proje bazlı düşünce becerim gelişti. Proje yazarken dikkat edilmesi gereken aşamaları ayrıntılı bir şekilde anlamamı sağladı. Eğitim çalıştığım sektörle bağlantılı olduğu için ileride başvuracağım projelerde daha detaylı ve mantık çerçevesinde ilerleyerek bana nasıl olumlu döneceğini anlayarak ilerlememi sağladı. Genel olarak seanslar çok faydalıydı. Ama süre konusunda yeterli değildi.

Mehmet H. T. (Gaziantep) : AB Projeleri konusunda baya yol kat ettiğimi düşünüyorum. Gayet güzel ve keyifliydi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
08-09 Aralık 2018 Ankara

Yaprak R. (Ankara) : Projede uzman olarak çalışıyorum. Proje hazırlama aşamalarını bilmiyordum. Bu konuda aydınlanmış oldum. Proje nedeniyle önüme gelen bazı dokümanları somutlaştırma imkanı edindim.

Samet K. (Mardin) : Proje bazlı işlerde daha aktif, daha katılımcı bir pozisyonda aksiyon gösterebilirim. PDM eğitimini de tamamlandıktan sonra kendi yazdığım projeleri hayata geçirmek isterim.

Özden D. (Adana) : Dokümanlara nereden ulaşacağım konusunda bilgim arttı. Çok faydalı ve iyi bir eğitim oldu.

Şeyma İ. (Balıkesir) : Eğitimin iş açısından proje yazmaya nereden başlamalı, nasıl yapılmalı bu aşamaları öğrendim. Bilmediğim çok şey kattı bana. Uygulamalı eğitimler de daha çok öğrendim. Yeterli geldi, açıklama yeterliydi.

Başar Y. (Ankara) : Az ve özdü. Gereksiz detaylardan kaçınılıp verilmesi gereken bilgiler verildi. Böylece katılımcılar alması gerekeni aldı. Önemli noktaların altı çizildi. Kafa karıştırıcı hiçbir şey yoktu.

İbrahim D. B. (Ankara) : AB projeleri hakkında hiçbir bilgim yoktu. Benim için yeni bir ufuk oluşmasına sebep oldu.

Miriam A. (Sofya) : Hedeflediğim iş geliştirme planına uygun bilgiler edindim. Faydalı ve tatmin ediciydi. Teşekkür ederim.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
29-30 Eylül 2018 – Ankara

Nihan T. (Ankara): Çok yabancı olduğum bir konu hakkındaki korkularımdan arındım. Öğrendiklerimizi uyguladıkça bilgiler yerine oturacaktır. Çok teşekkürler.

Seçil N. (İstanbul): Eğitmenimizin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu da eğitimin daha eğlenceli olmasını sağlıyor. Özellikle gerçek hayattan verdiği örneklerle proje konusuna çok hakim olduğu anlaşılıyor. Teşekkürler.

Zübeyde A. (İstanbul): Eğitim faydalıydı. Yeni giriş yaptığım bir alan hakkında önemli bilgiler edindim.

Şeyma E. (Afyon): Kaliteli bir eğitimdi, gelecek eğitimlere de katılmayı düşünüyorum. Kariyerim açısından önemli bir eğitim oldu. Merak ettiğim bir konuydu ve tatmin sağladım.

Elif K. (Ankara): Uzmanlık alanımla ilgili projeler geliştirmeme katkı sağlayacak. Faydalı bir eğitim oldu Emeği geçenlere teşekkürler.

Cengiz K. (Nevşehir): Eğitimden memnun kaldım. Süre biraz daha uzun olabilir.

Şehriban E. (Isparta): Verimli bir eğitim oldu. Proje yazarken dikkat etmem gereken önemli ve gerekli başlıkları öğrenmiş oldum. Proje yazmayı düşünen herkese tavsiye edebilirim.

Füsun T. (Ankara): Güzel bir eğitimdi. Teşekkür ederim.

Heval D. (Ankara): Eğitim içeriğini yeterli buldum. Teşekkürler.

Defne I. (Ankara): Eğitim benim beklentilerimi karşıladı. Yoğun bir program olmasına rağmen gayet anlaşılır ve net bir anlatım sundu.

Burcu Ö. (Ankara): AB projeleri ile ilgili daha önceden bir deneyimim yoktu. Bu eğitimle kapsamlı bir giriş yapmış oldum. Devamını getirerek geliştireceğime inanıyorum. Aldığım eğitimden bir bütün olarak tatmin olarak ayrılıyorum. Her şey için teşekkürler.

Ahmet B. (Ankara): Çok faydalı bir eğitim oldu.

Fatma M. K. (Ankara): Projenin nasıl yazıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrendim. Eğitimden çok memnunum. Merak ettiğim, öğrenmek istediğim noktaları kavradım.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
11-12 Ağustos 2018 – Ankara

Aykut İ. (Ankara): Proje ve hibelere yönelik terminolojiyi kavradım. Eğitmenimiz Hüseyin Aktürk, konu ve branşındaki yeterlilik ile hem bir vizyon hem de eğitim hakkında tüm bilgileri ile güzel iki gün geçirdik.

Hamdullah O. (Ankara): Proje yazma konusunda bir fikrim yokken eğitim sonunda proje nasıl hazırlanır nelere dikkat edilir, hangi aşamalardan geçeriz hepsine vakıf oldum.

Halit B. B. (Tekirdağ): Eğitim vizyon ve misyonumu geliştirdi. Eğitim faydalıydı, eğitmen tecrübelerini ve teorilerini iyi sentezlemişti. Teşekkürler.

Zeri İ. (Ankara): Proje hazırlama, yazım sürecinin baştan sona anlatımı ve ayrıntılarla aktarımı; yapacağım işlerde bana büyük bir katkı sağlayacak. Çok faydalandım, teşekkürler.

Sevdanur Ç. (Ankara): Kariyer fırsatı olarak gördüğüm bir alandı. Aldığım eğitimin tecrübe ve teorik bilgi kattığını düşünüyorum.

Esin G. (Ankara): Konu ile ilgili profesyonel bakış açısı edindim. Çok faydalıydı, teşekkürler.

Eda Ö. Y. (Ankara): İyi bir eğitimdi, genel bir bakış açısı edinmiş oldum.

Ömür A. (İstanbul): Proje hazırlama konusunda başarılıydı.

Ruhtan Y. (Ankara): Gayet verimliydi, teşekkürler.

Gözde D. (Ankara): Bilgilerimi tazeledim, etkili bir eğitimdi. Zamanınız ve emeğiniz için çok teşekkürler. Son derece faydalı bir eğitim oldu.

AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
14-15 Temmuz 2018 – Ankara

Büşra Ü. (Ankara): Eğitmenin engin bilgileri bana “proje” anlama ve yazma aşamasındaki en kolay ve kilit bilgileri öğretti. Artık konuya hakimim, çok yaşa Hüseyin Hoca Bizlere sunulan somut örnekler ve hocamızın engin bilgileri ve hakimiyeti direkt beni proje yazmaya teşvik etti. Çok teşekkür ediyor ve diğer eğitimlerine de katılmak istediğimi belirtmek istiyorum.

Özlem Ö. A. (Ankara): Proje terminolojisi ve yazma konusunda detaylı bilgi edindim. Konular karışık olmasına rağmen Hüseyin Bey akıcı ve konuları basitçe anlamamızı sağlayan bir dil kullandı. Anlatımı yalın, akıcı ve açıklayıcıydı. Her şey için çok teşekkürler.

Nihan E. (Ankara): Uygulamaya dönük olması, önemli noktalara işaret etmesi ve grup çalışması eğitimin en çok faydalandığım yönleriydi. Çok teşekkür ediyorum.

Seher T. (Manisa): Uygulamalı grup çalışmaları, teorik bilgilerin pekişmesini sağladı.

Nur N. (Bursa): Eğitim yeterliydi, olumlu ve güzel geçti. Tavsiye ederim.

Duygu Ö. (Ankara): Eğitim gerek içerik gerek fiziksel ortam olarak son derece tatmin ediciydi. Bana büyük katkısı oldu, son derece yararlıydı, teşekkür ediyorum.

Ulviye D. D. (Manisa): Dışarıdan karmaşık görünen bu konuyu böylesine keyifli ve anlaşılır hale getirdiğiniz için çok teşekkürler. Farklı bir ufuk açan, çok verimli bir eğitimdi.

Ahmet D. (Şanlıurfa): Eğitim çok faydalı ve dolu geçti, umarım buradan aldıklarımı kullanabilirim.

Enis K.: Proje yönetimi noktasında eksik olduğum yönleri bu vesile ile tamamlamama olumlu katkıda bulundu. Eğitimin başarılı geçtiğini düşünüyorum, teşekkür ederim.

Burçin O. (İstanbul): Eğitim interaktif ve verimli geçti. Kavramsal tanımlara yönelik bilgimi zenginleştirdi, sahip olduğum sorulara yönelik cevaplara ulaşmak için yöntemler öğrenmemi sağladı.

Sema H. (Ankara): Benzer eğitimlerinizden haberdar olmak ve katılmak isterim.

Necmiye E. (Ankara): Oldukça verimli bir eğitimdi. Eğitim sırasında hiç sıkılmadım. Çok teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi
TOBB-ETÜ-TTO Kurum içi Eğitim

11-12 Nisan 2018

Hakan K.: Benim için oldukça iyi bir başlangıç oldu bundan sonraki projeler için yol göstericiydi.

Duygu B.: Oldukça detaylı bir eğitimdi, proje hazırlama sürecinde kavramların anlamları, başlıkların içerikleri ve prosedürler konusunda bilgi sahibi oldum.

Katılımcı: Eğitim benim açımdan gayet başarılıydı.

Pelin G.: Proje geliştirme biriminde çalıştığım için doğrudan alanımla ilgiliydi. Özellikle “mantıksal çerçeve” konusundaki eksiklerimi eğitimci sayesinde tamamladım.

Katılımcı: Nasıl proje yazılır ve nasıl yönetilir bilgi sahibi oldum.

Katılımcı: Bir AB projesinin nasıl yazılacağını öğrenip kendi projemi oluşturabilecek yetkinliğe sahip oldum.

İlknur U.: AB projelerindeki imkanları öğrenme fırsatı buldum.

Katılımcı: Proje yazımı konusunda aklıma takılan sorulara çok net cevaplar alabildim.

Hüsra Y.: Eğitim süresince çok eğlendim. Eğitimin somut örneklerle desteklenmesi oldukça faydalıydı.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

31 Mart – 1 Nisan 2018 – Ankara

Musa G. (Giresun) : Proje hazırlamada bazı eksiklerim vardı ve eğitim sayesinde bu eksiklerimi tamamladım.

Nesli Ç. (Ankara) : Eğitmenimizin tecrübeli olması ve anlatımının kalitesi, odaklanmamı sağladığı için ilerleyen zamanlarda eğitimin karşılığını alacağımı düşünüyorum.

Bahar G. (Ankara) : İleride proje hazırlama alanında çalışmak istiyorum bu yüzden eğitim bana yol gösterici oldu.

Katılımcı: Projelerin köküne indiğimiz metodolojik yöntemle birlikte şu an yazmakta olduğum tezim bile daha anlamlı geldi.

Hande C. (Ankara) : Proje hazırlama konusunda çekingen kalmak ve uzak durmak yerine nasıl girişim yapılacağına dair temel bilgi ve ipuçları kazandım. Eğitim benim için oldukça ufuk açıcıydı.

Fatma A. S. (Ankara) : Verimli ve akıcı bir eğitimdi. Proje hazırlarken yaptığımız hataları düzeltme fırsatı bulduk.

Kadri N. Ö. (İzmir) : Proje kaynaklarını öğrendim, proje hazırlarken yapılan genel hataları farketme imkanı buldum ve proje yazımının kendi işime katkılarını öğrenmiş oldum.

Dider E. (İstanbul) : Uygulamalı çalışmalar sayesinde proje yazımında tecrübe kazanmış oldum.

Katılımcı: Proje yazma konusunda bilgimi arttırdığını düşünüyorum.

Esra Y. (Ankara) : Eğitim süresince verilen dökümanlardan ve yapılan uygulamalardan çok verim aldım.

Seher E. T. (Ankara) : Hazırlayacağım proje için nasıl düşünmem gerektiğini ve nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendim.

Nuray Y. S. (Sakarya) : Eğitimin örneklerle yapılmasının oldukça verimli olduğunu düşünüyorum.

Pınar U. (Ankara) : Avrupa Birliği projelerinin nasıl yazılacağını öğrendim. Benim için çok faydalıydı.

Özüm B. (Muğla) : STK alanında çalışmak isteyen biri olarak, proje yazımını detaylı olarak ele almak ve sorun ağacı çıkarma yöntemini bilmek kendi projelerimde bana çok yardımcı olacak.

Elif E. (Ankara) : Oldukça güzel geçen bir eğitimdi. Bilgilendirme ve olan bilgilerimin pekişmesi açısından oldukça faydalıydı. Rahatça soru sorup cevap alabilmek en önemlisiydi.

Figen D. (Ankara) : Eğitmenimizin tecrübelerini bizimle paylaşması, projenin hangi hatlar doğrultusunda yazılması konusunda etkili oldu.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

24-25 Şubat 2018 – İstanbul

Türkan H. T. (İstanbul) : Ortam katılımcılar ve eğitmenimiz ile iletişimimiz güzeldi. Canım sıkılacak endişesiyle geldim, önyargılarım vardı. İkinci günün sonunda keşke bitmese öğrencilik, yeni bir şeyler öğrenmek çok güzel diye düşündüm. Bu deneyimi yaşattığı için ab-ilan.com ve Hüseyin Bey’e teşekkür ederim.

Delal Y. (İstanbul) : Hem işimde hem de sosyal hayatta katma değer sağlayacak bir eğitim oldu. Keyifli, interaktif çokça bilgilendiğim verimli bir eğitimdi.
Çiğdem G. (İstanbul) : Proje yazımı açısından çok bilgilendim, farklı vizyon açısından çok değerliydi.

Katılımcı : Eğitimin tümü çok yararlı, sonuç alıcı çalışmalara yol açıcıydı.

Ceren A. (İstanbul) : İleride proje koordinatörü olmak istediğim için ve halihazırda yaptığım iş başvurularında da proje yazma deneyimi bolca arandığı için çok faydalı oldu. Çok açık ve net ifadelere yer verildi. Eğitmen çok içtendi.

Katılımcı: Proje yazma düşüncesi, tekniği, metodu üzerine bilgilenme ve farklı bir bakış geliştirmemi sağladı.

Nila D. (İstanbul) : Siyaset bilimi mezunu olarak yönelmek istediğim alan proje olmasına rağmen istemediğim bir iş yapmaktayım. Bu eğitim baya bakış açısı kattı. Eğitim birçok konuda kendimi geliştirmeme ve anlamamda yardımcı oldu.

Raziye D. (İstanbul) : Proje hazırlama, başvuru süreci ve uygulama sürecindeki riskler ve alınması gereken önlemler konusunda çok faydalı oldu.

Zeynep D. (İstanbul) : Az sayıda katılımcıyla sınırlı olması interaktifliği arttırdı. Genel proje mantığını gösterme açısından iyiydi.

Melodi Ç. (Hatay) : Akademik uzman olarak çalışacağım, fakat proje yazımı hakkında detaylı bilgiye sahip değildim. Bu eğitim sayesinde genel anlamda neler yapabileceğimin farkına vardım. İleride proje hazırlarken etkisini daha çok hissedeceğim hem farklı sektörden insanlarla tanışmama olanak tanıyan, hem de bilgilendirme açısından gayet faydalı bir eğitimdi.

Ela M. (Hatay) : Proje departmanında eğitim almadan çalışmaya başlamıştım. Fakat bu eğitim sayesinde projenin “ne-nasıl-neden” döngüsünü daha iyi anlayıp kurumun sürekliliği için yeni proje yazabilme seviyesine yakın olduğumu düşünüyorum.

Aytül Y. (İstanbul) : Metodolojinin artı ve eksilerini görme şansım oldu. Eğitimin örneklerle zenginleştirilmiş olması gayet iyiydi. Benim için çok faydalı oldu. Teşekkürler.

Sena P. (Balıkesir) : Proje yazma süreçlerinin öğrenilmesinin kariyerime faydasının olacağını düşünüyorum. İki gün olmasına rağmen oldukça detaylı ve püf noktaların anlatıldığı bir eğitimdi. Çok teşekkürler.

Katılımcı: Uzun yıllar özel sektörde çalıştıktan sonra sivil toplum alanına geçiş yapmak istiyorum. Bu noktada aldığımız eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Proje hazırlamadan dikkat edilmesi ve sakınılması gereken noktalar öğrendik. Faydalı bir eğitimdi. Teşekkürler.

Gülçin K. (İzmir) : Bölüm değişikliğine gitmeyi düşünüyorum ve seçeceğim bölüm ile bağlantılar olabileceğini düşünüyorum. Eğitime katılarak sohbet şeklinde örnekli geçmiş olması çok avantajlıydı.

Yasemin Y. A. (İzmir) : Gönüllülük esasında destek olduğum engelli ve dezavantajlı gruplara farklı çalışmalar oluşturabilirim. Eğitim anlatımı ve içeriği ile donanımlıydı.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

27-28 Ocak 2018 – Gaziantep

Aysun E. G. (Ankara) : Eğitimin uygulamalı geçmesi, olayları somutlandırma da çok işimize yaradı. Daha önce anlatılan şeylerin yapılmış biri tarafından anlatılması örneklendirilmesi verimliliği arttırdığını düşünüyorum.

Tuğba S. (Gaziantep) : Eksik olduğum birçok konu hakkında bilgi edindim. Mesleki anlamda da kendimi yeniledim. Eğitimi çok verimli buldum. Eğitmenimizin anlatımı açık ve netti. Özellikle ikinci günde uygulamalar sayesinde anlatılan her şey yerine oturdu.

Ufuk Can M. (Gaziantep) : İnsan hakları avukatıyım. Fikirlerimi yargı yollarından bağımsız şekilde hayata geçirebileceğim, sorunlara çözüm bulabileceğim bir alan keşfettim. Mesleki hayatımı bu alana kaydırmayı (kısmen de olsa) düşünüyorum. PCM eğitimi bunun metodolojisini anlattı. Verimli olduğunu düşünüyorum.

Katılımcı: Projeler üzerine çalışan kurumumda içinde bulunduğum projelerin hangi aşamalardan geçtiği konusunda fikir verdi. Çok faydalı bir eğitim oldu.

Katılımcı: Verilen bilgiler doğrultusunda farklı yerlerde kullanımı uygundur. Farklı kariyer avantajları sağladı. Kişisel gelişim anlamında yeni girişimlerde bulundum.

Özlem T. (Gaziantep) : Öncelikle eğitmenin anlatım tarzının açıklayıcı olması eğitimi anlamamızı kolaylaştırdı. Onun dışında eğitim zor olsa da çok güzeldi.

Katılımcı: Proje hazırlama yönünde detaylı bilgi edindim ve bu bilgileri iş hayatımda kullanacağım. Eğitimci gayet pozitifti ve bütün sorulara ayrıntılı cevap verildi.

Hasan C. P. (Gaziantep) : Proje yazımında ve uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve püf noktaların anlatılması çok faydalı oldu.

Katılımcı: Proje yazılma ve değerlendirme süreçleri ile ilgili çok faydalı bilgiler edindiğim için, eğitimi gayet faydalı buldum. Başlık ve içerik uygun.

İlknur B. (Gaziantep) : Az bildiğim bir sektör hakkında oldukça fazla bilgi edindim. Özellikle analiz yöntemi ile formları istenilen şeklide doldurma konusunda.

Ahmet K. (Gaziantep) : Reel sektördeki çarpanımızın daha yükseklere çıkarması konusunda faydalı oldu.

Nihan B. (Gaziantep) : Projede çalışıyorum ve öncelikle kendi programımı daha iyi anlamamı sağlayacaktır. Ayrıca belki kendi kurumuma kabul edilebilir projeler yazabilirim. Aklımdaki projeleri hayata geçirebilirim.

Gonca Ş. (Gaziantep) : Teknik bilgiler, proje hazırlamada sorun tespiti, paydaş analizi ve diğer bölümler özellikle çok faydalı oldu. PCM eğitimi ve eğitmen gayet iyiydi. Eğitmen çok donanımlı ve iletişimi çok kuvvetli.

Altunay Ö. (Gaziantep) : Mantıksal çerçeve ile 2 günde pekiştirdiğim bilgileri daha net bir şekilde kafamda somutlaştırdım. Dolu dolu keyifli geçen bir eğitimdi.

Oya G. (Gaziantep) : Eğitimcimizin iş deneyimleri ve görmüş olduğu projeler oldukça çeşitli olduğu için eğitim süresince verdiği örnekler oldukça keyifli ve doyurucuydu. Ayrıca bu sebeplerle eğitmenin geniş vizyonu bizlere de vizyon kattı. Ben de bilmediğim birçok AB fonu hakkında detaylı bilgi edindim. Eğitim materyalleri gayet yeterliydi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

06-07 Ocak 2018 – İstanbul

Aylin T. K. (İzmir) : 2.gün anlatılan hibe programı rehberinin örnekler ile anlatılması çok faydalı oldu. Verilen bilgiler çok faydalı ve tamamen amaca yönelikti.

Nihal Z. (İstanbul) : Rehber ve örnek dokümanların paylaşılması, dikkat edilmesi gereken noktaların belirtilmesi en çok faydalandığım kısımdı. Son kısma bırakılan bölümün daha önemli olduğunu ve daha detaylı incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu detay dışında eğitim ve eğitmeni başarılı buldum.

Şermin P. Y. (İstanbul) : Eğitim gerçekleştirmeyi planladığım proje ile ilgili boşlukları kısmen doldurdu. Çok faydalı, bilgilendirme katma değeri yüksek bir eğitim oldu. Ama uygulama eğitimi de olmalı. Eğitimcimiz vizyoner ve donanımı yüksek birisi. Çok teşekkür ederim.

Büşra Ş. (İstanbul) : Proje yazma, açılan çağrının kurumun başvuru yeterliliğini analiz etme, başvuru rehber ve formunu açıklama/anlama yönlendirmeleri etkili oldu.

Sümeyra G. ( Kocaeli) : Daha önce yardımcı olarak katıldığım proje hazırlama kısmında daha aktif görev alabilirim. Daha önceki başvurulardaki hataları gördüm. Gayet memnun kaldım. İşimle ilgili faydalı bilgilere ulaştım. Katıldığım için memnunum.

Ataman D. A. ( İstanbul) : AB ve buna benzer hibe, teşvik programlarını daha yakından tanıma fırsatım oldu. AB ve BM gibi uluslararası kuruluşların faydalanabileceğim birçok yönünü görmemi sağladı. Genel olarak açıklayıcı ve faydalı bir eğitimdi.

Erdal Ü. Y. (İstanbul) : Hazırlık aşamasında detaylar yeterli. Ancak daha küçük gruplara yönelik uygulamalar arttırılabilir. Devamlılığı olmalı.

Aydın A. (İstanbul) : Projenin hazırlanması yanında, kaynakların taranması ve proje fikirleri yaratma teşviki sağlandı. Uygulamalı ve geri bildirimli katkılarla desteklenen ek seviye eğitimleri.

Katılımcı: Finansal bütçe hazırlamanın yanında sivil alanda projelerin en temel halini görmüş oldum. Gerçekten her sorunun cevaplandığı doyurucu bir eğitimdi.

Uğur G. (Gaziantep) : Çalıştığım yabancı fonlu projenin özel görevim dışındaki işleyişlerini anladım.

Deniz Y.: Araştırma projeleri hazırlarken kullanılacak basamakları öğrenme açısından olumlu faydaları oldu.

Merve Ü. (İstanbul) : Proje hazırlamanın püf noktaları hakkında oldukça bilgi sahibi oldum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

09-10 Aralık 2017 – Ankara

Katılımcı (Ankara): Hâlihazırda çalıştığım iş yerinde birçok proje uygulanmakta. Yeni projelerin hazırlık ve başvuru aşamasına katılmak konusunda fayda sağlayacağını düşünüyorum. Hocamız konusuna hâkim iletişim becerileri çok yüksek, alanında hakim bir kişi olduğunu örnekleriyle çok iyi açıkladı.

Elif K. (Ankara): Yapmayı düşündüğüm proje için yararlı bir yol haritası çizmemi sağladı. Öğrendiğimiz teorik bilgileri grup çalışmasıyla destekleyen ve yazılmış proje örnekler ile anlatılanları daha açık hale getiren bir eğitimdir.

Muhammaed H. D. (İstanbul): AB fonlarını öğrenim noktasında çok faydalı. Katkısı yüksek, geliştirici vb. iyi niyete dair her kelime.

Pelin P. (Ankara): Yazdığım projedeki eksik yönleri görmemi sağladı. Daha iyi ifade ederek projenin kabul edilebilirliğini artırmak, temel noktaları öğrenmek faydalı oldu.

Fatma G. D. (Nevşehir): Projenin nasıl değerlendirildiği konusunda çok büyük faydası oldu. Faydalı ve eğitici bir program.

Gaye N. K. (Ankara): Gelecekte proje yazmak için girişimlerde bulunmayı planladığım için proje hazırlama ve yürütme sürecinin rasyonel bir şekilde anlatıldığını düşünüyorum.

İrem S. (Ankara): Proje yazım, değerlendirme ve uygulama kısımlarının yanında paylaşılan deneyimlerin de varlığının anlatılması çok faydalı oldu.

Hasan U. (Eskişehir): Proje yazımını dair sağlam bir temel attığımı düşünüyorum. Eğitmenin konuya hakimiyet ve özgüveni iyiydi. Kısa sürede birçok bilgi sahibi olduk.

Merve A. (İstanbul): AB ve diğer kurumlar tarafından çağrıya çıkılan fonlara başvurmak konusunda oldukça faydalı oldu.

Simge A. (Antalya): Sorun odaklı çözüm üretme ve bunun üzerinden proje üretme noktasında çok faydalı. Çok destekleyici ve katkısı fazla bir eğitimdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

19-20 Ağustos 2017 – Ankara

Havva C. Ö. (Ankara): Her yönden çok faydalıydı, ilgi duyan herkese önerebileceğim bir eğitim.

Katılımcı: Proje hazırlama konusunda kavramları öğrenmeme faydalı oldu. Keyifli, faydalı bir eğitimdi.

Pınar T. (İstanbul): Hibeler, AB bakış açısı, işleyiş ve tecrübeler hakkında analizsel detaylı bilgi sahibi oldum. Uygulama kısmı için daha çok süre ayrılabilir bu da eğitimin süresinin arttırılması demektir. Son derece bilgilendirici ve vizyon açıcı bir eğitim oldu.

Şükrü S. (Hatay): Proje oluşturma aşamasında daha bilinçli, dikkatli ve detaylara odaklanan bir birey olmamı sağladı. Ayrıca mesleki ve kişisel anlamda daha planlı, programlı davranmama katkıda bulundu. Bundan sonra girişimcilik ve kariyer koçluğu eğitimi verirseniz sevinirim.

Katılımcı: Eğitimin amacına ulaştığını ve verimli olduğunu düşünüyorum.

Kader A . (Ankara) : Sık yapılan hatalar üzerinden anlatımının yapılması kendi projemi profesyonel şekilde yazmam noktasında çok faydalı oldu.

Sedat K. (İstanbul) : Pratik uygulamalar verimliydi, genel olarak faydalı buldum.

Ramazan Ö. (İstanbul) : Kendi eksikliklerimle yüzleşme fırsatı buldum. Artı bilgi ve değer sağladığını düşünüyorum.

Ömer S. (İstanbul) : Proje eğitiminin usul, içerik oluşturma konusunda kapsamlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

29-30 Temmuz 2017 – Ankara

Nur A. (Gaziantep): Araştırma merkezinde çalıştığım için AB hibelerine proje hazırlamayı düşünüyordum, ileri düzeyde bilgi sahibi oldum. Eğitmenimizin deneyimli olduğu çok netti. Eğitim boyunca farklı kurumlardan birçok katılımcı ile tanıştım.

Barbaros B. (İstanbul): Eğitimde verilen örnekler pratik ve çok faydalı oldu. Gayet güzel/olumlu bir eğitimdi.

Mustafa Ç. (Eskişehir): İşim gereği proje hazırlama süreci ile ilgiliyim bu eğitimle işyerimdeki kapasitemin artacağına ve kişisel gelişimime katkı sağladığına inanıyorum. Katılımcı sayısının sınırlı olması eğitimin verimini artırmıştır.

Katılımcı: Proje kavramı, yöntemi, süreci ve kaynaklarını çok az bilen benim için çok aydınlatıcıydı. Çok memnun kaldım, teşekkür ederim.

Hakan Ş. (Ankara): Proje yazımının sistematik bir biçimde verilmesi çok kıymetliydi. Faydalanacağımı düşünüyorum. Eğiticinin verdiği örnekler ve deneyimi oldukça aydınlatıcıydı.

Katılımcı: Çok iyi ve net bir anlatımla sürenin ve katılımcı enerjisinin optimum kullanıldığı çok faydalı bir eğitimdi.

Ebru E. (Ankara): Güzel bir eğitimdi, eğitmen konuya hâkim olduğu için sorulan sorular da anlaşılır bir şekilde cevaplandı.

Katılımcı: Yeni bilgiler edindim. Tecrübe her şeydir ve eğitmenimiz Hüseyin Bey’in tecrübeleri bana yön verecek nitelikteydi. Çevremde bu konuya ilgi duyan herkesi yönlendireceğim. AB-ilan.com hayatımın her adımında yer alacak.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

10-11 Haziran 2017 – Ankara

Ayşe G. G. (Ankara): Dikkat ve özen isteyen AB projeleri hazırlama sürecinde bilinmesi gerekenler, ipuçları en çok faydalandığım yönleriydi. Bilgilendirici ve yararlanacağım bilgilerin verildiği bir eğitim oldu.

Katılımcı: Hazırlanacağım proje çağrılarına zayıf olduğum yönlerimi gördüm. Bakış açımı değiştirdi. Benim için eksik olduğum yönlerin neler olduğunu göstermesi açısından bir ayna oldu. İyi bir eğitimdi.

Neslihan Ş. G. (İstanbul): Eğitim, AB projelerine olan bakış açımın oldukça genişlemesini sağladı. Aynı zamanda katılımcıların farklı sektörlerden olması, farklı bakış açılarına sahip olmaları eğitimin faydalı yanlarından biriydi. Eğitim ve eğitmenimizin donanımı beni gerçekten etkiledi. İleride gerçekleştireceğim hedeflerim için ilham kaynağı oldu.

Bedi Ç. (Ankara): Proje koordinatörü olarak çalışıyorum ve doğrudan işime katkısı oldu. Gayet faydalı bir eğitimdi.

Zeynep D. (İzmir): Geliştirmek istediğim sosyal projelere dair pratik bilgiler edindim. Yeterince verimli ve öğretici bir eğitimdi.

Bade E. (Ankara): Proje hazırlama konusunda eksik kaldığım yönleri tamamladım. Tecrübeli bir eğitmen eşliğinde faydalı ve keyifli bir eğitim süreci geçirdim.

Emre D. (Ankara): Son derece yararlı oldu ve bilmediğim birçok noktayı öğrendim. İlerisi için beni cesaretlendirdi.

Emre T. (Ankara): Proje yazmanın detayları hakkında eğitim aldığımız için sektör dışından biri olarak yeni bir bakış açısı edindim. Eğitimcinin verdiği gerçek örnekler sektör ve işleyiş hakkında fikir sahibi olmama yardımcı oldu. Eğitmen konuya fazlasıyla hâkim ve katılımı teşvik ediciydi. Çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.


İzleme ve Değerlendirme Eğitimi | TANAP Kurum içi Eğitim

11-12 Mayıs 2017

Katılımcı: İhale aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurları öğrendim. Konuya çok hâkim olmama rağmen hibe programları izleme ve değerlendirme konusunda kendimi geliştirmeme yardımcı olduğu konusundayım.

Mete Y.: Proje hedeflerini değerlendirme konusunda belli bir metodoloji izlemenin önemini kavradım. Tecrübelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkürler.

Yurdanur Ö. (Ankara): Hibe programı yürüttüğümüz için programın izlenmesi aşamasında aldığım eğitimin işimi kolaylaştıracağına inanıyorum. Beklentilerime cevap verdi. İzleme ile ilgili tereddüt ettiğim konularda yeterli cevap aldım.

Duygu D. (Ankara): Anlatılan örnekler, öğrenilen dersleri kendi hibe programımızda uygulayabileceğimizi düşünüyorum. Gayet başarılı bir eğitimdi.

Katılımcı: Değerlendirme ve izleme süreçlerinde kitabi bilgilerden ziyade dikkat edilmesi gereken noktalara önem verilmesi çok iyi oldu. Eğitimden memnun kaldım.

Zafer S. (Ankara): Eğitimin, uygulama aşamasında birebir etkisi (olumlu) ve katkısı olacaktır.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

6-7 Mayıs 2017 – İstanbul

Deniz O. (İstanbul): Katılım akıcı ve eğiticiydi.

Tuba S. (Adana): Proje yazmadaki püf noktaları, dikkat edilmesi gereken yerleri açık ve net gösteriyor. Kısa sürede konuya hakim olabildik. Çok teşekkürler,

Sümeyye K. (İstanbul): Alandaki terminolojiyi öğrenmek, konuya ilişkin algımın yükselmesini sağladı. Verdiğim paraya, zamana kesinlikle değdi. Konuyla ilgili ufkum genişledi.

Hasret B. (İstanbul): Var olan projemin eksiklerini görebilmemi sağladı. Çok iyi bir eğitimdi, teşekkürler.

Katılımcı: Projenin mantıksal çerçevesini kavradım. Bu da benim diğer projelere bakış açımı genişletti. Sıkıcı olmadan gayet verimli bir eğitim oldu.

Selcen K. (Kuşadası): STKlarda rol oynamama yardımcı olacak. Çok değerli katılımcılar ile tanıştım ve konusunda yetkin bir uzmandan eğitim aldım.

Katılımcı: AB programlarının tanıtılması ve tekniğin anlatılması işimde fayda sağladı. Daha önce farklı bir kurumdan bu eğitimi almıştım. Ondan farklı olarak AB desteklerine de yer verilmesi faydalı oldu. Tekniğin önemine ilişkin algım olumlu yönde gelişti.

Zafer S. (İstanbul): Mesleki gelişim açısından etkisi oldu. Verimli bir eğitimdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

25-26 Mart 2017 – Ankara

Merve Ö. (Ankara): Bu eğitimle bakış açım değişti. Kapsam ve amaçlarıyla ilgili net bilgiler edindim. Eğitimden memnun kaldım.

Katılımcı: Kişisel gelişimim ve kariyerim açısından hayatımda yol gösterici oldu. Eğitmen, akılda kalan sorulara net cevaplar verdi.

Fatma K. (Ankara): Ortak olarak çalıştığım projelerde daha katılımcı olacağım. Eğitim açıktı, anlaşılır bir dille anlatıldı. Her şey için teşekkürler.

Katılımcı: Proje hazırlayabilmem için altyapı sağladı. Eğitimi çok yararlı buldum.

Mehmet Ş. (Mersin): Bildiğimi sandığım birçok konuda eksiklerimi gördüm. Oldukça yararlandığım bir eğitim oldu.

Jale D. (Ankara): Benim için olumlu bir eğitim oldu.

Aşkın E. (Ankara): Proje döngüsü yönetimi alanında halihazırda devam eden kariyerime ve gelişimime teorik ve enformatik olarak yön veren bir eğitimdi. Tatmin edici, anlaşılır, efektif bir eğitimdi.

Katılımcı: Kişisel olarak bana farklı bir bakış açısı sundu. Eğitim tek bir alana değil, farklı alanlara da yönelebileceğimi gösterdi. İş fikri oluşturmadaki hassasiyetlerimi arttırdı.

Dilara Ü. (Ankara): Proje danışmanlık şirketleri ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığım başvurularda olumlu bir etkisi olacağına inanıyorum. Karmaşık olduğunu düşündüğüm bu alana bakış açımı değiştirdi. Çok teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

24-25 Aralık 2016 PCM

Aslı Y. (Ankara):Proje konusunda bilgi sahibi oldum ve sosyal sorumluluk projeleri için çalışmak istediğimden dolayı proje konularında beni çok aydınlattı. Eğitim beklentilerimi karşıladı ve projeye bakış açım değişti.

Katılımcı: Proje yazım ve uygulama sürecinde teknik bilgileri çok detaylı öğrendim. Örneklerle pekiştirilmesi yararlı oldu. Profesyonel biri tarafından konu hakkında bilgi almak çok yararlı oldu.

Gülçin B. (Ankara): AB programları hakkında bilgi ve süreçleri, proje geliştirme, hazırlama, uygulama ve puanlama kriterleri hakkında verilen bilgiler faydalıydı.

Katılımcı: Mesleki açıdan benim için yeni bir vizyon oldu. Problem olarak nitenlendirdiğim konulara projeler ile katkı sağlayabileceğimi öğrendim.

Zeyneb Ö. ( Ankara): Profesyonel anlamda proje yazımını öğrenmem faydalıydı. Eğitim başarılı, verimli ve profesyoneldi.

Emrah Ş. (Ankara): Aklımdaki fikirleri proje haline getirip hayata geçirmenin zor olmadığını öğrendim.

Zekiye A. A. (Ankara): Kurumumuzdan ilk projenin çıkmasında katkı sağlayacak. Bana katkı sağladı ve özellikle takip edilmesi gerek sitelerden hiç haberdar değildim. Örneklendirilmelerden de öğrendiğim şeyler oldu.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

19 – 20 Kasım 2016 PCM

Seda K. (İstanbul): Eğitim açık ve akıcı bir şekilde anlatıldığından dolayı gayet keyifli ve anlaşılırdı.
Aydan Özkan (İstanbul): Eğitim her yönüyle faydalıydı. Zaman kullanımı, örnekler, uygulama hepsi başarılıydı.

Duygu T. (İstanbul): İşim gereği çok yararlı bir eğitim oldu. İşi uzmanından örneklerle ve uygulamalarla daha yakından öğrenmem işimi içselleştirmeme fayda sağladı.

Ayşe D. (Mardin) : Eğitimci Hüseyin Bey oldukça donanımlı, deneyimli ve anlatımı açık ve net. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Demet Ç.  (İstanbul): Teknik bilgiler yanında uygulamalar da karşılaşılan engel ve hataları çok açık ve detaylı aktarıldı. Çok yeterli v e ufuk açıcı bir eğitimdi. Ciddi bir firma olduğunuz için teşekkür ederim.

Mehtap I.  (İstanbul): Kariyerime proje alanında başladığım için buradaki edindiğim bilgiler gelecekti iş için faydalı olacağına inanıyorum.

Gazi M. (Kocaeli): Çalışma alanımla ilgili olarak daha sistematik işler yapmamı sağlayacak.

Arda M. (Kocaeli): İleriki dönemde yapmak istediğim proje fikirlerini somutlaştırdım. Faydalı ve efektif bir eğitim oldu.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

22-23 Ekim 2016 PCM

Nilüfer B. (Kahramanmaraş): Eğitim olaylara bakış açımı ve yaklaşımımı sorgulattı. Karşılaştığım güncel olayları daha iyi analiz edebilirliğimin gelişmesine katkı sağladı. Eğitimcimiz ve katılımcılar arasında iyi bir iletişim kuruldu. Her şey için teşekkürler.

Burcu D. (Ankara): Yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Habibe Ö. (Bandırma): Yeni bir bilgi, yeni bir sektör. Kolaylaştırıcı ve sosyal faaliyer arttırıcı bir eğitim. Keyifli ve geliştiriciydi.

Neşe E. (Bandırma): İşyerinde diğer çalışanları bilgilendirmem ve belediye adına yeni projeler üretmek açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Başarılı bir eğitimdi, teşekkürler.

Alev Ş. (Balıkesir): Proje yazımı için beni motive eden bir eğitim oldu.

Gözde E. A. (Ankara): Mesleğim haricindeki ilgi alanım için katıldığım bu eğitimde “proje” bakış açımı geliştirdiğini düşünüyorum. Faydalı bir eğitimdi.

Mehmet A. (Ankara): Faydalı bir eğitim oldu. Yanlış bildiğimiz birçok konuda aydınlandık. Emeği geçenlere teşekkürler.

Turan Ç. (Kahramanmaraş): Proje yazımında dikkat gerektiren konularda bakış açımızın genişlemesini sağladı. Çok faydalı bir eğitimdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

20-21 Ağustos 2016 PCM

Sezen Y. (Ankara): Güzel proje fikirlerinin heba olmaması için çok önemli ipuçları edindim. Kısa sürede çok fazla bilgi edindim.

Deniz D. (Ankara): Var olan bilgilerimi güncellememe ve konu hakkında yeni bilgiler edinmeme vesile olduğu için sizlere çok teşekkür ederim. Eğitim süresi 1 gün daha fazla olabilirdi.

Ezgi V. (Ankara): Yepyeni bir bakış açısı kazandırdı ve iş hayatımda da oldukça fayda sağlayacağım bilgiler edindim. Özellikle neden ve nasıl sorularını nasıl kullanacağımı öğrenme açısında çok faydalıydı.

Elif A. T.(İstanbul): Çok iyi bir zemin hazırlayan bir eğitimdi. Bana yol gösterici ve alanla ilgili fikir sahibi olmamı sağladı.

İmge T. (Ankara): Bu alana ilgisi olan birisi için yeni işler üretmeye teşvik edici olduğunu düşünüyorum. Bu alanda tecrübesi olmayan birisi için oldukça faydalı bir eğitimdi.

Fatma K. (Burdur): Güncel bilgiler ve proje yaklaşımlı düşünce vurgusunu kazandım. Süre biraz uzatılabilir ve farklı şehirlerde gerçekleştirilebilir. Kesinlikle benim açımdan oldukça faydalıydı. Güven verdi, cesaret verdi. Bilmediğim AB programları hakkında bilgi sahibi oldum. Çok teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

23-24 Temmuz 2016 PCM

Nil G. B. (Ankara): Proje yazma konusunda incelikleri öğendim. Kısa zamanda yapılan başarılı bir eğitimdi.

Serpil Ç. (Amasya): AB projelerinin yazım aşamalarını öğendim ve daha önceden yapmış olduğu hataları anladım. Bu eğitim benim Amasya’dan gelmeme değdi. Her şey mükemmeldi. Eğitim çok verimli geçti.

Betül S. (İstanbul): Proje yazmanın detaylarını öğrendim. İşimle ilgili olduğu için bu eğitim adıma faydalı oldu.

Cansu E. (Ankara): Eğitimin süresinin biraz daha uzatılabileceğini düşünüyorum. Hiçbir bilgim olmayan bu alanda 2 gün içerisinde donanımlı hale geldiğim için memnuniyet duydum. Teşekkürler.

Gözde A. (Ankara): Proje yazmakla ilgili temel noktaları açık bir şekilde anlatılıyor. Bu nedenle daha önce proje yazmamış ve yazmak isteyenler için yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Bengi C. D. (Ankara): Uygulama aşamalarına ve AB standartlarına ait bilgiler edindim. Oldukça verimli bir eğitimdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

18 – 19 Haziran 2016 PCM

Ramazan K. (Ankara): Bu eğitim sayesinde üye olduğum derneklere katkı verebileceğim ve üniversitede öğrencilere proje dersi verebilirim. Verilen örneklerin zenginliği ve yapılan yaygın hataların örneklerle belirtilmesi eğitimin anlaşılırlığını arttırmaktadır.

Rezzan K. (Ankara): Verimli ve başarılıydı. Eğitmenin kolay anlaşılabilir bir sunum tarzı vardı. Kısa, öz ve en gerekli noktalara değinilmesi eğitimin özü anlamında faydalıydı.

Nilay K. (Ankara): Sistemli düşünceyi geliştirmesi açısından çok faydalıydı. Sadece AB projeleri değil genel anlamda yazılacak herhangi bir projeyi geliştirmek açısından oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum.

Bircan A. (İzmir): Zevkli ve eğiticiydi.

Gizem T. (Ankara): Gelecekte oluşturacağım proje için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda fayda sağladı. Ben gayet keyif aldım öğrendim ve burada tanıştığım insanlarla ağ kurma konusunda fayda sağladı.

Hasan T. (Ankara): Proje hazırlama konusunda katılımcıların kendilerine güvenlerinin geldiğini düşünüyorum.

Armağan Y.: Derneğimiz kapsamında yapacağımız projeler için proje hazırlama tekniği konusunda bakış açımı genişletti ve doğru çerçevenin belirlenmesi açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

28-29 Mayıs 2016 PCM İstanbul

İlknur E. (İstanbul) : Proje hazırlama hakkında bilgiler edindim. Çok güzel ve verimliydi. Konuya uzak olan kişiler için de bilgilendiriciydi.

Mukaddes Ö. (İstanbul): Konuyla ilgili düşüncelerimi daha belirginleştirdi. Kısıtlı zamana rağmen belirli bir noktaya odaklanma konusunda yol göstericiydi.

Pelin B. (İstanbul) : Proje yöneticisi olarak katıldığım eğitimi faydalı buldum. Proje yazım aşamasını da öğrendiğim için mutluyum. Eğitim yeterince tatmin ediciydi her konuda içtenlikle cevap verildi. Her soru örneklendirilerek açıklandı.

Ahmet B. (Kayseri): AB projeleri yazma konusu ile ilgili olan bütün bilgileri birarada bulduğum kaliteli ve eğitici bir eğitimdi.

Yılmaz K. (İstanbul): Proje hazırlama ve yazma aşamalarını öğrendim. İyi bir eğitim, eğitmen ve ortamdı. Memnun kaldım.

Nezih Y. (İstanbul): Proje yazma tecrübelerinin paylaşılmasının yanı sıra aynı ilgi alanında insanlarla tanışma fırsatı buldum. İyi ki katılmışım, faydalanabildim.

Sinem E. (İstanbul): Verilen örneklerin eğiticinin tecrübesini doğru şekilde aktardığını gösterdiğini düşünüyorum. Pratiğe yönelik bir eğitim olması öğrenilen bilgilerin hızlıca uygulamaya geçirilmesinde çok teşvik ediciydi. Eğitim içeriği ve eğitmen tatmin ediciydi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

16-17 Nisan 2016 PCM

Duygu T. K. (Ankara): Proje hazırlamayı düşünenler için olmazsa olmaz bir eğitim.

Gamze E. (Ankara): Püf noktaların ve yapılmış hataların üzerinden gidilmesi hem akılda kalıcı hem de oldukça yol göstericiydi.

Faruk A. (Amasya): Edindiğim bilgilerin akademik hayatımda bilgi ve kapasitemi arttırdığını düşünüyorum. Başarılı bir eğitim olmasına rağmen daha belli bir konu üzerine kapsamlı olarak düzenlenebilirdi.

Ayşegül K. (Ankara): Proje döngüsü ve işleyişi hakkında genel bilgi sahibi oldum.

Dilek Ş. G. (Ankara): Özellikle rehber okuma ve proje döngüsü kısımlarının gelecek dönemlerde hem STK hem de kurum olarak yapmayı planladığımız projelerde işimize yarayacağını düşünüyorum.

Feyza Y. (Ankara): AB projelerinde bilgim olmadığı için ileriye dönük çalışmak istediğim sektörde buradan aldığım bilgiler sayesinde zorluk çekmeyeceğime inanıyorum. Örneklerle konuların anlatılması daha iyi ve net anlamamıza yardımcı oldu.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

26-27 Mart 2016 PCM

Sevcan E. İ. (İzmir): Birçok konuya yeni bakış açısı geliştirmemi sağladı. Proje yapabileceğim konular hakkında bilgi sahibi oldum.

Deniz K. (İstanbul): Proje ve proje yazımı konularını hızlı ve uygun şekilde öğrendim.

Orhan G. (İzmir): Proje yazımı ilgili detaylı bilgiler öğrendim.

Yasemin M. B. (İzmir): Gelecekte yürütmeyi planladığım projeleri daha anlaşılır ve kullanışlı yazabileceğimi düşünüyorum. Bana çok şey kattığı için gelecekteki düzenleyeceğiniz eğitimleri takip etmeyi düşünüyorum.

Halil S. (İstanbul): Önemli konu başlıklarının vurgulanması benim için oldukça verimliydi.

Gülcan A. (Manisa): Uzmanlık sağlayacağım yeni bilgiler öğrendim.

Türkü N. A. (İzmir): Proje yazma hakkında öğrendiğim bilgilerin gelecek kariyerimde faydalı olacağını düşünüyorum.

Muhammed K. (İzmir): AB hibeleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldum. Verilen deneyimsel örnekler anlaşılırlığı arttırdı ve katkıda bulundu.

Özlem U. (İzmir): Hazırlamakta olduğum proje için eğitimde edindiğim bilgiler oldukça faydalı olacaktır.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi

27-28 Şubat 2016 PCM

Emrah T. (Adana): Eğitimin ufkumu değiştirdi. Bugüne kadar böyle bir faaliyete katılmadığım için çok üzgünüm. Gelecek için bir adım atmamı sağladığınız için çok teşekkür ederim.

Harun Ü. (Kayseri): Eğitimin mevcutta bulunduğum iş kolu faaliyetine destek olacağını düşünmekteyim. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de destek sağlayacağını düşünüyorum. Oldukça faydalı ve anlaşılabilir bir eğitim dili olması da ayrıca bir avantaj.

Zeynep E. (Samsun): Farklı kişilerle tanışmam, güzel ve seviyeli bir ortamde eğitim almak çok keyifliydi. Beş yıldız.

Merve A. (Afyonkarahisar): Konu hakkında hiçbir fikrim olmadığı halde çok güzel anlatıldı. Eğitimin kişisel gelişimim için en çok faydalandığım bölümü Erasmus+ Programı oldu.

Sevda A. (Niğde): Proje yazımına dair çok şey öğrendim. Kendi çalıştığım kurumda projeler yazacağımı düşünüyorum. Gayet açıklayıcı ve net bir eğitimdi.

Sinem D. Ö. (İstanbul): Benim açımdan hiç bilinmeyen bir konu olan proje yazımı konusunda detaylı bilgi almış oldum ve yaygın yapılan yanlışları tekrarlamamak konusunda bilgilendim. İki günlük bir eğitim için yeterli bilgilere yer verildiğini düşünüyorum.

Bahar Ö. (Ankara): Alanımla ilgili hazırlamak istediğim projelere, daha profesyonel ve etkili şekilde yönelebileceğimi düşünüyorum. Eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler…

Muharrem K. (Ankara): Eğitimin oldukça faydalı olduğunu ve proje yazımından deneyim sağlayacağımı düşünüyorum.

Burcu M. (İstanbul): Farklı alanlarda kendimi geliştirmeme olanak sağlayarak iş hayatında daha etkili ve daha fazla seçenek ile devam etmem konusunda faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitimin oldukça etkili ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum.

Tayland L. (Ankara): Fikirlerin uygulanabildiğine dair farkındalığımı arttıran ve proje denetçisi gözünden projeye bakmamı kolaylaştıran bir eğitimdi. Daha önce tecrübem olmamasına rağmen bu eğitim sayesinde bilgi sahibi oldum.

Didem Y. (İstanbul): Projelerin hazırlanması ve uygulanması konusunda verilen örneklerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Çok verimli ve yararlı bir eğitimdi umarım uygulama aşamasında daha da faydalı olacaktır.

Tuğba E. (İstanbul): Çalıştığım STK için proje yazacağım ve bu açıdan eğitimin faydalı olduğunu düşünmekteyim. İlgili arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.


Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

11-12 Ocak 2016

Burcu A.: Katıldığım eğitimde püf noktalara değinilmesi ve eğitimin örneklerle desteklenmesi çok güzeldi. Eğitim süresi 2 gün için yeterli ancak belki 3 gün olsa katılımcılar daha az yorulabilir ve daha fazla örnek verilebilirdi. Her şey çok yararlı ve güzeldi, teşekkürler.

Neriman K. : Katıldığımız eğitim sayesinde kurumumuz adına AB projeleri konusunda katkı sağlayabiliriz. Kendi adıma çok faydalı bir eğitimdi.

Murteza T. : Eğitimden sonra projelerin yürütülmesi, faaliyetleri, raporları vb konuda bilgi sahibi oldum. Böylece projenin uygulanmaları konusunda yapılacak olan çalışmaların neler olabileceğini de biliyorum. Eğitimle birlikte AB tarafından verilecek olan hibelerin, yapılması istenilen bütün beklentilere nasıl cevap verileceği konusunda bilgileri öğrendim, çok teşekkür ederim.

Anıl K. : Bu eğitim proje yazımı ile ilgili püf noktaları öğrenmemi sağladı. Farkında olmadan bildiğim bilgileri fark etmemi sağladı. Böylesi nitelikli bir eğitimin çok fazla kurum veya şahıs tarafından verilemeyecek kadar faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Ceyda S. : Projeler hakkında çok daha kapsamlı bilgilere sahip oldum, ana aşamaları öğrendim. Eğitim çok verimliydi proje oluşturma konusunda kafamdakiler netleşti.

Merve D.: Eğitim sayesinde proje hazırlamanın teknik detayları daha iyi anlaşıldı. Verimli anlaşılır bir eğitimdi sadece süresi uzatılabilir.

Feriya Ö.: Müdürlüğümüz içerisinde son dönemde artan projelendirme faaliyetleri açısından faydalı olacağını ve AB projelerine kabul edilmeyi kolaylaştıracağını düşünüyorum. Faydalı, dolu ve güzel bir eğitimdi.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

9-10 Ocak 2016

Miray Y. (Ankara): PCM eğitiminden sonra konuyla ilgili kendimi daha fazla geliştirmeme ve daha fazla ilgi duymama yardımcı oldu. İnteraktif bir eğitimdi. Eğitimcinin eğitime devam ederken katılımcılarla ilgilenmesi sayesinde karşılıklı bir eğitim süreci oldu ve bu da eğitimin verimli olmasını sağladı.

Nesrin A. (Ankara) : Eğitim sayesinde projelerin değerlendirilme sürecinin detayları hakkında tüm katılımcılar bilgi sahibi oldu bence. Ayrıca eğitimde güncel bilgilerin paylaşılmış olması daha anlaşılır olmasını sağladı. Her şey çok güzeldi.

Beyhan A. (İzmir) : Eğitim, projelerimi yazmam için ufkumu genişletti. Verilen eğitimle değerlendirme aşamasını anladıktan sonra proje yazmak benim için kolaylaştı. Açık anlaşılır bir dille verimli bir eğitim süreci geçirdik.

Hacer K. ( Diyarbakır) : Proje biriminde çalışıyorum, verilen eğitim kendi yazmış olduğum veya yazılmış olan projeleri daha dikkatli değerlendirmeme katkı sağlayacaktır. Amacına uygun bir eğitim söz konusuydu. İstediğim bilgileri edinmeme katkıda bulundu. Eğitimin günlük süresi uzatılabilir. Birkaç günlük uzun uzun eğitimler de olabilir. Bu eğitimin içinde olmak bana büyük keyif verdi. Her şey için teşekkürler.

Barış B. G. ( Ankara) : Ben eğitim sayesinde proje değerlendirmenin yanı sıra ileride proje uygulanmasında, hazırlanmasında ve hayatın diğer alanlarında son derece olumlu bir proje perspektifi kazandığıma inanıyorum. Eğitimci konulara oldukça hakim ayrıca uygulamalı-katılımcı eğitim programı kısa olmasına karşın son derece etkiliydi.

Özlem K. (Ankara) : Proje yazma ve değerlendirme süreci hakkında bilgi vermesi açısından çok güzel bir eğitim. Bu eğitime katıldığım için mutluyum yeni bir bakış açısı edinmiş oldum.

Kemal A. ( İstanbul) : Proje teklifi değerlendirme konusu yeni bir konu olmakla birlikte, tüm katılımcıların düşüncesiyle aynı olarak ben de ileride yapabileceğim bir konu olduğu için eğitimden oldukça yararlandım. Eğitimin içeriği birbirini destekler nitelikteydi. Katılımcılar, eğitimci ve eğitim yeri bakımından çok uygundu her şey. Eğitim konusu benim açımdan ilgi çekiciydi ve yeterliydi.

Ahmet S. (Hatay) : Örnek proje başvurusu üzerinden değerlendirme yapılması oldukça etkili. Benim için verimli ve ufuk açıcı bir eğitim oldu. Üzerinde düşündüğüm birçok ayrıntıyı sorup öğrenme fırsatım oldu. Her şey için teşekkür ederim.

Hamit E. (İzmir) : Eğitim, proje hazırlayan bir kişi olarak değerlendirme sürecinden bakmama, sonraki süreçte proje hazırlama çalışmalarında daha kaliteli ürünler ortaya koymamada faydalı olacaktır. Eğitim çalışmasının uygulamalı yapılması süreç boyunca ilgiyi sürekli canlı tutmuştur. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Birsen D. ( İstanbul) : Eğitime katılmadan önce AB uzman havuzuna kayıt olmuştum. Önemli bazı konulardaki sorularıma bu eğitim sayesinde cevap bulabildim. Önemli bazı detayları burada öğrendim. Eğitmenin ilgisi katılımı arttırdı; tecrübelerini aktararak doğru noktalara odaklanmamızı sağladı. Eğitim için çok teşekkür ederim.


Proje Hazırlama Eğitimi

26-27 Aralık 2015

Ceyda E. (Bursa): Kişisel olarak araştırıp elde edemeyeceğim bilgileri, tam ve yeterli olarak bu eğitimde buldum. Profesyonel ve yeterli bir eğitimdi. Çok teşekkür ederim.

İrem U. (İzmir): Eğitimle sorularıma cevap bulmuş oldum. İlgi ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.
Rabia D. (Ankara): İlk defa böyle bir eğitim almama rağmen çok aydınlatıcıydı. Eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.

Şule İ. K. (Ankara): Eğitim hem işim açısından hem de yanlış bildiğim hususların doğrularını öğrenebilmem açısından çok faydalı oldu. Proje yazmaya olan önyargım ve korkularım bu eğitim sayesinde bitti.

Semra M. K. (Ankara): AB Proje Birimlerinde çalışma düşüncem ve planlarım için çok yararlı bir eğitim oldu. Bence kapsamlı bir eğitimdi. Özellikle verilen örnekler ve yapılan grup çalışmaları, eğitim sonunda tam bir proje yazma örneği yarattı. Bilgi dolu, yeni ufuklar açan bir eğitimdi. Ağır bir eğitim olmasına rağmen eğitmenimizin açıklayıcı anlatışı ve çabası, her soruya cevap verme isteği ile son derece verimliydi.

Deniz K. (İstanbul): Konuyla ilgili hiç bilgim bulunmazken şu anda sürece dair detaylı bilgiye sahibim. Faydalı ve yeterli seviyedeydi.

Hülya G. (Antalya): Proje hazırlamada katkı sağlayacağını düşünüyorum, işin ciddiyetini anladım. Güzel bir eğitimdi, teşekkürler.

Tuncer D. (Eskişehir): Eğitmenimiz Hüseyin Bey’in konu hakkında çok bilgili olması eğitimin en olumlu yönüydü.

Selman B. (Erzurum): Daha iyi projeler hazırlamam için eksiklerimi giderdi. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

10-11 Aralık 2015

Ferdi Ç. : Katıldığım Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Hazırlama Eğitimi’nde gördüm ki bu eğitim bizi her türlü proje hazırlamada cesaretlendirmeyi sağladı. Her yönüyle çok başarılı ve verimli bir eğitimdi.

Emrah Y. : Katıldığım eğitimde özellikle eğitmenin aktardığı her konuya oldukça hakim olması ve bu tecrübelerini bilgilerini net ve iyi bir şekilde aktarabilmesi beni oldukça memnun etti. Eğitimin faydalı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum, sadece belki bu faydalı eğitim daha fazla örnek yapabilmek için bir gün daha uzatılabilirdi.

Murat B. : Eğitmenin deneyimi sayesinde konuyla alakalı, akılda kalan ve çok yönlü dersler oldukça verimli geçiyordu. Katıldığım eğitimde proje yazma konusundan çok faydalandım.

Nazif K. Y. : Eğitimin bana kattığı en önemli fayda bir proje yazmaya başlarken uygun yöntemleri belirlemek konusunda oldu. Bu eğitimin kesinlikle faydalı olacağına inanıyorum.

Volkan E. : Bu eğitim benim için çok farklı bir deneyim oldu. Eğitimin öğretici olması daha faydalı olmasını sağladı. Hem işim hem de sosyal hayatımda yararlanacağım çok şey öğrendim. Bu eğitim asla havada kalmaz, kendi adıma bana çok katkı sağladığını düşünüyorum.

Levent K. : Proje hazırlamanın tüm meslekler için faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitim bence makul süredeydi.

Engin E. : Ben bu eğitimde programların nasıl takip edileceğini öğrendim. Eğitim iyi bir grup çalışması olarak fayda sağlıyor.

Ayşe E. : Artık proje yazmanın kolay yöntemini öğrendiğimi düşünüyorum. Bu sayede de proje yazarken daha kolay yazabileceğimden eminim. Kişisel gelişim açısından çok fayda sağladı.

Selman C. : Projeler hakkında yeterli derecede ön bilgiyi aldığımı düşünüyorum. Bu öğrendiklerimi tecrübeyle pekiştirdiğimde daha yararlı olacağına inanıyorum. Kesinlikle başarılı ve verimli bir eğitimdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

14-15 Kasım 2015

Buket M. Y. (Ankara): Yararlı olduğunu ve mesleki gelişimime katkıda bulunduğunu düşünüyorum.

Buse N. S. (Ankara): Gelecekte işime katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje konusunda en iyi ve detaylı eğitimin verildiğini düşünüyorum.

Ahmet Y. (Mersin): Proje konularının anlaşılması açısından önemliydi. Proje dili ve süreçlerin yapılmasının önemini kavradım. Mekânın erişimi, bilgi paylaşımı eğitimcinin ilgisi ve tecrübesini aktarması çok yerindeydi. İletişime açık bir eğitim anlayışının olması öğrenmeyi kolaylaştırdı. Süresi bir gün daha arttırılabilir.

Onur Y. (Ankara): Avrupa Birliği Hibe Programları içeriği, mantıksal çerçeve matrisi ve grup çalışmaları konusunda eğitimden faydalandım. Eğitim içerisinde giriş seviyesinde bilgi birikimi oluşturarak aynı zamanda orta düzeye bir ön hazırlık gerçekleştirildi. Eğitmenimiz, kendine verilen süre içinde verimli biçimde bilgi birikimimizi arttırdı.

Mert Ş. (İstanbul): Belirli bir proje üzerinde çalıştığım için katılımcıların ve eğitmenin fikir üretme amacındaki destekleri çok önemli oldu. Proje geliştirme ve hazırlama konusunda deneyim kazandım. Genel olarak pozitif katkı sağlayan bir eğitim oldu.

Mihriban Y. (Adana): Daha önce proje yazma konusunda bilgim yoktu. Eğitimden sonra neyi nasıl yapacağımı daha iyi anladım. Eğitmenimiz her şeyi açık bir şekilde açıkladı, gayet verimliydi.
Eda Ç. (Ankara): Proje hazırlama ve değerlendirme alanında temel bilgilerimin artması açısından faydalı bir eğitimdi. Eğitmenin konuya hâkimiyeti ve katılımcılarla olan iletişimi çok olumluydu. Eğitim süresi iki hafta sonu şeklinde düzenlenebilir.

Meltem A.  (Ankara): Eğitim proje kurgulaması konusunda bilgimi arttırdı. Yeterli bilgi aldığımı düşünüyorum.

İlknur A. (Ankara): Farklı bakış açılarını ve iş olanaklarını tanımamı sağladı. Katılımcıların farklı fikirleri yararlı oldu. Kaliteli, eğitici ve verimli bir eğitimdi.

Refik S. T. (İstanbul): Mevcut projelerin netleşmesini sağladı. Yararlı olduğuna inanıyorum.

Esra D.:(Ankara): Proje için mantıksal çerçeve analizini öğrenmiş oldum. Fazlası ile katkı sağladı.

Burcu Z. Y. (Ankara): Alanımla ilgili olduğu için aydınlatıcı ve yol gösterici oldu. Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Özer D. (İzmir): Projenin mantıksal çerçevesinin geliştirilmesi konusunda bilgi sahibi oldum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

17-18 Ekim 2015

Hilmi O. Ş. (İstanbul): Harikaydı. Teşekkür ederim.

Burcu Ü. (Ankara): Eğitimin başarılı ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Pratik örnekler ve tecrübeler en çok faydalandığım yönler oldu.

Cavit A. (Sivas): Faydalı bilgilerle dolu, güzel iki gün geçirdim.

Sezi B. K. (Ankara): Proje içerisinde çalışıyor olmam ve kariyerimi bu alanda geliştirmek istemem nedeniyle, projenin ne olduğunu ve mantığı hakkında bilgi edinmem çok faydalı oldu. Önüme farklı fırsatların çıkmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Eğitmenimizin tecrübesi ve bilgisi sayesinde dolu dolu bir eğitim geçirdik. Farklı eğitimler de yapılabilir, onlara da katılmak isterim.

Ayşe N. Ç. (İstanbul): Başarınızın devamını dilerim.

Ozan K.(Ankara): Bölümümle alakalı ve gerekli olduğunu düşündüğüm bir alandı. Proje yazımında maddeler, sorular yeteri kadar anlaşılırdı. Uzmanlaşmak istediğim alanda genel fikir edinmemi sağladı. Verimli bir eğitim oldu, teşekkür ederim.

İlkiz D. (Ankara): Neyi, nerede arayacağımı öğrendim. Sıkılmadan, konuya dahil olarak katıldığım bu eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Betül U. (Trabzon): Yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum, pratik biraz daha arttırılabilir.

Görkem K. (Konya): Eğitim tek bir yönde olmayıp, geniş kapsamlı bilgilendirmeler içermekte. Başarılı buldum, teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

19-20 Eylül 2015

Ilgın Y. (Bodrum): Süre yönetimi etkin, her başlıkta bakış açısı kazandırıyor.

Özlem K. (Ankara): Güzel bir eğitimdi, teşekkürler.

Güler E. (Ankara): Proje yazımını detaylıca öğrendim. Konuya karşı ilgi uyandıran bir eğitimdi.

Şehnaz E. (İzmir): Bilmediğim bir alanda bilgi edindim. Bundan sonra daha farklı bakacağımı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Nurhan Ü. (Sivas): Eğitimde; grup çalışmaları, örnek rehber ve form, eğitmenin tecrübeleri en çok faydalandığım yönlerdi.

Yeşim S. (Ankara): Proje hazırlama süreci; hiç bilgimin olmadığı ve merak ettiğim bir konuydu. Eğitim sonunda bilgi edindim, keyifli ve verimli bir eğitimdi.

Ercan G. (Ankara): Proje yazımı konusunda önemli ayrıntılar öğrendim, faydalı bilgiler edindim.

Cemil O. S. (İstanbul): Süre/fayda performansı üst düzeydeydi.

Derya C. (Denizli): AB proje sürecine hâkim olunduğu için oldukça faydalıydı.

Tuğrul S. (Tekirdağ): Kesinlikle faydalı bir eğitim oldu.

Esra S. (Tekirdağ): Proje yazımı konusunda eksik kalan yönlerimi tamamladığını düşünüyorum. Bundan sonra pratik yaparak kendimi geliştireceğime inanıyorum, özgüven kazandım.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

29-30 Ağustos 2015

Gözde T. (Rize): Proje yazma ve başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip oldum. Pozitif, sıcak, kaliteli ve samimi bir eğitim ortamıydı. Eğitmenimiz ise son derece başarılıydı ve eğitimi katılımı sağlayıcı şekilde yönlendirdi. Eğitim süresi, 3 güne uzatılabilir.

Katılımcı (Ankara): Güncel konular hakkında bilgi sahibi oldum. Bilgilerimi tazeledim. Eksiklerimi ve geliştirmem gereken noktaları gördüm. Eğitmenin de eğitimin de çok başarılı olduğunu düşünüyorum.

Dilara K. (Ankara): Eğitim sayesinde hem iletişimimi güçlendirdim hem de projeler konusunda daha geniş bir bakış açısına sahip oldum. Eğitim beklentilerimi karşıladı. İki gün boyunca hem keyifli hem de öğretici bir şekilde zaman geçirdik. İleriye dönük planlarım üzerinde etkisi oldu.

Şenay M. ( Bursa): Bakış açımı değiştirdi. Çok güzel ve yararlı bir eğitimdi. Kişisel gelişimime değer kattığını düşünüyorum.

Taner D. ( Ankara): Kariyer hedefimin Kalkınma Ajansları ve Kamu kuruluşları olduğu için, mülakat süreçlerinde bana katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje hazırlama konusunda pratik yapabilmek için genel bir ön eğitim görevi gibiydi.
Serkut D.: Kariyer değişikliği için planlarıma ışık tuttu.

Cansu P. (İzmir): Pratik tavsiyeler ve proje yazmanın püf noktalarını öğrendim. Örnekler üzerinden daha çok uygulama yapılabilir.

Ayşe Ö. K. (Erzurum): Eğitim proje yazmaya başlamam için ilk adımım oldu. Kazandığım bilgiler ile eksiksiz projeler yazmaya başlayacağıma inanıyorum. AB ve projeler hakkında bilgi sahibi oldum.
Katılımcı: Konunun, proje yazmanın püf noktalarını öğrenmek benim için çok yararlı oldu. Kısa zamanda, ileride etkili sonuçlar alabileceğim bir eğitim programı oldu.

Merve B. ( Ankara): Yeterli bir eğitim olduğunu söyleyebilirim.

Yasemin K. ( İzmir): Turizm alanında projeler yazmak istediğim için bu eğitimin bana çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Proje yönetimi konusunda da eğitimler düzenlenebilir. Bunların yanında her şey çok güzeldi ve güler yüz için teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

27-28 Haziran 2015

Cemil A. (Van): Verimli, derli toplu ve eğlenceli bir eğitimdi. Yönetim ve liderlik özelliklerime katkı sağladığını ve proje yönetimi konusunda da beni geliştirdiğini düşünüyorum.

Hasret Ş. (Ankara): AB projelerinin üretiminde detaylı bilgi edindim. Kilit noktaların açıklanması sayesinde ilerde proje yazma aşamasında bana katkısı olacağına inanıyorum.

Leyla A. (Ağrı): Eğitim bana farklı bakış açıları kazandırdı. Kompleks konuları nasıl açık hale getirebileceğimi öğrendim.

Ayça M. (Ankara): Anlatım açık ve netti. İleride kariyerim için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Ülfü K. K. (Hatay): Faydalı ve bir çok bilgi edindiğim bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

  1. A. T. (Ankara): AB’ye proje hazırlamak isteyen herkes için oldukça faydalı bir eğitim.

Gizem B. (Ankara): Bu alanda aklımda yer alan sorular netleşti. Teorik bilgilerin grup çalışmalarıyla pratiğe dönüştürülmesi anlaşılmasını kolaylaştırdı.

Melike N. E. (Ankara): Projelere olan ilgimi artırdı bu sayede dağınık haldeki bilgilerimi topladım. Ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

23-24 Mayıs 2015

Sehergül K. (İstanbul): İnteraktif ve yoğun bir programdı. Eğitimin en çok faydalandığım yönü; kaynak sağlayacak kuruluşlar hakkında detaylı bilgi edinmem oldu.

Banu Adıyaman Çalışkan (İstanbul): Her şey çok güzeldi. Teşekkürler..

Meltem B. (Paris): Eğitim, projelerde çalışmayı planladığım için faydalı olacaktır. Genel olarak son derece açıklayıcı bir eğitimdi. Teşekkürler, bir dahaki sefere görüşmek üzere.

Gizem İ. (İstanbul): Kişisel gelişimim açısından oldukça verimliydi. Merak ettiğim konu ve kavramların anlaşılır bir dilde ve örneklendirilerek anlatılması oldukça tatmin ediciydi. Çok memnun kaldım

Selçuk G. (İstanbul): Çok başarılı bir eğitimdi.

Levent O. (Kıbrıs): Eğitim, şu anda yapmış olduğum AB projesinde teknik detaylara daha dikkatli olmamı sağladı. Kesinlikle diğer eğitimlerinize de katılmak istiyorum. Çok bilgilendirici ve eğlenceliydi. Teşekkürler.

Münevver E. Ç. (Kıbrıs): Aldığım eğitim, bundan sonraki projelerimde farklı bir bakış açısıyla bakmamı ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları görmemi sağladı. Eğitimin, proje geliştirmek isteyen herkes tarafından alınması gerektiğini düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

09-10 Mayıs 2015

Dilek G. (Edirne) : Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum.

Burcu K. (Ankara): Yapılan projeler ve sağlanan imkânlar konusunda bilgi edinmemizi sağladı. Yeni bir iş alanı elde etmem açısından faydalı oldu. Eğitim proje alanında bilgi sahibi olmak için çok faydalıydı. Hocamız alanına fazlasıyla hakimdi. Eğitim, faydalı olmasının yanı sıra eğlenceliydi. Süresi belki biraz daha uzatılabilir ancak kısa sürede çok faydalı bir eğitim olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Tuncay Y. (Düzce): Proje yazımında dikkat edilecek hususlar özellikle belirtildi, bu çok faydalı oldu.
Demirkan Demir (İzmir): Eğitim, beklentilerimi karşıladı. Proje hazırlama aşamasında dikkat etmemiz gereken noktalar en çok faydalandığım yönü oldu.

Atıf B. (Samsun): Eğitim çok faydalıydı. Proje hazırlama konusunda fikir verdi ve bu alanda çalışma konusunda motive ediciydi.

Mazlum B. (Denizli): Özgüvenim gelişti, kurumuma bu konuda yardımcı olacağımı düşünüyorum.

Melek Y. (Ankara): Son derece yararlı olduğunu düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

28-29 Mart 2015 İzmir

Havva Ç. (Konya): Eğitim gerçekten sıcak bir ortamda gerçekleşti. Hem iş hayatımızda hem de genelde çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Eğitimde emeği geçen herkese, başta Hüseyin Hocamıza çok teşekkür ederim. Eğitimlerin devamını diliyorum.

Zekiye A. (Yalova): Eğitim, çalıştığım belediye için projeler hazırlamamı sağlayacak. Proje yazmanın ve uygulamanın püf noktalarını, neler yapılması gerektiğini öğrendim. Çok verimliydi.

Sefa D. (Yalova): Son derece verimli bir eğitimdi. İşim açısından bana çok faydalı olacağı kanısındayım. Proje yazma konusunda daha özgüvenli olmamı sağladı.

Sabriye Ç.: Eğitimin faydalı olacağını düşünüyorum.

Uğur A. (Manisa): Alaşehir Kaymakamlık Proje ofisi olarak yeni projeler yapma yönünde isteğim arttı. Güzel, verimli bir eğitim aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Betül B. (İstanbul): AB programlarına proje hazırlama ile ilgili süreci ve tüyoları öğrendik. Oldukça faydalıydı. Çok güzel bir çerçevede bilgilendirildim.

Katılımcı: Eğitmenin iletişim becerileri ve sunum tekniği, yoğun programı daha etkili hale getirdi. Planlama konusunda çok şey öğrendim.

Anıl Ö. (İzmir): AB proje yazımı mantığını kavradım. Çok iyi bir eğitimdi.

Merve E. (İzmir): Amacım profesyonel bir şekilde bağlı bulunduğum STKlar ve kurmuş olduğum firmam adına projeler hazırlamak. Bilmediğim birçok ayrıntıyı öğrendim. Öğrendiklerimin amacıma yönelik büyük katkısı olacağına inanıyorum. Genel olarak çok memnun kaldım.

Cansu A. (İstanbul): PCM’de proje fikri ve fikrin analizindeki sorun ağacı oluşturma, akademik araştırma yazılarımda da çok işime yarayacak. Eğitimden çok memnun kaldım, arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.

Ercan E. (Aydın): Eğitim gayet verimliydi. Proje hazırlama konusunda gerekli bilgiler fazlasıyla verildi.

Hande B. (İzmir): İleride hazırlayacağım projelerde temel oluşturacak bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Alanında yetkin bir eğiticiden kısa sürede de olsa oldukça verimli geçen bir çalışma oldu. Farkında olmadığım bir alanın kapıları aralandı. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Pelin M. S. (Ankara): Eğitimde somut örnekler verilmesi ve grup çalışmaları yapılması öğrenilen bilgilerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı oldu. Proje hazırlama konusunda deneyimim yok ama ilgili olduğum için yazma ve başvuru aşamasında aldığım eğitimin yardımcı olacağına inanıyorum.

Elif A. (İzmir): Konular deneyimler ve örneklerle zenginleştirildi. Eğitimden memnun kaldım, süre daha uzun olabilir. Teşekkürler,

Saliha S. A. (İzmir): İşim ve kişisel gelişimim için oldukça faydalı bir eğitim oldu. İzmir’de daha fazla sayıda eğitim yapılabilir. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

07-08 Mart 2015 PCM

Ayhan Ö. (Sinop): Farklı açılardan düşünme yeteneğimi geliştirdi. Bakış açımı artırdı. Çok faydalandığım güzel bir eğitim oldu.

Gülşen K. (Diyarbakır): AB projelerine hakim olduğumuz ve projeler ile ilgili yeterli donanıma eriştiğimiz bir eğitim oldu. Oldukça başarılı, eğitmenin konuyu açık anlattığı bir eğitimdi.

Mine E. Ö. (Ankara) : Uzun zamandır ilgimi çeken “Proje Hazırlama” konusunda bilgi sahibi oldum. Çok keyifli bir öğrenme süreci oldu. Gelecek deneyimler için “güven” sağladığını söyleyebilirim. Çok teşekkürler.

Fatma P. (Ankara): Proje yazma ve yönetimi konusunda destekleyiciydi. Süre açısından bir gün daha eklenebilir. Tatmin edici ve güzel bir eğitimdi.

Müge B. (Ankara): Gayet memnun kaldım. Bağımsız Değerlendirici Eğitimine de katılmayı düşünüyorum.

Mustafa N. İ. (Trabzon): Yöntemi öğrenme konusunda faydalı oldu. Kesinlikle çok olumlu. Teşekkürler.

Mehmet A. (Adana): PCM ve hibe programlarına dair bilgiler edindim. Süper.

Berna Ö. Ö. (Ankara): Farklı bir konuda bilgi alarak bakış açımın değişmesine yardımcı oldu. Kişisel gelişimim için faydalı olduğunu düşünüyorum.

Eda E. (Ankara): Katıldığım eğitim, uzun zamandır fırsat bulamadığım merak ettiğim bir alan olduğu için bununla ilgili farklı çalışmaları da takip etmem gerektiğine ve faydasına inandığım bir süreçti.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

14-15 Şubat 2015

Mesude G. (Trabzon): İki gün süresince genel anlamda verimli ve keyifli bir eğitimdi. En azından kendimi geliştirmemde bir basamak olarak iyi bir eğitim süreciydi.

Onur A. K. (Artvin): Eğitim işim açısından yararlı olacaktır çünkü daha önce kabul edilen projelerimde neleri yanlış yaptığımı gösterdi. Daha iyi projeler hazırlamama yardımcı olacaktır.

Doğan G. (İstanbul): Ufkumu çok derinleştirdi. Konu hakkında yeni yöntemler öğrendim.

Hamdi T. (Samsun): Eğitimde teorik bilgileri çok iyi öğrendim. İlerdeki devam niteliğinde olan eğitimlere de katılmak isterim. İyi bir eğitimdi.

Nurten B. (Ankara): Yapmak istediğim çalışmalara yönelik teknik anlamda proje hazırlama konusunda eksiklerimi kapattığını düşünüyorum. Beklediğimin çok üstünde bir çalışma performansıyla karşılaştım. Bu anlamda başarılı olduğunu düşünüyorum.

Çağla D. (Çanakkale): Proje yazma konusunda bilgi sahibi oldum; projelere bakış açım genişledi.

Feriha A. (Ankara): Her şey için teşekkür ederim. Projeler hakkında merak ettiğim bilgileri rahatlıkla sorup öğrenebildim.

Nazlı E. M. (Ankara): Bana yeni iş olanakları olduğunun farkına vardırdı. Benim için gayet olumlu ve faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler..

Serpil Ş. (Yalova): Proje yazımı konusunda daha fazla fikir sahibi oldum.

Nihan E. (İzmir): Proje hazırlama tekniğini öğrendim. Eğitim birkaç gün daha uzatılabilir.


AB Proje Hazırlama Eğitimi

20-21 Aralık 2014

Ayçin E. (İstanbul): Çok bilgili olmadığım bir konuda yeterli bilgiyi edindim, çok memnun kaldım. Biraz daha ara verilip, eğitim süresi uzun tutulabilir.

Yasemin D. (Konya): Proje içeriğindeki konu başlıklarının ne anlama geldiği artık çok net. TÜBİTAK projesi yazabilmek için katılmıştım ama uygulamalardan sonra AB projesi de yazabileceğimi düşünüyorum. Eğitim beklentilerimin çok çok üzerindeydi, teşekkürler.

Fatih K. (Ankara): Daha önce bilgi ve tecrübe sahibi olmadığım bir konu hakkında bilgi sahibi oldum. Artık bu alanda proje yazabileceğim için işime olumlu katkısı olduğuna inanıyorum. Gerçekleştireceğiniz diğer eğitimlerden de faydalanmak isterim, teşekkürler.

Mümtaz K. (Ankara): Yeterli ve güzel bir eğitimdi. Eğitimin kişisel ve kurumsal gelişimime faydalı olacağına inanıyorum.

Emirhan D. (Ankara): Oldukça faydalı ve pratik bir eğitimdi. Diğer eğitimlerinize de katılmak isterim. Proje oluşturma ve problem çözme mekanizmaları benim için en çok faydalandığım yönleri oldu.

Zafer A. (Bolu): Merak uyandırıyor. Detaylı ve açıklamalar net.

Burcu Y. (İstanbul): Eksiklerim tamamlandı diyebilirim. Gayet iyiydi, teşekkürler.

Yusuf E. (Mersin): Proje yazarken dikkat edilecek hususlar en çok faydalandığım kısmıydı. Faydalı ve başarılı bir eğitim oldu.

Osman T. (Amasya): Çalıştığım alanla ilgili proje geliştirme ve yürütme konusunda çokça katkısı olacaktır. Gruplar biraz daha homojen olabilir. Eğitim çok faydalıydı. Proje yazma konusunda aklıma takılan tüm sorulara cevap bulabildim.

Mithat A. (Ankara): Eğitim ile yazmayı düşündüğüm projeler için oldukça önemli bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra düzenleyeceğiniz Bağımsız Değerlendirici Eğitiminize de katılmayı düşünüyorum. Proje yazmanın çok karmaşık olduğu önyargısına sahiptim ama eğitim sonunda böyle olmadığını gördüm.

Arife K. (Ankara): Pratik bilgiler ve ipuçları verildi ve işimde kullanabileceğim bilgiler sağlandı. Keyifli ve faydalı bir eğitim oldu, teşekkür ederim.

Murat D. (Ankara): Proje yazma ile ilgili ayrıntılar verildi. Grup çalışmasında farklı fikirlerden yararlandık.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

29-30 Kasım 2014

İhsan G. (Eskişehir): Proje yazma ve değerlendirme konusunda yeni ve bilimsel bakış açısı geliştirmemi sağladı. Faydalı ve yeterli bir eğitim programı oldu.

Esra Ö. (Ankara): Kendi eksiklerimi görmemi ve bilgilerimin tekrar düzeltmemi sağladı. PCM ve Proje Yönetimi eğitimlerinizden de haberdar olmak ve istifade etmek isterim.

Melis B. (Ankara): Başta hocamız olmak üzere, tüm ilanları için AB-ilan.com çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Fatih Ç. (Eskişehir): Projeleri “değerlendirici” gözüyle okumama olanak sağlayacak. Diğer eğitimlerinize de gelmek isterim. Eğitimler konaklamalı yapılabilir.

Halil İ. K. (Zonguldak): Proje hazırlamadaki hatalarımızı asgariye indirdiğini düşünüyorum. Proje Yönetimi Eğitimi de olursa katılırım. Önemli bilgiler edindiğimi, proje hazırlarken daha cesaretli olacağımı ve bağımsız değerlendirici olabileceğimi düşünüyorum.

Fatma Y. (Ankara): Eğitim, sivil toplum kuruluşu gönüllüsü olarak proje yazma konusunda kavramsal gelişimime destek sağladı. Süre uzatılabilir. Eğitimci; konusunda alanında uzman, bilgilerini karşı tarafa iletmede yeterli beceriye sahip, yetişkin eğitimi konusunda formasyon yeterliliği olan samimi ve güler yüzlü olması olumlu etkilemiştir.

Leyla Ç. (Ankara): Bilmediğim ayrıntılara sahip olmuş oldum. Eğitmenin bizleri konuya dahil etmesiyle daha anlaşılır oldu. Eğitim dokümanlarının bize mail yoluyla iletilecek olması ek katkı sağlayacak.

Tayfur K. (Ankara): Proje değerlendirme ve yazma süreçlerinde ayrıntılara sahip oldum. Teşekkür ederim.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

22-23 Kasım 2014

Özgül Y. (Yozgat): Proje yazmam gerekiyor ve hiçbir bilgim olmadığı için projelerden korkuyordum. Eğitimden sonra kendime güvenim arttı. Artık ben de proje yazabilirim. Eğitim süresi uzatılabilir. Her şey güzeldi, çok yoğun olmasına rağmen gülerek gidiyorum. Teşekkürler..

Olcay Z. A. (Ankara): Alanın zor ve rekabetli olduğunu anladım. Örnekler konuyu pekiştirmemi sağladı. Faydası olduğuna inanıyorum.

Mustafa B. (Ankara) : Faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Yapılacak projeler ile doğru ve sağlıklı uygulamalar gerçekleştirilecektir. Kendi yapmış olduğum işle ilgili de projeler gerçekleştirdiğim için bu alanda farklı projelerde yer almak kişisel gelişim ve tecrübe anlamında faydalı olacaktır.

Levent Ö. (Eskişehir) : Çok işime yarayacağını düşünüyorum.

Eren Ç.: Eğitimin katkısı oldukça fazla oldu. Proje hazırlama konusunda kendime yeni bir alan olarak görüyorum.

Mehmet Y. Y. (Sakarya) : Gayet iyi bir eğitimdi.

Mustafa Y. (Antalya) : Kavramlar ve süreç hakkında bilgi edindim. Hocamıza çok teşekkür ederim.

Bahar D. K. (Yozgat) : Detaylar, daha profesyonel projeler yazma konusunda bilgilenmiş oldum. Başvuru formu, hedefler, faaliyetler, mantıksal çerçeve vb. konularda detaylı bilgiler aldım.

Bülent K. (Yozgat): Proje hazırlamada rutin kurallar dışında farklı teknikler önerilmesi faydalı oldu. Eğitim proje yazma konusunda bana katkı sağladı.

Saime S. (Ankara) : Detayların önemli olduğunu daha iyi kavradım. Sadece AB projesi için değil diğer alandaki projeler içinde iskelet oluşturdu. Teorik-pratik şeklinde gerçekleşmesi eğitimi verimli hale getirdi.


AB ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama Eğitimi

25-26 Ekim 2014

Ferhan A. (Ankara): Güzel bir eğitim oldu, teşekkürler.

Teksin E. (Hatay): Artık gelen teklifleri reddetmeyeceğim. Eğitimden memnun kaldım, teşekkürler.

Övgü U. (Gaziantep): Proje yazarken dikkat etmem gereken ayrıntılar en önemli kısmı idi. Hocanın vermiş olduğu tüyolar ve AB projelerinde bizden beklenenleri anlamak çok önemliydi. Bir iki gün daha uzun olabilir.

Tayfur K. (Ankara): Detay bilgilere ulaşma konusunda faydalı oldu. İlginize teşekkür ederim.

Halil İ. K. (Zonguldak): Güzel ve verimli bir eğitim oldu. Proje hazırlamada daha teorik bilgiler aldık, daha cesur projeler hazırlayabileceğiz.

Elif B. Y. (Ankara): Kariyer gelişimime yeni bir yelpaze eklemiş oldum. Eğitim süresi uzatılabilir ancak benim açımdan olumlu geçti.

Begüm T. (Ankara): Proje yazacağım zaman yeterince faydalı olacağını düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama Eğitimi

20-21 Eylül 2014

Nilay T. (İstanbul): AB projeleri hakkında tanımları, bilgileri, hibelere ulaşım yollarını ve değerlendirme süreci konusunda bilgilendim. Oldukça iyi bir eğitimdi.
Hülya D. (Ankara): Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Proje hazırlık aşamasının ve oluşturulmasının önemini kavradım.
Nihan D. (İzmir): Kalkınma ajanslarına proje yazma konusunda bilgi edindim. Eğitim içeriği oldukça doluydu. Bu eğitimin ikinci bir ayağı daha olabilir veya süre arttırılabilir.

Sevilay Ö. (İstanbul): Güzel planlanmış verimli bir eğitimdi. Kişisel gelişimime faydası olduğunu düşünüyorum.

Ozan B. (Ankara): Eğitim faydalıydı, süresi daha uzun olabilir. Teşekkürler.

Ayşe A. (Kütahya): Projelerin mantıksal çerçevesi, sorun analizi en çok faydalandığım konulardı. Şimdi projelere farklı bir gözle bakıyorum.

Müge C. (Ankara): Beklentilerimin tümünü karşıladı. Teşekkür ederim.

Yavuz E. (Muğla): Proje Hazırlama Eğitimi’nin yeterli olduğunu düşünüyorum. Grup çalışmalarının ve kontenjanın düşük tutulmasının eğitimin kalitesini arttırmış.

Zafer B. Y. (KKTC): Proje hazırlamak isteyen herkes için çok bilgilendirici ve yol gösterici bir eğitimdi.

Muhammed İ. U. (Ankara): Başarılı bir eğitimdi. Avrupa Birliği hibe programlarına yönelik proje geliştirmeye teşvik ediyor.

Ferit B. (Ankara): Hayatıma yeni bir yön verme aşamasında destekleyici olacak.


Proje Hazırlama Eğitimi

12 – 13 Temmuz 2014

Vildan B. Ş. (Adana): Kesinlikle faydalı. Bundan sonraki araştırmalar ve pratikle bu eğitim çok daha faydalı olacaktır. Çok revaçta olan proje hazırlama konusunda geniş çapta bilgim oldu.

Musa T. (Şanlıurfa): Kurum ve kuruluşların verdiği hibelerden nasıl faydalanacağımı ve proje yazacağımı öğrendim. Aldığım eğitimi mesleğime entegre ederek özellikle mesleğimle ilgili iyi projeler yazacağıma inanıyorum. Gösterilen ilgiye teşekkür ederim.

Nejla K. (Ankara): Özellikle eğitimcinin anlatımı, katılımcılarla ilgilenmesi oldukça tatmin edici düzeydeydi. Verimli bir eğitim oldu.

Emine S.(İzmir): Bundan sonraki proje çalışmalarında daha aktif rol alabilirim. Eğitici ve açıktı. Bütçe konusunda ve örneğin eğitim gibi bize uygun alanlarda yönlendirmeler iyi olabilir.

İrem C. (Manisa): Hocamız oldukça açık ve netti. Ders esnasında sorulan her soruyu yanıtlamaya çalıştı.

İlyas Ç. (Şanlıurfa): Eğitim; detaylı inceleme, dikkatli olma ve ileri görüşlülük açısından zihnimde farklı yöntemler oluşturdu. İşime ve kurumuma çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bana çok şey kattığına inanıyorum. Proje hazırlama sürecinde gerekli yol/ yöntemleri öğrendiğimi düşünüyorum ve proje hazırlamak için sabırsızlanıyorum.

Fuad Ü. (Elazığ): AB, kalkınma ajansları veya diğer kurumlara vereceğimiz projeler konusunda yeterli donanıma sahip oldum. Yeni insanlarla tanışma fırsatı buldum. Hocamız, vücut dili ile anlatımı birleştirip tam kavrama sağlıyor. Teşekkür ederim.

Deniz Ç. (Ankara): Örneklendirmeler ve grup çalışmaları konuları daha iyi anlamamı sağladı. Çok özverili bir çalışmaydı, teşekkürler.

Kamile Ş. (İstanbul): İki gün boyunca vermiş olduğunu emek, samimiyet için teşekkürler.

Başak T. (Ankara): İşim için başvuruda bulunduğumuz proje onaylanırsa nelere önem vereceğimi biliyor olacağım. Kişisel olarak ise ileride yazacağım birçok proje olduğu için çok faydalı oldu.

Gökçe B. (İstanbul): Proje yazımı ve başvurusuyla ilgili öğrendiklerim faydalıydı. Verimli ve öğretici bir eğitim oldu.

Recep K. (İstanbul): AB, kalkınma ajansları ve diğer fon kaynaklarını daha iyi tanıdım. Uygulamada proje yazımı deneyimi edindim. Karşılaşılan sorunları gerçekçi deneyim ile öğrenmiş olduk. Beklentilerimi karşıladı. Eğitim materyalleri verildi. Diğer eğitimlere de katılmayı düşünüyorum.

Gökcan Ç.: Proje hazırlama konusunda genel bir çerçeve oluşturmayı öğrendim. Ayrıca yasal süreçleri öğrenmek benim için büyük bir artı oldu. Eğitimin süresi bir hafta daha uzatılabilir.

Saadet E. G. (Adana): Merak ettiğim bir konuda bilgi sahibi oldum. Beklentilerim karşılandı, teşekkürler.

Veli Ü. (Ankara): Faydalı bir eğitim oldu. İşim açısından ileri dönemde geliştirebilme imkânı bulabilirim. Eğitim süresi daha uzun olabilir.

Burak R. (Ankara): Bu kadar iyi anlayacağımı tahmin etmiyordum. Çok faydalı bir eğitimden geçme fırsatım oldu. Teşekkür ediyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

24 – 25 Mayıs 2014

Abdurrahman Y. (İstanbul): AB, Kalkınma Ajansları, TÜBİTAK hakkında ve kurumların programları/hibeleri hakkında önemli bilgiler edindim. Proje hazırlama vb. hakkında gerek eğitmenin gerek katılımcıların tecrübelerinden istifadeler edindim. Eğitimin içeriği ve yeri oldukça iyiydi. Kişisel gelişimim hakkında oldukça önemli oldu.

Ayşe S. C. (Bursa): Proje yazımı, bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları yapabileceğim. Yürütme eğitimini takip ediyorum. Eğitim çok faydalıydı, belki süre biraz daha uzatılabilir.

Gökhan A. (İstanbul): Proje yazma konusunda pozitif motivasyon sağladı. Örnek proje yazımı beni ciddi hırslandırdı. Herkese ciddi şekilde tavsiye edip İstanbul’da kurumsal bazlı eğitimler organize etmek derdindeyim.

İrem Ö. (İstanbul): Eğitim bana yeni bir kariyer fırsatı sunmakla birlikte bunun için mümkün alanları gösterdi. Bununla birlikte akademik eğitimimi birleştirerek etkili olarak kullanabilme imkânı verdi. Bu gibi eğitimlerde benim gibi bütçe ve para konusunda deneyimsiz olan insanlar için daha temelden başlayarak bütçe eğitimi aktarılabilir. Son derece güzel ve faydalı bir eğitim. Sizler cana yakın ve samimi eğitimciler olarak bu iki günün ve eğitimin çok güzel ve etkili geçmesini sağladınız, çok teşekkürler.

Rifad K. (Adana): Süre 3 gün olabilir ama çok verimliydi, teşekkürler.

Sanem Ö. T. (İstanbul): Proje yazma sürecini çok küçük bir örnek üzerinden deneyimleme şansı sunması ve konu üzerindeki püf noktalara değinilmesi eğitimde en çok faydalandığım yönlerdi. Kısa sürede proje yönetim eğitiminizi bekliyoruz.

Uğur K. (Sakarya): Kamu çalışanı olduğum için araştırmalarımda faydalanabileceğim her türlü hibe ve kredi kaynaklarını nasıl bulacağımı ve raporlamasını nasıl yapacağım noktasında faydalı oldu. Ben de halkıma fayda sağlayacağımızı düşünüyorum. Eğitimci kurumun konusunda gayet profesyonel olduğunu düşünüyorum. “Perfect”.

Katılımcı (İstanbul): Proje yazma, girişimcilik, efektif grup çalışması, yeni fikirlerin verimli şekilde ortaya çıkması en çok yararlandığım yönler oldu. Eğitim oldukça verimliydi.

Katılımcı: (İstanbul): En çok faydalandıklarım proje başvuru koşulları, hibe oranları ve program ağacı örneklemeleridir. Eğitimin kişisel gelişimimi ve işimi geliştirdiğini düşünüyorum.

Katılımcı: İş alanında proje hazırlamanın stratejik ve püf noktalarının öğrenilmesi son derece önemli olacaktır. Kişisel gelişim alanında uygulama bölümündeki grup çalışması faydalıydı. Eğitim son derece faydalı ve zihin açıcıydı.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

19 – 20 Nisan 2014

Ali Y. (Hatay): Proje yazma tekniklerini, yöntemlerini, proje dilini öğrendim. Hangi soruya ne tür cevaplar yazılması gerektiğini öğrenmiş oldum.

Betül R. (Ankara): Eğitim AB projeleri ile ilgili fikir sahibi olmamı sağladı, bu doğrultuda ufkumun açılmasına yardımcı oldu. Eğitimin süresi daha uzun olabilirdi, ancak konuların hepsi işlendi. Akıcı geçen bir eğitimdi. Donanım içerikli bir program. Şık bir sertifika sunumu. Gelecekte yapacağınız programlara kesinlikle katılmakla birlikte çevreme de katılmaları için tavsiye edeceğim. Emeklerinize sağlık, teşekkürler.

Ferhat C. (Hatay): Çalıştığım birim itibari ile çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki yazacağım projelerin kabul edileceğini düşünüyorum. Ortam çok sıcaktı. Samimi diyaloglar sayesinde her soruyu rahatça sorabildik, teşekkürler.

Katılımcı (Ankara): Proje yazımı eğitimi kariyer planım ve iş alanları açısından bilgilenmemi sağladı. Çok keyifli ve verimli bir eğitimdi, aynen devam. Proje yazımı ile ilgili ince ve önemli ayrıntıları öğrendim.

Katılımcı (Ankara): Hem teorik hem pratik olarak fayda sağladı. Keyifli bir eğitim oldu. Öğrendiklerimiz yeterliydi, teşekkürler.

Katılımcı: Bireysel yönden tatmin edici ve faydalıydı.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

15 – 16 Mart 2014

Büşra B. (İstanbul): Gözden kaçması muhtemel detayların üzerinde gayet yeterli sürede duruldu. Hemen hemen hepsine değinildi. Teşekkürler ab-ilan.

Emin C. K. (Ankara): En çok faydalandığım yönler proje hazırlama, bütçe hesaplama, sorun analizi. Gayet yeterli ve dolu bir eğitim. Öğrenilen bilgiler pratiğe dökülmeli.

Enver G. (Yozagt): PCM döngüsü ve IPA projeleri hakkında yeni bilgilere ulaştım. Eğitim daha uzun süreli ve daha detaylı bir eğitim olabilir. Zevkli ve güzel bir grupla kaliteli bir eğitimdi.

Ersel K. (Kayseri): Proje yapımında yerel ve AB ile farkı tespit ettim. Buna göre ve zamanlamaya göre tercih şansım olacak. Süre uzatılabilir ve daha çok uygulamalı örnek projeler gösterilebilir. Eğitim verimli geçti, beklentilerimin büyük kısmını karşıladı. Teşekkür ederim.

Gizem G. (Rize): Türkiye’de AB sürecine ilgim arttı. Eğitim yerinin fiziksel koşulları çok iyi ama zaman dar gibiydi.

İlker İ. (Yozgat): Temel kavramların oluşmasını sağladı. Süresi uzatılabilir.

Tolga P. (Ankara): En çok faydalandığım yönler yaşanmış örnekler ve metotlar. Başarılı bir eğitimdi.

Tuba K. (Yozgat): İşim için proje döngüsünde bütçe yönetimi noktasında faydalandığımı düşünüyorum. Kişisel gelişimim için sosyal gelişimime etkisi oldukça fazla. Konular daha net ve bol örneklerle aktarılabilir. Eğitimde genel bilgiler üzerine detaya girilmesi gerektiğini düşünüyorum.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi (Bağımsız Değerlendirici Eğitimi)

22 – 23 Şubat 2014

Kayahan G.: Proje değerlendirilmesinin nasıl yapıldığı görerek proje yazımı sırasında dikkat etmem gereken konuların ağırlıklı olarak neler olduğunu öğrenmem işim açısından oldukça faydalı oldu. Son derece yararlı bir eğitim oldu. Proje yönetim eğitimini dört gözle bekliyorum.

Veli D.: Değerlendirmede dikkat edilmesi gereken hususlar etkin bir şekilde ele alındı.

Şerif M.: Projelerin değerlendirme sürecini öğrendiğimden daha sağlıklı projeler hazırlayabileceğim. Ankaradan kopun, eğitim diğer bölgelere de yayaysanız daha faydalı olur. Faydalı bir eğitim oldu, emeği geçen herkese teşekkürler.

Sibel N.: Eğitimler çok iyi, yararlı. Hocalarımız çok iyi.

Gündeniz K.: Proje değerlendirilmesini öğrenirken proje yazılımı ve hazırlanmasını da öğrendim.

Deniz K.: Her bir bilgi çok değerli ve önemli. Kabul edilmiş bir projenin sonuç ve takip raporlarını da inceleme şansımız olsa sevinirdim. Eğitim çok olumlu.

Katılımcı: Projelerin değerlendirme süreci, hibe fonları farklı bölgelerden katılımcıların olmasının sunduğu çeşitlilik en çok faydalandığım yönler arasında. Sunumlara örnekler eklenebilir, eğitim grubu oluşturulurken katılımcıların amaçları değerlendirilerek oluşturulmalı, uygulamalar hem bireysel hem grup çalışması şeklinde olabilir. Daha çok örnek materyal verilebilir. Konular ana temelden uzaklaşmamalı, değerlendirmeye yönelik daha çok teorik ve pratik olmalı.

Katılımcı: Eğitim hem proje yazmaya hem de değerlendirmeye katkı sağlayacak. Eğitim çok güzel, hepinizin emeğine sağlık.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

15 – 16 Şubat 2014

Sibel Ç. N.: Eğitimde örnek bir proje incelenebilir. Sonuçta da bir proje yazdırılabilir. Örnek projeleri de görmek isterim.

Haşim K.: Proje fikrimi geliştirdi. Olumlu ve faydalı bir eğitimdi.

Şirin C.: Daha bilinçli olarak proje hazırlayabileceğim. Çünkü çok karmaşık bir süreç olarak görünüyor, bu açıdan kaygılarım azaldı. Eğitim hiç bilmeyenler için yeterli oranda ön bilgi sağlıyor. Eğitim daha uzun süreli (3-4 günlük) olabilir.

Kayahan G.: Eğitim yararlı ve eğlenceliydi.

Gökhan K.: Eğitim bakış açısı kazandırdı. Çok güzel bir eğitim oldu.

İlke Yiğit A. (Samsun): Kariyer planlamada çok büyük etkisi olacağını düşünüyorum. Çalıştığım kurumda oluşturulan komisyondan bir departmana geçiş söz konusu olmalı fikri oluştu. Çok memnun ayrılıyorum. Bir daha ki eğitimlerde görüşmek üzere…

Miraç M. M.: Proje oluşturmayı başlangıç olarak yapabileceğimi düşünüyorum. Eğitim sürelerinin iki günden fazla olması gerekli diye düşünüyorum.

Necmettin G.: Proje hazırlama konusunda önbilgilere sahip oldum. Katılımcı ve güzel bir eğitim oldu.

Katılımcı: Proje problemleri, planlanması ve bütçe konusunda bilgim arttı. Grup çalışmaları arttırılabilir. Hem ab-ilan.com hem de eğitim gayet başarılı yolunuz açık olsun : ) .

Katılımcı: Çok verimli geçti. Özellikle verilen dokümanlar çok iyi.

Katılımcı: Genel anlamda bilgi vericiydi, ufuk açıcıydı.

Katılımcı: Kendi alanıma paralel ve destekleyici bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Daha önce karşılaştığım/deneyimlediğim araştırma örneklerine proje anlamında bakabilmemi sağladı. Gayet düzenli, faydalı ve verimli bir eğitim oldu.

Katılımcı: Mantıksal çerçeve modelindeki sorgulama mekanizması işim ve kişisel gelişimim açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Hibe yanında erasmus+ hakkında daha fazla bilgi verilebilir. Eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum. En azında yol gösterici özelliği bulunmaktadır.

Katılımcı: Proje hazırlama teknikleri hakkında teknik bilgi birikimi sağladı. Eğitim kişisel gelişimime katkıda bulundu. Eksik ya da yanlış bilgilerimin olduğunun farkına vardım.

Katılımcı: Eğitim proje hazırlama konusunda çok açık ve öğreticiydi. Grup Sürenin iyi planlanması gerekli. Grup çalışmalarında zaman daha iyi kullanılmaya yönlendirilmeli. İlginize ve desteğinize teşekkürler.


AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitim Programı

25 Ocak 2014

Burak G.: Etkin bir şekilde CV hazırlamak ve mülakat esnasında nasıl davranmam gerektiğini kavradım. Yoğun ve yeterli bir eğitimdi.

Hüseyin S.: Oldukça faydalı bir eğitimdi.

Sedef Ö.: Özellikle hedeflediğim pozisyonunun iş tanımı ile ilgili bilmediğim çok fazla şey öğrendim. Eğitim oldukça etkiliydi, katılmadan önce öğrenmek istediğim her şeyi fazlasıyla öğrendim.

Beste Y.: CV hazırlama, mülakat teknikleri, kariyer fırsatlarıyla ilgili bilgiler özellikle çok faydalı oldu. Eğitim hem teorik hem de pratik anlamda çok faydalı oldu. Özellikle grup çalışmaları çok yararlıydı.

Kemal A.: İletişim sektöründe 1 yıldan daha az bir deneyimim olduğu için deneyimli bir uzman tarafından tavsiyeler almak bana yol gösterici olmaktadır. Her şey oldukça tutarlı ve açıktı. Sistematik biçimde profesyonel bir şekilde anlatıldı. AB projeleri konusunda çok az bilgiye sahipken eğitim sonunda gayet açık ifadelerle kendimi sunabilme yeteneğine sahip oldum.

Aras G.: AB Projeleri ve Twinning istihdam uygulamaları ile ilgili daha sistematik bir bilgi birikimi edinmeme yardımcı oldu. Organizasyon son derece başarılı ve verimliydi.


Eğitici Eğitimi Programı

26-29 Aralık 2013

Filiz K. (İstanbul): Heyecanımı nasıl yeneceğimi, eğitim verirken bende var olan eksikliklerle nasıl başa çıkacağımı öğrendim. Öneride bulunamayacağım her şey çok güzeldi. Profesyonel bir eğitimciden, samimi ve doğal davranışları eşliğinde tamamen konu içerikli bir eğitim aldım.

Elnur A. (Bakü/Azerbaycan): Eğitim çok samimi ve sıcak bir ortamda geçti. Katılımcılar birbiriyle çok tez kaynaştı. Yabancı ülkeden geldiğimi hissetmedim. Eğitim esnasında birçok bilmediğim ve düşünemediğim şeyleri öğrendim. Bu işi yapmam için kişisel gelişimim açısından faydalı oldu.

Matanat R. (Bakü/Azerbaycan): Üniversitedeki eğitimci kimliğimle pratik birçok şey öğrendim.

Feyzullah O. (Artvin): Alanın eğitim olduğundan dolayı faydalı oldu. Yetişkin eğitiminden yanlış bildiğim ve yorumladığım birçok etkeni burada net görebildim. Beklentilerimin karşılandığı bir eğitim oldu.

Ebru K. (Ankara): Eksikliklerimi giderebileceğim sunum ve uygulamalar oldu. Tecrübelerin paylaşımı ve somut örnekler ufkumu genişletti. Oldukça verimliydi. Toplantı 4 gün sürdü ve her gün bir şey öğrendim. Hocamız da konusunda oldukça tecrübeli. Teşekkürler.

Aylin B. G. (Ankara): Katılımcı sayısının az olması ve benzer beklentilerle gelinmesi eğitime katkı sağladı. Teşekkür ederim.

Katılımcı: (İstanbul) Eğitimin başlığında vaat edilen içeriği karşıladığını düşünüyorum. Eğitimin başında bu işin eğitmenliğini yapmakla ilgili kaygılarım çoktu fakat şimdi bu anlamda kendime güveniyorum ve yapabileceğimi düşünüyorum. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

14-15 Aralık 2013

Selcan Ş. (Konya): Eğitimden memnun kaldım. Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum.

Hüseyin Ç. (Ankara): Uluslararası İlişkiler öğrencisi olarak proje hazırlama konusunda gereken bilgilerin verildiğini ve rehberliğin yapıldığını düşünüyorum.

Fevzi C. (İstanbul): Son derece dolu ve amaca yönelik geçti.

Emin T. (Van): Programınız gayet iyi ve verimli.

Ünal E. (Ankara): AB ve diğer projelerle ilgili sistemsel bir ön bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.

Kenan D. (Van): Başarılı bir eğitimdi. Katkısı oldu.

Hüseyin S. (Ankara): Kısa sürede yoğun biçimde verilen bu eğitim amaçlarımın gerçekleşmesine yönelik kesinlikle katkı sağladı.

Gülşen İ. (Ankara): Eğitimcinin konu ile ilgili bilgisi ve bu konuyu farklı meslek ve yaş grubundan insana aktarmaktaki başarısını tebrik ediyorum.

Katılımcı: Yeterince iyiydi.

Katılımcı: Bir projeye işbirlikçi olarak katılabileceğim aşamada, adımlar hakkında büyük öngörü kazandım.

Katılımcı: Proje yazım kalıplarından ziyade proje yapı taşları ve arka plandaki mantığının anlaşılması açısından başarılı oldu.

Katılımcı: Proje hazırlama konusunda bilmediğim pek çok ayrıntıyı bu eğitimde öğrendim. Eğitim iyiydi.

Katılımcı: Proje hazırlama konusunda pek çok ayrıntıyı fark ettim.

Katılımcı: Püf noktaları daha iyi gördüm. Güzeldi.

Katılımcı: Başarılı bir seminerdi. Teşekkür ederim.


AB Proje Yönetimi Eğitimi

30 Kasım- 1 Aralık 2013

Yener O. B. (Ankara): Fazlaca detay içeren Proje Yönetimini, keyifli bir biçimde anlatabilmeyi başaran hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkürler. Oldukça verimli ve keyifli bir hafta sonu geçirdim. Daha önce genel olarak öğrenmiş olduğum proje yönetimi konusunda püf noktaları, satır aralarını kavramamda yardımcı hem de keyifli hem de verimliydi.

Şerif M. (Mardin) : Proje ofisinde çalıştığımdan eğitimcimizin katkılarıyla işin püf noktaları konusunda bilgi sahibi oldum. First class bir eğitim.

Gündeniz K. (Mardin) : Kişisel gelişimime katkı sundu. Süper, hocama teşekkürler.

Gürbüz K.: Faydalı olduğunu düşünüyorum.

  1. Murat K. (Ankara): Kişisel gelişim ve proje öğrenmek için önemli bilgiler içeriyor.

Rukiye K. (Ankara): Katılımcı sayısının sınırlı sayıda olması (bu eğitimde olduğu gibi) eğitim sırasında fikir alışverişi açısından verimlidir. İnsan ilişkileri açısından oldukça olumlu ve zaman kaynağı kaliteli kullanılan bir eğitim gerçekleştirildi. Ayrıca, teknik açıdan yeterli donanımı kazanmak için verimli bir başlangıç oldu.

Katılımcı: Eğitimde anlatılanlar ile eğitimin başlığı örtüşmesi gayet iyi. Bu nedenle de beklentimi dolayısıyla da ihtiyacımı tam olarak karşıladı. Bu eğitimde bulduğum standartların düşmemesini öneririm) Hoca alanında çok yetkiliydi, katılımcılar sektörle ilgiliydi. Katılımcı sayısı böyle bir çalışma için idealdi. Bunların olumlu özellikler olduğunu düşünüyorum. Bulmayı istediğim içeriği de bulduğumu düşünüyorum.

Katılımcı: Projenin yönetim ve kabulü sürecinde dikkat etmem gereken noktaları detayları ile öğrendim. Mesleki açıdan ilerlememde çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Eğitimcimizin var olduğunu bütün eğitimlere katılarak kendisinin bilgilerinden faydalanmak isterim.


Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

23-24 Kasım 2013

Ebru K. (Ankara): Hocamız oldukça konusuna hakim. Eğitim dokümanlarının verilmesi ve eğitim anında sunulması eğitimi başarılı kıldı. Takip etmemiz daha kolay oldu.

Katılımcı: Eğitimin az sayıda katılımcı ile düzenlenmiş olması daha verimli geçmesini sağlamıştır. Eğitimci çok tecrübeli ve diksiyonu çok düzgün. Bu anlamayı kolaylaştırdı.

Katılımcı: Genel olarak yararlandığım bir eğitim, ancak süreyi az buluyorum.

Katılımcı: Mevcut işyerimde hazırlayacağım projenin nasıl değerlendireceğini bilmem benim daha başarılı bir proje hazırlamamı sağlayacaktır.

Katılımcı: Mevcut haliyle gayet doyurucu bir eğitim. İlerleyen zamanlarda yine kurumunuzdan eğitim almayı düşünüyorum.

Katılımcı: Olması gerektiği gibiydi.

Katılımcı: Projenin başlangıcından sonuna kadar hem pratik hem de mantıkta nelere önem verildiğini öğrenmiş oldum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

16-17 Kasım 2013

Merve A. (İstanbul): Ellerinize sağlık : ) Her şey yolunda gitti benim için. Beklediğimden daha çok fayda gördüğümü söyleyebilirim.

Şemsettin D. (Ankara): İstediğim sonucu aldım. En çok faydalandığım yönler; eğitimcinin tecrübeleri, grup çalışmaları ve verilen dokümanlardır.

Damla S. (Ankara): AB projeleri ve KOBİ projeleri arasındaki farkları gördüm.

Emine S. K. (Ankara): Verilen bilgiler çok açık ve özet şeklindeydi. Çok yararlı oldu.

Gürbüz K. (Uşak): Olumlu geçti. Faydalı olduğunu düşünüyorum.

Pınar Ö. (Ankara): 2,5 ya da 3 güne çıkarılabilir. İçerik ve akış ve zamanlama çok başarılıydı. Teşekkürler.

Nurgül E. (İstanbul): Genel olarak memnun kaldım.

Tolga E. (İzmir): Eğitim çok faydalı geçti fakat süresi biraz daha uzun olabilirdi.

Katılımcı: Geniş zamanlı programlanırsa çok daha etkili sonuç odaklı olabileceğini düşünüyorum.

Katılımcı: Projemi nasıl hazırlayacağım konusunda bilgi edindim. Yeni yeni fikir sahibi oldum. Hocamız çok profesyonel. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

17-18 Ağustos 2013

İbrahim A. (Ankara): Öncelikle işin büyük bir yükünü çeken “eğitmen” konuya çok hakimdi ve ustalıkla bize aktarabildi. Eğlenceli yapısı ilgiyi artırdı ve bu bana pozitif verim olarak yansıdı. Başarılı bir organizasyondu, teşekkür ederim.

Nihan T. K. (Edirne): Çok teşekkür ederiz gayet verimli bir eğitimdi.

Yeşim Ü. (Ankara): Çok verimliydi.

Gülten S. (Ankara): Hedefler belirli ve net, verilmek istenen eğitim anlaşılır ve güvenilir.

Tayfun B. (İstanbul): Güzel bir eğitimdi.

Murat D. (İstanbul): Başarılıydı. AB destekli proje yazımı ve hazırlanması hakkında temel düzey bilgileri edindim.

Katılımcı: Antalya’daki eğitimi sabırsızlıkla bekleyeceğim. Gelecekte çok iyi bir proje uzmanı olabileceğime aldığım eğitim ile bir kere daha inanmış oldum. Hepinize teşekkür ederim.

Katılımcı: Eğitimci ve materyaller sayesinde çok şey öğrendim. Ancak daha uzun zamanda daha verimli bir eğitim olabilirdi diye düşünüyorum.

Katılımcı: Eğitimin içeriğinden memnunum. Ancak uygulamanın son kısmında tek bir örnek yerine tüm örneklerin incelenmesi gerektiğine inanıyorum.

Katılımcı: Materyaller ve eğitimci yeterliydi. Ancak katılımcıların daha uygun kişiler olmaları gerekir.

Katılımcı: Her şey çok güzeldi.

Katılımcı: Gayet faydalı oldu. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

29-30 Haziran 2013

Seçil A. (Ankara): Özellikle eğitimcinin konuya son derece hakim olması, somut örnekler vermesi, yapılan çalışmaları geri bildirim vermesi ve önemli konulara atıflarda bulunması, eğitimin hem akılda kalıcı olmasına hem de uygulamada proje yazımını kolaylaştırıcı tekniklerin kullanılmasına katkı sağladı.

Ünsal K. (Antalya): Temel atma törenini yaptık. Devamı için maalesef ilave harcamalar gerek.

Mustafa Y. (Konya): Aldığım eğitimin proje yazma konusunda çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Beyza K. (Kayseri): Eğitimin sosyal yaşamda ve iş hayatımda bana farklı bir açı kazandırdığına inanıyorum.

Burum K. (İzmir): Eğitim dinamik ve keyifli geçti. Katılımcı kişi sayısı çok uygun. Sadece 2 günde daha iyisinin olamayacağını düşünüyorum.

Aytekin G. (İstanbul): Güzel ve verimli. Teşekkür ederim.

Gürbüz A. (İstanbul): Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Mutlaka bu bilgileri kullanmayı hedefliyorum.

Katılımcı: Eğitimi sunan eğitmen konuya hakim ve yeterli tecrübeye sahip, ayrıca grubu iyi yönlendirmemle yeri geldiğinde katılımcıların eğitime aktif katılımlarını sağlaması olumlu düşünmemi sağlamıştır.

Katılımcı: Eğitimci donanımlı, kaynaklar yeterli, fakat süre azdı.

Katılımcı: Oldukça yoğun ve verimli bir eğitim olmasının yanı sıra eğitimcinin başarısı yadsınamaz.

Katılımcı: Çok güzel. Proje kampına da gelmeyi düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

25-26 Mayıs 2013

Nilüfer A. (Sakarya): Beklentilerimi karşılıyor.

Katılımcı: Bakış açım proje yapma açısından pozitif yönde arttı.

Katılımcı: Başarılı ve pratik bir eğitim. Teşekkürler.

Katılımcı: Katılımcı grubun farklı mesleklerden olması nedeniyle eğitim avantajlarının yanında dezavantajları da göz önüne alınabilir. Meslek gruplarına spesifik eğitim programları planlanabilir. (talep durumu elbette belirleyici) Elinize sağlık, teşekkürler.

Gönül D. (İzmir): Oldukça kaliteli, düzeyli ve sistemli bir eğitimdi. Beklentilerimi karşıladı.

Ahsen Ç. (Samsun): Aldığım bu eğitim; işlerimi daha profesyonel yapacağımı sağlayacak olup burada tanıştığımız farklı sektörlerle ilgilenen arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı sağladı.

Katılımcı: Yapılan uygulama çalışmaları yeterliydi. Eğitimde verilen bililer açık ve faydalıydı.

Deniz O. (Ankara): Düşüncelerim son derece olumlu. Dışarıdan basit görünen bir projenin her ayrıntısının hesaplanması gerektiğini öğrendim. Proje yaparken muhatap olunacak kurumlar hakkında fikrim oluştu.

Katılımcı: Eğitim fazlasıyla fayda sağladı.

Hilal K. (Çorum): Önyargılı olarak sıkıcı olacağını düşündüğüm ve bu önyargımı yıktığınız için teşekkürler. Gayet zevkli ve başarılı bol soru cevaplı bir eğitimdi.

Mehmet E. Ş. (Mardin): Düşünülen projelerin yazılması konusunda fayda sağlandı.

Murat A. (İzmir): Ek önerim yok iki gün için yeterli. Faydalı. Maliyet- etkin.

Serhat K. (Ankara): Yapacağım projeler için ufkum genişledi. Eğitim alan katılımcılarla beyin fırtınası yapmak oldukça iyiydi. Sıcak ve güzel bir ortam oldu.

Mirzet M. (Ankara): Devamını getirdiğim sürece ilk aşama olarak yeni bilgi ve tecrübe kazandırdığını düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

27-28 Nisan 2013

Çiğdem Ö. (Balıkesir): Konusu itibari ile gerekli ve faydalı bir eğitim, eğitimi veren kişi bakımından da tecrübeli ve olumlu görüşündeyim. Ancak daha uzun süreli ve daha fazla uygulama tabii tercihimdir.

Aydın A.(Bandırma): Marka Danışmanlığı ve siyasal danışmanlık konusunda vizyon ve stratejik planlamalar sunumu için faydalanacağım.

Bayram T. (İzmir): Kesinlikle bana bir vizyon kazandırdı.

Katılımcı: Yararlı oldu.

Katılımcı: Verimliliği yüksek, çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler,

Öznur D. (İstanbul): Memnun kaldım.

Ayşe S. (Kahramanmaraş): Gayet iyiydi.

Mehmet G. (Kocaeli): Hocamız konusunda ve anlatımından gerçekten başarılı. Verilen eğitimden memnun kaldım.

Esra E. (Kocaeli): Proje hazırlama aşamasında bildiğim yanlışları fark etmeme yardımcı oldu. Geniş açılı düşünmem ve hata analizleri yapmam gerektiğini öğrendim.

Katılımcı: İleriye yönelik faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Narin G. (İzmir): Kişisel gelişimim açısından düşünüldüğünde teorik olarak bilgi sahibi olduğum konularda pratik yapmam imkanım oldu. Birçok iş başvurusunda PCM sertifikası isteniyor. İş başvurularımda bu sertifikanın olumlu katkısı olacağını düşünüyorum.

Pelin G. (İzmir): AB Hibe ve kalkınma ajansı projelerine nasıl başvuracağımız hakkında uygulamalı pratik edindim.

Çiçek A. (İzmir): Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Uygulamalı olması konunun anlaşılması açısından önemliydi. Her şey anlaşıldı. Teşekkürler.

İrem K. (İzmir): İzmir’de daha sık olmalı. Her şey süperdi. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

23-24 Mart 2013

Katılımcı: “Çok olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.”

Özlem E.: “Etkili ve verimli bir eğitim olduğunu ancak sürenin yetersiz kaldığını düşünüyorum. Belki bu yönde bir iyileştirme yapılabilir. AB-ilan.com’un faydalı ve çok başaralı olduğunu düşünüyorum. Eğitmen ve katılımcı arkadaşlarla tanışmak güzeldi.”

Yasemin A.: “Eğitim çok yararlı ve teşvik edici özellikte. Bu konuda bilgi birikimi ve hizmet kalitesi yüksek eğitmenler tarafından eğitildiğimiz için hem daha anlaşılır hem yönlendirici eğitim almamız sağlandı. Ayrıca her konuda sorularıma cevaplar bulabildik.”

Öykü S. (İstanbul): “Bugüne kadar hiçbir AB vs. projesinde çalışmamış ve nereden başlayacağını bilmek/öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim. Hocamız konusuna çok hakim ve değerli bilgiler veriyor.”

Mücahid G.: “Bu kadar kısa bir sürede, böyle kapsamlı bir konu ancak bu türlü anlatılabilirdi. Hibeler hakkında bildiğimiz yanlışları sayenizde düzeltebildik. Her şey için teşekkürler.”

Katılımcı: “Eğitimci konusunda uzman, dili açık, anlaşılır sempatik bir ortam oluşturulmuş. Eğitim içeriği güzel, amaçlanılan düşünceye uygun.”

Şule E.: “Bundan sonraki kariyer planlamam için oldukça faydalı bir eğitimdi, teşekkür ederim. Eğitmenimizin ayrıca oldukça bilgili ve öğretmeye açık tutumu için de teşekkür ederiz.”

Katılımcı: “AB hibeleri için genel bilgi vermesi çok faydalı oldu. PCM mantığını kısa sürede kavrattı. Memnun kaldım.”


AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

2 Mart 2013

Ayşe C. (Ankara) Öncelikle samimi, rahat bir ortamda gerçekleşen bir eğitim oldu. Yoğun bir bilgi akışının olduğunu düşünüyorum. Burada öğrendiklerim üzerine kendimi geliştirmeye devam edersem kariyerim açısından oldukça verimli bir eğitim olmuş olacak.

Demet E. (Zonguldak) Oldukça güzel bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

Elif K. G. (İstanbul) Eğitimcimizin konusuna tamamıyla hakim olduğunu düşünüyorum. Memnun kaldım. Teşekkürler.

Türkan D. K. (Ankara) AB Projeleri ve Eşleştirme Asistanlığı ve AB’nin iş yaşamına bakışı, CV’lerin hazırlanması hakkında farklı bir bakış açısı kazandım ve hatta en doğru şekilde hazırlamayı öğrendim. Çok katkısı olduğuna inanıyorum.

Katılımcı: Çok memnun kaldım, diğer eğitimlerinizde de yer almayı düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

23-24 Şubat 2013

Bensu D.: Eğitim boyunca gecen verimli kullanıldı. Grup çalışmaları vizyonumuzun artmasını sağladı. Ayrıca eğitmenimiz anlatımı, ses tonu ve vücut diliyle ilgiyi konuda tutmayı başardı. Elimizdeki kaynaklarda bilgilerin tekrarlanması açısında fayda sağlayacaktır.

Şebnem L.: Beklentilerimin tamamen karşılandığı bir eğitim aldım. Teşekkürler.

Hatice Ö. K.: Gayet faydalı, eğitmen çok bilgili, fakat dediğim gibi 3 gün olsa daha iyi olabilirmiş. İlginize teşekkürler.

Sema A.: Teşekkür ederim, diğer eğitimlerinize de katılmayı isterim.

Cansu E.: Kısa sürede çok etkili bir eğitimdi.

Berkan Ç.: Faydalı bir eğitim oldu. Çalışma hayatımda kullanabileceğim birçok faydalı bilgi edindim.

Katılımcı: Beklentilerimi çok olumlu yönde karşıladı. Teşekkürler.

Katılımcı: Sürece uygulama sayısı dışında her şey iyiydi.

Katılımcı: Eğitimcinin kolay anlaşılabilir bir dille anlatması oldukça faydalı. Bu eğitim sonunda biraz da tecrübe sonrası başarılı proje yazımı gerçekleştirilebilir.

Katılımcı: Bilmediğim bir sistem ile ilgili en azından bir ön bilgim oluştu.

Katılımcı: Hızlı bir eğitim olmasına rağmen, gerekli olduğunu düşündüğüm tüm ayrıntılar hakkında bilgi verici olduğunu düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

14-15 Şubat 2013

Ayşe A. K.: Çok faydalı, çok katılımcıydı. Teşekkür ediyorum.

Aysema P. Ö.: Oldukça verimliydi.

Miyase Ç.: Proje yapma isteğimiz arttı. Daha önce yaptığımız projelerdeki hatalarımızı gördük. Odaklanacağımız alanı öğrendik.

Merve A.: oldukça verimli geçti.

Hüsamettin E.: Kişisel gelişimime olumlu yönde katkı sağladı. Proje hazırlama konusunda detaylı bilgi verildi.

Salih Ö.: Benim açımdan çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Bundan sonra hazırlayacağım projelerde burada öğrendiğim kazanımları yansıtacağım.

Ramazan G.: Eğitim son derece faydalı oldu. Bu ve buna benzer eğitimlerin devam etmesi kişisel gelişim yönünden faydalı olacağı kanaatindeyim.

Erdal Ö.: Eğitici olduğu bir gerçek. Örneklerle beraber katılımcı bir program oldu. Teşekkürler.

Elif Ay: oldukça verimli bir eğitimdi. Eğitimcinin diksiyonu düzgün ve sınıf hakimiyetini sağlayıcı bir tavır içindeydi.

Katılımcı: Aldığımız eğitim AB ve kalkınma projeleri konusunda yeterli bilgilenmemizi sağladı. Aynı zamanda proje yazımı konusunda tam uygulamadığımız kuralları öğrenmemizi sağladı.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

2-6 Şubat 2013

Baran D.: Gerek kurum gerek eğitmenlerin yaklaşımını beğendim. Eğitimin faydalı olduğuna inanıyorum. Oteldeki hizmet güzeldi. Teşekkürler.

Aslı Ç. Başarılı bir eğitimdi.

Timur Ş.: Beklentilerimi fazlası ile karşıladı. Eğitim sonunda kazandığım bilgileri örnekler sayesinde daha rahat uygulayabilirim.

Mizgin G.: Faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle eğitimciler kusursuz denilecek düzeydedir.

Aydın Özdemir: Bana katkısı oldukça iyi oldu. Yer seçimi harika idi. Teşekkür ederim.

Çağlar Ç.: Eğitim gayet öğretici.

Aysel N.: Kişisel olarak katkısı çok oldu. Eğitimin süre olarak 2 gün daha olması gerekiyor. Yer seçimi çok güzel. Teşekkür ederim.

Murat A.: Çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Katılımcı: Eğitim süresine proje hazırlama teknikleri üzerinde nitelikli ve verimli uygulamalar yapılmıştır.


Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

12-13 Ocak 2013

Ece E. (Ankara) İçerik, örnekler ve eğitmeninizden çok memnun kaldım. Fiziksel ortamınız da (ofis) eğitime gayet elverişliydi.

Göksu M. (İstanbul) Birçok farklı eğitime katılmış ve eğitim vermiş olan biri olarak, eğitmeninizi yeterli buldum ve bana çok şey kattığını düşünüyorum. Bir önceki eğitimden daha da verimli, zevkli bir oldu. Yoğunluğuna rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadım ve sıkılmadım. Çok şey kattım kendime. Teşekkür ediyorum.

İnci Ö. (İzmir) Sıkılmadan geçirdiğim iki güzel gündü. Eğitimcimizin konuya hakimiyeti ve konuyu bizlere aktarımı çok iyiydi. Yeni arkadaşlar edindim. Bu eğitim sayesinde proje konusunda kafamda şu ana kadar oluşan bilgiler net bir biçimde yerleşti.

Merve U. (İstanbul) Gayet memnunum, kariyerime katkıda bulunacağını düşünüyorum.

Roza E.: Verimli geçtiğini düşünüyorum. Bağımsız değerlendirici eğitimi dışında, PCM eğitimi konusunda da daha önceden almış olduğum bilgiler pekişti.

Yasemin M. (Hatay): Bağımsız değerlendirici eğitimi, bana proje yazımı hakkında da çok bilgi verdi ve eksiklerimi tamamlama fırsatı buldum. Teşekkürler.

Katılımcı: Konu hakkında bilgimi artırmış oldum. Farklı noktalardan bakış açısı geliştirme açısından çok önemli oldu benim için.

Katılımcı: Gayet olumlu ve geçerliydi.

Katılımcı: İyi ve verimli oldu.

Katılımcı: Eğitimci, eğitim ve eğitimi veren kurumu gayet profesyonel ve pozitif buldum. Çeşitli eğitimlerinize de yine katılmak isterim.

22-23 Aralık 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Metin A.: Oldukça güzel bir eğitimdi.

Yiğit A.: Son derece yaralı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Katılımcı: Çok verimliydi.

Katılımcı: Süresi kapsam itibariyle yeterli.

Aslı A.: Kısa zamanda çok fazla bilgiyi verimli bir şeklide inceledik. Teşekkürler.

Hülya Y. A.: Çok verimli, katılım düzeyi yüksek, dinamik bir gruba sahip eğitimdi. Memnun kaldım.
Katılımcı: Oldukça faydalı bir eğitimdi.

Katılımcı: Eğitimin içeriği iyiydi. Fakat süre yetersizdi.


AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

15 Aralık 2012

Deniz Ç.: Faydalı ve öğretici bir seminer oldu. Katkısı olan herkese teşekkürler.

Didem A.: Çok verimli olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerimi netleştirmeye, neyi nasıl yapacağım konusunda fikir vermesi açısından oldukça yararlı oldu.

Gözde Ç.: Eğitim, düşündüğümden daha detaylı ve kapsayıcıydı. Proje ihale süreci, yazım ve değerlendirme ile ilgili birçok faydalanacağım bilgi edindim.

Mustafa C. Ü.: Genel itibariyle bilgilendirici, yönlendirici ve tatmin edici buldum.

Müslime K.: Bu konuda tecrübeli ve kendini ifadede açık bir eğitimciden eğitim almak beni çok aydınlattı ve rahatlattı. Eğitimden önce kafamda bazı şeyleri oturtamamıştım; ancak şu an çok daha açık fikirlere sahibim.

Katılımcı: Gerekli temel bilgileri edindim. Katkınız için teşekkürler.


Leonardo Da Vinci Programı Proje Hazırlama Eğitimi

1-2 Aralık 2012

Cansu M. E.: (Konya) Faydalı yeni bir alan uğraşı, sıcak ve faydalı olmak için uğraşan eğitimcilerle bir arada olmak çok güzeldi.

Müge D.: (Konya) Kişisel gelişim ve AB projelerinde kariyer hedefleyenler için oldukça faydalı bir eğitim. Uygulama sayısı arttırıldıkça eğitimlerin daha faydalı olacağına inanıyorum.

Nurdan D.: (İstanbul) Eğitimi aldığımız eğitimcinin konusunda uzman olması, iş hayatının büyük bir kısmını bu alanda geçirmiş olması çok büyük önem taşıyor. Projelerin hazırlık aşamasında ihtiyaç duyulan ayrıntılar, son derece açık bir şekilde ifade edildi. Sorulara verilen cevaplar, konuyu tamamlayıcı nitelikteydi.

Zülfiye M. (İzmir) : Eğitim bana kesinlikle bir şeyler kattı. Ayrıntılara inmemi sağladı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Katılımcı: İyi bir eğitim olduğunu ve eğitimcinin de olumlu katkı sağladığını düşünüyorum.
Katılımcı: Benim için oldukça iyi bir eğitimdi. Anlatıcı oldukça başarılı

Katılımcı: Örneklendirmelere daha fazla vakit ayrılabilir. İlgi ve sıcaklığınız için teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

10-11 Kasım 2012

Katılımcı: Çok güzel ve gerekli bir eğitim.

Müslüm T.: Genel olarak başarılı.

Deniz Y.: Proje uzmanlık statüsünün alınmasına gerektiren eğitimlerin devamlılığının sağlanması. Örneğin; gerçekleştirilen proje eğitimi ardından başka eğitim planlanması – proje döngüsü yönetimi vb.

Mustafa D.: Gayet güzeldi. Sadece 2 gün yerine 3günlük bir eğitim olsaydı daha iyi olurdu. Örnek proje yazımı olabilirdi.

Melike K.: Eğitimden memnun kaldım ve bu konuda devam niteliği sağlayacak eğitimlere katılmayı düşünüyorum.

Seçil E.: çok verimli ve bilgilendirici bir eğitim oldu. İleride çalışacağım kurumlarda bana öğrendiklerimin büyük yararının dokunacağını düşünüyorum.

Katılımcı: Çok yaralıydı.

Katılımcı: Proje yazma öğrenme konusunda giriş olarak bana yardımcı olduğunu belirtebilirim. Süresinin kısa olması benim açımdan negatif olduğunu söyleyebilirim.

Aykut İ.: Eğitimin interaktif ilerlemesi ve grup çalışmasıyla proje yazma uygulaması eğitimin verimli geçmesini sağlıyor.

Özcan Ç.: Gayet güzel ve eğiticiydi.


Bursa KOSGEB İnovasyon ve Ar- Ge Destekleri İçin Proje Hazırlama Eğitimi

7-9 Kasım 2012

Türker D. : Kesinlikle faydalı bir eğitimdi. Gerek eğitimci gerekse katılımcılar eğitimi hem eğlenceli hem de daha öğretici hale getirdi. Katılım çok iyiydi.

Uğurcan M. : Bu eğitimle mevcut projelerimiz ve yapmak istediğimiz projeler için nerelerden nasıl yardımlar alabileceğimizi öğrendim. Çok faydalı bir eğitimin arkasından uygulamaya dayalı bir atölye çalışmasının yapılması gerçekten çok faydalı oldu.

Emel Ö. : Eğitim Sonunda yapılan örnek proje yazma çalışması, uygulama açısından işime katkı sağlayabilir.

Yusuf C. : Eğitim son derece verimli ve etkili oldu. Ar-Ge projeleri nedir, nelere dikkat edilir, önemli noktalar nelerdir konuları ile Avrupa Birliği ve TÜBİTAK Ar-Ge projelerinin uygulanması hakkında tecrübe elde ettik.

İlkay Y. : İlgili eğitimin, hazırlanacak olan Ar-Ge projelerine tecrübe kattığını düşünüyorum. Eğitimin süre ve olanakları gayet yeterliydi. Eğitimcimiz ve eğitim süresi konusunda memnun kaldım. İş hayatım için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Merve Y.: Destek Programlarının tanınması, proje uygulaması, eğitimin benim adıma en faydalı kısmıydı. Eğitmenin yaklaşımı, eğitimin akıcı ve oldukça bilgilendirici olmasını sağladı.
Hanife A.: Yararlı bir eğitim. Yeni iş fikirleri geliştirmek yönünden faydalı buldum. Girişimcilik açısından cesaret verici.

Katılımcı: Verimli ve ihtiyaca göre planlanmış bir eğitimdi.


AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

6 Ekim 2012

Billur H.: Eğitim oldukça yararlıydı. Mesleki açıdan bana katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ayrıca projelerin nasıl işlediğini bilmek de projelere başvurduğum zaman oldukça işime yarayacak.

Hale I.: Çok verimli olduğunu düşünüyorum. Beklentilerimin üstündeydi. Teşekkürler.

Rukiye A.: Çok yoğun ve bilgi dolu bir eğitimdi. Konuşmacı çok iyiydi. Teşekkürler.

Sevil E. E.: İçeriği bakımından oldukça kapsamlı ve verimli bir eğitimdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Zeynep M.: Çok keyifli ve öğreticiydi. Teşekkürler.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

29-30 Eylül 2012

Derya Z. Ö. : Faydalı, öğretici, açıklayıcı, kapsamlı, ilgi çekici.

Sait B. D.: Doyurucu olduğuna inanıyorum. Süre yetmedi

Özlem C.: Faydalı ve nitelikli olduğunu düşünüyorum. Sektörde bu anlamda güvenilir ve yetkin bir eğitimin sunulduğu fikrindeyim, memnun kaldım.

Bünyamin K.: Eğitimin, yeni başladığım iş hayatında, doğru yollara götüreceğine eminim. Teşekkür ederim.

Fulya K.:2 günde sıkıştırılmış olarak almış olsak bile yine de yaralı olduğunu düşünüyorum. İçerik açısından zengin bir eğitimdi ve Hakkı Hoca da Bülent Hoca da alanlarına çok hakimlerdi.

Kadir G.: Hiçbir bilgim olmayan eğitimle ilgili ilk düşüncelerim olumlu. Ana hatları yeterli düzeyde verildi. Uzun Soluklu çalışma gerektirdiği açık,2 günde olabilecek verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Hüseyin B.:2 günlük eğitim olmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş. Web sitesini takip etmeye devam edeceğim.

Nilay K.: Eğitim oldukça bilgilendirici ve hareketli geçti. Süresi 2 gün yerine belki 3 gün olup, saatler değiştirilebilirdi.

Mehmet C.: Gayet başarılı bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

Alanur D.: Uzman kişiler tarafından, önemli konuların belirtilmesiyle gerçekleştirilmiş bir eğitim.

Gülgün Ç : Faydalı ve fikir aşılayan bir eğitim.

Katılımcı: Güzeldi teşekkürler.


AB Proje Yönetimi Eğitimi

22-23 Eylül 2012

Ali. E. G.: (Ankara) Faydalı ve eğitimli gençler için yeni bir iş olanağı sağlayabilir.

Gülce B.: (Ankara) Program hakkında detaylı bilgi edinme olanağı buldum. ‘Proje nedir?’, ‘Nasıl yapılır?’ konularına hâkim oldum. Genel itibariyle yeterli olduğunu düşünüyorum

Hüsne Ç.: (İstanbul) Eğitmenimden ve içerikten çok memnun kaldım. Kişisel gelişimime büyük katkısının olacağına inanıyorum. Her şey için teşekkürler.

Merve U.: (İstanbul) Gayet verimliydi. İş hayatıma katkıda bulunacağına inanıyorum.

Nesrin C.: (Niğde) Eğitim başlığına yönelik birçok unsur hakkında bilgilendirildim.

Şeyda D.: (Ankara) Aldığım 3. Eğitim. Sektörle ilgili bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.

Katılımcı: Her şey çok güzeldi. Gelişimime katkı sağlandı. Emeğinize sağlık diyorum. Bu eğitimlerin sürmesini diliyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

28-29 Temmuz 2012

Katılımcı: Genel olarak memnun kaldım. Eğitimciler konularında yeterliydi.

Taylan E.: Verimli bir eğitim aldığımı düşünüyorum.2 günde sıfırdan başlayarak alınabilir eğitim olarak düşündüğümde daha verimli bir eğitim bulabileceğimi sanmıyorum.

Gülcan A.: Yoğunlaştırılmış bir eğitimden çok, özümseyerek öğrenmenin gerçekleşeceği bir süreç olmasını tercih ederim. Eğitmenleri tecrübesinden biraz daha yaralanmak isterdim.

Canan E.: Başarılı, teşekkürler.

Esma K.: Samimi, doyurucu, aktif katılıma önem verilmiş, beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğu kanısındayım.
Arzu A.: Güzel bir eğitim gerçekleşti.

Nihat U.: Eğitim çok yoğun ve güzeldi.

İdil Ö.: Oldukça verimli bir eğitimdi.

Mehtap K.: Hem teorik hem de uygulamalardan memnun oldum. Katılıma açık ve eğlenceli bir eğitimdi.

Arif K. Y.: Sınırlı süre içerisinde, verilebilecek etkili bir eğitim oldu.

14-15 Temmuz 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Emine Kurt: Faydalı bir eğitimdi.

Abdulkerim Özkul: Keyif aldım,mükemmel.

Fulya E.: Net, açık anlaşılır nitelikteydi. Genel katlarıyla bilgi edindim.

Hakan K.: Eğitim sunumları, eğitim çalışmaları, çok yerinde ve sürenin en verimli şekilde kullandırılması yönünden faydalı bir eğitimdi.

Fatma T.: Eğitim harika, eğitmenimiz neredeyse mükemmel ve çok donanımlı bir uzman.

Seda Ö.: Güzel, faydalı bir eğitimdi. Bu alanda çalıştığım takdirde bana yol gösterici bir eğitim oldu.

Özlem O. K.: Proje hazırlamanın önemli noktaları kısa ve net bir şekilde anlatıldı.

İ.Çetin D.: Kişisel yaşamım açısından da bakış ve anlayışıma katkıda bulundu. Proje hazırlamanın nasıl bir şey olduğuna anladım.

Hatice K. Ç.: Eğitmenin sıcak davranışı ve anlayışlı tavrı sayesinde sorularımız açık ve net olarak sorma imkanı bulabildim. Kendimi eğitim boyunca gayet rahat hissettim. Bu durumdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Nesrin C.: Eğitmen ve içerik iyiydi ancak sorun zaman…

Yasemin D.: Bu konuda çalışacaklar için olumlu yönde katkıda bulunur.

Hilmiye K.: Buradan edindiğim bilgiler ile proje yazma ve geliştirme alanında kendimi daha da geliştireceği inanıyorum.

Ediz Y.: Yeterli düzeyde.

Hasan Y. S.: Verimli, faydalı, oldukça eğitici ve bilgilendirici oldu. İşin püf noktalarını az da olsa öğrendim.

Ferhat E.: Faydalı geçti fakat süresi biraz daha uzatılabilirdi. İki hafta sonu yarın gün veya daha farklı bir program olabilirdi. Yine de Her şey için teşekkür ederim.


AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

14 Temmuz 2012

Anıl E.: (Trabzon) İşim gereği bir nevi proje asistanlığı yapıyorum. Daha teorik ve pratik bilgiler edindim. Dikkat edilmesi gereken unsurları ve programlamaya yönelik hazırlıkları nasıl yapacağımı öğrendim. Çok faydalı ve keyifliydi. Teşekkür ederim.

Burcu T.: (Şanlıurfa) Kişisel gelişimim açısından, konuyla ilgili bilinmesi gerekenlerin bir uzman tarafından verilmesinin katkısı büyüktür. Eğitimin konu başlığı ve oluşturulan içerik birbirini destekler nitelikteydi. Beklentilerimi önemli derecede karşıladı. Ayrıca katılımcılar arasında gerçekleşen bilgi aktarımı da eğitimin dolaylı katkılarındandı.

Erkan Ç.: (Elazığ) Eğitimin yapmak istediğim ve başvurduğum projelerin hazırlanması konusundan kolaylık sağlayacağını sanıyorum. Konular hakkında olumlu katkı aldığıma inanıyorum.

Nilüfer O.: (Ankara)Merak ettiğim ve gelecekte büyük istihdam firsatı sunacak olan AB Projelerinin çeşitlerini, ne olduğunu ve nasıl işlediğini öğrendim. Eğitmenin donanımlı bir kişi olması, anlatım kabiliyeti ve yardımcı olmaya açık tavrı çok uygundu. Eğitimi düzenleyen ve denetleyen personelin yaklaşımı çok iyiydi. Beklentilerimi ve programın içeriğini ve hedeflerini karşılayan bir eğitim oldu.
Ziya O.: (Elazığ) Konuya ait verilen mesajlar gayet açıktı. Eğitimcimizin anlatımı güzel ve sürükleyiciydi. Memnun kaldım.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

26-27 Mayıs 2012

Aysun E. Ş.: Gelecek eğitim takvimi netleştirilerek bilgilendirilebilirse çok memnun olurum.

Fatih Ö.: Çok memnunum.

Katılımcı: Başarılı bir eğitimdi.

Meltem A.: Eğitim beklentilerimi karşılardı. Alabileceğimi düşündüğüm temel bilgiler hakkında bilgi verdi. Eğitmenlerimiz üst düzeyde donanımlıydı. Teşekkürler.

Aslı A.: Süreyi saymazsak eğer kısa zamanda ilgi çekici şeyler (ki ilk kez böyle bir kursu katıldığımı düşünürsek eğer) öğrendiğimi düşünüyorum. Gerçekten çok faydalı görüyorum. CV’me ekleyeceğim en önemli sertifikalardan birisi.

Katılımcı: Gayet memnunum.

Ramazan A.: Eğitmenin konu hakkındaki tecrübeleri teorik bilgiden çok daha değerliydi.

Cihan T.: Paket program olduğu için süre daha kısaydı. Uzun olsa daha detaylı öğrenebilir ve workshop daha çok yapabilirdim. Her şey için çok teşekkür ederim.

Serap Ö.: Sürecini iyi değerlendiren, sıkmayan, dikkat dağıtmadan devam ettirilebilen verimli bir eğitim oldu.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

14-15 Nisan 2012

Ali A. (Konya): “Birçok eğitim sonrası, bu eğitimde eğitmenin önemli bir rol üstlendiğini gözlemledim. Uzun zamandır aldığım en kaliteli eğitimlerden biriydi. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.”

Aşiyan T. (Gaziantep): “Eğitime katılmaktan son derece mutluyum ve işime de faydalı olacağını düşünüyorum.”

Murat F. Ş. (Sinop): “Genel olarak iyi bir eğitimdi.”

Nafız A.: Eğitimden gayet memnun kaldım.

Nazime Y. (Ankara): “Katıldığım için memnunum. Bu eğitimi geliştirecek başka eğitimlere katılmayı düşünüyorum. Eğitim süresi az geldi.”

Süleyman N.: Memnun kaldım.

Ümit A. (Sinop): “Yeterli ve başarılı.”

Volkan T. (Yozgat): “Eğitimciler konu alanlarına hakimler. İleriki yaşantımda çok faydalı olacağını düşünüyorum. AB-ilan yetkililerine teşekkür ediyorum.”

Katılımcı: Doyurucu oldu.


AB Proje Yönetimi Eğitimi

14-15 Nisan 2012

Ahmet Y. (Ankara): “ Her şey çok faydalı oldu. İleriye dönük çalışmalarım için başlangıç oldu.”

Aslıhan G. (Bursa): “Eğitim her yönüyle işim ve kişisel gelişimime oldukça katkı sağladı.”

Gamze P. (Trabzon): “Çok güzel, amaca uygun bir eğitimdi.”

İhsan K. (Antalya): Bilgilendirici ve sonraki programlara teşvik edici nitelikteydi.

Mustafa H. A. (Ankara): Eğitim bilgilendirici ve eğitici bir şekilde geçti. Eğitimcilerinizin insanlarla olan ilişkisi ve uyumu çok güzel. Böyle tecrübeli, iyi niyetli ve dersi iyi anlatan bir eğitimciyi tanıdığım için çok memnun oldum.

Tuba İ.: (İzmir) PCM Seminerinden sonra bütçe ve proje yönetimini daha net ve detaylı öğrenebilmek hedefimdi. Beklentilerimi tam olarak karşılayan bir eğitim oldu. Eğitimcinizin her durum ve şartta dinamizmini kaybetmeden sabırla her türlü sorumuza ayrıntılı cevap veriyor olması semineri tam performanslı bir hale getirdi.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

17-18 Mart 2012

Merve K.: Benim için gerçekleştirmiş olduğum ilk faaliyet bundan sonraki aşamalarımda bana yön verecek verimli olacaktır.

Özgür Ş.: Eğitim süresi uzun olmasına rağmen sıkıcılıktan uzaktı ve verilen bilgiler anlaşılır nitelikteydi.

Ayşe T.: Fiyat konusunda yardımcı olunursa, devam eden eğitimlere katılabilir. Eğitimi dinamikti, katılımcılar ilgili ve aktif idi.

İclal P.: Teorik açıdan verilen bilgilerin daha ayrıntılı olması çok daha iyi olabilirdi en azından süre uzun tutulabilirdi. Kurumun içinde deneyim sahibi olan bir kişiden eğitim almak oldukça keyifli ve her açıdan yeterliydi.

Fırat S: Gayet iyi niyetli ve konuya hâkim eğitimcimizin verdiği özgüven ile son derece başarılı bir eğitim gerçekleşti.

Fikret E.: Faydalı, yararlı, güzel bir eğitim, eğitici ve öğretici emeği geçenlere teşekkür ederim.

Esra D.: Eğitimin genel olarak faydalı ve yeterli olduğunu, amacına uyduğunu düşünüyorum.

Hakan K.: Yeterli olduğunu düşünüyorum.

Gülce B.: Genel itibariyle yeterli olduğunu düşünüyorum.

Ege A. Ş.: Beklentilerimi karşılardı, genel itibariyle olumlu buldum.

Buğra Uluyurt: Eğitmen dinamik; bilgili ve öğrencileri sıkmaktan uzak efektif bir eğitim veriyor. Teşekkür ederim.

Gizem Ş.: Yaralı bir eğitim oldu. Teşekkürler..

Alper M: Eğitim son derece faydalı geçti. Fikir gelişimi ve bireysel gelişim için yeterli düzeyde.

Arzu G. Ö.: Çok faydalı ve yeterli olduğunu düşünüyorum. Hem Kariyer hedeflenme, hem kişisel birikimime faydalı olacak ab-ilan.com’a bu fırsatı bize sunduğu için teşekkür ediyorum.

Katılımcı: Verilen eğitim doyurucu ve eksiksiz, eğitmen ilgili.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

25-26 Şubat 2012

Gülcan D.: Eğitim, eğitici, akıcı, eğlenceli oldu. ben de farkındalık oluşturdu.

Ayşın A.: Bakış açımı genişletti. işin uzmanlarından ders almış olmak hem deneyimi kazanmamı hem de onore olmamı sağladı. Ekiptekilere teşekkürü bir borç bilirim.

Bülent I.: Eğitim konuları ve eğitimci / misafir alarak değerlendirildiğinde gayet memnuiyet verici. Aktarım ve kullanılan materyaller yerine göre uygundu.

Esin Z.: Yeterli ve işlevsel bir eğitimdi. Düzenleyen, katkı sağlayanlara ve eğitimi veren eğiticilere teşekkür ederim.

Onur M.: Proje yönetimi eğitimi ile birlikte, proje süresince kişiye yardımcı olabilecek çok önemli bir etkinlik.

Barış Y.: Hitabet, anlatım, görsellik… vs tatmin ediciydi.

Engin O.: Kesinlikle katkısı oldukça fazla.

Buket Y.: Çok iyi fayda sağladığım bir eğitimdi.

Sinem D.: Başarılı.

Kazım K.: Genel olarak amaca ulaştığını söyleyebilirim. Bütçe konuları yetersizdi…
Nazan Bener: Verimli ve memnuniyet verici buldum.

Melis E.: Katıldığım eğitim son derece bilgilendiriciydi. Özellikle pratik kısım teoriyi pekiştirmek açısından çok yaralı oldu. Sadece eğitim saati açısından biraz daha uzun ve yoğunluğu daha orantılı dağıtılabilmiş olsaydı daha faydalı olabilirdi.

Pelin K.: Eğitmenimiz gerçekten çok enerjik ve akıcı anlatıma sahip yalnız süre çok kısıtlı olduğu için program biraz yorucu oluyor. İlgi dağılıyor.

Hatice Ö.: Bana oldukça katkısı oldu. Eğitmenler başarılı ve bilgilerini aktarmakta başarılılar.
Doğa Yazıcıoğlu: Beklentilerimi karşılayan bir eğitimdi.. Kafamdaki pek çok soruya yanıt bulmamı sağladı. Yapılan grup çalışmaları sayesinde verilen teorik bilgilerin pekiştirilmesi bilgilerin kalıcılığını sağladığını düşünüyorum.

Elvin Ö.: Sizinle tanışmış olmaktan ve kapalı bir ortamda hiç sıkılmadan ve dikkatimin dağılmadan bir eğitim programına katılmaktan oldukça memnunum. Ve bu eğitimin oldukça değerli ve bu sektörde deneyim kazanmış kişiler tarafından verilmesi, hatta eğitimci olarak bu işin mutfağından kişilerin seçikmiş olması için de ayrıca teşekkür ederim. Başka programlarda görüşmek dileğiyle.

Tuba İ.: Bu eğitim; proje hazırlama ile ilgili öğrenmek istediklerine cevap bulmama çok yardımcı oldu. Devamı olan seminerlere de katılmak istiyorum. Ayrıca eğitimcilerimizin yemek-çay molası demeden sabırla bütün sorularımıza detaylı cevap vermeleri takdire şayan…

Zeki Ç.: Eğitimciler konularına çok hakim.Sunum yapılan salon, tesis iyi seçilmiş.
Nergis Özdamar: Katıldığım eğitimde çok memnun kaldım ve öğretici olduğuna inanıyorum. Gerek konu gerek eğitmen açısından benim için başarılı ve enformasyonumu güçlendirici iki günlük bir eğitimdi. Diğer eğitimleri de değerlendirmeyi düşünüyorum.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

21-22 Ocak 2012

Ahmet K.: (Tokat) Bundan sonraki eğitimlerin daha da güzel olacağını düşünüyorum. Her şey çok güzeldi, emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ali T. M.: (Ankara) Mükemmel!

Elif E.: (Batman) Eğitim eğlenceli ve verimli geçti. Hesaplamalar ve tabloları anlayıp gerekli şekilde kullanıp sunabilme konusunda iyi faydalandım.

Gülce İ.: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.

Gülev D.: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.

Veysel T.: (Ankara) Gayet olumlu ve güzeldi.

İnci S.: “Çok yaralandığımım söylemeliyim. Aktif ve yararlı geçti.”

Namık C.: “Düzenleyenler, eğitimciler ve katılımcılar uyumluydu. Teşekkür ederim.”

Katılımcı: “Kişisel gelişimime katkısı olduğunu düşünüyorum.”

Katılımcı: “Çok memnun kaldım ve hiç sıkılmadan aktif olduğumu hissettim.2 gün boyunca dinamik bir biçimde eğitime katılabildim.”

Katılımcı: “Verimli, keyifli, sıcakkanlı insanlarla güzel bir hafta sonu oldu. Sadece iş hayatıma değil, kişisel her alanda da faydası olacak bilgiler edindim.”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

7-8 Ocak 2012

Ali T. M.: Mükemmel.

Veysel T.: Gayet Olumlu ve güzeldi.

Emine U.: Doyurucu keyifli bir eğitim süreciydi

Zeynep S.: Verimli bir eğitim oldu. Beni heyecanlandıran, severek yapabileceğim bir iş olduğu anladım.

Ömür .: İlk defa bir eğitime katılıyorum. Faydalı olduğunu düşünüyorum.
Esra Özer: Gayet verimli bir eğitim oldu. İş konusunda bana çok şey katacağına inanıyorum. Teşekkür ederim.

Gamze A. T.: Oldukça yoğun ve etkili bir eğitimdi.

Ekrem K.: Yararlı bir eğitimdi.Daha uzun süreli bir eğitim alabilirdi.

Erim B.: Verimli bir eğitim.

Gizem U.: PCM hakkında genel bir çerçeve çizildi ve proje yazarlığı hakkında temel bilgileri aldık. Eğitimciler bu alana hakim olan uzman kişilerdi. Dikkatimizin dağılmadığı samimi bir eğitim ortamıydı.

Sevren B.: Düşündüğümden daha etkili bir eğitim oldu, adım adım tüm stepleri görebiliyorum.

Özlem T.: Çok faydalandım. Keyif aldım. hiç sıkılmadım. paramın karşılığını aldığını düşünüyorum ve mesleğime olduksa katkısı olacak.

Arzu U.: Genel olarak faydalı bir eğitim oldu. Hocamız çok içtenlikle anlattı ve sorulara cevap verdi.

Ahmet K.: Her şey çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Necla K: Memnun kaldım, teşekkür ederim.

Mehmet K.: Bu kadar yoğun, zevkli ve bilgilendirici bir eğitime katılmamıştım.

Katılımcı: Katıldığımı için memnunum. Proje yazılımı için gerekli tüm bilgileri ve uygulamada karşılaştığım güçlüklerin cevabını bulabildim. Teşekkürler.

Katılımcı: Oldukça yaralı bir eğitimi oldu. PM’e de katılacağım. Teşekkür ederiz.

Katılımcı: Başarılı ve teşvik ediciydi. Tüm gerçekçiliği ile her konu eğitimcinin elinden geldiğince anlatıldı.  Süre daha uzun olsa çok iyi olurdu.


AB Proje Yönetimi Eğitimi

3-4 Aralık 2011

Nafiz A.: (İstanbul) İyi hazırlanmış; Hocamız da çok bilgili ve mükemmel bir pedagog ve eğitimci.

Gizem A.: (Antalya) Daha önce proje eğitimim olmadığı için oldukça detaylı bilgiler edinmemi sağladı. Çok verimli, eğlenceli bir eğitimdi. Teşekkürler…

Nil A.: (İstanbul) ab-ilan.com sektörde en iyi eğitim veren kurumdur. Yeni eğitimlerin gerçekleştirilmesi ve ilk olması her zaman büyük başarılara imza atması tesadüf değildir. Eğitmenimiz ve siz ab-ilan.com yöneticilerince verilen PM eğitimi çok faydalı ve etkin olarak işime yansıyacaktır, oldukça verimli iki gün geçirdim. 7. çerçeve eğitimi vermenizi ve buna ek olarak tüm eğitimlerde öğrendiklerimizi uygulayabileceğimiz kamp şeklinde bir eğitim düzenlemenizi rica ederim.

Nuray Ç.: (Antalya) Katıldığım üçüncü eğitimdi. Oldukça faydalandığımı düşünüyorum. ab-ilan.com ekibine sonsuz teşekkürlerimle.

Gülev D.: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.

Elif E.: (Batman) Eğitim eğlenceli ve verimli geçti. Hesaplamalar ve tabloları anlayıp gerekli şekilde kullanıp sunabilme konusunda iyi faydalandım.

Gülce İ.: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.

Sesil O.: (Ankara) İşin içindeyken karmaşık bulduğum konular çok net bir biçimde anlatıldı. AB projelerinin mikro kısmından faydalandım. Proje hazırlama safhasında, öğrendiğim bilgilerin zaman kazandıracağını düşünüyorum.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

19-20 Kasım 2011

Gülev D.: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.

Gülce İ.: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.

Nafiz A. (İstanbul): “Eğitimden gayet memnun kaldım.”

Bilge Ö.: Bu kadar etkili olabileceğini düşünmemişti.Doğru bildiğim bir çok şeyin yanlış olduğunu öğrendim diyebilirim. Çok teşekkürler.

Elif E.: Gayet verimli ve aktif geçti. Eğitmenin konuya hakimiyeti vardı ve memnun kaldım.

Eda E.: Zevk alarak katıldım. Proje alanındaki gelişimime katkı sağladığını düşünüyorum.


AB Kariyer Fırsatları Eğitimi

19 Kasım 2011

Hasan B.: (Ankara) Samimiyeti sağlayarak, ciddiyeti ve sistemi koruyup, gereken bilgiler nezih ve profesyonel biçimde aktarıldı, konuşuldu ve tartışıldı.

Nermin D.: ( Antalya) Çok güzel eğitim aldığım bir gün geçirdim. Bir dahaki eğitimde görüşmek dileğiyle, teşekkürler.

Didem D. (İzmir) Eğitim çok güzel ve verimli geçti. Eğitim veren kişilerin her biri alanında uzman ve tecrübeliydi. Onların deneyimlerini dinlemek, yolun başında birisi olarak, bana güç ve cesaret verdi.

Sefer P.: (Ankara) Projeler konusundaki bakış açım genişledi. Avrupa Birliği ve diğer bazı kuruluşların tüm çalışma kalemlerini öğrendim. Keyifli bir eğitimdi.


Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

22-23 Ekim 2011

Güven A. (Kütahya) : Proje değerlendirilmesinin nasıl yapıldığını öğrenerek proje yazılımında faydalanacağım. Başarılı ve yeterli görüyorum, verimli geçti.

Tuğba A. (Ankara) : Gayet iyi bir eğitim. Eğitmenler çok iyi. Söylenilen şeyler (eleştiri ve şikayet) hemen dikkate alınıyor.

Aynur Seda B. (İstanbul): (Değer Formu ile İlgili) Beş başlık ve alt başlıkları ile ilgili üzerinden gidilerek ve açıklama yapılarak, grup çalışması ile desteklenmesi daha faydalı oldu.

Yasemin B. (Antalya): İki farklı eğitimci tarafından verilmesi gayet güzel oldu. Fakat kişisel birikimi olmayan kişi bu eğitimle değerlendirici olamaz, bu da bir gerçek.

Serhan B. (Ankara) : Bilgi verici, yararlı bir eğitim oldu.

Nuray Ç. (Antalya) : Oldukça memnunum, teşekkür ediyorum eğitimcilerimize ve diğer çalışanlarımıza.

Nermin D. (Antalya) : Katıldığım eğitim sayesinde kendimi geliştirme şansım oldu. Önceden aldığım fakat unutmuş olduğum bölümleri hatırlama şansı elde ettim. Giderek bu eğitimlerin artmasını dilerim.

Esra G. (İstanbul): Örnekler ve grup çalışmaları pratik anlamda faydalıydı. Genel olarak faydalıydı. Teşekkür ederim.

Miray K. (Ankara) : Proje değerlendirme sürecinde dikkat edilen hususları öğrenme imkanım oldu. Faydalı bir eğitim oldu.

Selda M. (Kahramanmaraş) : Hocalarımızdan memnundum, eğitim iyiydi; ancak bağımsız değerlendirici eğitimi için 1 günlük süre yeterli diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Sefer P. (Ankara) : Bu seferki eğitim, vizyonumuzu daha da genişletti.

Cemile S. (İzmir) :Yazılan bir projeye eleştirel bakış açıcı ile bakmayı öğrendim. Ben çok olumlu ve faydalı bir eğitim aldığım inancındayım. Bizlere hocaların ve yöneticilerin davranışı son derece iyi ve saygılı idi. Hizmet de son derece iyiydi. Teşekkür ediyorum.

Rabia Y. (Ankara) :Her zamanki gibi örneklerle ve gerçek hayattan bilgilerle desteklendiği için ışık tutucu olduğunu düşünüyorum. Ve sorulan sorulara anında ve açıklayıcı bilgilerle cevap verilmesi çok tatmin edici. Çok teşekkür ediyorum.

Murat Y. (Elazığ): “Faydalı bir eğitim oldu.”

Katılımcı: Eğitimler faydalıydı ve eğitmenler yeterliydi. Teşekkürler.


AB Proje Yönetimi Eğitimi

1-2 Ekim 2011

Tuğba A. (Ankara): “Gerçekten işinde uzman bir eğitmen. Süre yeterli anca 2 günde çok yorucu oluyor. Bu en çok söylenendi galiba.”

Hasan B. (Ankara): Proje Yönetimine yönelik teorik ve pratik bilgilerin net ve sade biçimde aktarıldığı bir eğitim oldu.

Nil D.: Konular sürenin elverdiği ölçüde gayet detaylı bir şekilde anlatıldı. Teşekkür ederim.

Adalet G. (İstanbul): Çok yararlı meslek hayatıma katkı sağlayacak pratik uygulanabilir şeyler öğrendim. Tüm ekibe teşekkürler.

İmran K. (Ankara): Eğitimim ve çalışma hayatım açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.
Selda Maral (Kahramanmaraş): Eğitim Projeyi çok kapsamlı öğrenmemi sağladı. Eğitimciler, donanımlı uzmanlar, dökümanlar titizlikle hazırlanmış, örnekler ve bize yaptırılan uygulamalar da oldukça etkin ve verimliydi. Teşekkürler.

Sefer P. (Ankara: Bu tür proje eğitimleri ufuk açıcı oluyor. Ancak bu eğitim aynı zamanda bu işlerin reel yönünü de çok iyi yansıttı. Farklı proje alanları ve yönetim stili hakkında daha net bilgiler öğrendim.

Funda T. (Tokat): Açmak üzere olduğum danışmanlık şirketi, işim ve kişisel gelişimim için beni tatmin etmiştir ufkumu açmıştır. Oldukça yararlı bir eğitim olduğuna inanıyorum.

Onur Y. (İstanbul): Eğitimci kalitesi, örnekler ve uygulamalar açısından gayet tatmin edici bir eğitim programıydı. PCM Eğitim programından aldığım keyif, bu eğitim programına katılmama vesile oldu. Organizasyon sahipleri ve tüm eğitim ekibine teşekkür ederim.

Rabia Y. (Ankara): Eğitimin bir bütün olarak gelişimime katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ama özellikle gerçek örneklerle desteklenmiş olmasının katkısı benim için çok önemli. Çok memnun kaldım. Özellikle Eğitmenlerin sorulan sorulara olumlu yaklaşımı ve her birine cevap vermeleri bir de motivasyonu yüksek tutan tavırları olumlu etkiler oluşturdu. Eğitimin süresi daha çok uygulama yapılması açısından daha uzun tutulabilir.

Murat Y. (Elazığ): Beklentilerimi karşılayan bir eğitim. Mesleğimle ilgili olaylara bakış açımı genişleten ve olumlu etkileyen bir eğitim oldu.


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

17-18 Eylül 2011

Zeynep B. (İstanbul): “Bunu takiben daha detaylı/kapsamlı bir eğitim düzenlenirse katılırım. Genel olarak çok faydalıydı.”

Selda M. (Kahramanmaraş) : Hocalarımızdan memnundum, eğitim iyiydi; ancak bağımsız değerlendirici eğitimi için 1 günlük süre yeterli diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Sefer P. (Gaziantep):Yorucu ve zevkliydi.
Funda Savaş (İzmir): “Gayet verimli ve yararlı bir eğitimdi. Özellikle eğitemenler çok donanımlı ve deneyim sahibiydiler. Eğitim yapılan yerden de çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkür ederim.

Onur Y. (İstanbul): “Piyasadaki hurafelerden arındık. Güzel düşünülmüş teşekkür ederiz.”

Zeynep İ.: “Verimli bir eğitimdi. Katkısı olacağına inanıyorum.”

Tuğba A.: “Gerçekten işinde uzman bir eğitmen. Süre yeterli ancak iki günde yorucu oluyor.”

Rabia Y.: “Genel olarak eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle ortamın, katılımcıların kendilerini ve karşılaştığı zorlukları ifade etmelerine olanak sağlaması ve sorulan sorulara net cevaplar almak çok güzeldi. Ayrıca eğitmenimizin enerjisine hayran kaldım.”

Katılımcı: “Bir çok farklı ihtiyaç grubundan katılan katılımcıların deneyimleri ve katkılarıyla, faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler.”

Pınar Ö.: “Başarılı fakat kısa bir eğitim. Daha uzun olması tercih edilebilir. Benim için son derece verimli geçti.”

Katılımcı: “Çok yararlı ve iyi planlanmış bir eğitim.

Uğur A.: “ AB projelerinin sadece gençlik projelerinden oluşmadığını öğrendim. Kişisel gelişim açısında da bence önemli bir adım.”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

30-31 Temmuz 2011

Ezgi A. (Ankara): “Farklı meslek gruplarından ve değişik deneyimleri olan kişilerle bu eğitimi almak çok faydalı oldu. Bu eğitim sonucunda proje yazarken dikkat edeceğim detayların farkındayım. Eğitimde proje hazırlama ile ilgili gördüğümüz metotları diğer alanlarda kullanabiliriz. Eğitimciler bu alanda çok deneyimliydiler.”

Ceyda B. B. (İstanbul): “Proje sadece hibe programları için gereken bir şey olmadığından proje hazırlama sürecini birebir görmüş oldum. Hayatımın herhangi bir bölümünde kullanabileceğim bilgiler aldım.”

Emine Y. (Şanlıurfa): “Bu eğitim ve eğitim veren kişilerin bana gelecekte rehberlik edeceğine inanıyorum.”

Büşra N. K. (Ankara) : “Proje yazımı ile ilgili bilmediğim pek çok şeyi öğrendim. Ne yapmam ve ne yapmamam gerektiğini biliyorum. Eğitim içeriğinin biraz daha geliştirilmiş olması şartıyla kesinlikle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Gülay Ş. (İstanbul) : “Kişisel eksikliklerimi tamamladım, proje yazmayı deneyebilirim. Proje kurgusunu uzmanlık alanlarımda yapabilirim. Teşekkürler.”

Esra Ö. (Anamur) : “Proje hazırlarken dikkat etmem gereken önemli ayrıntıları yakaladım, eksikliklerimi görmemi sağladı.”

Eda A. (İstanbul) : AB İlişkileri mezunu olarak bu eğitimin faydalı olacağına inanıyorum. Kariyer hedefim de bu kapsamda projeler olduğundan oldukça faydalı olacaktır.

İpek B. S. (İstanbul): “Gerçekleştirmeyi planladığım projenin hazırlanmasında çok kapsamlı olmasa da genel hatları içeren proje hazırlama bilgisine sahip olduğumu düşünüyorum. Eğitim 2 güne göre yeterince donanımlı.”

Eda Ç. (Ankara) : “Süresi biraz daha uzun olsaydı, konuları daha detaylı bir şekilde inceleyebilirdik. Ancak, bunun dışında her şey yerinde ve güzel şekilde yapıldı. Özellikle eğitmenler çok iyiydi.”

Ekin C. (Ankara) :”Eğitimden gerçekten memnun kaldım. Gerek eğitimcilerin konuyu aktarabilmeleri gerekse eğitim konuları iyiydi. İşim gereği AB projeleriyle ilgilendiğimden hibe programlarının nasıl hazırlandığını ve sürecin nasıl ilerlediği konusunda bilgi edindi. Bu sayede projelere daha bilinçli bir şekilde yaklaşabileceğim.”

Neslihan D.( Konya) : “Son derece samimi bir ortamda verimli bir eğitim oldu. Farklı il ve sektörlerden insanlarla tanışmak hem iş, hem arkadaşlık yönlerinden olumlu oldu. Eğitmenlere ve organize edenlere teşekkür ederim.”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

16-17 Nisan 2011

Hakan A. (Giresun) : “Eğitimcileri ve görevli arkadaşları ilgileri ve samimi tavırları için tebrik ederim.”

Gülfen A. (Eskişehir): “Bütün olarak eğitim verimli, akıcıydı. Eğitmenlerimiz ilgili oldukları için eğitim sırasında kopmalar olmadı. Bir bütün olarak eğitimimi tamamladım. Teşekkür ederim.”

Elif G. B. (Ankara): “Eğitimden çok memnun kaldım. Beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu alanda yapacağım çalışmalara da çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.”

Asena K. (Bursa) : “Gayet güzeldi. Özellikle uygulama kısımları oldukça verimliydi. Eğitimciler yeterli düzeydeydi. Gayet derli toplu, olumlu bir eğitim oldu.”

H.Murat K. (Samsun) : “Çok faydalı ve doyurucu bir eğitim oldu. Beklentilerimin üzerinde bir eğitimdi. Bunda eğitmenlerin çok fazla etkisi olduğunu düşünüyorum. Kendilerine teşekkür ederim.”

Hüseyin M. (Ordu) : “Düşüncemin ve beklentimin çok üzerinde bir eğitimdi. Planlarıma yönelik çok faydalı bilgiler aldım.”

Arzu S. (Ankara) : “Bence 2 günde verilebilecek en güzel eğitimdi. Bundaki en büyük neden eğitimcilerin deneyimi ve anlatımıdır.”

Salih S. (Tekirdağ) : “Sunulan eğitimden memnunum. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Teşekkür ediyorum.”

Ayzin K.: “Halihazırda yardım alarak hazırladığımız bir proje vardı. Hazırlamada bizzat birebir yoktum. bu yüzden neler, nerede, nasıl önemli onları gördüm. Çok iyi oldu. Gidince projemizi tekrar inceleyeceğim. Bir sonraki projeler için kendi adıma çok iyi oldu.”

Serdar A.: “Gerçekten güler yüzlülük ve sunumdaki bilgi, anlaşılır açıklama beni etkileyen yönlerdi.”
Katılımcı: “Bu çok faydalı bir kurs, insanlarını planlarını yapmalarında, onlara çok büyük bir fırsat!”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

14-15 Mayıs 2011

Nil A. (İstanbul) : “Mükemmeldi. Eğitim bu sektörde alınabilecek en gerçek ve doğru yöntemlerle gerçekleştirildi. Son derece yeterli ve bilgilendiriciydi. Çok teşekkürler hem ab-ilan yöneticilerine hem de değerli eğitmenlerinize.”
Mustafa A. (Çorum): “Proje hazırlama kapasitemin geliştiğini düşünüyorum. Proje yönetimi ve değerlendirme eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum. Birkaç eğitime katıldım. En iyisiydi. Teşekkür ederim.”

Ensar B.  (Rize): “Proje yazacak konuma geldiğime inanıyorum. Gerekli katkıyı sağladılar. Güzel ve verimli bir eğitimdi.”

Dilek C. (İstanbul): “Eğitim süresi içerisinde verilebilecek maksimum düzeyde bilgi ve deneyim aktarımı yapıldığını düşünüyorum.”

M.Cihangir E. (Ankara): “Çok zevkli ve eğlenceli iki gün geçirdiğimi düşünüyorum.”

Nehir GÜLER (Ankara): “Gayet faydalı ve ufuk açıcıydı. Teşekkür ederim.”

İlhami N. (Ankara) : “Eğitimi her yönü ile mükemmel buluyoruz. Gerek organizasyonun gerekse eğitimi veren eğitmenlerin ciddi, güvenilir ve donanımlı tavırlarının altını çizmek istiyoruz. Gereksinim duyulması halinde başvuracağımız ilk kuruluş un ab-ilan.com olacağını belirtmek isteriz. Teşekkürler…”

Gökşen Ö. (Samsun) : “Çok verimli ve güzel bir eğitimdi. AB-ilan.com yöneticilerine ve eğitmenlerimize teşekkürler…”

Cihan P. (Bursa): “Her yönden işime yarayacak. Tekrar gelmek isterim. Çok faydalıydı.”

Bekir T. (Sivas): “Proje yaparken izleyeceğim yolu anladım. Eğitim çok akıcı oldu.”

Adil T. (Ankara): “Örnek proje değerlendirmesi ile hataların tespit edilmesi oldukça faydalı oldu. Benim içim öğretici oldu.”

Ferhat Y. (Ankara): “Verilen eğitimin kendi açımdan yararlı olduğunu düşünüyorum”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

4-5 Haziran 2011

Osman T. (İstanbul): “Konuyla ilgili genel bir bakış açısını sağlandı. Temel bilgileri aldık eğitim genel olarak iyiydi. Bazı konular daha detaylı ele alınabilir.”

Ömer B. E. (Ankara): “Kısa süre içinde proje yazım uzmanı olmamız düşünülemeyeceğine karşın ufkumuzun açılması, içerisinde bulunduğumuz uygulamalarda söz sahibi olmamız önemli. Neyin nerede bulunabileceğiniz öğrenilmiş, proje hazırlanması konusunda vizyonumuz geliştirilmeye çalışılmıştır.”

Salih G. (Konya): “Çok isabetli ve uygun olduğunu düşünüyorum. Bunun bir an önce verimliliğe dönüşmesini sağlamak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum.”

Elif Y. (Ankara): “Proje hazırlama dili ve aşamalarının etkili bir şekilde aktarıldığını düşünüyorum. Grup çalışmalarıyla, teorik bilginin pratiğe aktarılmasını çok faydalı buldum. Bu kadar kısa sürede, dolu ve etkili bir program sunduğunuz için teşekkür ederim.”

Aysun D. (Tokat) : “İşim ve kişisel gelişimim adına olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum.”
Aslı Ç. ( Ankara): “Verimli güzel bir eğitimdi.”

Salih B. (Bingöl): “Ticari anlamda kurumuma katkıda bulunacağını, bana katkısının olacağını düşünüyorum.”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

19-20 Mart 2011

Anıl C. (İstanbul) : “İki gün içerisinde eğitimcilerin büyük katkısı ile proje yazma konusunda bilgi sahibi oldum. İstanbul’da da eğitimlerinizi bekliyorum.”

Mustafa E. (İstanbul) : “İş imkanlarında ab-ilan.com’ un büyük katkısının olacağını söyleyebilirim.”

İpek A. E. (Yalova) : “Eğitmenlerin donanımlı olması ve asıl unsurların vurgulanması kısa sürede sağlanan verim açıcından faydalı olmuştur.”

Fatma K. (Ankara) : “Seminer ortamı rahattı, eğitimciler konularına hakimdi ve olumlu bir hava vardı.”

Selen M. S. (Yalova): “Gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Eğitmenlerimiz konularında yeterince donanımlı.”

İsmail Y. S. (Edirne) : “ İyi ki varsınız, çok teşekkürler.”


AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

26-27 Şubat 2011

Nuri G. D. (Edirne) : “Beklentilerimi karşıladı. Eğitmenler konularında bilgili ve bildiklerini verme konusunda son derece istekliydi.”

Celal S. E. ( Kocaeli) : “Gerekli bilgi ve bağlantılara ulaşmamı kolaylaştıracak, hazırlık tekniklerini daha iyi uygulamamı sağlayacak bir eğitim oldu.”

Sibel O. K. ( Hamburg) : “Eğitimciler konularında uzman olan ve sorulara net ve doyurucu cevap verebilecek yetkinlikte kişilerdi. ab-ilan.com’un bu eğitimi almak için doğru bir kurum olduğu inancını uyandırıyor.”

Şehri K. (Muğla) : “Kesinlikle benim için çok faydalı oldu. Bu eğitimde öğrenmiş olduğum bilgileri kesinlikle işimi geliştirme aşamasında kullanacağım. Teşekkürler.”

Şebnem A. Ö. (Ankara) : “Açıkçası benim için bu eğitim tamamiyle her açıdan faydalanabileceğim bir eğitim oldu. Teşekkür ediyorum ve yeni konularda eğitimler bekliyorum.”

Yunus Ö. (Ankara) : “Beklediğimin üzerinde kaliteli ve güzel bir eğitim oldu. Hocalar alanlarında profesyonel insanlardı. Kafamdaki hibe programları ile ilgili bir çok soruya cevap buldum. Teşekkürler.”

Berçem P. P. (İstanbul) : “Öğretmenlerin istekli davranması ilgimi ve benim de öğrenme çıtamı arttırdı.”

İrem S. (Samsun) : “Oldukça keyifli ve verimli bir organizasyondu. Teşekkür ediyorum.”

Özlem A. T. (Manisa) : “Eğitmenlerimizin oldukça deneyimli ve birikimli uzmanlar olması eğitimin niteliğine katkı sağladığını düşünüyorum.”

Volkan T. (Yozgat): “Eğitimciler konu alanlarına hakimler. İleriki yaşantımda çok faydalı olacağını düşünüyorum. AB-ilan yetkililerine teşekkür ediyorum.”

Özge A.: “Eğitmenin bilgi transferi, eksiksiz, akıcı, bilgi verici olarak tanımlanabilir. Eğitimimden memnun kaldım.”

Erhan Y.: “Hocaların bize deneyimlerini örnekler yoluyla anlatması çok bilgilendirici oldu.”

 

BENZER İÇERİKLER