Pazar, Nisan 21, 2019

AB-ilan.com & AB Akademi Eğitimleri Katılımcı Yorumları

24-25 Aralık 2016 PCM

Aslı Yılmaz(Ankara):Proje konusunda bilgi sahibi oldum ve sosyal sorumluluk projeleri için çalışmak istediğimden dolayı proje konularında beni çok aydınlattı.Eğitim beklentilerimi karşıladı ve projeye bakış açım değişti.
İsimsiz: Proje yazım ve uygulama sürecinde teknik bilgileri çok detaylı öğrendim. Örneklerle pekiştirilmesi yararlı oldu. Profesyonel biri tarafından konu hakkında bilgi almak çok yararlı oldu.
Gülçin Beğcaz (Ankara): AB programları hakkında bilgi ve süreçleri, proje geliştirme, hazırlama, uygulama ve puanlama kriterleri hakkında verilen bilgiler faydalıydı.
İsimsiz: Mesleki açıdan benim için yeni bir vizyon oldu. Problem olarak nitenlendirdiğim konulara projeler ile katkı sağlayabileceğimi öğrendim.
Zeyneb Ören( Ankara): Profesyonel anlamda proje yazımını öğrenmem faydalıydı. Eğitim başarılı, verimli ve profesyoneldi.
Emrah Şahin(Ankara): Aklımdaki fikirleri proje haline getirip hayata geçirmenin zor olmadığını öğrendim.
Zekiye Aslan Aydemir(Ankara): Kurumumuzdan ilk projenin çıkmasında katkı sağlayacak. Bana katkı sağladı ve özellikle takip edilmesi gerek sitelerden hiç haberdar değildim. Örneklendirilmelerden de öğrendiğim şeyler oldu.

slice2

19 – 20 Kasım 2016 PCM

Seda Köylü (İstanbul): Eğitim açık ve akıcı bir şekilde anlatıldığından dolayı gayet keyifli ve anlaşılırdı.
Aydan Özkan (İstanbul): Eğitim her yönüyle faydalıydı. Zaman kullanımı, örnekler, uygulama hepsi başarılıydı.
Duygu Temel (İstanbul): İşim gereği çok yararlı bir eğitim oldu. İşi uzmanından örneklerle ve uygulamalarla daha yakından öğrenmem işimi içselleştirmeme fayda sağladı.
Ayşe Dinçer (Mardin) : Eğitimci Hüseyin Bey oldukça donanımlı, deneyimli ve anlatımı açık ve net. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Demet Çınar (İstanbul): Teknik bilgiler yanında uygulamalar da karşılaşılan engel ve hataları çok açık ve detaylı aktarıldı. Çok yeterli v e ufuk açıcı bir eğitimdi. Ciddi bir firma olduğunuz için teşekkür ederim.
Mehtap Işık (İstanbul): Kariyerime proje alanında başladığım için buradaki edindiğim bilgiler gelecekti iş için faydalı olacağına inanıyorum.
Gazi Maraş(Kocaeli): Çalışma alanımla ilgili olarak daha sistematik işler yapmamı sağlayacak.
Arda Meriç(Kocaeli): İleriki dönemde yapmak istediğim proje fikirlerini somutlaştırdım. Faydalı ve efektif bir eğitim oldu.

slice2

22-23 Ekim 2016 PCM

Nülüfer Başkır (Kahramanmaraş): Eğitim olaylara bakış açımı ve yaklaşımımı sorgulattı. Karşılaştığım güncel olayları daha iyi analiz edebilirliğimin gelişmesine katkı sağladı. Eğitimcimiz ve katılımcılar arasında iyi bir iletişim kuruldu. Her şey için teşekkürler.
Burcu Demirbaş (Ankara): Yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Habibe Özeser (Bandırma): Yeni bir bilgi, yeni bir sektör. Kolaylaştırıcı ve sosyal faaliyer arttırıcı bir eğitim. Keyifli ve geliştiriciydi.
Neşe Erdem (Bandırma): İşyerinde diğer çalışanları bilgilendirmem ve belediye adına yeni projeler üretmek açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Başarılı bir eğitimdi, teşekkürler.
Alev Şengönül (Balıkesir): Proje yazımı için beni motive eden bir eğitim oldu.
Gözde Erbatır Ayhan (Ankara): Mesleğim haricindeki ilgi alanım için katıldığım bu eğitimde “proje” bakış açımı geliştirdiğini düşünüyorum. Faydalı bir eğitimdi.
Mehmet Ayhan (Ankara): Faydalı bir eğitim oldu. Yanlış bildiğimiz birçok konuda aydınlandık. Emeği geçenlere teşekkürler.
Turan Çelebi (Kahramanmaraş): Proje yazımında dikkat gerektiren konularda bakış açımızın genişlemesini sağladı. Çok faydalı bir eğitimdi.

slice2

20-21 Ağustos 2016 PCM

Sezen Yaraş(Ankara): Güzel proje fikirlerinin heba olmaması için çok önemli ipuçları edindim. Kısa sürede çok fazla bilgi edindim.
Deniz Demirel(Ankara): Var olan bilgilerimi güncellememe ve konu hakkında yeni bilgiler edinmeme vesile olduğu için sizlere çok teşekkür ederim. Eğitim süresi 1 gün daha fazla olabilirdi.
Ezgi Varlı(Ankara): Yepyeni bir bakış açısı kazandırdı ve iş hayatımda da oldukça fayda sağlayacağım bilgiler edindim. Özellikle neden ve nasıl sorularını nasıl kullanacağımı öğrenme açısında çok faydalıydı.
Elif Asena Taşpınar(İstanbul): Çok iyi bir zemin hazırlayan bir eğitimdi. Bana yol gösterici ve alanla ilgili fikir sahibi olmamı sağladı.
İmge Terzi(Ankara): Bu alana ilgisi olan birisi için yeni işler üretmeye teşvik edici olduğunu düşünüyorum. Bu alanda tecrübesi olmayan birisi için oldukça faydalı bir eğitimdi.
Fatma Kesici(Burdur): Güncel bilgiler ve proje yaklaşımlı düşünce vurgusunu kazandım. Süre biraz uzatılabilir ve farklı şehirlerde gerçekleştirilebilir. Kesinlikle benim açımdan oldukça faydalıydı. Güven verdi, cesaret verdi. Bilmediğim AB programları hakkında bilgi sahibi oldum. Çok teşekkürler

slice2

23-24 Temmuz 2016 PCM

Nil Göl Berker(Ankara): Proje yazma konusunda incelikleri öğendim. Kısa zamanda yapılan başarılı bir eğitimdi.
Serpil Çıtır(Amasya): AB projelerinin yazım aşamalarını öğendim ve daha önceden yapmış olduğu hataları anladım. Bu eğitim benim Amasya’dan gelmeme değdi. Her şey mükemmeldi. Eğitim çok verimli geçti.
Betül Semiz(İstanbul): Proje yazmanın detaylarını öğrendim. İşimle ilgili olduğu için bu eğitim adıma faydalı oldu.
Cansu Eroğlu(Ankara): Eğitimin süresinin biraz daha uzatılabileceğini düşünüyorum. Hiçbir bilgim olmayan bu alanda 2 gün içerisinde donanımlı hale geldiğim için memnuniyet duydum. Teşekkürler.
Gözde Açıkalın(Ankara): Proje yazmakla ilgili temel noktaları açık bir şekilde anlatılıyor. Bu nedenle daha önce proje yazmamış ve yazmak isteyenler için yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Bengi Cemre Dağıstanlı(Ankara): Uygulama aşamalarına ve AB standartlarına ait bilgiler edindim. Oldukça verimli bir eğitimdi.

slice2

18 – 19 Haziran 2016 PCM

Ramazan Kolakaya(Ankara): Bu eğitim sayesinde üye olduğum derneklere katkı verebileceğim ve üniversitede öğrencilere proje dersi verebilirim. Verilen örneklerin zenginliği ve yapılan yaygın hataların örneklerle belirtilmesi eğitimin anlaşılırlığını arttırmaktadır.
Rezzan Katılmış(Ankara): Verimli ve başarılıydı. Eğitmenin kolay anlaşılabilir bir sunum tarzı vardı. Kısa, öz ve en gerekli noktalara değinilmesi eğitimin özü anlamında faydalıydı.
B. Nilay Kalınbayrak(Ankara): Sistemli düşünceyi geliştirmesi açısından çok faydalıydı. Sadece AB projeleri değil genel anlamda yazılacak herhangi bir projeyi geliştirmek açısından oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum.
Bircan Ayten (İzmir): Zevkli ve eğiticiydi.
Gizem Tutumlu(Ankara): Gelecekte oluşturacağım proje için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda fayda sağladı. Ben gayet keyif aldım öğrendim ve burada tanıştığım insanlarla ağ kurma konusunda fayda sağladı.
Hasan Tercan (Ankara): Proje hazırlama konusunda katılımcıların kendilerine güvenlerinin geldiğini düşünüyorum.
Armağan Yüce: Derneğimiz kapsamında yapacağımız projeler için proje hazırlama tekniği konusunda bakış açımı genişletti ve doğru çerçevenin belirlenmesi açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

slice2

28-29 Mayıs 2016 PCM İstanbul

İlknur Eroğlu (İstanbul) : Proje hazırlama hakkında bilgiler edindim. Çok güzel ve verimliydi. Konuya uzak olan kişiler için de bilgilendiriciydi.
Mukaddes Özturanlı (İstanbul): Konuyla ilgili düşüncelerimi daha belirginleştirdi. Kısıtlı zamana rağmen belirli bi noktaya odaklanma konusunda yol göstericiydi.
Pelin Bingöl (İstanbul) : Proje yöneticisi olarak katıldığım eğitimi faydalı buldum. Proje yazım aşamasını da öğrendiğim için mutluyum. Eğitim yeterince tatmin ediciydi her konuda içtenlikle cevap verildi. Her soru örneklendirilerek açıklandı.
Ahmet Süha Bülbül (Kayseri): AB projeleri yazma konusu ile ilgili olan bütün bilgileri birarada bulduğum kaliteli ve eğitici bir eğitimdi.
Yılmz Kurtulmuş (İstanbul): Proje hazırlama ve yazma aşamalarını öğrendim. İyi bir eğitim, eğitmen ve ortamdı. Memnun kaldım.
Nezih Yalabık (İstanbul): Proje yazma tecrübelerinin paylaşılmasının yanı sıra aynı ilgi alanında insanlarla tanışma fırsatı buldum. İyi ki katılmışım, faydalanabildim.
Sinem Erdoğdu (İstanbul): Verilen örneklerin eğiticinin tecrübesini doğru şekilde aktardığını gösterdiğini düşünüyorum. Pratiğe yönelik bir eğitim olması öğrenilen bilgilerin hızlıca uygulamaya geçirilmesinde çok teşvik ediciydi. Eğitim içeriği ve eğitmen tatmin ediciydi.

slice2

16-17 Nisan 2016 PCM

Duygu Tarancı Kalfaoğlu (Ankara): Proje hazırlamayı düşünenler için olmazsa olmaz bir eğitim.
Gamze Esener (Ankara): Püf noktaların ve yapılmış hataların üzerinden gidilmesi hem akılda kalıcı hem de oldukça yol göstericiydi.
Faruk Aygül (Amasya): Edindiğim bilgilerin akademik hayatımda bilgi ve kapasitemi arttırdığını düşünüyorum. Başarılı bir eğitim olmasına rağmen daha belli bir konu üzerine kapsamlı olarak düzenlenebilirdi.
Ayşegül Katcı (Ankara): Proje döngüsü ve işleyişi hakkında genel bilgi sahibi oldum.
Dilek Şen Güven (Ankara): Özellikle rehber okuma ve proje döngüsü kısımlarının gelecek dönemlerde hem STK hem de kurum olarak yapmayı plandığımız projelerde işimize yarayacağını düşünüyorum.
Feyza Yalçın (Ankara): AB projelerinde bilgim olmadığı için ileriye dönük çalışmak istediğim sektörde burdan aldığım bilgiler sayesinde zorluk çekmeyeceğime inanıyorum. Örneklerle konuların anlatılması daha iyi ve net anlamamıza yardımcı oldu.

slice2

26-27 Mart 2016 PCM

Sevcan Erdinç İçen (İzmir): Birçok konuya yeni bakış açısı geliştirmemi sağladı. Proje yapabileceğim konular hakkında bilgi sahibi oldum.
Deniz Karabacak (İstanbul): Proje ve proje yazımı konularını hızlı ve uygun şekilde öğrendim.
Orhan Genç (İzmir): Proje yazımı ilgili detaylı bilgiler öğrendim.
Yasemin Michelle Bengü (İzmir): Gelecekte yürütmeyi planladığım projeleri daha anlaşılır ve kullanışlı yazabileceğimi düşünüyorum. Bana çok şey kattıgı için gelecekteki düzenleyeceğiniz eğitimleri takip etmeyi düşünüyorum.
Halil Satıluşağı (İstanbul): Önemli konu başlıklarının vurgulanması benim için oldukça verimliydi.
Gülcan Ay (Manisa): Uzmanlık sağlayacağım yeni bilgiler öğrendim.
Türkü Naz Altınay (İzmir): Proje yazma hakkında öğrendiğim bilgilerin gelecek kariyerimde faydalı olacağını düşünüyorum.
Muhammed Kaya (İzmir): AB hibeleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldum. Verilen deneyimsel örnekler anlaşılırlığı arttırdı ve katkıda bulundu.
Özlem Uzuner (İzmir): Hazırlmakta olduğum proje için eğitimde edindiğim bilgiler oldukça faydalı olacaktır.

slice2

27-28 Şubat 2016 PCM

Emrah Taştan (Adana): Eğitimin ufkumu değiştirdi. Bu güne kadar böyle bir faaliyete katılmadığım için çok üzgünüm. Gelecek için bir adım atmamı sağladığınız için çok teşekkür ederim.
Harun Ünal (Kayseri): Eğitimin mevcutta bulunduğum iş kolu faaliyetine destek olacağını düşünmekteyim. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de destek sağlayacağını düşünüyorum. Oldukça faydalı ve anlaşılabilir bir eğitim dili olması da ayrıca bir avantaj.
Zeynep Esen (Samsun): Farklı kişilerle tanışmam, güzel ve seviyeli bir ortamde eğitim almak çok keyifliydi. Beş yıldız.
Merve Akman (Afyonkarahisar): Konu hakkında hiçbir fikrim olmadığı halde çok güzel anlatıldı. Eğitimin kişisel gelişimim için en çok faydalandığım bölümü Erasmus+ Programı oldu.
Sevda Ata(Niğde): Proje yazımına dair çok şey öğrendim. Kendi çalıştığım kurumda projeler yazacağımı düşünüyorum. Gayet açıklayıcı ve net bir eğitimdi.
Sinem Diren Öner (İstanbul): Benim açımdan hiç bilinmeyen bir konu olan proje yazımı konusunda detaylı bilgi almış oldum ve yaygın yapılan yanlışları tekrarlamamak konusunda bilgilendim. İki günlük bir eğitim için yeterli bilgilere yer verildiğini düşünüyorum.
Bahar Özkan (Ankara): Alanımla ilgili hazırlamak istediğim projelere, daha profesyonel ve etkili şekilde yönelebileceğimi düşünüyorum. Eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler…
Muharrem Karanfilci (Ankara): Eğitimin oldukça faydalı olduğunu ve proje yazımından deneyim sağlayacağımı düşünüyorum.
Burcu Mutlu (İstanbul): Farklı alanlarda kendimi geliştirmeme olanak sağlayarak iş hayatında daha etkili ve daha fazla seçenek ile devam etmem konusunda faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitimin oldukça etkili ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum.
Tayland Lüle (Ankara): Fikirlerin uygulanabildiğine dair farkındalığımı arttıran ve proje denetçisi gözünden projeye bakmamı kolaylaştıran bir eğitimdi. Daha önce tecrübem olmamasına rağmen bu eğitim sayesinde bilgi sahibi oldum.
Didem Yılmaz (İstanbul): Projelerin hazırlanması ve uygulanması konusunda verilen örneklerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Çok verimli ve yararlı bir eğitimdi umarım uygulama aşamasında daha da faydalı olacaktır.
Tuğba Erbilen (İstanbul): Çalıştıpım STK için proje yazacağım ve bu açıdan eğitimin faydalı olduğunu düşünmekteyim. İlgili arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.

slice2

11-12 Ocak 2016 Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Burcu Ayvazoğlu: Katıldığım eğitimde püf noktalara değinilmesi ve eğitimin örneklerle desteklenmesi çok güzeldi. Eğitim süresi 2 gün için yeterli ancak belki 3 gün olsa katılımcılar daha az yorulabilir ve daha fazla örnek verilebilirdi. Her şey çok yararlı ve güzeldi, teşekkürler.
Neriman Kızıltaş : Katıldığımız eğitim sayesinde kurumumuz adına AB projeleri konusunda katkı sağlayabiliriz. Kendi adıma çok faydalı bir eğitimdi.
Murteza Tepe : Eğitimden sonra projelerin yürütülmesi, faaliyetleri, raporları vb konuda bilgi sahibi oldum. Böylece projenin uygulanmaları konusunda yapılacak olan çalışmaların neler olabileceğini de biliyorum. Eğitimle birlikte AB tarafından verilecek olan hibelerin, yapılması istenilen bütün beklentilere nasıl cevap verileceği konusunda bilgileri öğrendim, çok teşekkür ederim.
Anıl Kocabal : Bu eğitim proje yazımı ile ilgili püf noktaları öğrenmemi sağladı. Farkında olmadan bildiğim bilgileri fark etmemi sağladı. Böylesi nitelikli bir eğitimin çok fazla kurum veya şahıs tarafından verilemeyecek kadar faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Ceyda Sakınç : Projeler hakkında çok daha kapsamlı bilgilere sahip oldum, ana aşamaları öğrendim. Eğitim çok verimliydi proje oluşturma konusunda kafamdakiler netleşti.
Merve Dal: Eğitim sayesinde proje hazırlamanın teknik detayları daha iyi anlaşıldı. Verimli anlaşılır bir eğitimdi sadece süresi uzatılabilir.
Feriya Öztürk: Müdürlüğümüz içerisinde son dönemde artan projelendirme faaliyetleri açısından faydalı olacağını ve AB projelerine kabul edilmeyi kolaylaştıracağını düşünüyorum. Faydalı, dolu ve güzel bir eğitimdi.

slice2

9-10 Ocak 2016 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

Miray Yücel (Ankara): PCM eğitiminden sonra konuyla ilgili kendimi daha fazla geliştirmeme ve daha fazla ilgi duymama yardımcı oldu. İnteraktif bir eğitimdi. Eğitimcinin eğitime devam ederken katılımcılarla ilgilenmesi sayesinde karşılıklı bir eğitim süreci oldu ve bu da eğitimin verimli olmasını sağladı.
Nesrin Akan (Ankara) : Eğitim sayesinde projelerin değerlendirilme sürecinin detayları hakkında tüm katılımcılar bilgi sahibi oldu bence. Ayrıca eğitimde güncel bilgilerin paylaşılmış olması daha anlaşılır olmasını sağladı. Her şey çok güzeldi.
Beyhan Aktuğ (İzmir) : Eğitim, projelerimi yazmam için ufkumu genişletti. Verilen eğitimle değerlendirme aşamasını anladıktan sonra proje yazmak benim için kolaylaştı. Açık anlaşılır bir dille verimli bir eğitim süreci geçirdik.
Hacer Kaki ( Diyarbakır) : Proje biriminde çalışıyorum, verilen eğitim kendi yazmış olduğum veya yazılmış olan projeleri daha dikkatli değerlendirmeme katkı sağlayacaktır. Amacına uygun bir eğitim söz konusuydu. İstediğim bilgileri edinmeme katkıda bulundu. Eğitimin günlük süresi uzatılabilir. Birkaç günlük uzun uzun eğitimler de olabilir. Bu eğitimin içinde olmak bana büyük keyif verdi. Her şey için teşekkürler.
Barış Boğaç Gürsel ( Ankara) : Ben eğitim sayesinde proje değerlendirmenin yanı sıra ileride proje uygulanmasında, hazırlanmasında ve hayatın diğer alanlarında son derece olumlu bir proje perspektifi kazandığıma inanıyorum. Eğitimci konulara oldukça hakim ayrıca uygulamalı-katılımcı eğitim programı kısa olmasına karşın son derece etkiliydi.
Özlem Küçükbayrak (Ankara) : Proje yazma ve değerlendirme süreci hakkında bilgi vermesi açısından çok güzel bir eğitim. Bu eğitime katıldığım için mutluyum yeni bir bakış açısı edinmiş oldum.
Kemal Arslan ( İstanbul) : Proje teklifi değerlendirme konusu yeni bir konu olmakla birlikte, tüm katılımcıların düşüncesiyle aynı olarak ben de ileride yapabileceğim bir konu olduğu için eğitimden oldukça yararlandım. Eğitimin içeriği birbirini destekler nitelikteydi. Katılımcılar, eğitimci ve eğitim yeri bakımından çok uygundu her şey. Eğitim konusu benim açımdan ilgi çekiciydi ve yeterliydi.
Ahmet Saldıran (Hatay) : Örnek proje başvurusu üzerinden değerlendirme yapılması oldukça etkili. Benim için verimli ve ufuk açıcı bir eğitim oldu. Üzerinde düşündüğüm birçok ayrıntıyı sorup öğrenme fırsatım oldu. Her şey için teşekkür ederim.
Hamit Erol (İzmir) : Eğitim, proje hazırlayan bir kişi olarak değerlendirme sürecinden bakmama, sonraki süreçte proje hazırlama çalışmalarında daha kaliteli ürünler ortaya koymamada faydalı olacaktır. Eğitim çalışmasının uygulamalı yapılması süreç boyunca ilgiyi sürekli canlı tutmuştur. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Birsen Demirhan ( İstanbul) : Eğitime katılmadan önce AB uzman havuzuna kayıt olmuştum. Önemli bazı konulardaki sorularıma bu eğitim sayesinde cevap bulabildim. Önemli bazı detayları burada öğrendim. Eğitmenin ilgisi katılımı arttırdı; tecrübelerini aktararak doğru noktalara odaklanmamızı sağladı. Eğitim için çok teşekkür ederim.

slice2

26-27 Aralık 2015 Proje Hazırlama Eğitimi

Ceyda Efe (Bursa): Kişisel olarak araştırıp elde edemeyeceğim bilgileri, tam ve yeterli olarak bu eğitimde buldum. Profesyonel ve yeterli bir eğitimdi. Çok teşekkür ederim.
İrem Uysal (İzmir): Eğitimle sorularıma cevap bulmuş oldum. İlgi ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.
Rabia Demirbaş (Ankara): İlk defa böyle bir eğitim almama rağmen çok aydınlatıcıydı. Eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.
Şule İsa Korkmaz (Ankara): Eğitim hem işim açısından hem de yanlış bildiğim hususların doğrularını öğrenebilmem açısından çok faydalı oldu. Proje yazmaya olan önyargım ve korkularım bu eğitim sayesinde bitti.
Semra Melike Koç (Ankara): AB Proje Birimlerinde çalışma düşüncem ve planlarım için çok yararlı bir eğitim oldu. Bence kapsamlı bir eğitimdi. Özellikle verilen örnekler ve yapılan grup çalışmaları, eğitim sonunda tam bir proje yazma örneği yarattı. Bilgi dolu, yeni ufuklar açan bir eğitimdi. Ağır bir eğitim olmasına rağmen eğitmenimizin açıklayıcı anlatışı ve çabası, her soruya cevap verme isteği ile son derece verimliydi.
Deniz Kahramanlar (İstanbul): Konuyla ilgili hiç bilgim bulunmazken şu anda sürece dair detaylı bilgiye sahibim. Faydalı ve yeterli seviyedeydi.
Hülya Günebakan (Antalya): Proje hazırlamada katkı sağlayacağını düşünüyorum, işin ciddiyetini anladım. Güzel bir eğitimdi, teşekkürler.
Tuncer Doğramacı (Eskişehir): Eğitmenimiz Hüseyin Bey’in konu hakkında çok bilgili olması eğitimin en olumlu yönüydü.
Selman Bayır (Erzurum): Daha iyi projeler hazırlamam için eksiklerimi giderdi. Teşekkürler.

slice2

10-11 Aralık 2015 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Ferdi Çantaş : Katıldığım Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Hazırlama Eğitimi’nde gördüm ki bu eğitim bizi her türlü proje hazırlamada cesaretlendirmeyi sağladı. Her yönüyle çok başarılı ve verimli bir eğitimdi.
Emrah Yalçın : Katıldığım eğitimde özellikle eğitmenin aktardığı her konuya oldukça hakim olması ve bu tecrübelerini bilgilerini net ve iyi bir şekilde aktarabilmesi beni oldukça memnun etti. Eğitimin faydalı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum, sadece belki bu faydalı eğitim daha fazla örnek yapabilmek için bir gün daha uzatılabilirdi.
Murat Bıyıklı : Eğitmenin deneyimi sayesinde konuyla alakalı, akılda kalan ve çok yönlü dersler oldukça verimli geçiyordu. Katıldığım eğitimde proje yazma konusundan çok faydalandım.
Nazif Kemal Yücel : Eğitimin bana kattığı en önemli fayda bir proje yazmaya başlarken uygun yöntemleri belirlemek konusunda oldu. Bu eğitimin kesinlikle faydalı olacağına inanıyorum.
Volkan Er : Bu eğitim benim için çok farklı bir deneyim oldu. Eğitimin öğretici olması daha faydalı olmasını sağladı. Hem işim hem de sosyal hayatımda yararlanacağım çok şey öğrendim. Bu eğitim asla havada kalmaz, kendi adıma bana çok katkı sağladığını düşünüyorum.
Levent Kulalıgil : Proje hazırlamanın tüm meslekler için faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitim bence makul süredeydi.
Engin Eren : Ben bu eğitimde programların nasıl takip edileceğini öğrendim. Eğitim iyi bir grup çalışması olarak fayda sağlıyor.
Ayşe Eren : Artık proje yazmanın kolay yöntemini öğrendiğimi düşünüyorum. Bu sayede de proje yazarken daha kolay yazabileceğimden eminim. Kişisel gelişim açısından çok fayda sağladı.
Selman Candemir : Projeler hakkında yeterli derecede ön bilgiyi aldığımı düşünüyorum. Bu öğrendiklerimi tecrübeyle pekiştirdiğimde daha yararlı olacağına inanıyorum. Kesinlikle başarılı ve verimli bir eğitimdi.

slice2

14-15 Kasım 2015 , PCM

Buket Mesta Yoleri (Ankara): Yararlı olduğunu ve mesleki gelişimime katkıda bulunduğunu düşünüyorum.
Buse Nur Sinir (Ankara):Gelecekte işime katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje konusunda en iyi ve detaylı eğitimin verildiğini düşünüyorum.
Ahmet Yaman (Mersin): Proje konularının anlaşılması açısından önemliydi. Proje dili ve süreçlerin yapılmasının önemini kavradım. Mekânın erişimi, bilgi paylaşımı eğitimcinin ilgisi ve tecrübesini aktarması çok yerindeydi. İletişime açık bir eğitim anlayışının olması öğrenmeyi kolaylaştırdı. Süresi bir gün daha arttırılabilir.
Onur Yıldız(Ankara): Avrupa Birliği Hibe Programları içeriği, mantıksal çerçeve matrisi ve grup çalışmaları konusunda eğitimden faydalandım. Eğitim içerisinde giriş seviyesinde bilgi birikimi oluşturarak aynı zamanda orta düzeye bir ön hazırlık gerçekleştirildi. Eğitmenimiz, kendine verilen süre içinde verimli biçimde bilgi birikimimizi arttırdı.
Mert Şanıvar (İstanbul):Belirli bir proje üzerinde çalıştığım için katılımcıların ve eğitmenin fikir üretme amacındaki destekleri çok önemli oldu. Proje geliştirme ve hazırlama konusunda deneyim kazandım. Genel olarak pozitif katkı sağlayan bir eğitim oldu.
Mihriban Yılmaz (Adana):Daha önce proje yazma konusunda bilgim yoktu. Eğitimden sonra neyi nasıl yapacağımı daha iyi anladım. Eğitmenimiz her şeyi açık bir şekilde açıkladı, gayet verimliydi.
Eda Çağlıergin (Ankara): Proje hazırlama ve değerlendirme alanında temel bilgilerimin artması açısından faydalı bir eğitimdi. Eğitmenin konuya hâkimiyeti ve katılımcılarla olan iletişimi çok olumluydu. Eğitim süresi iki hafta sonu şeklinde düzenlenebilir.
Meltem Altunöz(Ankara): Eğitim proje kurgulaması konusunda bilgimi arttırdı. Yeterli bilgi aldığımı düşünüyorum.
İlknur Akça(Ankara):Farklı bakış açılarını ve iş olanaklarını tanımamı sağladı. Katılımcıların farklı fikirleri yararlı oldu. Kaliteli, eğitici ve verimli bir eğitimdi.
Refik Selim Tuncer (İstanbul): Mevcut projelerin netleşmesini sağladı. Yararlı olduğuna inanıyorum.
Esra Demirel:(Ankara): Proje için mantıksal çerçeve analizini öğrenmiş oldum. Fazlası ile katkı sağladı.
Burcu Zehra Yavuz(Ankara):Alanımla ilgili olduğu için aydınlatıcı ve yol gösterici oldu. Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.
Özer Doğan(İzmir):Projenin mantıksal çerçevesinin geliştirilmesi konusunda bilgi sahibi oldum.

slice2

17-18 Ekim 2015 PCM

Hilmi Oytun Şentürk (İstanbul): Harikaydı. Teşekkür ederim.
N. Burcu Ünal (Ankara): Eğitimin başarılı ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Pratik örnekler ve tecrübeler en çok faydalandığım yönler oldu.
Cavit Arı (Sivas): Faydalı bilgilerle dolu, güzel iki gün geçirdim.
Sezi Baykal Kurşun (Ankara): Proje içerisinde çalışıyor olmam ve kariyerimi bu alanda geliştirmek istemem nedeniyle, projenin ne olduğunu ve mantığı hakkında bilgi edinmem çok faydalı oldu. Önüme farklı fırsatların çıkmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Eğitmenimizin tecrübesi ve bilgisi sayesinde dolu dolu bir eğitim geçirdik. Farklı eğitimler de yapılabilir, onlara da katılmak isterim.
Ayşe Nur Çekim (İstanbul): Başarınızın devamını dilerim.
Ozan Kallı (Ankara): Bölümümle alakalı ve gerekli olduğunu düşündüğüm bir alandı. Proje yazımında maddeler, sorular yeteri kadar anlaşılırdı. Uzmanlaşmak istediğim alanda genel fikir edinmemi sağladı. Verimli bir eğitim oldu, teşekkür ederim.
İlkiz Durukan (Ankara): Neyi, nerede arayacağımı öğrendim. Sıkılmadan, konuya dahil olarak katıldığım bu eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum.
Betül Uzuner (Trabzon): Yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum, pratik biraz daha arttırılabilir.
Görkem Kahraman (Konya): Eğitim tek bir yönde olmayıp, geniş kapsamlı bilgilendirmeler içermekte. Başarılı buldum, teşekkürler.

slice2

19-20 Eylül 2015 PCM, Ankara

Ilgın Yüksel (Bodrum): Süre yönetimi etkin, her başlıkta bakış açısı kazandırıyor.
Özlem Küçükbayrak (Ankara): Güzel bir eğitimdi, teşekkürler.
Güler Ercan (Ankara): Proje yazımını detaylıca öğrendim. Konuya karşı ilgi uyandıran bir eğitimdi.
Şehnaz Erkahraman (İzmir): Bilmediğim bir alanda bilgi edindim. Bundan sonra daha farklı bakacağımı düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Nurhan Ünalmışer (Sivas): Eğitimde; grup çalışmaları, örnek rehber ve form, eğitmenin tecrübeleri en çok faydalandığım yönlerdi.
Yeşim Sert (Ankara): Proje hazırlama süreci;hiç bilgimin olmadığı ve merak ettiğim bir konuydu. Eğitim sonunda bilgi edindim, keyifli ve verimli bir eğitimdi.
Ercan Gürova (Ankara): Proje yazımı konusunda önemli ayrıntılar öğrendim, faydalı bilgiler edindim.
Cemil Ozan Soydemir (İstanbul): Süre/fayda performansı üst düzeydeydi.
Derya Cabbar (Denizli): AB proje sürecine hakim olunduğu için oldukça faydalıydı.
Tuğrul Selimoğlu (Tekirdağ): Kesinlikle faydalı bir eğitim oldu.
Esra Selimoğlu (Tekirdağ): Proje yazımı konusunda eksik kalan yönlerimi tamamladığını düşünüyorum. Bundan sonra pratik yaparak kendimi geliştireceğime inanıyorum, özgüven kazandım.

slice2

29-30 Ağustos 2015 PCM

Gözde Tüysüz (Rize): Proje yazma ve başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip oldum. Pozitif, sıcak, kaliteli ve samimi bir eğitim ortamıydı. Eğitmenimiz ise son derece başarılıydı ve eğitimi katılımı sağlayıcı şekilde yönlendirdi. Eğitim süresi, 3 güne uzatılabilir.
İsimsiz (Ankara): Güncel konular hakkında bilgi sahibi oldum. Bilgilerimi tazeledim. Eksiklerimi ve geliştirmem gereken noktaları gördüm. Eğitmenin de eğitimin de çok başarılı olduğunu düşünüyorum.
Dilara Karaali (Ankara): Eğitim sayesinde hem iletişimimi güçlendirdim hem de projeler konusunda daha geniş bir bakış açısına sahip oldum. Eğitim beklentilerimi karşıladı. İki gün boyunca hem keyifli hem de öğretici bir şekilde zaman geçirdik. İleriye dönük planlarım üzerinde etkisi oldu.
Şenay Malkoç ( Bursa): Bakış açımı değiştirdi. Çok güzel ve yararlı bir eğitimdi. Kişisel gelişimime değer kattığını düşünüyorum.
Taner Deveci( Ankara): Kariyer hedefimin Kalkınma Ajansları ve Kamu kuruluşları olduğu için, mülakat süreçlerinde bana katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje hazırlama konusunda pratik yapabilmek için genel bir ön eğitim görevi gibiydi.
Serkut Doğan: Kariyer değişikliği için planlarıma ışık tuttu.
Cansu Peköz(İzmir): Pratik tavsiyeler ve proje yazmanın püf noktalarını öğrendim. Örnekler üzerinden daha çok uygulama yapılabilir.
Ayşe Özkur Karahan(Erzurum): Eğitim proje yazmaya başlamam için ilk adımım oldu. Kazandığım bilgiler ile eksiksiz projeler yazmaya başlayacağıma inanıyorum. AB ve projeler hakkında bilgi sahibi oldum.
İsimsiz: Konunun, proje yazmanın püf noktalarını öğrenmek benim için çok yararlı oldu. Kısa zamanda, ileride etkili sonuçlar alabileceğim bir eğitim programı oldu.
Merve Bağcı ( Ankara): Yeterli bir eğitim olduğunu söyleyebilirim.
Yasemin Kara( İzmir): Turizm alanında projeler yazmak istediğim için bu eğitimin bana çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Proje yönetimi konusunda da eğitimler düzenlenebilir. Bunların yanında her şey çok güzeldi ve güler yüz için teşekkürler.

slice2

27-28 Haziran 2015 PCM

Cemil Altınbaşak (Van): Verimli, derli toplu ve eğlenceli bir eğitimdi. Yönetim ve liderlik özelliklerime katkı sağladığını ve proje yönetimi konusunda da beni geliştirdiğini düşünüyorum.
Hasret Şahin (Ankara): AB projelerinin üretiminde detaylı bilgi edindim. Kilit noktaların açıklanması sayesinde ilerde proje yazma aşamasında bana katkısı olacağına inanıyorum.
Leyla Al (Ağrı): Eğitim bana farklı bakış açıları kazandırdı. Kompleks konuları nasıl açık hale getirebileceğimi öğrendim.
Ayça Mert (Ankara): Anlatım açık ve netti. İleride kariyerim için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Ülfü Kadir Karahan (Hatay): Faydalı ve bir çok bilgi edindiğim bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.
B. Azra Timur (Ankara): AB’ye proje hazırlamak isteyen herkes için oldukça faydalı bir eğitim.
Gizem Budak (Ankara): Bu alanda aklımda yer alan sorular netleşti. Teorik bilgilerin grup çalışmalarıyla pratiğe dönüştürülmesi anlaşılmasını kolaylaştırdı.
Melike Nilay Erdoğan (Ankara): Projelere olan ilgimi artırdı bu sayede dağınık haldeki bilgilerimi topladım. Ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum.

slice2

23-24 Mayıs 2015, PCM

Sehergül Kurt (İstanbul): İnteraktif ve yoğun bir programdı. Eğitimin en çok faydalandığım yönü; kaynak sağlayacak kuruluşlar hakkında detaylı bilgi edinmem oldu.
Banu Adıyaman Çalışkan (İstanbul): Her şey çok güzeldi. Teşekkürler..
Meltem Breen (Paris): Eğitim, projelerde çalışmayı planladığım için faydalı olacaktır. Genel olarak son derece açıklayıcı bir eğitimdi. Teşekkürler, bir dahaki sefere görüşmek üzere.
Gizem İzci (İstanbul): Kişisel gelişimim açısından oldukça verimliydi. Merak ettiğim konu ve kavramların anlaşılır bir dilde ve örneklendirilerek anlatılması oldukça tatmin ediciydi. Çok memnun kaldım.
Selçuk Güven (İstanbul): Çok başarılı bir eğitimdi.
Levent Oral (Kıbrıs): Eğitim, şu anda yapmış olduğum AB projesinde teknik detaylara daha dikkatli olmamı sağladı. Kesinlikle diğer eğitimlerinize de katılmak istiyorum. Çok bilgilendirici ve eğlenceliydi. Teşekkürler.
Münevver Ebedi Çakmak (Kıbrıs): Aldığım eğitim, bundan sonraki projelerimde farklı bir bakış açısıyla bakmamı ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları görmemi sağladı. Eğitimin, proje geliştirmek isteyen herkes tarafından alınması gerektiğini düşünüyorum.

slice2

09-10 Mayıs 2015 PCM

Dilek Gündüz (Edirne) : Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum.
Burcu Karataş (Ankara): Yapılan projeler ve sağlanan imkânlar konusunda bilgi edinmemizi sağladı. Yeni bir iş alanı elde etmem açısından faydalı oldu. Eğitim proje alanında bilgi sahibi olmak için çok faydalıydı. Hocamız alanına fazlasıyla hakimdi. Eğitim, faydalı olmasının yanı sıra eğlenceliydi. Süresi belki biraz daha uzatılabilir ancak kısa sürede çok faydalı bir eğitim olduğu tartışılmaz bir gerçek.
Tuncay Yüksel (Düzce): Proje yazımında dikkat edilecek hususlar özellikle belirtildi, bu çok faydalı oldu.
Demirkan Demir (İzmir): Eğitim, beklentilerimi karşıladı. Proje hazırlama aşamasında dikkat etmemiz gereken noktalar en çok faydalandığım yönü oldu.
Atıf Bozkurt (Samsun): Eğitim çok faydalıydı. Proje hazırlama konusunda fikir verdi ve bu alanda çalışma konusunda motive ediciydi.
Mazlum Balçık (Denizli): Özgüvenim gelişti, kurumuma bu konuda yardımcı olacağımı düşünüyorum.
Melek Yıldırım (Ankara): Son derece yararlı olduğunu düşünüyorum.

slice2

28-29 Mart 2015 İzmir PCM

Havva Çalık (Konya): Eğitim gerçekten sıcak bir ortamda gerçekleşti. Hem iş hayatımızda hem de genelde çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Eğitimde emeği geçen herkese, başta Hüseyin Hocamıza çok teşekkür ederim. Eğitimlerin devamını diliyorum.
Zekiye Ayaz (Yalova): Eğitim, çalıştığım belediye için projeler hazırlamamı sağlayacak. Proje yazmanın ve uygulamanın püf noktalarını, neler yapılması gerektiğini öğrendim. Çok verimliydi.
Sefa Demir (Yalova): Son derece verimli bir eğitimdi. İşim açısından bana çok faydalı olacağı kanısındayım. Proje yazma konusunda daha özgüvenli olmamı sağladı.
Sabriye Çalışkan: Eğitimin faydalı olacağını düşünüyorum.
Uğur Alkan (Manisa): Alaşehir Kaymakamlık Proje ofisi olarak yeni projeler yapma yönünde isteğim arttı. Güzel, verimli bir eğitim aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Betül Bitir (İstanbul): AB programlarına proje hazırlama ile ilgili süreci ve tüyoları öğrendik.Oldukça faydalıydı. Çok güzel bir çerçevede bilgilendirildim.
İsimsiz: Eğitmenin iletişim becerileri ve sunum tekniği, yoğun programı daha etkili hale getirdi. Planlama konusunda çok şey öğrendim.
Anıl Özönel (İzmir): AB proje yazımı mantığını kavradım. Çok iyi bir eğitimdi.
Merve Ergun (İzmir): Amacım profesyonel bir şekilde bağlı bulunduğum STKlar ve kurmuş olduğum firmam adına projeler hazırlamak. Bilmediğim birçok ayrıntıyı öğrendim. Öğrendiklerimin amacıma yönelik büyük katkısı olacağına inanıyorum. Genel olarak çok memnun kaldım.
Cansu Atlay (İstanbul): PCM’de proje fikri ve fikrin analizindeki sorun ağacı oluşturma, akademik araştırma yazılarımda da çok işime yarayacak. Eğitimden çok memnun kaldım, arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
Ercan Ensari (Aydın): Eğitim gayet verimliydi. Proje hazırlama konusunda gerekli bilgiler fazlasıyla verildi.
Hande Bilgin (İzmir): İleride hazırlayacağım projelerde temel oluşturacak bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Alanında yetkin bir eğiticiden kısa sürede de olsa oldukça verimli geçen bir çalışma oldu. Farkında olmadığım bir alanın kapıları aralandı. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Pelin Merve Selek (Ankara): Eğitimde somut örnekler verilmesi ve grup çalışmaları yapılması öğrenilen bilgilerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı oldu. Proje hazırlama konusunda deneyimim yok ama ilgili olduğum için yazma ve başvuru aşamasında aldığım eğitimin yardımcı olacağına inanıyorum.
Elif Altun (İzmir): Konular deneyimler ve örneklerle zenginleştirildi. Eğitimden memnun kaldım, süre daha uzun olabilir. Teşekkürler,
Saliha Sevil Altun (İzmir): İşim ve kişisel gelişimim için oldukça faydalı bir eğitim oldu. İzmir’de daha fazla sayıda eğitim yapılabilir. Teşekkürler.

slice2

07-08 Mart 2015 PCM

Ayhan Özcan (Sinop): Farklı açılardan düşünme yeteneğimi geliştirdi. Bakış açımı artırdı. Çok faydalandığım güzel bir eğitim oldu.
Gülşen Kızıl (Diyarbakır): AB projelerine hakim olduğumuz ve projeler ile ilgili yeterli donanıma eriştiğimiz bir eğitim oldu. Oldukça başarılı, eğitmenin konuyu açık anlattığı bir eğitimdi.
Mine Ersoy Özcan (Ankara) : Uzun zamandır ilgimi çeken “Proje Hazırlama” konusunda bilgi sahibi oldum. Çok keyifli bir öğrenme süreci oldu. Gelecek deneyimler için “güven” sağladığını söyleyebilirim. Çok teşekkürler.
Fatma Peker (Ankara): Proje yazma ve yönetimi konusunda destekleyiciydi. Süre açısından bir gün daha eklenebilir. Tatmin edici ve güzel bir eğitimdi.
Müge Bozkurt (Ankara): Gayet memnun kaldım. Bağımsız Değerlendirici Eğitimine de katılmayı düşünüyorum.
Mustafa Naci İmamoğlu (Trabzon): Yöntemi öğrenme konusunda faydalı oldu. Kesinlikle çok olumlu.Teşekkürler.
Mehmet Akarca (Adana): PCM ve hibe programlarına dair bilgiler edindim. Süper.
Berna Özalp Özen (Ankara): Farklı bir konuda bilgi alarak bakış açımın değişmesine yardımcı oldu. Kişisel gelişimim için faydalı olduğunu düşünüyorum.
Eda Erozan (Ankara): Katıldığım eğitim, uzun zamandır fırsat bulamadığım merak ettiğim bir alan olduğu için bununla ilgili farklı çalışmaları da takip etmem gerektiğine ve faydasına inandığım bir süreçti.

slice2

14-15 Şubat 2015 PCM

Mesude Gezer (Trabzon): İki gün süresince genel anlamda verimli ve keyifli bir eğitimdi. En azından kendimi geliştirmemde bir basamak olarak iyi bir eğitim süreciydi.
Onur Anıl Kocaman (Artvin): Eğitim işim açısından yararlı olacaktır çünkü daha önce kabul edilen projelerimde neleri yanlış yaptığımı gösterdi. Daha iyi projeler hazırlamama yardımcı olacaktır.
Doğan Güner (İstanbul): Ufkumu çok derinleştirdi. Konu hakkında yeni yöntemler öğrendim.
Hamdi Tunçdemir (Samsun): Eğitimde teorik bilgileri çok iyi öğrendim. İlerdeki devam niteliğinde olan eğitimlere de katılmak isterim. İyi bir eğitimdi.
Nurten Bulduk (Ankara): Yapmak istediğim çalışmalara yönelik teknik anlamda proje hazırlama konusunda eksiklerimi kapattığını düşünüyorum. Beklediğimin çok üstünde bir çalışma performansıyla karşılaştım. Bu anlamda başarılı olduğunu düşünüyorum.
Çağla Deniz (Çanakkale): Proje yazma konusunda bilgi sahibi oldum; projelere bakış açım genişledi.
Feriha Aktürk (Ankara): Her şey için teşekkür ederim. Projeler hakkında merak ettiğim bilgileri rahatlıkla sorup öğrenebildim.
Nazlı Ebru Mutlu (Ankara): Bana yeni iş olanakları olduğunun farkına vardırdı. Benim için gayet olumlu ve faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler..
Serpil Şeremet (Yalova): Proje yazımı konusunda daha fazla fikir sahibi oldum.
Nihan Ertem (İzmir): Proje hazırlama tekniğini öğrendim. Eğitim birkaç gün daha uzatılabilir.

slice2

20-21 Aralık 2014 AB Proje Hazırlama Eğitimi

Ayçin Ergin (İstanbul): Çok bilgili olmadığım bir konuda yeterli bilgiyi edindim, çok memnun kaldım. Biraz daha ara verilip, eğitim süresi uzun tutulabilir.
Yasemin Dinçoflaz (Konya): Proje içeriğindeki konu başlıklarının ne anlama geldiği artık çok net. TÜBİTAK projesi yazabilmek için katılmıştım ama uygulamalardan sonra AB projesi de yazabileceğimi düşünüyorum. Eğitim beklentilerimin çok çok üzerindeydi, teşekkürler.
Fatih Karademir (Ankara): Daha önce bilgi ve tecrübe sahibi olmadığım bir konu hakkında bilgi sahibi oldum. Artık bu alanda proje yazabileceğim için işime olumlu katkısı olduğuna inanıyorum. Gerçekleştireceğiniz diğer eğitimlerden de faydalanmak isterim, teşekkürler.
Mümtaz Kozan (Ankara): Yeterli ve güzel bir eğitimdi. Eğitimin kişisel ve kurumsal gelişimime faydalı olacağına inanıyorum.
Emirhan Demirel (Ankara): Oldukça faydalı ve pratik bir eğitimdi. Diğer eğitimlerinize de katılmak isterim. Proje oluşturma ve problem çözme mekanizmaları benim için en çok faydalandığım yönleri oldu.
Zafer Akkaya (Bolu): Merak uyandırıyor. Detaylı ve açıklamalar net.
Burcu Yılmaz (İstanbul): Eksiklerim tamamlandı diyebilirim. Gayet iyiydi, teşekkürler.
Yusuf Erol (Mersin): Proje yazarken dikkat edilecek hususlar en çok faydalandığım kısmıydı. Faydalı ve başarılı bir eğitim oldu.
Osman Türkmen (Amasya): Çalıştığım alanla ilgili proje geliştirme ve yürütme konusunda çokça katkısı olacaktır. Gruplar biraz daha homojen olabilir. Eğitim çok faydalıydı. Proje yazma konusunda aklıma takılan tüm sorulara cevap bulabildim.
Mithat Arslan (Ankara): Eğitim ile yazmayı düşündüğüm projeler için oldukça önemli bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra düzenleyeceğiniz Bağımsız Değerlendirici Eğitiminize de katılmayı düşünüyorum. Proje yazmanın çok karmaşık olduğu önyargısına sahiptim ama eğitim sonunda böyle olmadığını gördüm.
Arife Köse (Ankara): Pratik bilgiler ve ipuçları verildi ve işimde kullanabileceğim bilgiler sağlandı. Keyifli ve faydalı bir eğitim oldu, teşekkür ederim.
Murat Değirmenci (Ankara): Proje yazma ile ilgili ayrıntılar verildi. Grup çalışmasında farklı fikirlerden yararlandık.

slice2

29-30 Kasım 2014 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

İhsan Garipoğlu (Eskişehir): Proje yazma ve değerlendirme konusunda yeni ve bilimsel bakış açısı geliştirmemi sağladı. Faydalı ve yeterli bir eğitim programı oldu.
Esra Özpolat (Ankara): Kendi eksiklerimi görmemi ve bilgilerimin tekrar düzeltmemi sağladı. PCM ve Proje Yönetimi eğitimlerinizden de haberdar olmak ve istifade etmek isterim.
Melis Binici (Ankara): Başta hocamız olmak üzere, tüm ilanları için AB-ilan.com çalışanlarına çok teşekkür ederim.
B.Fatih Çetinkaya (Eskişehir): Projeleri “değerlendirici” gözüyle okumama olanak sağlayacak. Diğer eğitimlerinize de gelmek isterim. Eğitimler konaklamalı yapılabilir.
Halil İbrahim Kılıç (Zonguldak): Proje hazırlamadaki hatalarımızı asgariye indirdiğini düşünüyorum. Proje Yönetimi Eğitimi de olursa katılırım. Önemli bilgiler edindiğimi, proje hazırlarken daha cesaretli olacağımı ve bağımsız değerlendirici olabileceğimi düşünüyorum.
Fatma Yakay (Ankara): Eğitim, sivil toplum kuruluşu gönüllüsü olarak proje yazma konusunda kavramsal gelişimime destek sağladı. Süre uzatılabilir. Eğitimci; konusunda alanında uzman, bilgilerini karşı tarafa iletmede yeterli beceriye sahip, yetişkin eğitimi konusunda formasyon yeterliliği olan samimi ve güler yüzlü olması olumlu etkilemiştir.
Leyla Çakıroğlu (Ankara): Bilmediğim ayrıntılara sahip olmuş oldum. Eğitmenin bizleri konuya dahil etmesiyle daha anlaşılır oldu. Eğitim dokümanlarının bize mail yoluyla iletilecek olması ek katkı sağlayacak.
Tayfur Kurtulmuş (Ankara): Proje değerlendirme ve yazma süreçlerinde ayrıntılara sahip oldum. Teşekkür ederim.

slice2

22-23 Kasım 2014 AB Proje Hazırlama Eğitimi

Özgül Yılmazer (Yozgat): Proje yazmam gerekiyor ve hiçbir bilgim olmadığı için projelerden korkuyordum. Eğitimden sonra kendime güvenim arttı. Artık ben de proje yazabilirim. Eğitim süresi uzatılabilir. Her şey güzeldi, çok yoğun olmasına rağmen gülerek gidiyorum. Teşekkürler..
Olcay Ziya Altun (Ankara): Alanın zor ve rekabetli olduğunu anladım. Örnekler konuyu pekiştirmemi sağladı. Faydası olduğuna inanıyorum.
Mustafa Buldak (Ankara) : Faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Yapılacak projeler ile doğru ve sağlıklı uygulamalar gerçekleştirilecektir. Kendi yapmış olduğum işle ilgili de projeler gerçekleştirdiğim için bu alanda farklı projelerde yer almak kişisel gelişim ve tecrübe anlamında faydalı olacaktır.
Levent Özbunar (Eskişehir) : Çok işime yarayacağını düşünüyorum.
Eren Çağdaş: Eğitimin katkısı oldukça fazla oldu. Proje hazırlama konusunda kendime yeni bir alan olarak görüyorum.
Mehmet Yasin Yel (Sakarya) : Gayet iyi bir eğitimdi.
Mustafa Yalçınkaya (Antalya) : Kavramlar ve süreç hakkında bilgi edindim. Hocamıza çok teşekkür ederim.
Bahar Damer Kobrlo (Yozgat) : Detaylar, daha profesyonel projeler yazma konusunda bilgilenmiş oldum. Başvuru formu, hedefler, faaliyetler, mantıksal çerçeve vb. konularda detaylı bilgiler aldım.
Bülent Kanıbir (Yozgat): Proje hazırlamada rutin kurallar dışında farklı teknşkler önerilmesi faydalı oldu. Eğitim proje yazma konusunda bana katkı sağladı.
Saime Soyarslan (Ankara) : Detayların önemli olduğunu daha iyi kavradım. Sadece AB projesi için değil diğer alandaki projeler içinde iskelet oluşturdu. Teorik-pratik şeklinde gerçekleşmesi eğitimi verimli hale getirdi.

slice2

25-26 Ekim 2014 AB ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama Eğitimi

Ferhan Aydoğmuş (Ankara): Güzel bir eğitim oldu, teşekkürler.
Teksin Ekiz (Hatay): Artık gelen teklifleri reddetmeyeceğim. Eğitimden memnun kaldım, teşekkürler.
Övgü Uluçay (Gaziantep): Proje yazarken dikkat etmem gereken ayrıntılar en önemli kısmı idi. Hocanın vermiş olduğu tüyolar ve AB projelerinde bizden beklenenleri anlamak çok önemliydi. Bir iki gün daha uzun olabilir.
Tayfur Kurtulmuş (Ankara): Detay bilgilere ulaşma konusunda faydalı oldu. İlginize teşekkür ederim.
Halil İbrahim Kılıç (Zonguldak): Güzel ve verimli bir eğitim oldu. Proje hazırlamada daha teorik bilgiler aldık, daha cesur projeler hazırlayabileceğiz.
Elif Berfin Yıldız (Ankara): Kariyer gelişimime yeni bir yelpaze eklemiş oldum. Eğitim süresi uzatılabilir ancak benim açımdan olumlu geçti.
Begüm Turğut (Ankara): Proje yazacağım zaman yeterince faydalı olacağını düşünüyorum.

slice2

20-21 Eylül 2014 AB ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama Eğitimi

Nilay Tezsay (İstanbul): AB projeleri hakkında tanımları, bilgileri, hibelere ulaşım yollarını ve değerlendirme süreci konusunda bilgilendim. Oldukça iyi bir eğitimdi.
Hülya Diler (Ankara): Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Proje hazırlık aşamasının ve oluşturulmasının önemini kavradım.
Nihan Demirbek (İzmir): Kalkınma ajanslarına proje yazma konusunda bilgi edindim. Eğitim içeriği oldukça doluydu. Bu eğitimin ikinci bir ayağı daha olabilir veya süre arttırılabilir.
Sevilay Özkan (İstanbul): Güzel planlanmış verimli bir eğitimdi. Kişisel gelişimime faydası olduğunu düşünüyorum.
Ozan Beyhan (Ankara): Eğitim faydalıydı, süresi daha uzun olabilir. Teşekkürler.
Ayşe Altay (Kütahya): Projelerin mantıksal çerçevesi, sorun analizi en çok faydalandığım konulardı. Şimdi projelere farklı bir gözle bakıyorum.
N.Müge Cengizkan (Ankara): Beklentilerimin tümünü karşıladı. Teşekkür ederim.
Yavuz Elbistan (Muğla): Proje Hazırlama Eğitimi’nin yeterli olduğunu düşünüyorum. Grup çalışmalarının ve kontenjanın düşük tutulmasının eğitimin kalitesini arttırmış.
Zafer Barış Yılmaz (KKTC): Proje hazırlamak isteyen herkes için çok bilgilendirici ve yol gösterici bir eğitimdi.
Muhammed İlkay Uzuner (Ankara): Başarılı bir eğitimdi. Avrupa Birliği hibe programlarına yönelik proje geliştirmeye teşvik ediyor.
Ferit Banipal (Ankara): Hayatıma yeni bir yön verme aşamasında destekleyici olacak.

slice2

12 – 13 Temmuz 2014 Proje Hazırlama Eğitimi

Vildan Bozgüney Şendur (Adana): Kesinlikle faydalı. Bundan sonraki araştırmalar ve pratikle bu eğitim çok daha faydalı olacaktır. Çok revaçta olan proje hazırlama konusunda geniş çapta bilgim oldu.
Musa Tuncay (Şanlıurfa): Kurum ve kuruluşların verdiği hibelerden nasıl faydalanacağımı ve proje yazacağımı öğrendim. Aldığım eğitimi mesleğime entegre ederek özellikle mesleğimle ilgili iyi projeler yazacağıma inanıyorum. Gösterilen ilgiye teşekkür ederim.
Nejla Kılınç (Ankara): Özellikle eğitimcinin anlatımı, katılımcılarla ilgilenmesi oldukça tatmin edici düzeydeydi. Verimli bir eğitim oldu.
Emine Sarı (İzmir): Bundan sonraki proje çalışmalarında daha aktif rol alabilirim. Eğitici ve açıktı. Bütçe konusunda ve örneğin eğitim gibi bize uygun alanlarda yönlendirmeler iyi olabilir.
İrem Coşkunseven (Manisa): Hocamız oldukça açık ve netti. Ders esnasında sorulan her soruyu yanıtlamaya çalıştı.
İlyas Çelik (Şanlıurfa): Eğitim; detaylı inceleme, dikkatli olma ve ileri görüşlülük açısından zihnimde farklı yöntemler oluşturdu. İşime ve kurumuma çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bana çok şey kattığına inanıyorum. Proje hazırlama sürecinde gerekli yol/ yöntemleri öğrendiğimi düşünüyorum ve proje hazırlamak için sabırsızlanıyorum.
B. Fuad Ülger (Elazığ): AB, kalkınma ajansları veya diğer kurumlara vereceğimiz projeler konusunda yeterli donanıma sahip oldum. Yeni insanlarla tanışma fırsatı buldum. Hocamız, vücut dili ile anlatımı birleştirip tam kavrama sağlıyor. Teşekkür ederim.
Deniz Çakın (Ankara):Örneklendirmeler ve grup çalışmaları konuları daha iyi anlamamı sağladı. Çok özverili bir çalışmaydı, teşekkürler.
Kamile Şimşek (İstanbul): İki gün boyunca vermiş olduğunu emek, samimiyet için teşekkürler.
Başak Türkoğlu (Ankara): İşim için başvuruda bulunduğumuz proje onaylanırsa nelere önem vereceğimi biliyor olacağım. Kişisel olarak ise ileride yazacağım birçok proje olduğu için çok faydalı oldu.
Gökçe Bekaroğlu (İstanbul): Proje yazımı ve başvurusuyla ilgili öğrendiklerim faydalıydı. Verimli ve öğretici bir eğitim oldu.
Recep Kahraman (İstanbul): AB, kalkınma ajansları ve diğer fon kaynaklarını daha iyi tanıdım. Uygulamada proje yazımı deneyimi edindim. Karşılaşılan sorunları gerçekçi deneyim ile öğrenmiş olduk. Beklentilerimi karşıladı. Eğitim materyalleri verildi. Diğer eğitimlere de katılmayı düşünüyorum.
Gökcan Çürük: Proje hazırlama konusunda genel bir çerçeve oluşturmayı öğrendim. Ayrıca yasal süreçleri öğrenmek benim için büyük bir artı oldu. Eğitimin süresi bir hafta daha uzatılabilir.
Saadet Esen Griggs (Adana): Merak ettiğim bir konuda bilgi sahibi oldum. Beklentilerim karşılandı, teşekkürler.
Veli Ünal (Ankara): Faydalı bir eğitim oldu. İşim açısından ileri dönemde geliştirebilme imkânı bulabilirim. Eğitim süresi daha uzun olabilir.
Burak Rahat (Ankara): Bu kadar iyi anlayacağımı tahmin etmiyordum. Çok faydalı bir eğitimden geçme fırsatım oldu. Teşekkür ediyorum.

slice2

24 – 25 Mayıs 2014 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Abdurrahman Yazıcı (İstanbul): AB, Kalkınma Ajansları, TÜBİTAK hakkında ve kurumların programları/hibeleri hakkında önemli bilgiler edindim. Proje hazırlama vb. hakkında gerek eğitmenin gerek katılımcıların tecrübelerinden istifadeler edindim. Eğitimin içeriği ve yeri oldukça iyiydi. Kişisel gelişimim hakkında oldukça önemli oldu.
Ayşe Sezen Coşkan (Bursa): Proje yazımı, bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları yapabileceğim. Yürütme eğitimini takip ediyorum. Eğitim çok faydalıydı, belki süre biraz daha uzatılabilir.
Gökhan Aldemir (İstanbul): Proje yazma konusunda pozitif motivasyon sağladı. Örnek proje yazımı beni ciddi hırslandırdı. Herkese ciddi şekilde tavsiye edip İstanbul’da kurumsal bazlı eğitimler organize etmek derdindeyim.
İrem Özen (İstanbul): Eğitim bana yeni bir kariyer fırsatı sunmakla birlikte bunun için mümkün alanları gösterdi. Bununla birlikte akademik eğitimimi birleştirerek etkili olarak kullanabilme imkânı verdi. Bu gibi eğitimlerde benim gibi bütçe ve para konusunda deneyimsiz olan insanlar için daha temelden başlayarak bütçe eğitimi aktarılabilir. Son derece güzel ve faydalı bir eğitim. Sizler cana yakın ve samimi eğitimciler olarak bu iki günün ve eğitimin çok güzsel ve etkili geçmesini sağladınız, çok teşekkürler.
Rifad Kolaşin (Adana): Süre 3 gün olabilir ama çok verimliydi, teşekkürler.
Sanem Özen Turan (İstanbul): Proje yazma sürecini çok küçük bir örnek üzerinden deneyimleme şansı sunması ve konu üzerindeki püf noktalara değinilmesi eğitimde en çok faydalandığım yönlerdi. Kısa sürede proje yönetim eğitiminizi bekliyoruz.
Uğur Kuş (Sakarya): Kamu çalışanı olduğum için araştırmalarımda faydalanabileceğim her türlü hibe ve kredi kaynaklarını nasıl bulacağımı ve raporlamasını nasıl yapacağım noktasında faydalı oldu. Ben de halkıma fayda sağlayacağımızı düşünüyorum. Eğitimci kurumun konusunda gayet profesyonel olduğunu düşünüyorum. “Perfect”.
İsimsiz (İstanbul): Proje yazma, girişimcilik, efektif grup çalışması, yeni fikirlerin verimli şekilde ortaya çıkması en çok yararlandığım yönler oldu. Eğitim oldukça verimliydi.
İsimsiz (İstanbul): En çok faydalandıklarım proje başvuru koşulları, hibe oranları ve program ağacı örneklemeleridir. Eğitimin kişisel gelişimimi ve işimi geliştirdiğini düşünüyorum.
İsimsiz: Hibe programlarının nerelerden takip edileceği ve dikkat edilecek konular en çok fayladalandıklarım oldu. TÜBİTAK vb. kaynaklardan sağlanan hibe programları da başlangıçta daha net anlatılabilir. Uygulamaya çok vakit harcandı.
İsimsiz: İş alanında proje hazırlamanın stratejik ve püf noktalarının öğrenilmesi son derece önemli olacaktır. Kişisel gelişim alanında uygulama bölümündeki grup çalışması faydalıydı. Eğitim son derece faydalı ve zihin açıcıydı.

slice2

19 – 20 Nisan 2014 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Ali Yükselen (Hatay): Proje yazma tekniklerini, yöntemlerini, proje dilini öğrendim. Hangi soruya ne tür cevaplar yazılması gerektiğini öğrenmiş oldum.
Betül Rifaioğlu (Ankara): Eğitim AB projeleri ile ilgili fikir sahibi olmamı sağladı, bu doğrultuda ufkumun açılmasına yardımcı oldu. Eğitimin süresi daha uzun olabilirdi, ancak konuların hepsi işlendi. Akıcı geçen bir eğitimdi. Donanım içerikli bir program. Şık bir sertifika sunumu. Gelecekte yapacağınız programlara kesinlikle katılmakla birlikte çevreme de katılmaları için tavsiye edeceğim. Emeklerinize sağlık, teşekkürler.
Ferhat Cabar (Hatay): Çalıştığım birim itibari ile çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki yazacağım projelerin kabul edileceğini düşünüyorum. Ortam çok sıcaktı. Samimi diyaloglar sayesinde her soruyu rahatça sorabildik, teşekkürler.
İsimsiz (Ankara): Proje yazımı eğitimi kariyer planım ve iş alanları açısından bilgilenmemi sağladı. Çok keyifli ve verimli bir eğitimdi, aynen devam. Proje yazımı ile ilgili ince ve önemli ayrıntıları öğrendim.
İsimsiz (Ankara): Hem teorik hem pratik olarak fayda sağladı. Keyifli bir eğitim oldu. Öğrendiklerimiz yeterliydi, teşekkürler.
İsimsiz: Bireysel yönden tatmin edici ve faydalıydı.

slice2

15 – 16 Mart 2014 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Büşra Boysan (İstanbul): Gözden kaçması muhtemel detayların üzerinde gayet yeterli sürede duruldu. Hemen hemen hepsine değinildi. Teşekkürler ab-ilan.
Emin Can Kargı (Ankara): En çok faydalandığım yönler proje hazırlama, bütçe hesaplama, sorun analizi. Gayet yeterli ve dolu bir eğitim. Öğrenilen bilgiler pratiğe dökülmeli.
Enver Göllü (Yozagt): PCM döngüsü ve IPA projeleri hakkında yeni bilgilere ulaştım. Eğitim daha uzun süreli ve daha detaylı bir eğitim olabilir. Zevkli ve güzel bir grupla kaliteli bir eğitimdi.
Ersel Kula (Kayseri): Proje yapımında yerel ve AB ile farkı tespit ettim. Buna göre ve zamanlamaya göre tercih şansım olacak. Süre uzatılabilir ve daha çok uygulamalı örnek projeler gösterilebilir. Eğitim verimli geçti, beklentilerimin büyük kısmını karşıladı. Teşekkür ederim.
Gizem Güven (Rize): Türkiye’de AB sürecine ilgim arttı. Eğitim yerinin fiziksel koşulları çok iyi ama zaman dar gibiydi.
İlker İkbal (Yozgat): Temel kavramların oluşmasını sağladı. Süresi uzatılabilir.
M. Tolga Pocan (Ankara): En çok faydalandığım yönler yaşanmış örnekler ve metotlar. Başarılı bir eğitimdi.
Tuba Kazaklı (Yozgat): İşim için proje döngüsünde bütçe yönetimi noktasında faydalandığımı düşünüyorum. Kişisel gelişimim için sosyal gelişimime etkisi oldukça fazla. Konular daha net ve bol örneklerle aktarılabilir. Eğitimde genel bilgiler üzerine detaya girilmesi gerektiğini düşünüyorum.
İsimsiz: Zaman planı – içerik uyumsuzluğu giderilmeli, uygulamalara daha uzun süre verilmeli. Eğitim sonunda başvuru formunun nasıl doldurulacağı bölümü çok hızlı işlenmemeli.

slice2

22 – 23 Şubat 2014 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi (Bağımsız Değerlendirici Eğitimi)

Kayahan Gögce: Proje değerlendirilmesinin nasıl yapıldığı görerek proje yazımı sırasında dikkat etmem gereken konuların ağırlıklı olarak neler olduğunu öğrenmem işim açısından oldukça faydalı oldu. Son derece yararlı bir eğitim oldu. Proje yönetim eğitimini dört gözle bekliyorum.
Veli Doğan: Değerlendirmede dikkat edilmesi gereken hususlar etkin bir şekilde ele alındı.
Şerif Mesutoğlu: Projelerin değerlendirme sürecini öğrendiğimden daha sağlıklı projeler hazırlayabileceğim. Ankaradan kopun, eğitim diğer bölgelere de yayaysanız daha faydalı olur. Faydalı bir eğitim oldu, emeği geçen herkese teşekkürler.
Sibel Norman: Eğitimler çok iyi, yararlı. Hocalarımız çok iyi.
Gündeniz Koyuncu: Proje değerlendirilmesini öğrenirken proje yazılımı ve hazırlanmasını da öğrendim.
Deniz Kurtsan: Her bir bilgi çok değerli ve önemli. Kabul edilmiş bir projenin sonuç ve takip raporlarını da inceleme şansımız olsa sevinirdim. Eğitim çok olumlu.
İsimsiz: Projelerin değerlendirme süreci, hibe fonları farklı bölgelerden katılımcıların olmasının sunduğu çeşitlilik en çok faydalandığım yönler arasında. Sunumlara örnekler eklenebilir, eğitim grubu oluşturulurken katılımcıların amaçları değerlendirilerek oluşturulmalı, uygulamalar hem bireysel hem grup çalışması şeklinde olabilir. Daha çok örnek materyal verilebilir. Konular ana temelden uzaklaşmamalı, değerlendirmeye yönelik daha çok teorik ve pratik olmalı.
İsimsiz: Eğitim hem proje yazmaya hem de değerlendirmeye katkı sağlayacak. Eğitim çok güzel, hepinizin emeğine sağlık.

slice2

15 – 16 Şubat 2014 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Yard. Doç Dr. Sibel Çelik Norman: Eğitimde örnek bir proje incelenebilir. Sonuçta da bir proje yazdırılabilir. Örnek projeleri de görmek isterim.
Haşim Koç: Proje fikrimi geliştirdi. Olumlu ve faydalı bir eğitimdi.
Şirin Cerit: Daha bilinçli olarak proje hazırlayabileceğim. Çünkü çok karmaşık bir süreç olarak görünüyor, bu açıdan kaygılarım azaldı. Eğitim hiç bilmeyenler için yeterli oranda ön bilgi sağlıyor. Eğitim daha uzun süreli (3-4 günlük) olabilir.
Kayahan Gögce: Eğitim yayarlı ve eğlenceliydi.
R. Gökhan Kazak: Eğitim bakış açısı kazandırdı. Çok güzel bir eğitim oldu.
M. İlke Yiğit Alptekin (Özel Samsun Eğitim Sentezi (SES) Eğitim Kurumları): Kariyer planlamada çok büyük etkisi olacağını düşünüyorum. Çalıştığım kurumda oluşturulan komisyondan bir departmana geçiş söz konusu olmalı fikri oluştu. Çok memnun ayrılıyorum. Bir daha ki eğitimlerde görüşmek üzere…
Miraç Melik Muşkaya: Proje oluşturmayı başlangıç olarak yapabileceğimi düşünüyorum. Eğitim sürelerinin iki günden fazla olması gerekli diye düşünüyorum.
Necmettin Göktaş: Proje hazırlama konusunda önbilgilere sahip oldum. Katılımcı ve güzel bir eğitim oldu.
İsimsiz: Proje problemleri, planlanması ve bütçe konusunda bilgim arttı. Grup çalışmaları arttırılabilir. Hem ab-ilan.com hem de eğitim gayet başarılı yolunuz açık olsun : ) .
İsimsiz: Çok verimli geçti. Özellikle verilen dokümanlar çok iyi.
İsimsiz: Genel anlamda bilgi vericiydi, ufuk açıcıydı.
İsimsiz: Kendi alanıma paralel ve destekleyici bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Daha önce karşılaştığım/deneyimlediğim araştırma örneklerine proje anlamında bakabilmemi sağladı. Gayet düzenli, faydalı ve verimli bir eğitim oldu.
İsimsiz: Mantıksal çerçeve modelindeki sorgulama mekanizması işim ve kişisel gelişimim açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Hibe yanında erasmus+ hakkında daha fazla bilgi verilebilir. Eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum. En azında yol gösterici özelliği bulunmaktadır.
İsimsiz: Proje hazırlama teknikleri hakkında teknik bilgi birikimi sağladı. Eğitim kişisel gelişimime katkıda bulundu. Eksik ya da yanlış bilgilerimin olduğunun farkına vardım.
İsimsiz: Eğitim proje hazırlama konusunda çok açık ve öğreticiydi. Grup Sürenin iyi planlanması gerekli. Grup çalışmalarında zaman daha iyi kullanılmaya yönlendirilmeli. İlginize ve desteğinize teşekkürler.

slice2

25 Ocak 2014 AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitim Programı

Burak Giray: Etkin bir şekilde CV hazırlamak ve mülakat esnasında nasıl davranmam gerektiğini kavradım. Yoğun ve yeterli bir eğitimdi.
Hüseyin Sipahioğlu: Oldukça faydalı bir eğitimdi.
Sedef Önderli: Özellikle hedeflediğim pozisyonunun iş tanımı ile ilgili bilmediğim çok fazla şey öğrendim. Eğitim oldukça etkiliydi, katılmadan önce öğrenmek istediğim her şeyi fazlasıyla öğrendim.
Beste Yüksel: CV hazırlama, mülakat teknikleri, kariyer fırsatlarıyla ilgili bilgiler özellikle çok faydalı oldu. Eğitim hem teorik hem de pratik anlamda çok faydalı oldu. Özellikle grup çalışmaları çok yararlıydı.
Kemal Akoğlu: İletişim sektöründe 1 yıldan daha az bir deneyimim olduğu için deneyimli bir uzman tarafından tavsiyeler almak bana yol gösterici olmaktadır. Her şey oldukça tutarlı ve açıktı. Sistematik biçimde profesyonel bir şekilde anlatıldı. AB projeleri konusunda çok az bilgiye sahipken eğitim sonunda gayet açık ifadelerle kendimi sunabilme yeteneğine sahip oldum.
Aras Güven: AB Projeleri ve Twinning istihdam uygulamaları ile ilgili daha sistematik bir bilgi birikimi edinmeme yardımcı oldu. Organizasyon son derece başarılı ve verimliydi.

slice2

26-29 Aralık 2013 Eğiticinin Eğitimi Programı

Filiz Kaya (İstanbul): Heyecanımı nasıl yeneceğimi, eğitim verirken bende var olan eksikliklerle nasıl başa çıkacağımı öğrendim. Öneride bulunamayacağım her şey çok güzeldi. Profesyonel bir eğitimciden, samimi ve doğal davranışları eşliğinde tamamen konu içerikli bir eğitim aldım.
Elnur Alakbarov (Bakü/Azerbaycan): Eğitim çok samimi ve sıcak bir ortamda geçti. Katılımcılar birbiriyle çok tez kaynaştı. Yabancı ülkeden geldiğimi hissetmedim. Eğitim esnasında birçok bilmediğim ve düşünemediğim şeyleri öğrendim. Bu işi yapmam için kişisel gelişimim açısından faydalı oldu.
Matanat Rasulova (Bakü/Azerbaycan): Üniversitedeki eğitimci kimliğimle pratik birçok şey öğrendim.
Feyzullah Oy (Artvin): Alanın eğitim olduğundan dolayı faydalı oldu. Yetişkin eğitiminden yanlış bildiğim ve yorumladığım birçok etkeni burada net görebildim. Beklentilerimin karşılandığı bir eğitim oldu.
Ebru Kaya (Ankara): Eksikliklerimi giderebileceğim sunum ve uygulamalar oldu. Tecrübelerin paylaşımı ve somut örnekler ufkumu genişletti. Oldukça verimliydi. Toplantı 4 gün sürdü ve her gün bir şey öğrendim. Hocamız da konusunda oldukça tecrübeli. Teşekkürler.
Aylin Budak Gelen (Ankara): Katılımcı sayısının az olması ve benzer beklentilerle gelinmesi eğitime katkı sağladı. Teşekkür ederim.
İsimsiz: (İstanbul) Eğitimin başlığında vaat edilen içeriği karşıladığını düşünüyorum. Eğitimin başında bu işin eğitmenliğini yapmakla ilgili kaygılarım çoktu fakat şimdi bu anlamda kendime güveniyorum ve yapabileceğimi düşünüyorum. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.

slice2

14-15 Aralık 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Selcan Şimşek (Konya): Eğitimden memnun kaldım. Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum.
Hüseyin Çakar (Ankara): Uluslararası İlişkiler öğrencisi olarak proje hazırlama konusunda gereken bilgilerin verildiğini ve rehberliğin yapıldığını düşünüyorum.
Fevzi Cengiz (İstanbul): Son derece dolu ve amaca yönelik geçti.
Emin Telli(Van): Programınız gayet iyi ve verimli.
Ünal Erdaloğlu (Ankara): AB ve diğer projelerle ilgili sistemsel bir ön bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.
Kenan Dinçer (Van): Başarılı bir eğitimdi. Katkısı oldu.
Hüseyin Sipahioğlu (Ankara): Kısa sürede yoğun biçimde verilen bu eğitim amaçlarımın gerçekleşmesine yönelik kesinlikle katkı sağladı.
Gülşen İnal (Ankara): Eğitimcinin konu ile ilgili bilgisi ve bu konuyu farklı meslek ve yaş grubundan insana aktarmaktaki başarısını tebrik ediyorum.
İsimsiz: Yeterince iyiydi.
İsimsiz: Bir projeye işbirlikçi olarak katılabileceğim aşamada, adımlar hakkında büyük öngörü kazandım.
İsimsiz: Proje yazım kalıplarından ziyade proje yapı taşları ve arka plandaki mantığının anlaşılması açısından başarılı oldu.
İsimsiz: Proje hazırlama konusunda bilmediğim pek çok ayrıntıyı bu eğitimde öğrendim. Eğitim iyiydi.
İsimsiz: Proje hazırlama konusunda pek çok ayrıntıyı fark ettim.
İsimsiz: Püf noktaları daha iyi gördüm. Güzeldi.
İsimsiz: Başarılı bir seminerdi. Teşekkür ederim.

slice2

30 Kasım- 1 Aralık 2013 AB Proje Yönetimi Eğitimi

Yener Onur Baydar (Ankara): Fazlaca detay içeren Proje Yönetimini, keyifli bir biçimde anlatabilmeyi başaran hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkürler. Oldukça verimli ve keyifli bir hafta sonu geçirdim. Daha önce genel olarak öğrenmiş olduğum proje yönetimi konusunda püf noktaları, satır aralarını kavramamda yardımcı hem de keyifli hem de verimliydi.
Şerif Mesutoğlu (Mardin) : Proje ofisinde çalıştığımdan eğitimcimizin katkılarıyla işin püf noktaları konusunda bilgi sahibi oldum. First class bir eğitim.
Gündeniz Koyuncu (Mardin) : Kişisel gelişimime katkı sundu. Süper, hocama teşekkürler. Gürbüz Karaağaç: Faydalı olduğunu düşünüyorum.
Mecit Murat Kaya (Ankara): Kişisel gelişim ve proje öğrenmek için önemli bilgiler içeriyor.
Rukiye Kütük (Ankara): Katılımcı sayısının sınırlı sayıda olması (bu eğitimde olduğu gibi) eğitim sırasında fikir alışverişi açısından verimlidir. İnsan ilişkileri açısından oldukça olumlu ve zaman kaynağı kaliteli kullanılan bir eğitim gerçekleştirildi. Ayrıca, teknik açıdan yeterli donanımı kazanmak için verimli bir başlangıç oldu.
İsimsiz: Eğitimde anlatılanlar ile eğitimin başlığı örtüşmesi gayet iyi. Bu nedenle de beklentimi dolayısıyla da ihtiyacımı tam olarak karşıladı. Bu eğitimde bulduğum standartların düşmemesini öneririm : ) Hoca alanında çok yetkiliydi, katılımcılar sektörle ilgiliydi. Katılımcı sayısı böyle bir çalışma için idealdi. Bunların olumlu özellikler olduğunu düşünüyorum. Bulmayı istediğim içeriği de bulduğumu düşünüyorum.
İsimsiz: Projenin yönetim ve kabulü sürecinde dikkat etmem gereken noktaları detayları ile öğrendim. Mesleki açıdan ilerlememde çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Eğitimcimizin var olduğunu bütün eğitimlere katılarak kendisinin bilgilerinden faydalanmak isterim.

slice2

23-24 Kasım 2013 Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

Ebru Kaya (Ankara): Hocamız oldukça konusuna hakim. Eğitim dokümanlarının verilmesi ve eğitim anında sunulması eğitimi başarılı kıldı. Takip etmemiz daha kolay oldu.
İsimsiz: Eğitimin az sayıda katılımcı ile düzenlenmiş olması daha verimli geçmesini sağlamıştır. Eğitimci çok tecrübeli ve diksiyonu çok düzgün. Bu anlamayı kolaylaştırdı.
İsimsiz: Genel olarak yararlandığım bir eğitim, ancak süreyi az buluyorum.
İsimsiz: Mevcut işyerimde hazırlayacağım projenin nasıl değerlendireceğini bilmem benim daha başarılı bir proje hazırlamamı sağlayacaktır.
İsimsiz: Mevcut haliyle gayet doyurucu bir eğitim. İlerleyen zamanlarda yine kurumunuzdan eğitim almayı düşünüyorum.
İsimsiz: Olması gerektiği gibiydi.
İsimsiz: Projenin başlangıcından sonuna kadar hem pratik hem de mantıkta nelere önem verildiğini öğrenmiş oldum.

slice2

16-17 Kasım 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Merve Aydın (İstanbul): Ellerinize sağlık : ) Her şey yolunda gitti benim için. Beklediğimden daha çok fayda gördüğümü söyleyebilirim.
Şemsettin Dertli (Ankara): İstediğim sonucu aldım. En çok faydalandığım yönler; eğitimcinin tecrübeleri, grup çalışmaları ve verilen dokümanlardır.
Damla Sumak (Ankara): AB projeleri ve KOBİ projeleri arasındaki farkları gördüm.
Emine Sezin Kabasakal (Ankara): Verilen bilgiler çok açık ve özet şeklindeydi. Çok yararlı oldu.
Gürbüz Karaağaç (Uşak): Olumlu geçti. Faydalı olduğunu düşünüyorum.
Pınar Öktem (Ankara): 2,5 yada 3 güne çıkarılabilir. İçerik ve akış ve zamanlama çok başarılıydı. Teşekkürler.
Nurgül Elçik (İstanbul): Genel olarak memnun kaldım.
Tolga Erengöl (İzmir): Eğitim çok faydalı geçti fakat süresi biraz daha uzun olabilirdi.
İsimsiz: Geniş zamanlı programlanırsa çok daha etkili sonuç odaklı olabileceğini düşünüyorum.
İsimsiz: Projemi nasıl hazırlayacağım konusunda bilgi edindim. Yeni yeni fikir sahibi oldum. Hocamız çok profesyonel. Teşekkürler.

slice2

17-18 Ağustos 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Serhat İbrahim Ayhan (Ankara): Öncelikle işin büyük bir yükünü çeken “eğitmen” konuya çok hakimdi ve ustalıkla bize aktarabildi. Eğlenceli yapısı ilgiyi artırdı ve bu bana pozitif verim olarak yansıdı. Başarılı bir organizasyondu, teşekkür ederim.
Nihan Tomris Küçün (Edirne): Çok teşekkür ederiz gayet verimli bir eğitimdi.
Yeşim Ünal (Ankara): Çok verimliydi.
Gülten Sargın (Ankara): Hedefler belirli ve net, verilmek istenen eğitim anlaşılır ve güvenilir.
Tayfun Bora (İstanbul): Güzel bir eğitimdi.
Murat Deveci (İstanbul): Başarılıydı. AB destekli proje yazımı ve hazırlanması hakkında temel düzey bilgileri edindim.
İsimsiz: Antalya’daki eğitimi sabırsızlıkla bekleyeceğim. Gelecekte çok iyi bir proje uzmanı olabileceğime aldığım eğitim ile bir kere daha inanmış oldum. Hepinize teşekkür ederim.
İsimsiz: Eğitimci ve materyaller sayesinde çok şey öğrendim. Ancak daha uzun zamanda daha verimli bir eğitim olabilirdi diye düşünüyorum.
İsimsiz: Eğitimin içeriğinden memnunum. Ancak uygulamanın son kısmında tek bir örnek yerine tüm örneklerin incelenmesi gerektiğine inanıyorum.
İsimsiz: Materyaller ve eğitimci yeterliydi. Ancak katılımcıların daha uygun kişiler olmaları gerekir.
İsimsiz: Her şey çok güzeldi.
İsimsiz: Gayet faydalı oldu. Teşekkürler.

slice2

29-30 Haziran 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Seçil Aksu (Ankara): Özellikle eğitimcinin konuya son derece hakim olması, somut örnekler vermesi, yapılan çalışmaları geri bildirim vermesi ve önemli konulara atıflarda bulunması, eğitimin hem akılda kalıcı olmasına hem de uygulamada proje yazımını kolaylaştırıcı tekniklerin kullanılmasına katkı sağladı.
Ünsal Kartal (Antalya): Temel atma törenini yaptık. Devamı için maalesef ilave harcamalar gerek.
Mustafa Yalman (Konya): Aldığım eğitimin proje yazma konusunda çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Beyza Kargın (Kayseri): Eğitimin sosyal yaşamda ve iş hayatımda bana farklı bir açı kazandırdığına inanıyorum.
Burum Kurt (İzmir): Eğitim dinamik ve keyifli geçti. Katılımcı kişi sayısı çok uygun. Sadece 2 günde daha iyisinin olamayacağını düşünüyorum.
Aytekin Göçüncü (İstanbul): Güzel ve verimli. Teşekkür ederim.
Gürbüz Akdoğan (İstanbul): Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Mutlaka bu bilgileri kullanmayı hedefliyorum.
İsimsiz: Eğitimi sunan eğitmen konuya hakim ve yeterli tecrübeye sahip, ayrıca grubu iyi yönlendirmemle yeri geldiğinde katılımcıların eğitime aktif katılımlarını sağlaması olumlu düşünmemi sağlamıştır.
İsimsiz: Eğitimci donanımlı, kaynaklar yeterli, fakat süre azdı.
İsimsiz: Oldukça yoğun ve verimli bir eğitim olmasının yanı sıra eğitimcinin başarısı yadsınamaz.
İsimsiz: Çok güzel. Proje kampına da gelmeyi düşünüyorum.

slice2

25-26 Mayıs 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Nilüfer Altındal (Sakarya): Beklentilerimi karşılıyor.
İsimsiz: Bakış açım proje yapma açısından pozitif yönde arttı.
İsimsiz: Başarılı ve pratik bir eğitim. Teşekkürler.
İsimsiz: Katılımcı grubun farklı mesleklerden olması nedeniyle eğitim avantajlarının yanında dezavantajları da göz önüne alınabilir. Meslek gruplarına spesifik eğitim programları planlanabilir. (talep durumu elbette belirleyici) Elinize sağlık, teşekkürler.
İsimsiz: Gayet başarılı.
Gönül Düzgün (İzmir): Oldukça kaliteli, düzeyli ve sistemli bir eğitimdi. Beklentilerimi karşıladı.
Ahsen Çağlayan (Samsun): Aldığım bu eğitim; işlerimi daha profesyonel yapacağımı sağlayacak olup burada tanıştığımız farklı sektörlerle ilgilenen arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı sağladı.
İsimsiz: Yapılan uygulama çalışmaları yeterliydi. Eğitimde verilen bililer açık ve faydalıydı.
Deniz Oğuz (Ankara): Düşüncelerim son derece olumlu. Dışarıdan basit görünen bir projenin her ayrıntısının hesaplanması gerektiğini öğrendim. Proje yaparken muhatap olunacak kurumlar hakkında fikrim oluştu.
İsimsiz: Eğitim fazlasıyla fayda sağladı.
Hilal Kaplan (Çorum): Önyargılı olarak sıkıcı olacağını düşündüğüm ve bu önyargımı yıktığınız için teşekkürler. Gayet zevkli ve başarılı bol soru cevaplı bir eğitimdi.
Mehmet Emin Şahin (Mardin): Düşünülen projelerin yazılması konusunda fayda sağlandı.
Murat Anıl (İzmir): Ek önerim yok iki gün için yeterli. Faydalı. Maliyet- etkin.
Serhat Koçak (Ankara): Yapacağım projeler için ufkum genişledi. Eğitim alan katılımcılarla beyin fırtınası yapmak oldukça iyiydi. Sıcak ve güzel bir ortam oldu.
Mirzet Mujezinoviç (Ankara): Devamını getirdiğim sürece ilk aşama olarak yeni bilgi ve tecrübe kazandırdığını düşünüyorum.

slice2

27-28 Nisan 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Çiğdem Özbuyruk (Balıkesir): Konusu itibari ile gerekli ve faydalı bir eğitim, eğitimi veren kişi bakımından da tecrübeli ve olumlu görüşündeyim. Ancak daha uzun süreli ve daha fazla uygulama tabii tercihimdir.
Aydın Akbal (Bandırma): Marka Danışmanlığı ve siyasal danışmanlık konusunda vizyon ve stratejik planlamalar sunumu için faydalanacağım.
Bayram Turgut (İzmir): Kesinlikle bana bir vizyon kazandırdı.
İsimsiz: Yararlı oldu.
İsimsiz: Verimliliği yüksek, çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler,
Öznur Dil (İstanbul): Memnun kaldım.
Ayşe Sarıhan (Kahramanmaraş): Gayet iyiydi.
Mehmet Gül (Kocaeli): Hocamız konusunda ve anlatımından gerçekten başarılı. Verilen eğitimden memnun kaldım.
Esra Erdoğan (Kocaeli): Proje hazırlama aşamasında bildiğim yanlışları fark etmeme yardımcı oldu. Geniş açılı düşünmem ve hata analizleri yapmam gerektiğini öğrendim.
İsimsiz: İleriye yönelik faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Narin Güler (İzmir): Kişisel gelişimim açısından düşünüldüğünde teorik olarak bilgi sahibi olduğum konularda pratik yapmam imkanım oldu. Birçok iş başvurusunda PCM sertifikası isteniyor. İş başvurularımda bu sertifikanın olumlu katkısı olacağını düşünüyorum.
Pelin Güventürk (İzmir): AB Hibe ve kalkınma ajansı projelerine nasıl başvuracağımız hakkında uygulamalı pratik edindim.
N.Çiçek Akçan (İzmir): Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Uygulamalı olması konunun anlaşılması açısından önemliydi. Her şey anlaşıldı. Teşekkürler.
İrem Kuzulu (İzmir): İzmir’de daha sık olmalı. Her şey süperdi. Teşekkürler.

slice2

30-31 Mart 2013 Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

İsimsiz: “Benim için faydalıydı. Süre biraz daha uzun olabilirdi. Ancak çalışma saatlerimiz düşünüldüğünde 2 gün içinde verilebilecek en ii eğitim verildi diye düşünüyorum.”
İsimsiz: “Hiç bilgi sahibi olmadığım bir konuda daha fazlasını öğrenme ve araştırma isteği doğuracak kadar bilgilendirici ve cesaretlendiriciydi.”
Murat Sara: “Gayet başarılı bir eğitim oldu. Eğitmenlerimiz ve AB Proje Yönetim Akademisi yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.”

slice2

23-24 Mart 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

İsimsiz: “Çok olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.”
Özlem Erkan: “Etkili ve verimli bir eğitim olduğunu ancak sürenin yetersiz kaldığını düşünüyorum. Belki bu yönde bir iyileştirme yapılabilir. AB-ilan.com’un faydalı ve çok başaralı olduğunu düşünüyorum. Eğitmen ve katılımcı arkadaşlarla tanışmak güzeldi.”
Yasemin Ay: “Eğitim çok yararlı ve teşvik edici özellikte. Bu konuda bilgi birikimi ve hizmet kalitesi yüksek eğitmenler tarafından eğitildiğimiz için hem daha anlaşılır hem yönlendirici eğitim almamız sağlandı. Ayrıca her konuda sorularıma cevaplar bulabildik.”
Öykü Sürat (İstanbul): “Bugüne kadar hiçbir AB vs. projesinde çalışmamış ve nereden başlayacağını bilmek/öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim. Hocamız konusuna çok hakim ve değerli bilgiler veriyor.”
Mücahid Gürbüz: “Bu kadar kısa bir sürede, böyle kapsamlı bir konu ancak bu türlü anlatılabilirdi. Hibeler hakkında bildiğimiz yanlışları sayenizde düzeltebildik. Her şey için teşekkürler.”
İsimsiz: “Eğitimci konusunda uzman, dili açık, anlaşılır sempatik bir ortam oluşturulmuş. Eğitim içeriği güzel, amaçlanılan düşünceye uygun.”
Şule Eser: “Bundan sonraki kariyer planlamam için oldukça faydalı bir eğitimdi, teşekkür ederim. Eğitmenimizin ayrıca oldukça bilgili ve öğretmeye açık tutumu için de teşekkür ederiz.”
İsimsiz: “AB hibeleri için genel bilgi vermesi çok faydalı oldu. PCM mantığını kısa sürede kavrattı. Memnun kaldım.”

slice2

2 Mart 2013 AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

Ayşe Cansız (Ankara) Öncelikle samimi, rahat bir ortamda gerçekleşen bir eğitim oldu. Yoğun bir bilgi akışının olduğunu düşünüyorum. Burada öğrendiklerim üzerine kendimi geliştirmeye devam edersem kariyerim açısından oldukça verimli bir eğitim olmuş olacak.
Demet Eroğlu (Zonguldak) Oldukça güzel bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.
Elif Kübra Genç (İstanbul) Eğitimcimizin konusuna tamamıyla hakim olduğunu düşünüyorum. Memnun kaldım. Teşekkürler.
Türkan Duygu Kazancı (Ankara) AB Projeleri ve Eşleştirme Asistanlığı ve AB’nin iş yaşamına bakışı, CV’lerin hazırlanması hakkında farklı bir bakış açısı kazandım ve hatta en doğru şekilde hazırlamayı öğrendim. Çok katkısı olduğuna inanıyorum.
İsimsiz: Çok memnun kaldım, diğer eğitimlerinizde de yer almayı düşünüyorum.

slice2

23-24 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Bensu Dutsağ: Eğitim boyunca gecen verimli kullanıldı.Grup çalışmaları vizyonumuzun artmasını sağladı.Ayrıca eğitmenimiz anlatımı,ses tonu ve vücut diliyle ilgiyi konuda tutmayı başardı.Elimizdeki kaynaklarda bilgilerin tekrarlanması açısında fayda sağlayacaktır.
Şebnem Leventler: Beklentilerimin tamamen karşılandığı bir eğitim aldım. Teşekkürler.
Hatice Özlem Köseoğlu: Gayet faydalı, eğitmen çok bilgili,fakat dediğim gibi 3 gün olsa daha iyi olabilirmiş.İlginize teşekkürler.
Sema Alevcan: Teşekkür ederim, diğer eğitimlerinize de katılmayı isterim.
Cansu Ersöz:Kısa sürede çok etkili bir eğitimdi.
Berkan Çağlar: Faydalı bir eğitim oldu. Çalışma hayatımda kullanabileceğim bir çok faydalı bilgi edindim.
İsimsiz: Beklentilerimi çok olumlu yönde karşıladı.Teşekkürler.
İsimsiz: Sürece uygulama sayısı dışında her şey iyiydi.
İsimsiz: Eğitimcinin kolay anlaşılabilir bir dille anlatması oldukça faydalı.Bu eğitim sonunda biraz da tecrübe sonrası başarılı proje yazımı gerçekleştirilebilir.
İsimsiz: Bilmediğim bir sistem ile ilgili en azından bir ön bilgim oluştu.
İsimsiz: Hızlı bir eğitim olmasına rağmen,gerekli olduğunu düşündüğüm tüm ayrıntılar hakkında bilgi verici olduğunu düşünüyorum.

slice2

14-15 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Doç.Dr.Ayşe Anıl Karabulut:Çok faydalı,çok katılımcıydı.Teşekkür ediyorum.
Aysema Pelin Özyurt: Oldukça verimliydi.
Miyase Çınar: Proje yapma isteğimiz arttı.Daha önce yaptığımız projelerdeki hatalarımızı gördük.odaklanacağımız alanı öğrendik.
Merve Altınbaş: oldukça verimli geçti.
Hüsamettin Ekici: Kişisel gelişimime olumlu yönde katkı sağladı.Proje hazırlama konusunda detaylı bilgi verildi.
Salih Ökten: Benim açımdan çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.Bundan sonra hazırlayacağım projelerde burada öğrendiğim kazanımları yansıtacağım.
Ramazan Güngüneş: Eğitim son derece faydalı oldu.Bu ve buna benzer eğitimlerin devam etmesi kişisel gelişim yönünden faydalı olacağı kanaatindeyim.
Erdal Özcan: Eğitici olduğu bir gerçek.Örneklerle beraber katılımcı bir program oldu.Teşekkürler.
Biriz Çakır: Yönetmeler kullanılmalı Eğitimden çok memnun kaldım.pek çok şey öğrendim.Eğitim programı güzeldi.Bu eğitimin verilmesini sağlayan ünv. Yetkililerine ve eğitimcimiz hakkı hoca’ya teşekkürler.
Elif Ay:Oldukça verimli bir eğitimdi.Eğitimcinin diksiyonu düzgün ve sınıf hakimiyetini sağlayıcı bir tavır içindeydi.
İsimsiz: Aldığımız eğitim AB ve kalkınma projeleri konusunda yeterli bilgilenmemizi sağladı.Aynı zamanda proje yazımı konusunda tam uygulamadığımız kuralları öğrenmemizi sağladı.

slice2

2-6 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Baran Duman: Gerek kurum gerek eğitmenlerin yaklaşımını beğendim.Eğitimin faydalı olduğuna inanıyorum.oteldeki hizmet güzeldi.Teşekkürler.
Aslı Çakır: Başarılı bir eğitimdi.
Timur Şahin: Beklentilerimi fazlası ile karşıladı.Eğitim sonunda kazandığım bilgileri örnekler sayesinde daha rahat uygulayabilirim.
Mizgin Gülsever: Faydalı olduğunu düşünüyor.Özellikle eğitimciler kusursuz denilecek düzeydedir.
Aydın Özdemir: Bana katkısı oldukça iyi oldu.Yer seçimi harika idi.Teşekkür ederim.
Çağlar Çırak: Eğitim gayet öğretici.
İsimsiz: Yapılacak olan bir natırlık çalışması ile daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Aysel Nalçacı:Kişisel olarak katkısı çok oldu. Eğitimin süre olarak 2 gün daha olması gerekiyor. Yer seçimi çok güzel.Teşekkür ederim.
Murat Acar:Çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
İsimsiz: Eğitim süresine proje hazırlama teknikleri üzerinde nitelikli ve verimli uygulamalar yapılmıştır.

slice2

12-13 Ocak 2013 Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

Ece Erbuğ (Ankara) İçerik, örnekler ve eğitmeninizden çok memnun kaldım. Fiziksel ortamınız da (ofis) eğitime gayet elverişliydi.
Göksu Müftüoğlu (İstanbul) Birçok farklı eğitime katılmış ve eğitim vermiş olan biri olarak, eğitmeninizi yeterli buldum ve bana çok şey kattığını düşünüyorum. Bir önceki eğitimden daha da verimli, zevkli bir oldu. Yoğunluğuna rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadım ve sıkılmadım. Çok şey kattım kendime. Teşekkür ediyorum.
İnci Önderli (İzmir) Sıkılmadan geçirdiğim iki güzel gündü. Eğitimcimizin konuya hakimiyeti ve konuyu bizlere aktarımı çok iyiydi. Yeni arkadaşlar edindim. Bu eğitim sayesinde proje konusunda kafamda şu ana kadar oluşan bilgiler net bir biçimde yerleşti.
Merve Uçak (İstanbul) Gayet memnunum, kariyerime katkıda bulunacağını düşünüyorum.
Roza Erdede: Verimli geçtiğini düşünüyorum. Bağımsız değerlendirici eğitimi dışında, PCM eğitimi konusunda da daha önceden almış olduğum bilgiler pekişti.
Yasemin Mıstıkoğlu (Hatay): Bağımsız değerlendirici eğitimi, bana proje yazımı hakkında da çok bilgi verdi ve eksiklerimi tamamlama fırsatı buldum. Teşekkürler.
İsimsiz: Konu hakkında bilgimi artırmış oldum. Farklı noktalardan bakış açısı geliştirme açısından çok önemli oldu benim için.
İsimsiz: Gayet olumlu ve geçerliydi.
İsimsiz: İyi ve verimli oldu.
İsimsiz: Eğitimci, eğitim ve eğitimi veren kurumu gayet profesyonel ve pozitif buldum. Çeşitli eğitimlerinize de yine katılmak isterim.

slice2

22-23 Aralık 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Metin Akkuş: Oldukca güzel bir eğitimdi.
Yiğit Ateş: Son derece yaralı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
İsimsiz: Çok verimliydi.
İsimsiz: Süresi kapsam itibariyle yeterli.
Aslı Alpar: Kısa zamanda çok fazla bilgiyi verimli bir şeklide inceledik. Teşekkürler.
Hülya Yakuz Akçay: Çok verimli,katılım düzeyi yüksek,dinamik bir gruba sahip eğitimdi.Memnun kaldım.
İsimsiz: Oldukça faydalı bir eğitimdi.
İsimsiz: Eğitimin içeriği iyiydi.Fakat süre yetersizdi.
İsimsiz: Çekiyi ve yararlı.

slice2

15 Aralık 2012 AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

Deniz Çetecioğlu: Faydalı ve öğretici bir seminer oldu. Katkısı olan herkese teşekkürler.
Didem Ayağ: Çok verimli olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerimi netleştirmeye, neyi nasıl yapacağım konusunda fikir vermesi açısından oldukça yararlı oldu.
Gözde Çitler: Eğitim, düşündüğümden daha detaylı ve kapsayıcıydı. Proje ihale süreci, yazım ve değerlendirme ile ilgili bir çok faydalanacağım bilgi edindim.
Mustafa Cem Ünal: Genel itibariyle bilgilendirici, yönlendirici ve tatmin edici buldum.
Müslime Karabatak: Bu konuda tecrübeli ve kendini ifadede açık bir eğitimciden eğitim almak beni çok aydınlattı ve rahatlattı. Eğitimden önce kafamda bazı şeyleri oturtamamıştım; ancak şu an çok daha açık fikirlere sahibim.
İsimsiz: Gerekli temel bilgileri edindim. Katkınız için teşekkürler.

slice2

1-2 Aralık 2012 Leonardo Da Vinci Programı Proje Hazırlama Eğitimi

Cansu Merve Er: (Konya) Faydalı yeni bir alan uğraşı, sıcak ve faydalı olmak için uğraşan eğitimcilerle bir arada olmak çok güzeldi.
Müge Durmaz: (Konya) Kişisel gelişim ve AB projelerinde kariyer hedefleyenler için oldukça faydalı bir eğitim. Uygulama sayısı arttırıldıkça eğitimlerin daha faydalı olacağına inanıyorum.
Nurdan Doğanay: (İstanbul) Eğitimi aldığımız eğitimcinin konusunda uzman olması, iş hayatının büyük bir kısmını bu alanda geçirmiş olması çok büyük önem taşıyor. Projelerin hazırlık aşamasında ihtiyaç duyulan ayrıntılar, son derece açık bir şekilde ifade edildi. Sorulara verilen cevaplar, konuyu tamamlayıcı nitelikteydi.
Zülfiye Mutlu(İzmir) : Eğitim bana kesinlikle bir şeyler kattı. Ayrıntılara inmemi sağladı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
İsimsiz: İyi bir eğitim olduğunu ve eğitimcinin de olumlu katkı sağladığını düşünüyorum.
İsimsiz: Benim için oldukça iyi bir eğitimdi. Anlatıcı oldukça başarılı.
İsimsiz: Örneklendirmelere daha fazla vakit ayrılabilir. İlgi ve sıcaklığınız için teşekkürler.

slice2

10-11 Kasım 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

İsimsiz: Çok güzel ve gerekli bir eğitim.
Müslüm Turan: Genel olarak başarılı.
Deniz Yıldırım: Proje uzmanlık statüsünün alınmasına gerektiren eğitimlerin devamlılığının sağlanması.Örneğin;gerçekleştirilen proje eğitimi ardından başka eğitim planlanması – proje döngüsü yönetimi vb.
Mustafa Dağkıran: Gayet güzeldi. Sadece 2 gün yerine 3günlük bir eğitim olsaydı daha iyi olurdu.Örnek proje yazımı olabilirdi.
Melike Kaygan: Eğitimden memnun kaldım ve bu konuda devam niteliği sağlayacak eğitimlere katılmayı düşünüyorum.
Seçil Ertem:çok verimli ve bilgilendirici bir eğitim oldu.ileride çalışacağım kurumlarda bana ögrendiklerimin büyük yararının dokunacağını düşünüyorum.
İsimsiz: Çok yaralıydı.
İsimsiz: Proje yazma öğrenme konusunda giriş olarak bana yardımcı olduğunu belirtebilirim.Süresinin kısa olması benim açımdan negatif olduğunu söyleyebilirim.
Aykut İşbilir: Eğitimin interaktif ilerlemesi ve grup çalışmasıyla proje yazma uygulaması eğitimin verimli geçmesini sağlıyor.
Özcan Çelik: Gayet güzel ve eğiticiydi.

slice2

7-9 Kasım 2012 Bursa KOSGEB İnovasyon ve Ar- Ge Destekleri İçin Proje Hazırlama Eğitimi

Türker Duran : Kesinlikle faydalı bir eğitimdi. Gerek eğitimci, gerekse katılımcılar eğitimi hem eğlenceli hem de daha öğretici hale getirdi. Katılım çok iyiydi.
Uğurcan Malgaz : Bu eğitimle mevcut projelerimiz ve yapmak istediğimiz projeler için nerelerden nasıl yardımlar alabileceğimizi öğrendim. Çok faydalı bir eğitimin arkasından uygulamaya dayalı bir atölye çalışmasının yapılması gerçekten çok faydalı oldu.
Emel Özkan : Eğitim Sonunda yapılan örnek proje yazma çalışması, uygulama açısından işime katkı sağlayabilir.
Yusuf Can : Eğitim son derece verimli ve etkili oldu. Ar-Ge projeleri nedir, nelere dikkat edilir, önemli noktalar nelerdir konuları ile Avrupa Birliği ve TÜBİTAK Ar-Ge projelerinin uygulanması hakkında tecrübe elde ettik.
İlkay Yakışık : İlgili eğitimin, hazırlanacak olan Ar-Ge projelerine tecrübe kattığını düşünüyorum. Eğitimin süre ve olanakları gayet yeterliydi. Eğitimcimiz ve eğitim süresi konusunda memnun kaldım. İş hayatım için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Merve Yıldırım: Destek Programlarının tanınması, proje uygulaması, eğitimin benim adıma en faydalı kısmıydı. Eğitmenin yaklaşımı, eğitimin akıcı ve oldukça bilgilendirici olmasını sağladı.
Hanife Anbar): Yararlı bir eğitim. Yeni iş fikirleri geliştirmek yönünden faydalı buldum. Girişimcilik açısından cesaret verici.
İsimsiz: Verimli ve ihtiyaca göre planlanmış bir eğitimdi.

slice2

6 Ekim 2012 AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

Billur Hiçbıkmaz: Eğitim oldukça yararlıydı. Mesleki açıdan bana katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ayrıca projelerin nasıl işlediğini bilmek de projelere başvurduğum zaman oldukça işime yarayacak.
Hale Işık: Çok verimli olduğunu düşünüyorum. Beklentilerimin üstündeydi. Teşekkürler.
Rukiye Altın: Çok yoğun ve bilgi dolu bir eğitimdi. Konuşmacı çok iyiydi. Teşekkürler.
Sevil Esra Efe: İçeriği bakımından oldukça kapsamlı ve verimli bir eğitimdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Zeynep Munlafalıoğlu: Çok keyifli ve öğreticiydi. Teşekkürler.

slice2

29-30 Eylül 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Derya Zelal Özcan: Faydalı,öğretici,açıklayıcı,kapsamlı,ilgi çekici.
Sait Bahadır Dalkılıç: Doyurucu olduğuna inanıyorum.Süre yatmadı:
Özlem Coşan: Faydalı ve nitelikli olduğunu düşünüyorum.Sektörde bu anlamda güvenilir ve yetkin bir eğitimin sunulduğu fikrindeyim,memnun kaldım.
Bünyamin Kaya: Eğitimin,yeni başladığım iş hayatında, doğru yollara götüreceğine eminim. Teşekkür ederim.
Fulya Karakaş:2 günde sıkıştırılmış olarak almış olsak bile yine de yaralı olduğunu düşünüyorum. İçerik açısından zengin bir eğitimdi ve Hakkı Hoca da Bülent Hoca da alanlarına çok hakimlerdi.
Kadir Güçlü: Hiçbir bilgim olmayan eğitimle ilgili ilk düşüncelerim olumlu. Ana hatları yeterli düzeyde verildi.Uzun Soluklu çalışma gerektirdiği açık,2 günde olabilecek verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Hüseyin Bellek:2 günlük eğitim olmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş. Web sitesini takip etmeye devam edeceğim.
Nilay Kurt: Eğitim oldukça bilgilendirici ve hareketli geçti. Süresi 2 gün yerine belki 3 gün olup,saatler değiştirilebilirdi.
Mehmet Canlı: Gayet başarılı bir eğitim oldu.Teşekkür ederim.
Alanur Demirkıran: Uzman kişiler tarafından,önemli konuların belirtilmeniyle gerekleştirilmiş bir eğitim.
Gülgün Çorbacıoğlu: Faydalı ve fikir aşılayan bir eğitim.
İsimsiz: Güzeldi teşekkürler.

slice2

22-23 Eylül 2012 AB Proje Yönetimi Eğitimi

Ali. E. Göçmen: (Ankara) Faydalı ve eğitimli gençler için yeni bir iş olanağı sağlayabilir.
Gülce Bahar: (Ankara) Program hakkında detaylı bilgi edinme olanağı buldum. ‘Proje nedir?’, ‘Nasıl yapılır?’ konularına hâkim oldum. Genel itibariyle yeterli olduğunu düşünüyorum.
Hüsne Çiğdem: (İstanbul) Eğitmenimden ve içerikten çok memnun kaldım. Kişisel gelişimime büyük katkısının olacağına inanıyorum. Her şey için teşekkürler.
Merve Uçak: (İstanbul) Gayet verimliydi. İş hayatıma katkıda bulunacağına inanıyorum.
Nesrin Canpolat: (Niğde) Eğitim başlığına yönelik birçok unsur hakkında bilgilendirildim.
Şeyda Demirsoy: (Ankara) Aldığım 3. Eğitim. Sektörle ilgili bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.
İsimsiz: Her şey çok güzeldi. Gelişimime katkı sağlandı. Emeğinize sağlık diyorum. Bu eğitimlerin sürmesini diliyorum.

slice2

11-12 Ağustos 2012 Bağımsız Değerlendirici Eğitimi

Damla Marangoz: Eğitimden çok memnun kaldım. Sadece süresi biraz daha uzun tutulabilirdi.
Şeyda Demirsoy: (Ankara) 3. Eğitimi almayı hedefliyorum.

slice2

28-29 Temmuz 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Mehmet Türkü: Güzel bir toplantı oldu.Ama sosyal anlamda çok zayıf bir eğitim oldu.Eğitim dışında belirlenen bir ücret dahilinde şehir turu yapılabilir.
İsimsiz: Genel olarak memnun kaldım.Eğitimciler konularında yeterliydi.
Taylan Erakman: Verimli bir eğitim aldığımı düşünüyorum.2 günde sıfırdan başlayarak alınabilir eğitim olarak düşündüğümde daha verimli bir eğitim bulabileceğimi sanmıyorum.
Gülcan Açıkbaş: Yoğunlaştırılmış bir eğitimden çok, özümseyerek öğrenmenin gerçekleşeceği bir süreç olmasını tercih ederim. Eğitmenleri tecrübesinden biraz daha yaralanmak isterdim.
Canan Ersoy: Başarılı,teşekkürler.
Esma Kaptan: Samimi,doyurucu,aktif katılıma önem verilmiş,beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğu kanısındayım.
Arzu Arslan: Güzel bir eğitim gerçekleşti.
Nihat Ulus: Eğitim çok yoğun ve güzeldi.
İdil Özdoğan: Oldukça verimci bir eğitimdi.
Mehtap Kutluata: Hem teorik hem de uygulamalardan memnun oldum. Katılıma açık ve eğlenceli bir eğitimdi.
Arif Kıvanç Yılmaz: Sınırlı süre içerisinde, verilebilecek etkili bir eğitim oldu.

slice2

14-15 Temmuz 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Emine Kurt: Faydalı bir eğitimdi.
Abdulkerim Özkul: Keyif aldım,mükemmel.
Fulya Erdoğan:Net,açık anlaşılır.nitelikteydi.Genel katlarıyla bilgi edindim.
Hakan Kahveci: Eğitim sunumları, eğitim çalışmaları, çok yerinde ve sürenin en verimli şekilde kullandırılması yönünden faydalı bir eğitimdi.
Fatma Topak: Eğitim harika,eğitmenimiz neredeyse mükemmel ve çok donanımlı bir uzman.
Seda Özdağ: Güzel,faydalı bir eğitimdi.Bu alanda çalıştığım takdirde bana yol gösterici bir eğitim oldu.
Özlem Orlak Kılınç:Proje hazırlamanın önemli noktaları kısa ve net bir şekilde anlatıldı.
İ.Çetin Derdiyok: Kişisel yaşamım açısından da bakış ve anlayışıma katkıda bulundu.Proje hazırlamanın nasıl bir şey olduğuna anladım.
Hatice Kübra Çınar:Eğitmenin sıcak davranışı ve anlayışlı tavrı sayesinde sorularımız açık ve net olarak sorma imkanı bulabildim.Kendimi eğitim boyunca gayet rahat hissettim.Bu durumdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Nesrin Canpolat: Eğitmen ve içerik iyiydi ancak sorun zaman…
Yasemin Dündar: Bu konuda çalışacaklar için olumlu yönde katkıda bulunur.
Hilmiye Kumbur: Buradan edindiğim bilgiler ile proje yazma ve geliştirme alanında kendimi daha da geliştireceği inanıyorum.
Ediz Y.Necati:Y eterli düzeyde.
Hasan Yavuz Seyidoğlu: Verimli,faydalı,oldukça eğitici ve bilgilendirici oldu.İşin püf noktalarını az da olsa öğrendim.
Ferhat Erdoğan: Faydalı geçti fakat süresi biraz daha uzatılabilirdi.İki hafta sonu yarın gün veya daha farklı bir program olabilirdi.Yinede Her şey için teşekkür ederim.

slice2

14 Temmuz 2012 AB Projeleri ve Twinning Program Asistanlığı Eğitimi

Anıl Erol: (Trabzon) İşim gereği bir nevi proje asistanlığı yapıyorum. Daha teorik ve pratik bilgiler edindim. Dikkat edilmesi gereken unsurları ve programlamaya yönelik hazırlıkları nasıl yapacağımı öğrendim. Çok faydalı ve keyifliydi. Teşekkür ederim.
Burcu Tuğlu: (Şanlıurfa) Kişisel gelişimim açısından, konuyla ilgili bilinmesi gerekenlerin bir uzman tarafından verilmesinin katkısı büyüktür. Eğitimin konu başlığı ve oluşturulan içerik birbirini destekler nitelikteydi. Beklentilerimi önemli derecede karşıladı. Ayrıca katılımcılar arasında gerçekleşen bilgi aktarımı da eğitimin dolaylı katkılarındandı.
Erkan Çöteli: (Elazığ) Eğitimin yapmak istediğim ve başvurduğum projelerin hazırlanması konusundan kolaylık sağlayacağını sanıyorum. Konular hakkında olumlu katkı aldığıma inanıyorum.
Nilüfer Orhan: (Ankara)Merak ettiğim ve gelecekte büyük istihdam firsatı sunacak olan AB Projelerinin çeşitlerini, ne olduğunu ve nasıl işlediğini öğrendim. Eğitmenin donanımlı bir kişi olması, anlatım kabiliyeti ve yardımcı olmaya açık tavrı çok uygundu. Eğitimi düzenleyen ve denetleyen personelin yaklaşımı çok iyiydi. Beklentilerimi ve programın içeriğini ve hedeflerini karşılayan bir eğitim oldu.
Ziya Ozan: (Elazığ) Konuya ait verilen mesajlar gayet açıktı. Eğitimcimizin anlatımı güzel ve sürükleyiciydi. Memnun kaldım.

slice2

26-27 Mayıs 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Aysun Esmanuş Şahin: Gelecek eğitim takvimi netleştirilerek bilgilendirilebilirse çok memnun olurum.
Fatih Özberk: Çok memnunum.
İsimsiz: Başarılı bir eğitimdi.
Meltem Adamey: Eğitim beklentilerimi karşılardı.Alabileceğimi düşündüğüm temel bilgiler hakkında bilgi verdi.eğitmenlerimiz üst düzeyde donamımlydı.Teşekkürler.
Aslı Afşar: Süreyi saymazsak eğer kısa zamanda ilgi çekici şeyler (ki ilk kez böyle bir kursu katıldığımı düşünürsek eğer) öğrendiğimi düşünüyorum. Gerçekten çok faydalı görüyorum.CV’me ekleyeceğim en önemli sertifikalardan birisi.
İsimsiz: Gayet memnunum.
Ramazan Akılı: Eğitmenin konu hakkındaki tecrübeleri teorik bilgiden çok daha değerliydi.
Cihan Tuğ: Paket program olduğu için süre daha kısaydı. Uzun olsa daha detaylı öğrenebilir ve workshop daha çok yapabilirdim.Her şey için çok teşekkür ederim.
Serap Özel: Sürecini iyi değerlendiren, sıkmayan, dikkat dağıtmadan devam ettirilebilen verimli bir eğitim oldu.

slice2

14-15 Nisan 2012 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

Ali Ağırkaya (Konya): “Birçok eğitim sonrası, bu eğitimde eğitmenin önemli bir rol üstlendiğini gözlemledim. Uzun zamandır aldığım en kaliteli eğitimlerden biriydi. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.”
Aşiyan Tanrıöver (Gaziantep): “Eğitime katılmaktan son derece mutluyum ve işime de faydalı olacağını düşünüyorum.”
Murat Faruk Şanoğlu (Sinop): “Genel olarak iyi bir eğitimdi.”
Nafız Akşehirlioğlu: Eğitimden gayet memnun kaldım.
Nazime Yüksekkaya (Ankara): “Katıldığım için memnunum. Bu eğitimi geliştirecek başka eğitimlere katılmayı düşünüyorum. Eğitim süresi az geldi.”
Süleyman Nergiz: Memnun kaldım.
Ümit Aydın (Sinop): “Yeterli ve başarılı.”
Volkan Temel (Yozgat): “Eğitimciler konu alanlarına hakimler. İleriki yaşantımda çok faydalı olacağını düşünüyorum. AB-ilan yetkililerine teşekkür ediyorum.”
İsimsiz: Doyurucu oldu.

slice2

14-15 Nisan 2012 AB Proje Yönetimi Eğitimi

Ahmet Yardım (Ankara): “ Her şey çok faydalı oldu. İleriye dönük çalışmalarım için başlangıç oldu.”
Aslıhan Güngörmez (Bursa): “Eğitim her yönüyle işim ve kişisel gelişimime oldukça katkı sağladı.”
Gamze Parıltı (Trabzon): “Çok güzel, amaca uygun bir eğitimdi.”
İhsan Kurar(Antalya) : Bilgilendirici ve sonraki programlara teşvik edici nitelikteydi.
Mustafa Hakan Atasoy ( Ankara): Eğitim bilgilendirici ve eğitici bir şekilde geçti. Eğitimcilerinizin insanlarla olan ilişkisi ve uyumu çok güzel.Böyle tecrübeli, iyi niyetli ve dersi iyi anlatan bir eğitimciyi tanıdığım için çok memnun oldum.
Tuba İstengir: (İzmir) PCM Seminerinden sonra bütçe ve proje yönetimini daha net ve detaylı öğrenebilmek hedefimdi. Beklentilerimi tam olarak karşılayan bir eğitim oldu. Eğitimcinizin her durum ve şartta dinamizmini kaybetmeden sabırla her türlü sorumuza ayrıntılı cevap veriyor olması semineri tam performanslı bir hale getirdi.

slice2

17-18 Mart 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Merve Kuş: Benim için gerçekleştirmiş olduğum ilk faaliyet bundan sonraki aşamalarımda bana yön verecek verimli olacaktır.
Özgür Şahin: Eğitim süresi uzun olmasına rağmen sıkıcılıktan uzaktı ve verilen bilgiler anlaşılır nitelikteydi.
Ayşe THEODOSSIOU: Fiyat konusunda yardımcı olunursa, devam eden eğitimlere katılabilir.Eğitimi dinamikti,katılımcılar ilgili ve aktif idi.
İclal Partlak: Teorik açıdan verilen bilgilerin daha ayrıntılı olması çok daha iyi olabilirdi en azından süre uzun tutulabilirdi. Kurumun içinde deneyim sahibi olan bir kişiden eğitim almak oldukça beyitli ve her açıdan yeterliydi.
Fırat Sanalı: Gayet iyi niyetli ve konuya hakim eğitimcimizin verdiği özgüven ile son derece başarılı bir eğitim gerçekleşti.
Dr.Fikret Erdoğan: Faydalı,yaralı,güzel bir eğitim,eğitici ve öğretici emeği geçenlere teşekkür ederim.
Esra Demirhan: Eğitimin genel olarak faydalı ve yeterli olduğunu,amacına uyduğunu düşünüyorum.
Hakan Kum: Yeterli olduğunu düşünüyorum.
Gülce Bahar: Genel itibariyle yeterli olduğunu düşünüyorum.
Ege Arda Şahin: Beklentilerimi karşılardı,genel itibariyle olumlu buldum.
Buğra Uluyurt: Eğitmen dinamik;bilgili ve örgencileri sıkmaktan uzak efektif bir eğitim veriyor.Teşekkür ederim.
Gizem Şahbenderoğlu:Yaralı bir eğitim oldu.Teşekkürler..
Alper Melekoğulları: Eğitim son derece faydalı geçti.Fikir gelişimi ve bireysel gelişim için yeterli düzeyde.Özellikle Eğitmen Bülent bey konuya çok hakim ve gerçekten tecrübeli.
Abbas Kılıçoğlu: Bu konuda mümkün değil,ama başarılı diyebilirim.
Hasan Atmacaoğlu: Verimli ve güzel bir eğitimdi.Eğitim materyali düzensiz ve gelişi güzeldi.
Arzu Gizem Özpay: Çok faydalı ve yeterli olduğunu düşünüyorum.Hem Kariyer hedeflenme,hem kişisel birikimime faydalı olacak ab-ilan.com’a bu fırsatı bize sunduğu için teşekkür ediyorum.
İsimsiz: Verilen eğitim doyurucu ve eksiksiz,eğitmen ilgili.

slice2

25-26 Şubat 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Gülcan Doğan: Eğitim,eğitici,akıcı,eğlenceli oldu.bende farkındalık oluşturdu.
Ayşı Azırcı: Bakış açımı genişletti.işin uzmanlarından ders almış olmak hem deneyimi kazanmamı hem de onore olmamı sağladı.Ekiptekilere teşekkürü bir borç bilirim.
Bülent Işık: Eğitim konuları ve eğitimci / misafir alarak değerlendirildiğinde gayet memnuiyet verici.Aktarım ve kullanılan materyaller yerine göre uygundu.
Esin Zengin: Yeterli ve işlevsel bir eğitimdi.Düzenleyen,katkı sağlayanlara ve eğitimi veren eğiticilere teşekkür ederim.
E.onur Mızrak: Proje yönetimi eğitimi ile birlikte,proje süresince kişiye yardımcı olabilecek çok önemli bir etkinlik.
Barış Yıldırım: Hitabet,anlatım,görsellik… vs tatmin ediciydi.
Engin Okay: Kesinlikle katkısı oldukça fazla.
Buket Yılmaz: Çok iyi fayda sağladığım bir eğitimdi.
Sinem Demirkaya: Başarılı.
Kazım Karabıyık: Genel olarak amaca ulaştığını söyleyebilirim. Bütçe konuları yetersizdi…
Nazan Bener: Verimli ve memnuniyet verici buldum.
Melis Elçi:Katıldığım eğitim son derece bilgilendiriciydi.Özellikle pratik kısım teoriyi pekiştirmek açısından çok yaralı oldu.Sadece eğitim saati açısından biraz daha uzun ve yoğunluğu daha orantılı dağıtılabilmiş olsaydı daha faydalı olabilirdi.
Pelin Kutlu: Eğitmenimiz gerçekten çok enerjik ve akıcı anlatıma sahip yalnız süre çok kısıtlı olduğu için program biraz yorucu oluyor.ilgi dağılıyor.
Hatice Özdericioğlu: Bana oldukça katkısı oldu. Eğitmenler başarılı ve bilgilerini aktarmakta başarılılar.
Doğa Yazıcıoğlu: Beklentilerimi karşılayan bir eğitimdi.. Kafamdaki pek çok soruya yanıt bulmamı sağladı. Yapılan grup çalışmaları sayesinde verilen teorik bilgilerin pekiştirilmesi bilgilerin kalıcılığını sağladığını düşünüyorum.
Elvin Öztürk: Sizinle tanışmış olmaktan ve kapalı bir ortamda hiç sıkılmadan ve dikkatimin dağılmadan bir eğitim programına katılmaktan oldukça memnunum.Ve bu eğitimin oldukça değerli ve bu sektörde deneyim kazanmış kişiler tarafından verilmesi,hatta eğitimci olarak bu işin mutfağından kişilerin seçikmiş olması için de ayrıca teşekkür ederim.Başka programlarda görüşmek dileğiyle.
Tuba istengir: Bu eğitim ;proje hazırlama ile ilgili öğrenmek istediklerine cevap bulmama çok yardımcı oldu.Devamı olan seminerlere de katılmak istiyorum.Ayrıca eğitimcilerimizin yemek-çay molası demeden sabırla bütün sorularımıza detaylı cevap vermeleri takdire şayan…
Zeki Çamurcu: Eğitimciler konularına çok hakim.Sunum yapılan salon, tesis iyi seçilmiş.
Nergis Özdamar: Katıldığım eğitimde çok memnun kaldım ve öğretici olduğuna inanıyorum. Gerek konu gerek eğitmen açısından benim için başarılı ve enformasyonumu güçlendirici iki günlük bir eğitimdi.Diğer eğitimleri de değerlendirmeyi düşünüyorum.
Eda Çalış: Eğitimciler konularına son derece hakim ve naziklerdi. Yalnız küçük bir konuda bilgi paylaşmak isterim:Anket yaparken artık 4’lü sistemin daha iyi veriler ortaya çıkardığını saptadık.Belki bundan sonraki anketleri 4lü sütun olarak hazırlarsanız değerlendirme daha objektif olabilir.Ayrıca,bence bu kadar katılımcının en çok ilgilendiği bütçe konusu biraz daha önce anlatılabilirdi.

slice2

21-22 Ocak 2012 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

Ahmet Köknar: (Tokat) Bundan sonraki eğitimlerin daha da güzel olacağını düşünüyorum. Her şey çok güzeldi, emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Ali Tuncay Menekşe: (Ankara) Mükemmel!
Elif Esmer: (Batman) Eğitim eğlenceli ve verimli geçti. Hesaplamalar ve tabloları anlayıp gerekli şekilde kullanıp sunabilme konusunda iyi faydalandım.
Gülce İpekoğlu: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.
Gülev Damgalı: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.
Veysel Tekelioğlu: (Ankara) Gayet olumlu ve güzeldi.
İnci Sohtorik: “Çok yaralandığımım söylemeliyim. Aktif ve yararlı geçti.”
Namık Ceylan: “Düzenleyenler, eğitimciler ve katılımcılar uyumluydu. Teşekkür ederim.”
İsimsiz: “Kişisel gelişimime katkısı olduğunu düşünüyorum.”
İsimsiz: “Çok memnun kaldım ve hiç sıkılmadan aktif olduğumu hissettim.2 gün boyunca dinamik bir biçimde eğitime katılabildim.”
İsimsiz: “Verimli, keyifli, sıcakkanlı insanlarla güzel bir hafta sonu oldu. Sadece iş hayatıma değil, kişisel her alanda da faydası olacak bilgiler edindim.”

slice2

7-8 Ocak 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Ali Tuncay Menekşe: Mükemmel.
Veysel Tekelioğlu:GAYET OLUMLU VE GÜZELDİ
Emine Usta:Doyurucu keyifli bir eğitim süreciydi
Zeynep Sarıbaş:Verimli bir eğitim oldu.beni heyecanlandıran,severek yapabileceğim bir iş olduğu anladım.
Ömür Alparslan:ilk defa bir eğitime katılıyorum.Faydalı olduğunu düşünüyorum.
Esra özer:Gayet verimli bir eğitim oldu.İş konusunda bana çok şey katacağına inanıyorum. Teşekkür ederim.
M.Gamze Akyazan Topcu: Oldukça yoğun ve etkili bir eğitimdi.
Ekrem Kolday: Yararlı bir eğitimdi.Daha uzun süreli bir eğitim alabilirdi.
Erim Bozüyük: Verimli bir eğitim.
Gizem Ulusoy: PCM hakkında genel bir çerçeve çizildi ve proje yazarlığı hakkında temel bilgileri aldık.Eğitimciler bu alana hakim olan uzman kişilerdi.Dikkatimizin dağılmadığı samimi bir eğitim ortamıydı.
Sevren Bilben: Düşündüğümden daha etkili bir eğitim oldu,adım adım tüm stepleri görebiliyorum.
Özlem Türktan: Çok faydalandım.Keyif aldım.hiç sıkılmadım.paramın karşılığını aldığını düşünüyorum ve mesleğime olduksa katkısı olacak.
Arzu Uçar: Genel olarak faydalı bir eğitim oldu.Hocamız çok istenlikle anlattı ve sorulara cevap verdi.
Ahmet Köknar: Her şey çok güzeldi.emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Necla Karaosman: Memnun kaldım,teşekkür ederim.
Mehmet Koç: Bu kadar yoğun,zevkli ve bilgilendirici bir eğitime katılmamıştım.
İsimsiz: Katıldığımı için memnunum.Proje yazılımı için gerekli tüm bilgileri ve uygulamada karşılaştığım güçlüklerin cevabını bulabildim.teşekkürler.
İsimsiz: Oldukça yaralı bir eğitimi oldu.PM’e de katılacağım.teşekkür ederiz.
İsimsiz: Başarılı ve teşvik ediciydi.Tüm gerekçiliği ile her konu eğitimcinin elinden geldiğince anlatıldı.Süre daha uzun olsa çok iyi olurdu.

slice2

3-4 Aralık 2011 AB Proje Yönetimi Eğitimi

Nafiz Akşehirlioğlu: (İstanbul) İyi hazırlanmış; Hocamız da çok bilgili ve mükemmel bir pedagog ve eğitimci.
Gizem Altıparmak: (Antalya) Daha önce proje eğitimim olmadığı için oldukça detaylı bilgiler edinmemi sağladı. Çok verimli, eğlenceli bir eğitimdi. Teşekkürler…
Nil Atılır: (İstanbul) ab-ilan.com sektörde en iyi eğitim veren kurumdur. Yeni eğitimlerin gerçekleştirilmesi ve ilk olması her zaman büyük başarılara imza atması tesadüf değildir. Eğitmenimiz ve siz ab-ilan.com yöneticilerince verilen PM eğitimi çok faydalı ve etkin olarak işime yansıyacaktır, oldukça verimli iki gün geçirdim. 7. çerçeve eğitimi vermenizi ve buna ek olarak tüm eğitimlerde öğrendiklerimizi uygulayabileceğimiz kamp şeklinde bir eğitim düzenlemenizi rica ederim.
Nuray Çelik: (Antalya) Katıldığım üçüncü eğitimdi. Oldukça faydalandığımı düşünüyorum. ab-ilan.com ekibine sonsuz teşekkürlerimle.
Gülev Damgalı: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.
Elif Esmer: (Batman) Eğitim eğlenceli ve verimli geçti. Hesaplamalar ve tabloları anlayıp gerekli şekilde kullanıp sunabilme konusunda iyi faydalandım.
Gülce İpekoğlu: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.
Sesil Oflaz: (Ankara) İşin içindeyken karmaşık bulduğum konular çok net bir biçimde anlatıldı. AB projelerinin mikro kısmından faydalandım. Proje hazırlama safhasında, öğrendiğim bilgilerin zaman kazandıracağını düşünüyorum.

slice2

19-20 Kasım 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Gülev Damgalı: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.
Gülce İpekoğlu: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.
Nafiz Akşehirlioğlu (İstanbul): “Eğitimden gayet memnun kaldım.”
Bilge Özçelik: Bu kadar etkili olabileceğini düşünmemişti.Doğru bildiğim bir çok şeyin yanlış olduğunu öğrendim diyebilirim.Çok teşekkürler.
Elif Esmer: Gayet verimli ve aktif geçti.Eğitmenin konuya hakimiyeti vardı ve memnun kaldım.
Eda Ersoy: Zevk alarak katıldım. Proje alanındaki gelişimime katkı sağladığını düşünüyorum.

slice2

19 Kasım 2011 AB Kariyer Fırsatları Eğitimi

Hasan Beşkat: (Ankara) Samimiyeti sağlayarak, ciddiyeti ve sistemi koruyup, gereken bilgiler nezih ve profesyonel biçimde aktarıldı, konuşuldu ve tartışıldı.
Nermin Değirmenci: ( Antalya) Çok güzel eğitim aldığım bir gün geçirdim. Bir dahaki eğitimde görüşmek dileğiyle, teşekkürler.
Didem Demirdağ (İzmir) Eğitim çok güzel ve verimli geçti. Eğitim veren kişilerin her biri alanında uzman ve tecrübeliydi. Onların deneyimlerini dinlemek, yolun başında birisi olarak, bana güç ve cesaret verdi.
Sefer Pir: (Ankara) Projeler konusundaki bakış açım genişledi. Avrupa Birliği ve diğer bazı kuruluşların tüm çalışma kalemlerini öğrendim. Keyifli bir eğitimdi.

slice2

22-23 Ekim 2011 Proje Teklifi Değerlendirme Süreci Eğitimi

Güven Akın (Kütahya) : Proje değerlendirilmesinin nasıl yapıldığını öğrenerek proje yazılımında faydalanacağım. Başarılı ve yeterli görüyorum, verimli geçti.
Tuğba Atalar (Ankara) : Gayet iyi bir eğitim. Eğitmenler çok iyi. Söylenilen şeyler (eleştiri ve şikayet) hemen dikkate alınıyor.
Aynur Seda Baran(İstanbul): (Değer Formu ile İlgili) Beş başlık ve alt başlıkları ile ilgili üzerinden gidilerek ve açıklama yapılarak, grup çalışması ile desteklenmesi daha faydalı oldu.
Yasemin Baydar (Antalya): İki farklı eğitimci tarafından verilmesi gayet güzel oldu. Fakat kişisel birikimi olmayan kişi bu eğitimle değerlendirici olamaz, bu da bir gerçek.
Serhan Boğaz (Ankara) : Bilgi verici, yararlı bir eğitim oldu.
Nuray Çelik (Antalya) : Oldukça memnunum, teşekkür ediyorum eğitimcilerimize ve diğer çalışanlarımıza.
Nermin Değirmenci (Antalya) : Katıldığım eğitim sayesinde kendimi geliştirme şansım oldu. Önceden aldığım fakat unutmuş olduğum bölümleri hatırlama şansı elde ettim. Giderek bu eğitimlerin artmasını dilerim.
Esra Gedikli (İstanbul): Örnekler ve grup çalışmaları pratik anlamda faydalıydı. Genel olarak faydalıydı. Teşekkür ederim.
Miray Karakuzu (Ankara) : Proje değerlendirme sürecinde dikkat edilen hususları öğrenme imkanım oldu. Faydalı bir eğitim oldu.
Selda Maral (Kahramanmaraş) : Hocalarımızdan memnundum, eğitim iyiydi; ancak bağımsız değerlendirici eğitimi için 1 günlük süre yeterli diye düşünüyorum. Teşekkürler.
Sefer Pir (Ankara) : Bu seferki eğitim, vizyonumuzu daha da genişletti.
Cemile Sun (İzmir) :Yazılan bir projeye eleştirel bakış açıcı ile bakmayı öğrendim. Ben çok olumlu ve faydalı bir eğitim aldığım inancındayım. Bizlere hocaların ve yöneticilerin davranışı son derece iyi ve saygılı idi. Hizmet de son derece iyiydi. Teşekkür ediyorum.
Rabia Yıldıran (Ankara) :Her zamanki gibi örneklerle ve gerçek hayattan bilgilerle desteklendiği için ışık tutucu olduğunu düşünüyorum. Ve sorulan sorulara anında ve açıklayıcı bilgilerle cevap verilmesi çok tatmin edici. Çok teşekkür ediyorum.
Murat Yüksel (Elazığ): “Faydalı bir eğitim oldu.”
İsimsiz: Eğitimler faydalıydı ve eğitmenler yeterliydi. Teşekkürler.

slice2

1-2 Ekim 2011 AB Proje Yönetimi Eğitimi

Tuğba Atalar (Ankara): “Gerçekten işinde uzman bir eğitmen. Süre yeterli anca 2 günde çok yorucu oluyor.Bu en çok söylenendi galiba.”
Hasan Beşkat (Ankara): Proje Yönetimine yönelik teorik ve pratik bilgilerin net ve sade biçimde aktarıldığı bir eğitim oldu.
Nil Demirci: Konular sürenin elverdiği ölçüde gayet detaylı bir şekilde anlatıldı. Teşekkür ederim.
Adalet Gök (İstanbul): Çok yararlı meslek hayatıma katkı sağlayacak pratik uygulanabilir şeyler öğrendim. Tüm ekibe teşekkürler.
İmran Kaya (Ankara): Eğitimim ve çalışma hayatım açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.
Selda Maral (Kahramanmaraş): Eğitim Projeyi çok kapsamlı öğrenmemi sağladı. Eğitimciler, donanımlı uzmanlar, dökümanlar titizlikle hazırlanmış, örnekler ve bize yaptırılan uygulamalar da oldukça etkin ve verimliydi. Teşekkürler.
Sefer Pir (Ankara: Bu tür proje eğitimleri ufuk açıcı oluyor. Ancak bu eğitim aynı zamanda bu işlerin reel yönünü de çok iyi yansıttı. Farklı proje alanları ve yönetim stili hakkında daha net bilgiler öğrendim.
Funda Tetik (Tokat): Açmak üzere olduğum danışmanlık şirketi, işim ve kişisel gelişimim için beni tatmin etmiştir ufkumu açmıştır. Oldukça yararlı bir eğitim olduğuna inanıyorum.
Onur Yarar(İstanbul): Eğitimci kalitesi, örnekler ve uygulamalar açısından gayet tatmin edici bir eğitim programıydı. PCM Eğitim programından aldığım keyif, bu eğitim programına katılmama vesile oldu. Organizasyon sahipleri ve tüm eğitim ekibine teşekkür ederim.
Rabia Yıldıran (Ankara): Eğitimin bir bütün olarak gelişimime katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ama özellikle gerçek örneklerle desteklenmiş olmasının katkısı benim için çok önemli. Çok memnun kaldım. Özellikle Eğitmenlerin sorulan sorulara olumlu yaklaşımı ve her birine cevap vermeleri bir de motivasyonu yüksek tutan tavırları olumlu etkiler oluşturdu. Eğitimin süresi daha çok uygulama yapılması açısından daha uzun tutulabilir.
Murat Yüksel(Elazığ): Beklentilerimi karşılayan bir eğitim. Mesleğimle ilgili olaylara bakış açımı genişleten ve olumlu etkileyen bir eğitim oldu.

slice2

17-18 Eylül 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Zeynep Birand (İstanbul): “Bunu takiben daha detaylı/kapsamlı bir eğitim düzenlenirse katılırım. Genel olarak çok faydalıydı.”
Selda Maral (Kahramanmaraş) : Hocalarımızdan memnundum, eğitim iyiydi; ancak bağımsız değerlendirici eğitimi için 1 günlük süre yeterli diye düşünüyorum. Teşekkürler.
Selda Maral (Kahramanmaraş): “Proje eğitmenlerinin titizlikle seçildiğini düşünüyorum. Etkin bir çalışma ortamı olduğunu düşünüyorum.”
Sefer Pir (Gaziantep):Yorucu ve zevkliydi.
Funda Savaş (İzmir): “Gayet verimli ve yararlı bir eğitimdi. Özellikle eğitemenler çok donanımlı ve deneyim sahibiydiler. Eğitim yapılan yerden de çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkür ederim.
Onur Yarar (İstanbul): “Piyasadaki hurafelerden arındık. Güzel düşünülmüş teşekkür ederiz.”
Zeynep İnan: “Verimli bir eğitimdi. Katkısı olacağına inanıyorum.”
Tuğba Atalar: “Gerçekten işinde uzman bir eğitmen. Süre yeterli ancak iki günde yorucu oluyor.”
Rabia Yıldıran: “Genel olarak eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle ortamın, katılımcıların kendilerini ve karşılaştığı zorlukları ifade etmelerine olanak sağlaması ve sorulan sorulara net cevaplar almak çok güzeldi. Ayrıca eğitmenimizin enerjisine hayran kaldım.”
İsimsiz: “Bir çok farklı ihtiyaç grubundan katılan katılımcıların deneyimleri ve katkılarıyla, faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler.”
Pınar Özel: “Başarılı fakat kısa bir eğitim. Daha uzun olması tercih edilebilir. Benim için son derece verimli geçti.”
İsimsiz: “Çok yararlı ve iyi planlanmış bir eğitim.”
Uğur Alpaslan: “ AB projelerinin sadece gençlik projelerinden oluşmadığını öğrendim. Kişisel gelişim açısında da bence önemli bir adım.”

slice2

30-31 Temmuz 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Ezgi Aypar (Ankara): “Farklı meslek gruplarından ve değişik deneyimleri olan kişilerle bu eğitimi almak çok faydalı oldu. Bu eğitim sonucunda proje yazarken dikkat edeceğim detayların farkındayım. Eğitimde proje hazırlama ile ilgili gördüğümüz metotları diğer alanlarda kullanabiliriz. Eğitimciler bu alanda çok deneyimliydiler.”
Ceyda Başak Bulut (İstanbul): “Proje sadece hibe programları için gereken bir şey olmadığından proje hazırlama sürecini birebir görmüş oldum. Hayatımın herhangi bir bölümünde kullanabileceğim bilgiler aldım.”
Emine Yıldırım (Şanlıurfa): “Bu eğitim ve eğitim veren kişilerin bana gelecekte rehberlik edeceğine inanıyorum.”
Büşra Nurdan Kılınçoğlu (Ankara) : “Proje yazımı ile ilgili bilmediğim pek çok şeyi öğrendim. Ne yapmam ve ne yapmamam gerektiğini biliyorum. Eğitim içeriğinin biraz daha geliştirilmiş olması şartıyla kesinlikle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.”
Gülay Şimşek (İstanbul) : “Kişisel eksikliklerimi tamamladım, proje yazmayı deneyebilirim. Proje kurgusunu uzmanlık alanlarımda yapabilirim. Teşekkürler.”
Esra Öğür (Anamur) : “Proje hazırlarken dikkat etmem gereken önemli ayrıntıları yakaladım, eksikliklerimi görmemi sağladı.”
Eda Ağralı (İstanbul) : AB İlişkileri mezunu olarak bu eğitimin faydalı olacağına inanıyorum. Kariyer hedefim de bu kapsamda projeler olduğundan oldukça faydalı olacaktır.
İpek Budan Sarıyılmaz (İstanbul): “Gerçekleştirmeyi planladığım projenin hazırlanmasında çok kapsamlı olmasa da genel hatları içeren proje hazırlama bilgisine sahip olduğumu düşünüyorum. Eğitim 2 güne göre yeterince donanımlı.”
Eda Çetin (Ankara) : “Süresi biraz daha uzun olsaydı, konuları daha detaylı bir şekilde inceleyebilirdik. Ancak, bunun dışında her şey yerinde ve güzel şekilde yapıldı. Özellikle eğitmenler çok iyiydi.”
Ekin Cengizçetin (Ankara) :”Eğitimden gerçekten memnun kaldım. Gerek eğitimcilerin konuyu aktarabilmeleri gerekse eğitim konuları iyiydi. İşim gereği AB projeleriyle ilgilendiğimden hibe programlarının nasıl hazırlandığını ve sürecin nasıl ilerlediği konusunda bilgi edindi. Bu sayede projelere daha bilinçli bir şekilde yaklaşabileceğim.”
Neslihan Dikici( Konya) : “Son derece samimi bir ortamda verimli bir eğitim oldu. Farklı il ve sektörlerden insanlarla tanışmak hem iş, hem arkadaşlık yönlerinden olumlu oldu. Eğitmenlere ve organize edenlere teşekkür ederim.”

slice2

16-17 Nisan 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Hakan AKYURT (Giresun) : “Eğitimcileri ve görevli arkadaşları ilgileri ve samimi tavırları için tebrik ederim.”
Gülfen AYGÜN (Eskişehir): “Bütün olarak eğitim verimli, akıcıydı. Eğitmenlerimiz ilgili oldukları için eğitim sırasında kopmalar olmadı. Bir bütün olarak eğitimimi tamamladım. Teşekkür ederim.”
Elif Güliz BAYRAM (Ankara): “Eğitimden çok memnun kaldım. Beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu alanda yapacağım çalışmalara da çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.”
Asena KAHVECİ (Bursa) : “Gayet güzeldi. Özellikle uygulama kısımları oldukça verimliydi. Eğitimciler yeterli düzeydeydi. Gayet derli toplu, olumlu bir eğitim oldu.”
H.Murat KELEŞOĞLU (Samsun) : “Çok faydalı ve doyurucu bir eğitim oldu. Beklentilerimin üzerinde bir eğitimdi. Bunda eğitmenlerin çok fazla etkisi olduğunu düşünüyorum. Kendilerine teşekkür ederim.”
Hüseyin MÜRTEZA (Ordu) : “Düşüncemin ve beklentimin çok üzerinde bir eğitimdi. Planlarıma yönelik çok faydalı bilgiler aldım.”
Arzu SANCAK (Ankara) : “Bence 2 günde verilebilecek en güzel eğitimdi. Bundaki en büyük neden eğitimcilerin deneyimi ve anlatımıdır.”
Salih SONGUR (Tekirdağ) : “Sunulan eğitimden memnunum. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Teşekkür ediyorum.”
Ayzin KALELİ: “Halihazırda yardım alarak hazırladığımız bir proje vardı. Hazırlamada bizzat birebir yoktum. bu yüzden neler, nerede, nasıl önemli onları gördüm. Çok iyi oldu. Gidince projemizi tekrar inceleyeceğim. Bir sonraki projeler için kendi adıma çok iyi oldu.”
Serdar ABAMOR: “Gerçekten güleryüzlülük ve sunumdaki bilgi,anlaşılır açıklama beni etkileyen yönlerdi.”
İsimsiz: “Bu çok faydalı bir kurs, insanlarını planlarını yapmalarında, onlara çok büyük bir fırsat!”
14-15 Mayıs 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Nil ATILIR (İstanbul) : “Mükemmeldi. Eğitim bu sektörde alınabilecek en gerçek ve doğru yöntemlerle gerçekleştirildi. Son derece yeterli ve bilgilendiriciydi. Çok teşekkürler hem ab-ilan yöneticilerine hem de değerli eğitmenlerinize.”
Mustafa AVŞAR (Çorum): “Proje hazırlama kapasitemin geliştiğini düşünüyorum. Proje yönetimi ve değerlendirme eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum. Birkaç eğitime katıldım. En iyisiydi. Teşekkür ederim.”
Ensar BAKIR (Rize): “Proje yazacak konuma geldiğime inanıyorum. Gerekli katkıyı sağladılar. Güzel ve verimli bir eğitimdi.”
Dilek CEVİZOĞLUGİL (İstanbul): “Eğitim süresi içerisinde verilebilecek maksimum düzeyde bilgi ve deneyim aktarımı yapıldığını düşünüyorum.”
M.Cihangir EMİROĞLU (Ankara): “Çok zevkli ve eğlenceli iki gün geçirdiğimi düşünüyorum.”
Nehir GÜLER (Ankara): “Gayet faydalı ve ufuk açıcıydı. Teşekkür ederim.”
İlhami Nalbantoğlu (Ankara) : “Eğitimi her yönü ile mükemmel buluyoruz. Gerek organizasyonun, gerekse eğitimi veren eğitmenlerin ciddi, güvenilir ve donanımlı tavırlarının altını çizmek istiyoruz. Gereksinim duyulması halinde başvuracağımız ilk kuruluş un ab-ilan.com olacağını belirtmek isteriz. Teşekkürler…”
Gökşen Öztürk (Samsun) : “Çok verimli ve güzel bir eğitimdi. AB-ilan.com yöneticilerine ve eğitmenlerimize teşekkürler…”
Cihan PULAT (Bursa): “Her yönden işime yarayacak. Tekrar gelmek isterim. Çok faydalıydı.”
Bekir TUNCEL (Sivas): “Proje yaparken izleyeceğim yolu anladım. Eğitim çok akıcı oldu.”
Adil TUNÇ (Ankara): “Örnek proje değerlendirmesi ile hataların tespit edilmesi oldukça faydalı oldu. Benim içim öğretici oldu.”
Ferhat YILMAZ (Ankara): “Verilen eğitimin kendi açımdan yararlı olduğunu düşünüyorum”
4-5 Haziran 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Osman Torun (İstanbul): “Konuyla ilgili genel bir bakış açısını sağlandı. Temel bilgileri aldık eğitim genel olarak iyiydi. Bazı konular daha detaylı ele alınabilir.”
Ömer Birol Erdim (Ankara): “Kısa süre içinde proje yazım uzmanı olmamız düşünülemeyeceğine karşın ufkumuzun açılması,içerisinde bulunduğumuz uygulamalarda söz sahibi olmamız önemli. Neyin nerede bulunabileceğiniz öğrenilmiş, proje hazırlanması konusunda vizyonumuz geliştirilmeye çalışılmıştır.”
Salih Gökay (Konya): “Çok isabetli ve uygun olduğunu düşünüyorum. Bunun bir an önce verimliliğe dönüşmesini sağlamak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum.”
Elif Yardımcı (Ankara): “Proje hazırlama dili ve aşamalarının etkili bir şekilde aktarıldığını düşünüyorum. Grup çalışmalarıyla, teorik bilginin pratiğe aktarılmasını çok faydalı buldum. Bu kadar kısa sürede,dolu ve etkili bir program sunduğunuz için teşekkür ederim.”
Aysun Döken (Tokat) : “İşim ve kişisel gelişimim adına olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum.”
Aslı Çalışkan ( Ankara): “Verimli güzel bir eğitimdi.”
Salih Bulmuş (Bingöl): “Ticari anlamda kurumuma katkıda bulunacağını, bana katkısının olacağını düşünüyorum.”

slice2

19-20 Mart 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi

Anıl CEBECİ (İstanbul) : “İki gün içerisinde eğitimcilerin büyük katkısı ile proje yazma konusunda bilgi sahibi oldum. İstanbul’da da eğitimlerinizi bekliyorum.”
Mustafa ERSÖZ (İstanbul) : “İş imkanlarında ab-ilan.com’un büyük katkısının olacağını söyleyebilirim.”
İpek Aybike ERTÜRK (Yalova) : “Eğitmenlerin donanımlı olması ve asıl unsurların vurgulanması kısa sürede sağlanan verim açıcından faydalı olmuştur.”
Fatma KALAYLI (Ankara) : “Seminer ortamı rahattı, eğitimciler konularına hakimdi ve olumlu bir hava vardı.”
Selen Miray SAKARYA (Yalova): “Gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Eğitmenlerimiz konularında yeterince donanımlı.”
İsmail Yavuz SATICI (Edirne) : “ İyi ki varsınız, çok teşekkürler.”
26-27 Şubat 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Nuri Gökhan DOĞRU (Edirne) : “Beklentilerimi karşıladı. Eğitmenler konularında bilgili ve bildiklerini verme konusunda son derece istekliydi.”
Celal Selçuk ESEN ( Kocaeli) : “Gerekli bilgi ve bağlantılara ulaşmamı kolaylaştıracak, hazırlık tekniklerini daha iyi uygulamamı sağlayacak bir eğitim oldu.”
Sibel Okdemir KANDT ( Hamburg) : “Eğitimciler konularında uzman olan ve sorulara net ve doyurucu cevap verebilecek yetkinlikte kişilerdi. ab-ilan.com’un bu eğitimi almak için doğru bir kurum olduğu inancını uyandırıyor.”
Şehri KODAL (Muğla) : “Kesinlikle benim için çok faydalı oldu. Bu eğitimde öğrenmiş olduğum bilgileri kesinlikle işimi geliştirme aşamasında kullanacağım. Teşekkürler.”
Şebnem Aykaç ÖMEROĞLU (Ankara) : “Açıkçası benim için bu eğitim tamamiyle her açıdan faydalanabileceğim bir eğitim oldu. Teşekkür ediyorum ve yeni konularda eğitimler bekliyorum.”
Yunus ÖZCAN (Ankara) : “Beklediğimin üzerinde kaliteli ve güzel bir eğitim oldu. Hocalar alanlarında profesyonel insanlardı. Kafamdaki hibe programları ile ilgili bir çok soruya cevap buldum. Teşekkürler.”
Berçem Pınar PİRİŞTİNE (İstanbul) : “Öğretmenlerin istekli davranması ilgimi ve benim de öğrenme çıtamı arttırdı.”
İrem SELÇUK (Samsun) : “Oldukça keyifli ve verimli bir organizasyondu. Teşekkür ediyorum.”
Özlem AKAGÜNDÜZ TABEL (Manisa) : “Eğitmenlerimizin oldukça deneyimli ve birikimli uzmanlar olması eğitimin niteliğine katkı sağladığını düşünüyorum.”
Volkan Temel (Yozgat): “Eğitimciler konu alanlarına hakimler. İleriki yaşantımda çok faydalı olacağını düşünüyorum. AB-ilan yetkililerine teşekkür ediyorum.”
Özge Ayrancı: “Eğitmenin bilgi transferi, eksiksiz, akıcı, bilgi verici olarak tanımlanabilir. Eğitimimden memnun kaldım.”
Erhan Yamanel: “Hocaların bize deneyimlerini örnekler yoluyla anlatması çok bilgilendirici oldu.”

İhale Duyuruları