Cuma, Mayıs 24, 2024

ABD’de “Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu” Başvuruları Açıldı

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, 2023-2024 akademik yılında ABD’de eğitim almak isteyen meslek yüksekokulu öğrencilerine, bir akademik yıl boyunca eğitim bursu sağlayacaktır. Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu (Community College Initiative Program) (CCI) adı verilen bu burs programı, Türkiye Fullbright Eğitim Komisyonu tarafından yürütülmektedir.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu kapsamında, ABD’ye giden katılımcıların kendi alanlarındaki teknik bilgilerini, liderlik becerilerini ve İngilizce yeterliklerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Program, aynı zamanda profesyonel staj, alan çalışması ve toplumla etkileşim imkanı tanımaktadır. Program bitiminde diploma alınmayacak olup bursiyerlere katılım sertifikası sağlanacaktır.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu, okul ve yaşam masraflarını, burs süresince sağlık sigortasını, kültürel faaliyetleri ve ABD’ye gidiş-dönüş uçak bileti ücretini kapsamaktadır.

Adaylar, yalnızca belirtilen alanlar altındaki alt uzmanlıklar arasından tercih yapabileceklerdir. 2023-2024 akademik yılına uygun olan sekiz alan ve alt alanlar dışında akademik ilgileri olan adaylar, bursa uygun değillerdir.

Son Başvuru Tarihi: 2023-2024 akademik yılı CCI Programı için adayların “Başvuru Paketi” oluşturmaları ve bu paketi Komisyon’un Ankara Merkez Ofisi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

Elden ulaştıracakların, en geç 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar Komisyon’un Ankara Ofisi’ne ulaştırması gerekmektedir.

Postayla ulaştıracakların, en geç 2 Aralık 2022 Cuma günü Komisyon’un Ankara Ofisi’ne ulaşacak şekilde 30 Kasım 2022 günü kargoya vermiş olması gerekmektedir.

Başvuru Paketinizi göndermek için özel kargo şirketi tercih etmeniz tavsiye edilir. 2 Aralık 2022 tarihinden sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Gerekli tüm belgelerin “Başvuru Paketi” içinde tek seferde gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru Paketine eklenmek üzere sonradan gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

Bursla ve başvurularla ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz