Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Almanya’da Uzun Dönem Gönüllülük Fırsatı

Proje Hakkında:

Gatow, Batı Berlin’de bulunan, kültürel çeşitliliği, eğlenceyi ve nesiller arası işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan bir bölgedir.

Proje, tiyatro, müzik etkinlikleri, koro katılımı, sosyal toplantılar ve programlar aracılığıyla her yaştan katılımcılar arasında karşılıklı anlayışı, saygıyı ve ortak deneyimleri teşvik etmektedir.

Projenin odak noktası, bireylerin topluluklarına aktif olarak katılmalarını sağlamak, dayanışmayı ve nesiller arası uyumu kurabilmektir. Piknik ve festivaller gibi sosyal toplantılar, her yaştan sakine çeşitliliği kutlama ve aidiyet duygusunu güçlendirme fırsatları sunarak sonuçta toplum içinde sosyal bağlantıları, uyumu ve kapsayıcılığı teşvik eder.

Konaklama ve Ulaşım:

Gönüllüler proje boyunca, ortak bir dairede tek kişilik odalarda konaklayabileceklerdir. Gönüllülerin yemek, ulaşım masrafları ve harçlıkları proje tarafından sağlanmaktadır.

Katılımcı Profili:

Her cinsiyetten, eğitim geçmişinden veya milletten bireyleri memnuniyetle karşılanmaktadır. Ekibe katılması beklenen gönüllülerin motive, açık fikirli ve empatik kimseler olması beklenmektedir.

Almanca veya İngilizce yeterliliği avantajlı olsa da zorunlu değildir.

Projeye özel olarak hitap eden bir motivasyon mektubu gereklidir. Lehte olan ek bilgiler  arasında, yaşlı yetişkinlerle veya çocuklarla çalışma ve etkinlik düzenleme konusundaki önceki deneyimler yer almalıdır. Müzikal yeterlilik bir avantajdır ancak en önemli kriter motivasyondur.

Adayların “Neden projenin bir parçası olmayı arzuladıklarını ve hangi benzersiz nitelikleri yanlarında getireceklerini” mektupta paylaşmaları beklenmektedir.

Proje Tarihleri ve Yeri: 01/03/2024 – 28/02/2025 – Berlin, Almanya

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -