Cumartesi, Haziran 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

AB TACSO 3 Projesi “People to People On-Demand” Programı Başvuruları Açıldı

AB TACSO 3 Projesi People to People On-Demand (P2P On-Demand) Programı 2024 yılı çağrısı açıldı.

P2P On-Demand Nedir?

P2P ON-Demand, sivil toplum örgütlerinin ve gayri resmi grupların Batı Balkanlar ve Türkiye (WBT bölgesi) ve AB’den insanları bir araya getiren etkinlikler önermeleri ve katılmaları için bir fırsattır.

AB TACSO 3 projesi, en iyi fikirlerden seçim yapacak ve kazanan başvuru sahipleriyle fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışacaktır.

Hangi Tür Etkinlikler Desteklenmektedir?

Bölgenin farklı yerlerinden veya AB’den insanları bir araya getiren toplantılar, atölye çalışmaları, konferanslar, çalışma turları veya bölge ve AB çapında insanları bir araya getiren türde etkinlikler desteklenmektedir.

Hangi Fikirler Kazanabilir?

Kazanan fikirler, AB’nin bölgedeki tematik öncelikleriyle uyumlu olacak ve ayrıca gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve heyecan verici olacak. Fikirler, insanlar arasında, gayri resmi gruplar ve STK’lar arasında yeni ortaklıklar oluşturmaya katkıda bulunmalıdır. Uzun vadeli faydalar sağlayacakları gösterilebilen fikirler daha yüksek puan alacaktır.

P2P On-Demand Programı için Tematik Öncelikler Nelerdir?

Aşağıdaki temalar  AB ve AB TACSO 3 projesi için tematik önceliklerdir. Bu tematik önceliklerle uyumlu etkinlik fikirleri tercih edilecektir.

  • Sivil toplum örgütlerinin yönetimi
  • Yeşil Dönüşüm
  • Dijital Dönüşüm
  • Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Beceriler
  • Sivil Toplum için Uygun Ortamın Sağlanması
  • Toplumsal Cinsiyet konuları ve tematik öncelikler içinde marjinalleşmiş grupların dahil edilmesini içeren fikirler tercih edilecektir.

Kimler Başvurabilir?

Tüm kayıtlı STK’lar, kayıtlı olmayan ve WBT bölgesinde (Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Türkiye) merkezli gayri resmi topluluk grupları başvurabilir.

AB TACSO 3, WBT bölgesinin tümü üzerinden kuruluşlar/aralarında başvuru yapılmasını teşvik etmektedir.

 

Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2024 Pazartesi

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -