Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Ocak Ayı Eğitimleri Başvuruları Açıldı

Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle yürüttüğü Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi ikinci dönemi devam ediyor. Proje kapsamında 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri çevrimiçi atölyelerde bilim insanları ile bir araya geliyor.

Lise öğrencileri ve bilim insanlarıyla birlikte gerçekleşecek bilim etkinliklerinde; lise öğrencilerine bilim insanlarının çalışmalarını tanıtmak, bilimsel tasarım süreçlerini deneyimleme fırsatı vermek, katılımcıların bilim insanlarının çalışma alanları hakkında bilgi edinmesini, ardından bilimsel sorularla karşılaşarak hipotez oluşturmalarını, hipotezi test etme aşamaları için evdeki malzemelerle deney düzenleme ve konuyla ilgili kendi sorularını sorma beceri ve deneyimlerini edinmelerini sağlamak, bilim insanlarının kendi çalışmalarını üniversite ve öncesi yaş grubuna uygun şekilde aktaracak, etkileşimli bir etkinlik ortamı yaratmak ve gençlerin bilimin farklı dallarındaki kariyer planlamalarında farklı mesleklerin çalışma alanları hakkında bilgi almalarını sağlamak hedefleniyor.

Proje Ocak ayında “Fizik, Matematik ve Farmakoloji” konularını içeren iki online bilim etkinliği ile devam edecek. Tüm katılımcı gençler ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda dijital katılım belgesi almaya hak kazanacak.

Bilim Etkinlikleri Ocak Ayı Takvimi:

18 Ocak 2024 Cuma, saat 18.30

Bartın Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yüzbaşı ile “Matlab’da Matematiksel İşlemler ve Grafik Çizimleri” konulu Online Bilim Etkinliği

29 Ocak 2024 Pazartesi, saat 18.30

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Elif Çadırcı ile “Laboratuvardan Eczaneye İlaçların Serüveni” konulu online bilim etkinliği

Bilim Etkinlikleri *Kayıt Formu: http://bitly.ws/uWNd

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org 

Programa katılmak isteyen 14-18 yaş arasındaki gençlerin kayıt formunu, velilerinin doldurması beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -